...

Film z udzialem Natalii Partyki nagrodzony na Festiwalu w Gdyni

Kategoria: Inne wiadomości - Pozostałe / 09 Czerwca 2008

W Gdyni odbyła się wielka gala II Międzynarodowego Festiwalu Filmów i Programów Sportowych. Laureatem w kategorii duch olimpizmu został film pt. "Turniej" którego wydawcą i pomysłodawcą jest elblążanin Robert Szaj. Jedną z głównych ról w filmie zagrała Natalia Partyka.


REKLAMA Czytaj dalej

Obraz został wybrany spośród 211 filmów jakie napłynęły na ten prestiżowy festiwal z 37 krajów. Statuetkę wręczył zwycięzcy Robert Korzeniowski dyrektor programowy Telewizji Polskiej.

W finałowym Jury festiwalu zasiadali m.in. Maciej Płażyński z Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej i Sportu, Iwona Guzowska - Mistrzyni Świata w Boksie, Sejmowa Komisja Kultury Fizycznej i Sportu, Anna Przybylska - aktorka, Paweł Deląg - aktor, Krzysztof Kowalewski - aktor, Leszek Blanik - Mistrz Olimpijski w Gimnastyce, Tadeusz Mytnik - dwukrotny Mistrz Świata w Kolarstwie, Krzysztof Oleszczuk - kierownik produkcji oraz Cezary Wołodko - Prezes Zarządu MC Vision.Nagrodzony film opowiada o przygotowaniach do startu niepełnosprawnych sportowców. Bohaterami filmu są: 19-letnia Natalia Partyka -  tenisistka stołowa. Reprezentantka kadry narodowej. Obecnie najlepsza tenisistka stołowa wśród niepełnosprawnych i jedna z najlepszych zawodniczek wśród pełnosprawnych. Będzie reprezentowała Polskę na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008; Sylwester Flis jeden z najlepszych hokeistów na siedząco osób niepełnosprawnych, Polak który do niedawna mieszkał w USA. Ma na swoim koncie złoty medal na paraolimpiadzie w Salt Lake City w 2002 r., który wywalczył wraz z reprezentacją USA.

Na tym samym turnieju otrzymał też tytuły najlepszego strzelca i najlepszego zawodnika. Sylwester Flis jest trenerem hokeistów elbląskiego IKS "Atak”; Robert Plichta niepełnosprawny biegacz, który także będzie reprezentował w tym roku Polskę i Elbląg na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie; Tomasz Hamerlak, który jeździ maratony na wózku. Na filmie pokazana została także drużyna elbląskiego klubu "Atak” podczas treningu na lodzie w Czechach.

Dokument wyreżyserował Grzegorz Nowiński, twórcą muzyki jest Adam Hryniewicki.

- Nie przypuszczałem, że mój film odniesie taki sukces. Dla mnie ogromnym wyróżnieniem była już sama nominacja do finałowej prezentacji – powiedział naszej gazecie producent i pomysłodawca - Robert Szaj.

Źródło: Elbląska Gazeta Internetowa


Ilość komentarzy: 0

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.