...

Integralny tenisa stołowy - Łomianki 2008

Kategoria: Inne wiadomości - Pozostałe / 09 Czerwca 2008

Za nami pierwsze cztery dni Kursu Instruktorskiego - seminarium szkoleniowego "Integralny tenisa stołowy - Łomianki 2008". Kursantów odwiedzili już m.in. Jerzy Dachowski (Prezes PZTS), Marcin Kusiński, Wang Zeng Yi Xu Wenliang, Stefan Dryszel czy Tomasz Redzimski.

Relacja Waldemara Czapskiego.

Pierwszy dzień naszego szkolenia - był bardzo HISTORYCZNY. Swoje pingpongowe życie opowiadali Prezes PZTS Jerzy Dachowski i Trener Kadry Narodowej Stefan Dryszel. Wysłuchaliśmy wspomnień i doświadczeń 40-letniej pracy w instytucjach powiązanych z tenisem stołowym i poznaliśmy ewolucję stylów gry na przestrzeni ostatnich 30 lat. Odbył się jeszcze wykład na temat Integralnej praktyki prowadzony przez duet Jarosławów Chybickiego i Reszko. Dzień zakończyło forum i ćwiczenia na 12 stołach, w których niepodzielnie panował Jerzy Grycan.REKLAMA Czytaj dalejByło mądrze, kolorowo i wesoło. Po wprowadzeniu w arkana integralności, przez Jerzego Grycana - nastąpił niesamowity popis pingpongowej zabawy w wykonaniu Martina Mewesa. Wszyscy cofnęli się do najfajniejszych czasów własnego dzieciństwa. Piłki, ławki, balony + mega stół. Wysłuchaliśmy pouczającego wykładu Aleksandra Grickiewicza o zawartości naszych głów. Dowiedzieliśmy się co i jak z nich wydobyć. Uzupełnił to wszystko o dietetyczną doskonałość Michał Sawicki. Odbyło się forum i trening na hali . Nawet nie pytaliśmy dzisiaj - czy było dobrze - nie musieliśmy.

Nie było lekko...
Od rana mocnym topspinem rozpoczął Marcin Kusiński. Na wykładzie było wszystko o podkręconych atakach i nerwowo podciąganych skarpetkach Jane Ove Waldnera.

Szybkościowe tempo nadał Tomasz Redzimski - pokazując masę niesamowitych kroków, ćwiczeń zwrotności, dynamiki, logicznego obliczania odległości, zmienności i przystosowania .

Wszystkie te szybkie ataki z uśmiechem OBRONIŁ Xu Kai. Kolejno odliczył etapy wyszkolenia dobrego obrońcy. Zaproponował nam wielkie i nieprzebrane kompendium wiedzy dla wszystkich stylów, czopów i antków.

Dalej wszyscy zdjęli czapki z głów. Xu Wenliang i Wang Zeng Yi dali pokaz takich umiejętności - że prawie wybili z głowy uczestnikom kursu chęć pracy trenerskiej . Wszyscy (przecierając oczy ze zdumienia) obserwowali zagrania których nie sposób nauczyć (chyba, że grając średnio 8-10 godzin dziennie, bez świąt i wolnych dni). Układaliśmy palce w niesamowite wzory na naszych rakietkach - pragnąc dowiedzieć się - jak to działa?

Xu Wenliang
odebrał wycieczkę wygraną w OTWARTYM GRAND PRIX ŁOMIANEK i obiecał zapomnieć o Tenisie Stołowym - oglądając ZAMKI NAD LOARĄ. Bilet uroczyście wręczył przedstawiciel BIURA PODRÓŻY FIESTA.

Wang Zeng Yi
- zapowiedział, że to ostatnia wycieczka wygrana przez Xu . Postanowił odwiedzić nasz cykl turniejów w przyszłym sezonie i pojechać na kolejną, razem z żoną i córeczką - ( która za miesiąc przyjdzie na świat).

Był jeszcze wspaniały trening na hali sportowej - przeprowadzony przez niezwykle sympatycznego Martina Mewesa.


Ilość komentarzy: 0

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.