...

Trasko lepsze od Dartomu!

Kategoria: Inne wiadomości - Pozostałe / 16 Września 2008

W bardzo prestiżowym spotkaniu gwiazd polskiej ekstraklasy, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (z Cheung Yukiem i Martinem Olejnikiem w składzie) przegrał z Trasko Ostrzeszów 2:3.

W pierwszym pojedynku Hongkończyk Cheung Yuk podejmował Marcina Kusińskiego. Od samego początku spotkanie to było bardzo zacięte. Zestresowany Cheung popełniał bardzo proste błędy, co skutecznie wykorzystywał Kusiński. Przy prowadzeniu "Kusego" 10:7, Cheung zaczął grać to, do czego przyzwyczajał kibiców w Bundslidze. Cheung doprowadził do wyrównania, 10:10 i od tego momentu raz jeden, raz drugi miał przewagę. Skończyło się na wyniku 17:15 dla Cheunga. Drugi set już całkowicie zdominował Kusiński, o czym świadczy wynik. Polak wygrał tego seta 11:2. W trzecim od samego początku do głosu doszedł Hongkończyk, wygrywając partię 11:6 i cały mecz 2:1.

Drugie spotkanie, to starcie dwóch reprezentantów Polski: Wang Zeng Yi zmierzył się z Danielem Górakiem. W pierwszym secie popularny "Wandzi" był bardzo zestresowany i robił zaskakująco proste błędy, co wykorzystał Górak, wygrywając 11:6. Drugi set był już inny. Zbicia Wanga coraz częściej trafiały w stół, dzięki czemu kolejnego seta wygrał Wang 11:9. W trzecim nie było już tak łatwo. Początkowo prowadził Górak, jednak Wang szybko go doganiał. O zwycięstwie zadecydowały przewagi, a w tych lepszy okazał się Wang wygrywając 13:11 i partię 2:1.

W trzeciej grze Czech Martin Olejnik zmierzył się z Filipem Szymańskim. Początkowo Czech był bardzo stremowany i oddał całkowicie inicjatywę Polakowi. Szymański prowadził już 7:0, by po chwili zrobiło się 7:4. Jednak ta trzypunktowa przewaga wystarczyła Szymańskiemu, by dowieźć zwycięstwo w tym secie do końca. Szymański zwyciężył pierwszą odsłonę 11:6. Druga partia wyglądała podobnie jak pierwsza. Szymański rozpoczął od dwu-trzypunktowego prowadzenia i utrzymał je do końca, wygrywając 11:9 i mecz 2:0, dzięki czemu Dartom prowadzi już tylko 2:1.

Kolejny mecz, to pojedynek Xu Wenlianga i Marcina Kusińskiego. Na samym początku tego seta, Xu uzyskał czteropunktową przewagę, jednak Kusiński szybko ją zniwelował. Ze stanu 1:5 wyciągnął na 9:5 i wygrał seta 11:6. Druga odsłona od samego początku była po stronie Chińczyka, który prowadził już 7:1. Jednak Kusiński walczył do końca, doprowadził do wyniku 7:6 dla Chińczyka i nerwowej końcówki. Xu wygrał 11:8, ale po naprawdę ciężkich bojach. W trzecim secie dominował już tylko jeden zawodnik. Marcin Kusiński wygrał 11:4 i mecz 2:1. Zwycięstwo Kusińskiego doprowadziło do remisu w całym spotkaniu 2:2.

Decydujące starcie, tak można nazwać ostatnie spotkanie pomiędzy Arturem Danielem a Danielem Górakiem. Pierwszy set był bez większych emocji, Górak szybko wygrał go 11:6. Drugi set wyglądał podobnie jak pierwszy, z jednym tylko wyjątkiem. Górak rozpoczął od prowadzenia 6:0 i praktycznie grał "na pół gwizdka” z Danielem. Górak wygrał "bez gry” 11:4, mecz 2:0, a jego drużyna – Trasko Ostrzeszów – pokonała Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:2.

Wyniki:

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Trasko Ostrzeszów 2:3

Cheung Yuk - Marcin Kusiński 2:1 (15, -2, 6)
Wang Zeng Yi - Daniel Górak 2:1 (-6, 9, 11)
Martin Olejnik - Filip Szymański 0:2 (-6, -9)
Xu Wenliang - Marcin Kusiński 1:2 (-6, 8, -4)
Artur Daniel - Daniel Górak 0:2 (-6, -4)

Ilość komentarzy: 11

.. napisał:
16 Września 2008
IP: 88.156.115.*
to wątpie zeby bogoria walczyła na arenie miedzy narodowej .. jezeli martin olejnik przegrywa z filipem szymanskim a cheung yuk męczy sie z marcinek kusińskim ..

IP: 81.190.130.*
caly mecz 4-0 po 2 sety może trwać 5min x 8 setów = 40 minut i po meczu wracamy do domu przez całą Plskę -- to chory czlowiek wymyślił

PawelG napisał:
IP: 87.205.217.*
Bardzo dobra gra Marcina Kusinskiego i Filipa Szymanskiego. Slaba postawa Cheung Yuka i Martina Olejnika. Slabiej zagral rowniez Artur Daniel. No coz, zobaczymy co panowie z Grodziska pokaza w piatek. Oby bylo dobrze...

kusy w formie napisał:
17 Września 2008
No to myślę że Trasko nie odda mistrza tak łatwo. Kusy zaprezentował dizś świetną forme, oby ta utrzymała sie do końca sezonu a ten rok będzie bardzo ciekawy

Sherif27 napisał:
IP: 89.229.214.*
Bajki można opowiadać. Grodzisk wygra

Darek Z napisał:
IP: 83.24.43.*
Spotkanie było towarzyskie . Ogromne brawa należą się Darkowi Szumacherowi za kolejną udaną promocję tenisa stołowego. W artykule zastanawia mnie tylko fakt "zestresowania" graczy Bogorii . W lidze asy trzyma w ręku Tomek Redzimski . I dlatego Grodzisk musi , a Trasko może , napewno będzie ciekawie. I oto chodzi. I jeszcze jedno Marcin jest jak wino im starszy tym lepszy.

Waldek napisał:
IP: 157.25.5.*
FANTASTYCZNA IMPREZA.

Kusy i Filip zagrali NIESAMOWICIE.

ekstraklasowiec napisał:
IP: 79.185.169.*
"caly mecz 4-0 po 2 sety może trwać 5min x 8 setów = 40 minut i po meczu wracamy do domu przez całą Plskę -- to chory czlowiek wymyślił" - co ty wypisujesz za głupoty to bardzo dobre rozwiązanie to są zawodowcy i nie grają po to aby sobie pograc jak najwiecej tylko za to im płacą. a tak gdy gra jest na jednym stole to przynajmniej nie bedzie nudy na meczu mecze nie bedą trwały po 3 godziny bo na ekstraklasie niektorzy kibice to usypiają na trybunach a tak to jest szybka dynamiczna rozgrywka.

IP: 193.59.36.*
Wynik spotkania towarzyskiego pokazuje, że liga w tym sezonie może być bardzo ciekawa.Co do Marcina Kusińskiego - jest od dawna jednym z najlepszych zawodników w Polsce. Gdyby nie kontuzje ograniczające zakres treningów to dopiero by pokazał na co go stać.Jest też bardzo dobrym trenerem o czym można sięprzekonać obserwując prowadzone przez niego treningi.Pozdrawiam