...

Natalia Partyka: sporo czasu poświęcamy na debla

Kategoria: Zawodnicy - Pozostałe / 11 Lipca 2008

Natalia Partyka/foto by Remy Gros ITTF

Wyświetleń: 2834

Komentarzy: 2

Tagi:
IO
Li Qian
Xu Jie
Natalia Partyka
igrzyska olimpijskie
debel

Sporo czasu poświęcamy z Xu Jie na doskonalenie gry deblowej - przyznała Natalia Partyka, która wystąpi w turnieju drużynowym w tenisie stołowym w igrzyskach olimpijskich. W Pekinie startować będą również dwie inne reprezentantki Polski - Xu Jie i Li Qian.

W piątek Partyka i Xu Jie wyjechały na zgrupowanie do niemieckiej miejscowości Wesendorf. "Wcześniej ćwiczyłyśmy po dwa razy dziennie w podwarszawskim Nadarzynie. Sporo czasu poświęcałyśmy m.in. na doskonalenie gry podwójnej. Mamy z +Ksenią+ jeszcze trochę do zrobienia, musimy się zgrać. Zdajemy sobie sprawę, jak ważny będzie debel w zawodach olimpijskich" - powiedziała PAP Partyka.

19-letnia wicemistrzyni Polski zagra w Pekinie tylko w drużynówce. W turnieju indywidualnym wystąpią pochodzące z Chin Li Qian i złota medalistka MP Xu Jie. "Obyśmy w losowaniu nie trafiły na Chinki, bo są poza zasięgiem. Ale jeśli przyjdzie nam z nimi rywalizować, z pewnością łatwo skóry nie sprzedamy" - stwierdziła Partyka.
Po obozie w Wesendorf polskie zawodniczki będą miały krótką przerwę, a następnie trenować będą w Duesseldorfie. Z kolei Li Qian po zgrupowaniu w Chorwacji, w przyszłym tygodniu wyjeżdża z trenerem klubowym i jednocześnie kadry olimpijskiej Zbigniewem Nęckiem do rosyjskiego Niżnego Nowgorodu.REKLAMA Czytaj dalej"Mamy świadomość, że przygotowujemy się do najważniejszego turnieju, ale jeszcze jest całkiem sporo czasu do rozpoczęcia igrzysk, więc olimpijska gorączka dopiero przed nami. Jestem przekonana, że w Niemczech doszlifujemy naszą formę" - powiedziała Natalia Partyka, która we wrześniu zagra w stolicy Chin także na paraolimpiadzie.

Na początku sierpnia (3-6) wszystkie polskie pingpongpistki przebywać będą na zgrupowaniu w Nadarzynie, zaś 8 sierpnia wylatują do Pekinu. /PAP/


Ilość komentarzy: 2

Sherif27 napisał:
11 Lipca 2008
IP: 89.229.219.*
Jeśli będą grały pucharem to lepiej, żeby nie grały z Chinkami, ale jak w grupach to mam nadzieje, że z Chinkami

emator napisał:
11 Lipca 2008
IP: 83.7.81.*
Jeśli będą miały Chiny w grupie, to na pewno nie będą miały szans na złoto lub srebro, bo tylko zwycięzca grupy gra o 1 i 2 miejsce. Jednak wydaje mi się, że szczytem marzeń byłby brąz, a w zdobyciu go Chinki nam nie przeszkodzą, bo pewnie zagrają w finale.

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.