...

Zmarnowana ostatnia szansa na udział w Igrzyskach Olimpijskich

Kategoria: Turnieje za granicą - Igrzyska Olimpijskie / 25 Kwietnia 2021

Jakub Dyjas / fot. Lotto Superliga

Wyświetleń: 797

Komentarzy: 0

Tagi:
IO
Jakub Dyjas
Samuel Kulczycki
igrzyska

Nie udało się reprezentantom Polski wygrać "bilet do Tokio" podczas Europejskich Kwalifikacji Olimpijskich, które odbywają się w Guimaraes w Portugalii.
 

Całkowicie zawiódł 26-letni Jakub Dyjas, który był uznawany za jednego z faworytów do zdobycia kwalifikacji. Dyjas wyszedł z grupy na drugim miejscu (pokonał Pawła Platonowa i Vladislava Ursu, a przegrał z Vladimirem Sidorenko), by w drabince głównej pokonać Adama Szudiego i ulec Paulowi Drinkhallowi.

W kolejnej serii kwalifikacji (przegrywający odpada), w pierwszej grze Jakub Dyjas uległ Danielowi Habesohnowi.REKLAMA Czytaj dalejZ kolei blisko 19-letni Kulczycki wyszedł z grupy na pierwszym miejscu (pokonał Lukę Mladenovica i Lubomira Pisteja, uległ tylko Niagolowi Stoyanowi). W pierwszym swoim meczu po wyjściu z grupy, Kulczycki pokonał Aleksandra Khanina, by w ćwierćfinale przegrać z Kou Lei.

W drugim etapie kwalifikacji, w którym przegrywający odpadał z turnieju, Kulczycki w pierwszej grze uległ Mihaiowi Bobocicy i odpadł z dalszej rywalizacji.

PAWEŁ GĄSIORSKI


Ilość komentarzy: 0

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.