...

Zmarł Zygmunt Sutkowski

Kategoria: Inne wiadomości - Pozostałe / 07 Listopada 2020

Zygmunt Sutkowski/foto by DOZTS

Wyświetleń: 1958

Komentarzy: 2

Tagi:
Zygmunt Sutkowski

Z wielkim smutkiem i żalem przyjąłem dziś wiadomość o śmierci "Prezesa Tysiąclecia" Zygmunta Sutkowskiego. Prezes zmarł dziś w szpitalu. Miał 84 lata.

Zygmunt Sutkowski był legendą za życia. Jeden z najwspanialszych działaczy tenisa stołowego w historii polskiego tenisa stołowego. Przesympatyczny człowiek, miał swoje zdanie, wyrażał je bez żadnych konsekwencji. Przez 43 lata był Prezesem Dolnośląskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego. Był opiekunem kadry narodowej we wszystkich kategoriach wiekowych, był wielokrotnie nagradzany przez jednostki administracji rządowej, był niezwykłą gadułą, był sędzia, był żołnierzem, ale był przede wszystkim działaczem. Organizatorem najważniejszych imprez odbywających się w naszym kraju. Był wybitny, niezastąpiony. Takiego go zapamiętam.

Niech odpoczywa w pokoju wiecznym [*]REKLAMA Czytaj dalejPAWEŁ GĄSIORSKI

Zygmunt Sutkowski działalność w sporcie rozpoczął już w 1958 r. jako zawodnik i kierownik sekcji tenisa stołowego WKS Jowisz Gliwice oraz działacz. Aktywną działalność jako sędzia tenisa stołowego rozpoczął w 1964 r. we Wrocławiu, a już w 5 lat później powierzona mu została funkcja prezesa Dolnośląskiego Związku Tenisa Stołowego, którą nieprzerwanie pełni do dzisiejszego dnia! Sukcesów, które odnosił dolnośląski tenis stołowy pod wodzą prezesa Sutkowskiego oraz nagród i wyróżnień, które otrzymał wymienić nie sposób. Lata jego pracy były okresem budowania od podstaw siły tenisa stołowego w naszym regionie, co przyniosło znakomite wyniki we wszystkich kategoriach wiekowych, zwłaszcza młodzieżowych. W ciągu ostatnich 43 lat na terenie Dolnego Śląska odbyło się wiele imprez międzynarodowych i ogólnopolskich, a nasz okręg od lat nie wypada poza pierwszą 3-kę w kraju w rywalizacji dzieci i młodzieży. Sam Zygmunt Sutkowski był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany m.in.. przez MKOL, PKOL, PZTS i władze sportowe woj. dolnośląskiego, w tym m.in. w 2001 r. Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski za całokształt działalności w sporcie, nagrodą Ministra Sportu I stopnia. W 2008 r. został wybrany wiceprezesem Dolnośląskiej Federacji Sportu, a w 2009 r. z okazji 40-lecia prezesury DOZTS otrzymał również nagrodę na najlepszego działacza sportowego na Dolnym Śląsku za całokształt działalności w sporcie. /za Słowo Sportowe, 22.12.2012 r./


Ilość komentarzy: 2

TS napisał:
07 Listopada 2020
IP: 78.9.132.*
Cześć Jego Pamięci ! {+}

M napisał:
09 Listopada 2020
IP: 89.64.57.*
[*]

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.