...

Konflikt zawodników z trenerem kadry

Kategoria: Zawodnicy - Powołania do kadry / 04 Maja 2018

W ostatnich tygodniach z gry w kadrze zrezygnował Robert Floras. Wcześniej podobną decyzję podjął Patryk Chojnowski. Oficjalne powody są związane ze sprawami osobistymi tych zawodników. Nieoficjalnie dowiedziałem się, że w pomiędzy tymi zawodnikami a trenerem kadry - Tomaszem Krzeszewskim jest konflikt.

Konflikt dotyczy większej liczby zawodników, którzy zrezygnowali z występów w kadrze.

Co ciekawe, PZTS oficjalnie mówi się o odmłodzeniu kadry, nieoficjalnie jednak powód jest zupełnie inny.REKLAMA Czytaj dalejWarto stawiać na młodych, ale Drużynowe Mistrzostwa Świata pokazały, że Ci zawodnicy mają jeszcze czas na występy w elicie.

PAWEŁ GĄSIORSKI


Ilość komentarzy: 20

real napisał:
04 Maja 2018
IP: 185.43.137.*
Czas - czasem ale jak nie damy im się ogrywać w międzynarodowej obsadzie to nigdy nie osiągną dobrego wyniku. Tylko gra z najlepszymi da im szansę na lepszą grę i pkt w rankingu. Tu zginą w ligowym niebycie. Na naszym podwórku pokazali że grać umieją ale to za mało. Uczmy się od innych i stwórzmy im warunki by mogli rozwinąć skrzydła. To samo dotyczy się kobiet.

kibic napisał:
04 Maja 2018
IP: 37.47.46.*
Zgoda są słabi jak na razie ale ci starsi są jeszcze słabsi.

fan napisał:
05 Maja 2018
IP: 46.170.199.*
Jak odmładzamy to po co pojechał Fertikowki, a nie np. Grela czy Kulczycki. Z całym szacunkiem dla Pawła.

Co na to Prezes napisał:
05 Maja 2018
IP: 31.42.26.*
Po takim występie trenerzy kadry JAK BY MIELI HONOR to podali by się do dymisji.

życie napisał:
05 Maja 2018
IP: 37.47.14.*
jak kluby padają bo się młodzieży nie chciało szkolić tylko kasa szła na seniorów to tak reprezentacja padła bo od wielu wielu lat nie wpuszczano młodych żeby się ogrywali. Lucek ,Góra , Wandżi i tam 4ktoś z doskoku się łapał a kiedy ich zabrakło pada cały system.

Jerry napisał:
05 Maja 2018
IP: 5.172.233.*
Zacznijmy od tego, że nie ma żadnego, kompleksowego i przemyślanego systemu naboru do TS. Kluby sprawiają wrażenie, jakby służyły już nie tylko seniorom, ale wręcz 40-letnim i starszym weteranom jako pretekst żeby się spotkać, pogadać, ew. popić a w weekend wspólnie wyjechać "na mecz". Dodatkowo grywają w nich dzieci tychże weteranów i działaczy, natomiast nikt nie szuka uzdolnionych sportowo dzieciaków i nie zachęca ich do uprawiania TS.

kowal napisał:
07 Maja 2018
IP: 31.0.121.*
Chojnowski i Floras to średniacy ligowi i graja tylko za kasę. To już przebrzmiała historia. Na arenie międzynarodowej się nie liczą. Jak ktoś słabo gra to winy szuka w innych.

Henryk napisał:
07 Maja 2018
IP: 79.189.73.*
Patrząc od najwyższego szczebla Rozgrywek tj. Superligi - szkolimy zawodników dla innych reprezentacji. Liczba obcokrajowców w tych rozgrywkach powoduje, że rodzimi zawodnicy nie mają szans na swój rozwój.

trener napisał:
07 Maja 2018
IP: 188.146.96.*
do czego został powołany PZTS . nie będę pytał o strategię . nie będę pytał o rozwój. i ty nie o pojedyncze osoby chodzi . cała organizacja powinna sie rozwijac w jakims kierunku przez wiele lat wg. planu
A TO WSZYSTKO NIE ISTNIEJE

kibic napisał:
07 Maja 2018
IP: 89.65.19.*
po takim wystepie,mozna powiedzie jedno -wstyd ,przegrywamy wszyskie mecze ,nawet z takimi egzotycznymi rywalami jak ,np. indie.Trener kadry podobno postanowil odmlodzic kadre,zeby mlodzi zawodnicy nabrali doswiadczenia ,a ja sie pytam niby jak ? przeciez kadra w ciagu roku gra kilka meczy, moim zdaniem młodzi zawodnicy powinni nabierac doswiadzcenia głownie grajac w klubach,ale jezeli sa slabsi od starszych zawodnikow to nie maja prawa grac w reprezentacji,w kadrze maja grac aktualni najlepsi zawodnicy danego kraju, nie wazne czy maja 20 czy 40 lat.Nasza liga jest podobno,jedna z najlepszych w europie, biorac pod uwage liczbe obcokrajowców, tak tylko ci zawodnicy przjeżdżają głownie tylko na mecze ligowe i nie graja na co dzień w klubach, to od kogo ma sie uczyc grac mldzież?,moze pzts powinien zmienic regulamin bo jak tak dalej bedzie to bedziemy grac o klase nizej

zycie napisał:
07 Maja 2018
IP: 37.47.4.*
nawet jak beda probowac to naprawiac to powodzenia zycze z tymi samymi osoba ktore doprowadzily do takiego stanu POLSKI TENIS STOŁOWY

Sherif27 napisał:
08 Maja 2018
IP: 89.229.211.*
Na drużynowe mistrzostwa świata pojechało całe pudło mistrzostw Polski. Nie ma obecnie lepszych zawodników.

Gawlak napisał:
08 Maja 2018
IP: 81.190.176.*
Taki sam efekt występu polskiej ekipy męskiej byłby, gdyby grali też młodsi, np. Walaszek, Kubik czy Grela.

kibic napisał:
08 Maja 2018
IP: 81.190.161.*
Jeszcze jest ponoć młody dobry Kulczycki S.Dajcie im się ograć to efekt za kilka lat będzie widoczny.

kowalski napisał:
08 Maja 2018
IP: 159.205.135.*
Konflikt wydumany

Gawlak napisał:
08 Maja 2018
IP: 81.190.176.*
rzeczywiście pominąłem w swojej wyliczance zdolnych młodych Kulczyckiego, który jest najzdolniejszym i najlepszym zawodnikiem młodego pokolenia.

do powyżej napisał:
08 Maja 2018
IP: 31.42.27.*
Mają grać aktualnie najlepsi nie przedszkole.

Zbyszek Pietkie napisał:
14 Maja 2018
IP: 195.136.29.*
Stwierdzenie, że ta kadra ma jeszcze czas, jest młoda i perspektywiczna, to absurd. Proszę prześledzić karierę reprezentacyjną naszych "Młodych". Gdzie byli w rankingu europejskim będąc kadetem, juniorem. Jakie wyszkolenie odebrali, kiedy zaczęli trenować i kiedy przeszli na trening dwa, trzy razy dziennie, jaka była jakość ich treningów i treść. Jak silna jest ich motywacja wewnętrzna, czy może przeważa motywacja zewnętrzna.
Obecnie Kulczycki, Kubik, siostry Węgrzyn, Natalia Bajor to Perły, dla których oczekiwałbym konkretnego programu i wsparcia.
Brak wiedzy, doświadczenia, kompetencji części decyzyjnej obecnego Zarządu PZTS w zakresie szkolenia i beszczelna arogancja niestety prowadzi do kolejnych lat porażek w szkoleniu. Dotychczasowe dobre wyniki , to efekt pracy i ogromnego zaangażowania Rodzica-trenera lub Trenera (Leszek Kawa), a nie Ośrodka czy systemu. Zdolne dziewczyny skupione wokół Ośrodka w Gdańsku czy Białegostoku nie osiągnęły wyników , bo zabrakło im motywacji, tylko z braku systemu i determinacji pracujących tam ludzi.
Kiedyś p.Małecki powiedział mi, że frajerów nie brakuje, że zawsze znajdą się naiwni rodzice pchające dzieci w nasz sport. Widzę, że myślących podobnie jest już więcej. Bo jak ocenić członka decyzyjnego Zarządu, który ocenia nas rodziców, trenerów, a sam ma tylko cwaniactwo i układowość do zaoferowania.
Wybory niedługo, ludzi z pasją, doświadczeniem, wiedzą wielu.
Tylko czasu zmarnowanego i naszych dzieci żal.

klops napisał:
15 Maja 2018
IP: 91.145.155.*
Piękne słowa i krytyka, co ciekawe ludzie piszący te słowa mieli swoje 5 min. Pan Pietkiwicz rozwinął karierę wielu zawodniczek na zasadzie 3 treningów dziennie,a w ramach odnowy butelkę wody mineralnej.

Trener napisał:
16 Maja 2018
IP: 94.254.228.*
Pietkiewicz jest trenerem z dużym doświadczeniem. Ma swoją pasję i wizje i uważam że wiedzę też ma bardzo dużą. Gdyby on był dyrektorem ośrodka szkolenia w Polsce na bank nie bylibyśmy tłem dla Europy. Wynii i sukcesy w juniorach mamy tylko dzięki ambitnym rodzicom lub takiemu Leszkowi Kawie. Zbyszek Pietkiewicz wyszkolił sam syna i córkę na poziom czołówki Kraju. Teraz z ich wiedzy korzysta Norwegią i Niemcy . Jakbym był Prezesem wziąłbym rodzine Pietkiewicxow i dał im szkolenie. To są tak ambitni ludzie ze na bank byłyby sukcesy. A ze ich hejtujecie bo są lepsi od was i zazdoscicie. Trener nie musi fobrze grać żeby być dobrym trenerem!

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.