...

11. rocznica śmierci Andrzeja Grubby

Kategoria: Zawodnicy - Pozostałe / 21 Lipca 2016

Wyświetleń: 1899

Komentarzy: 11

Tagi:
Andrzej Grubba
Gdańsk

Dziś mija 11 lat od śmierci polskiego geniusza celuloidowej piłeczki - Andrzeja Grubby. Zmarł po ciężkiej i długotrwałej chorobie nowotworowej. Walczył do końca. Miał 47 lat.

Andrzej Grubba był najwybitniejszym polskim tenisistą stołowym. W swoim dorobku miał medale mistrzostw świata, mistrzostw Europy, Puchar Świata. Był 26-krotnym mistrzem Polski. Był kimś więcej niż tylko zawodnikiem, był prawdziwym symbolem. To dzięki Andrzejowi Grubbie tenis stołowym był najpopularniejszym polskim sportem. To on przyciągał tłumy na stadiony, zapełniał hale. Był wybitny.

Taki pozostaniesz w mojej pamięci.REKLAMA Czytaj dalejPaweł Gąsiorski


 


Ilość komentarzy: 11

Jerry napisał:
22 Lipca 2016
IP: 83.25.131.*
[*]

Dariusz Kiełb napisał:
22 Lipca 2016
IP: 81.163.202.*
Andrzeju byłej ikoną polskiego tenisa stołowego , dzięki Tobie zacząłem uprawiać tą dyscyplinę sportu , kto jak nie Ty bawił się z chinczykami i zdoby.ł Puchar Świata ! Przeniosłeś ping pong ze swietlicy na salony ! Wzór dla kazdego kadrowicza ! kiedyś byłem na swoj koszt na obozie kadry każdy już wyszedł z sali saive , gatien , blaszczyk , kusinski a ty robiłeś pompki Ty dalej trenowałeś , wzór do nasladowania wzór dla kazdego , gdzie jesteś Polsko ? jaki ranking ma obecnie naturalizowany Polak Wamg Zeng yi? gdzie jest Daniel Górak ? Andrzej pokazał jak Adam Małysz kiedyś gdzie ma być Polski Tenisista Stołowy , gdzie ? Na Samym Szczycie NR 1 na Świecie

Do Darka napisał:
23 Lipca 2016
IP: 94.254.224.*
Skoro tak sądzisz to dlaczego nie widziałem Cię jeszcze na Memoriałach w Starogardzie Gdańskim? Mam nadzieję że 21sierpnia się pojawisz to chętnie założę Ci cyfrę ???

Do Darka napisał:
23 Lipca 2016
IP: 81.190.175.*
Przyszły prezes PZTS, a z pisownią i ortografią na bakier.

oby nie prezes napisał:
25 Lipca 2016
IP: 89.69.169.*
Adam Małysz pokazał kiedyś gdzie ma być tenisista stołowy? Przed Andrzejem Grubbą? Beznadziejna forma i treść, Panie Dariuszu.

Jerry napisał:
26 Lipca 2016
IP: 212.244.241.*
do Darka.
Pomysł dobry, ale sorki: po treści, a jeszcze bardziej formie komentarza, nieodparcie nasuwa mi się parafraza cytatu z klasycznego kabaretu:

Nie chciało się nosić do szkoły teczki
Trzeba odbijać piłeczki.

do jerry napisał:
26 Lipca 2016
IP: 81.163.205.*
jerry to fajfusie piszesz od ponad 2 lat na tym forum jak się kundlu nie przedstawisz to Cię znajdziemy bo z za ksywki zgrywasz znawcę i wielu już ludzi z błotem zmieszałeś doczekasz się swojej kolejki .

prezes napisał:
26 Lipca 2016
IP: 81.163.205.*
Tacy z was znawcy ortografii jak z koziej d.. , nie tylko matołki liczy się ortografia pisząc szybko na takim forum tylko co ma się do przekazania jakiś głębszy sens , którego byle burak nie pojmuje . Pan Darek nie siedzi i ślęczy przed kompem jak wy na pingpong.com.pl i szpilki wbija w ludzi jak wy hieny pingpongowe

ZZZ napisał:
29 Lipca 2016
IP: 81.190.46.*
Do" prezesa" swietnie pan z komentowal opinie tych wielu internautow.Ludzie z magisterka nie umieja pisac.Wazne ze maja glowe do robienia swietnej roboty.Do pisowni maja swietne sekretarki.Mnie sie wypowiedz na tym forum podoba.Potrafi uszanowac naszego swietnego sw.pamieci tenisiste.Najwaznies za jest pamiec a nie pisownia.Byc moze i bedzie na turnieju teraz ma inny cel,wszyscy wiemy jaki.pozdrawiam p.Darka

KIBIC napisał:
30 Lipca 2016
IP: 78.11.60.*
Dokładnie tak obrażają Darka !!! a artykuł poświęcony jest Najlepszemu Polskiemu tenisiście więc ludzie ogarnijcie się ile jadu jest w waszych wypowiedziach. Są SDM lepiej pomódlcie się w intencji ŚP Adndrzeja pozdrawiam .

Rzeszowskie kli napisał:
03 Sierpnia 2016
IP: 109.163.234.*
Jest nas garstka komentujących. Dosłownie. Wszystkie komentarze zawierające wzmiankę o Bogu, świętej pamięci, niebie - są pisane przez Kiełbów. Jest to prymitywne, pozbawione uroku. Pamiętam, gdy umierał Andrzej to Darek Kiełb pisał na forum o działąjącym cuda szarlatanie... i konieczności zgłoszenia się do niego. Był w stanie uleczyć Grubbę. Lubimy folklor, wtedy gdy go chcemy a nie jak buciorami wpada do naszego mieszkania. Panowie Kiełbowie, po śmialiśmy się z waszy ch występów na meczach i OTK-ach. Pośmialiśy się z Darka na Prezesa. NIe śmiejemy się z pseudo-katolicko-pat riotycznych sloganów. Zatrzymajcie je dla siebie.

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.