...

Test deski DHS Hurricane H-LG

Kategoria: Artykuły - Testy sprzętu / 25 Maja 2011

Wyświetleń: 12391

Komentarzy: 9

Tagi:
Test
Test deski
Test deski DHS
Test deski DHS Hurricane H-LG

Po raz pierwszy do testu otrzymałem deskę firmy DHS. Deski tego największego chińskiego producenta sprzętu do tenisa stołowego mają zaskakująco dobrą opinię. Z dużą więc ciekawością przystąpiłem do wypróbowania jej.

Parametry i opis producenta:

Dobrze zbalansowana, 5-cio sklejkowa deska o średniej wadze. Przeznaczona dla zawodników ofensywnych, którzy jednak cenią sobie kontrolę w grze.

Parametry: OFF
Szybkość 96,
Kontrola 84,
Elastyczność: 96
Uchwyt typu: ANREKLAMA Czytaj dalejHistoria firmy:
Firma DHS (Double Happines) powstała w 1959 roku. Początkowo produkty były sprzedawane jedynie na terenie Chin, a gdy zyskały uznanie wśród rodzimych graczy zaczęły być rozpowszechniane na całym świecie. Dużą popularność zyskała dzięki wybraniu jej na oficjalnego dostawcę sprzętu na wiele Mistrzostw Świata i Olimpiad. Przyczyniła się do tego również współpraca i kontrakty z graczami czołówki światowej takimi jak: Wang Liqin, Wang Hao, Ma Lin, Ma Long, a wśród kobiet Wang Nan. Trzeba jeszcze wspomnieć, że firma DHS oprócz sprzętu do tenisa stołowego produkuje jeszcze do kilku innych dyscyplin, między innymi do badmintona, podnoszenia ciężarów czy siatkówki. W celu nieustannej poprawy jakości swoich produktów jak i wprowadzaniu nowych technologii i rozwiązań, producent ten utworzył w Shanghaju instytut naukowy,  w którym przy współpracy zawodników i trenerów prowadzone są liczne badania.

Budowa:
Do testu otrzymałem model z uchwytem anatomicznym ważący 83,6g.
Hurricane H-LG ma budowę dość tradycyjną. Zastosowano kombinację trzech gatunków popularnych drzew. Środkową grubą sklejkę wykonano z elastycznego drewna Ayous. Pośrednie sklejki to cienkie, poprzecznie ułożone miękkie drewno - prawdopodobnie świerkowe, natomiast na zewnątrz użyto fornir z twardego afrykańskiego Koto. Warstwa ta jest wyjątkowo cienka 0,2mm. Szczerze przyznam, że z tak cienką warstwą po raz pierwszy się spotykam. Duże brawa dla producenta za taką precyzję. Ogólnie do wykonania całości nie można mieć najmniejszych zastrzeżeń, co w przypadku chińskiego sprzętu jest rzadkością.
Uchwyt, w tym przypadku anatomiczny, należy do bardziej okazałych. Wykonany jest w prawidłowy sposób. Zawodnicy preferujący taki kształt zadowoleni byli z wygody trzymania.

Podczas gry:
Ze względu na zastosowaną sklejkę środkową deska jest elastyczna o miękkim czuciu piłki. Twardy wierzch jest tak cienki, że nie jest w stanie zmienić ogólnego wrażenia miękkości. Twarde chińskie okładziny doskonale pasują do niej i właśnie większość testu przeprowadzałem w takiej kombinacji. Dodatkowo mała waga deski sprzyja temu, bo jak wiemy okładziny chińskie zazwyczaj są bardzo ciężkie. Ze względu na szybkość, która według mnie plasuje się na poziomie 85 (skala do 100), deskę tą należałoby sklasyfikować jako All+, więc podana przez producenta ocena nijak ma się do rzeczywistości. Natomiast jeśli chodzi o kontrolę to jestem mile zaskoczony. Pomimo, że ta deska nie ma żadnych przekładek z materiałów tłumiących nieprzyjemne drgania, to zapewnia czysty niezakłócony impuls do dłoni. Z pewnością jest to zasługa dobrze dobranego spoiwa jak i wyselekcjonowanego, najwyższej jakości drewna.
Hurricane H-LG  znakomicie nadaje się do ”miękkiej” rotacyjnej gry. Topspin z półdystansu gra się bardzo pewnie z dużą kontrolą. Prowadzenie długich wymian kontra-topspinowych sprawia wiele przyjemności. Wyczuwamy w tym przypadku dużą sprężystość. Nie można mieć również najmniejszych zastrzeżeń do półwoleja i bloku. Negatywne odczucia miałem jedynie przy zbiciach, podczas których brakuje nam sztywności i twardości. Ze względu na przeciętną szybkość tej deski mamy dużą kontrolę podczas serwisu i odbioru. W czasie testu z wolnymi okładzinami zachowywała się bardzo poprawnie i myślę,  że jest w stanie sprostać oczekiwaniom nowoczesnego obrońcy.

Podsumowanie:
Deska zdecydowanie do gry wszechstronnej. Dla wszystkich tych, co przede wszystkim stawiają na dużą rotację i kontrolę w grze i lubią prowadzić długie wymiany z dalszej odległości od stołu. Dobre naturalne drewniane czucie deski zdecydowanie pomaga w tym. Wykonanie Hurricane H-LG  stoi na bardzo wysokim poziomie, a twarda warstwa zewnętrzna jest bardzo wytrzymała gwarantując dużą żywotność. Jedynie cena może trochę odstraszać, bo jak na deskę wyłącznie drewnianą i chińskiej produkcji to jest dość wysoka. Niemniej jednak za dobrą jakość warto więcej zapłacić.

Dziękuję firmie  Inters  za dostarczenie deski do testu. Deska do nabycia u bezpośredniego przedstawiciela na Polskę, na stronie www.sklep.inters.pl

Jacek KIlość komentarzy: 9

marko napisał:
26 Maja 2011
IP: 87.207.77.*
mam do sprzedania okładziny tenergy różne rodzaje i kolory nowe w cenie 175 zł sztuka tel.606612462

PawelG napisał:
26 Maja 2011
IP: 178.37.41.*
na fakture? czy nielegalnie?

pasjonat DHS napisał:
26 Maja 2011
IP: 80.54.215.*
to jest wysoka cena? ta deska nie dość że jest chyba niezniszczalna, znajomy gra nią od trzech lat i nawet najmniejszego zadrapania nie widać to w porównaniu do sprzętu innych firm dał bym jej dopisek made by Japan. Mogę się dowiedzieć jakich chinek użyto? Bo na fh owszem można coś twardszego zastosować, ale tenergy 05 czy też 64 pasuje. Natomiast co do bh to średnio twarde i miękkie z bardzo dużym katapultem też bardzo pasują.
Dziwne bo nie odczuwałem nigdy problemu ze zbiciem tą deską, a danie jej szybkości all+ to stanowcza przesada bo może za długo w dłoni nie miał Pan prawdziwej deski all+, off- to jest jej szybkość. No jeżeli z resztą ktoś uważa że TBS to OFF a nie OFF+ to może i ma Pan racje. Ta deska nie nadaje sie do gry defensywnej skąd taki pomysł xD środek ciężkości ma bardzo wysunięty do przodu i idealna do topspinów nic dodać nic ująć

marko napisał:
26 Maja 2011
IP: 83.16.111.*
legalnie Paweł niekradzione ale niestety bez faktury

kibic napisał:
26 Maja 2011
IP: 83.16.44.*
Dostałeś z klubu i handlujesz i podatków nie płacisz.

Cas napisał:
26 Maja 2011
IP: 178.37.118.*
sprzedajesz syf i się za tyle cenisz

Karolll napisał:
04 Czerwca 2011
IP: 81.31.222.*
Syf? Może i są to drogie okładziny, ale znajdź lepsze pod względem szybkości i rotacji...
Co do deski to grałem nią 2 lata. I w 100% zgadzam się z kolegą "pasjonatDHS". Jak ktoś ma kupować Sparka za 280 zł to tu jest ładny zamiennik Chociaż Spark to deska kompozytowa to gra się nimi dość podobnie.
Grałem na tej desce okładkami na kleju sriverami, sriverami fx, rapidami, i hurricanem 3. I sriver na dwóch warstwach kleju na tej desce to było miodzio.

kosa napisał:
05 Lipca 2011
IP: 78.28.56.*
a propos Sparka
czy wchodzi w układ do sparka okładziny tenergy 05fx ? czy warto taką deske kupować pod te okładziny ? czy lepiej sobi epodarowac

boss napisał:
29 Lipca 2011
IP: 78.28.58.*
witam
Panie Jacku czy bedzie test deski Innerforce AL? z tej serii nie było jeszcze zadnego testu. proszę o info
i mam pytanie a propos uchwytu deski- czym się kierować przy doborze rączki- pozdrawiam

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.