...

Test okładziny Donic Acuda S3

Kategoria: Artykuły - Testy sprzętu / 28 Sierpnia 2010

Wyświetleń: 38881

Komentarzy: 117

Tagi:
Test
test okładziny
test okładziny Donic Acuda S3
Donic Acuda S3

Po raz pierwszy do testu otrzymałem sprzęt firmy Donic. Bardzo się cieszę,  gdyż jest to jeden z wiodących producentów w Europie.

Opis i parametry producenta:
Jak wszystkie okładziny  z serii Acuda także i Acuda s3 wyróżnia się przez swoje doskonałe właściwości rotacji. Bardzo miękka gąbka podnosi dźwięk i czucie, oferuje jednak wystarczającą prędkość dla gry szybkiej rotacyjnej i aktywnego bloku. Tenis stołowy z DONIC Acuda S3 przynosi sukcesy z dużą przyjemnością. To jest fascynujący, świetny dźwięk!

Charakter: optymalnie rotacyjna, dobra szybkość, połączona z perfekcyjnym dźwiękiem. Zalecana dla  wszechstronnej gry rotacyjnej z optymalną kontrolą.REKLAMA Czytaj dalejTwardość podkładu: miękki
Grubości podkładu: 1,8mm. 2,0mm. Max.
Kontrola: 7+
Szybkość: 9-
Rotacja: 10++

Niemiecka firma  Donic została założona w 1977r.  przez byłego gracza Bundesligi  Doktora Georga Nicklasa. Producent ten od razu rozpoczął intensywne badania nad materiałami używanymi do produkcji sprzętu i  postawił na innowacyjne rozwiązania,  co szybko zaowocowało znakomitymi właściwościami jego produktów. Dodatkowo bardzo udane kontrakty ze świetnymi graczami takimi jak: Mikael Appelgren, Jan-Ove Waldner, Jörgen Persson, (a obecnie Dima Ovtcharov i Patrik Baum) pozwoliły firmie Donic zyskać dużą popularność. W bardzo krótkim czasie stała się wiodącym producentem sprzętu do tenisa stołowego w Europie.

Do testu przysłano  okładzinę w kolorze czarnym o max. grubości podkładu. Ma ona bardzo eleganckie opakowanie, na którym znajdziemy wszystkie istotne informacje.Trzeba  przyznać, że Donic zawsze bardzo dbał o to, by jego produkty już na pierwszy rzut oka robiły świetne wrażenie. Acuda S3 jest jedną z serii trzech nowych okładzin, a charakteryzuje sie ona najbardziej miękkim podkładem. Technologia zastosowana w ich budowie jest rozwinięciem tej ze znakomitej okładziny Baracuda. Wszystkie one charakteryzują się nowym podkładem o bardzo wysokiej porowatości, który posiada niespotykane dotąd właściwości. Daje on okładzinie niespotykaną do tej pory bez użycia „świeżego kleju” sprężystość, a co za tym idzie wzrost rotacji i szybkości bez utraty kontroli. Podkład ten zastosowano miedzy innymi w takich okładzinach jak: Butterfly Tenergy, Yasaka Rakza 7, Andro Hexer, Tibhar Genius, Xiom Vega.

Wierzch Acudy jest wykonany z miękkiej mieszaniny kauczukowej pod którą znajdują się cienkie gęsto umieszczone czopy. Porowatość podkładu jest zbliżona do tego  z Tenergy 05,  jednak jest on wyczuwalnie bardziej miękki. Całość tworzy oczywiście miękką okładzinę, ale nie tak bardzo jak np. Tibhar Nimbus Sound, GEWO Proton XP 325 sound czy DONIC Desto F3 BigSlam. Pomimo tego dźwięk odbitej piłki jest równie doniosły co w wymienionych "gumach".

Producent chwali się, że w tej generacji okładzin udało mu się podwyższyć wytrzymałość o 50%. Po miesiącu intensywnej gry muszę przyznać, że rzeczywiście chyba tak jest,  gdyż po takim czasie  nie straciła ona wiele ze swoich właściwości. Wiadomo przecież, że okładziny z wbudowanym „efektem świeżego kleju” mają o wiele mniejszą trwałość niż te tradycyjne.

Podczas gry:
Gra Donic Acudą S3 to sama przyjemność. Bardzo wysoki „efekt katapulty” przy dużej miękkości okładziny daje znakomite czucie piłki,  co oczywiście przekłada się na dużą precyzję odbić. Łatwość gry nią jest rzeczywiście wyjątkowa. Zaskakująca natomiast jest szybkość przy takiej miękkości. Zauważyłem, że niektórzy błędnie określają jej szybkość jako niewielką, a wynika to właśnie z ponad przeciętnej kontroli. Zawodnikowi wydaje się, że piłka wolno odchodzi od rakietki, przeciwnik natomiast ma inne zdanie. Jednak największą  zaletą testowanej Acudy jest bezpieczna parabola lotu piłki po zagraniu topspinowym. Co mam na myśli pisząc bezpieczna, a mianowicie  to, że jest ona w początkowej fazie wysoka, a później gwałtownie opada. Piłka więc dużo wyżej niż zwykle mija siatkę i ku zdziwieniu przeciwnika ląduje na stole. Piłka lecąca taką parabolą jest też bardzo niewygodna do zablokowania,  gdyż kąt jej padania zmusza blokującego do płaskiego,  wręcz poziomego ustawienia rakietki  do płaszczyzny stołu. Inaczej jednak sprawa wygląda gdy trafimy na zawodnika, który kontruje, a nie blokuje -  wtedy to on ma ułatwione zadanie. Przy innych uderzeniach również pozytywne zaskoczenie. Zagrania z dolną rotacją są bardzo niewygodne dla przeciwnika. Piłka leci bardzo „cięta”. Przy okazji uważam, że jest to najbardziej rotacyjna okładzina jaką grałem. Precyzyjne blokowanie piłek jak i gra półwolejem nie stanowi problemu. Doskonale czujemy piłkę na rakietce. Mamy wrażenie jakby trochę dłużej tam zostawała. Jedynym elementem gry do którego można mieć pewne zastrzeżenia to zbicie. Miękki podkład nie jest w tym przypadku odpowiedni. Szybkość, która przy nawet ostrej grze topspinem była wystarczająca tutaj trochę zawodzi. Myślę, że tu lepiej sprawdziłaby się Acuda S1.

Testowaną okładziną gra się dobrze blisko stołu (tu proponowałbym twarde deski) jak i w półdystansie (miękkie elastyczne deski). Poleciłbym ją szerokiej grupie graczy, zawodnikom grającym rotacyjny topspin jak i prowadzących wszechstronną grę oraz dla tych,  co lubią miękkie odbicie. Ze względu na bardzo dobrą kontrolę odpowiednia  będzie nawet dla początkujących amatorów, a ze względu na znakomitą rotację i sprężystość również dla wszechstronnie grających profesjonalistów. Dzięki odpowiedniemu doborowi deski jest to możliwe.

Reasumując:
  Donic potwierdza tym produktem swoją wysoką pozycję na rynku sprzętowym. Ze względu na zastosowanie w nowej serii okładzin Acuda różnego rodzaju podkładów każdy znajdzie coś dla siebie. Na koniec jeszcze jedna ważna sprawa. Okładziny te bardzo są zbliżone właściwościami do produktów pewnej japońskiej firmy, których cena za sztukę wynosi 230zł. Za tą kwotę możemy  mieć dwie Acudy.

Dziękuję firmie Mirosport za dostarczenie okładziny do testu. Okładzina do nabycia, na stronie www.mirosport.pl
Jacek K. 


Ilość komentarzy: 117

zzz napisał:
28 Sierpnia 2010
IP: 92.244.32.*
Mam pytanie jaki zawodnik ją testował? Ile czasu ją testował?

Do Jacka K. napisał:
28 Sierpnia 2010
IP: 83.22.66.*
Witam Serdecznie
Bardzo ciekawy test.
Teraz mogę jasno spytać - do gry blisko stołu z TBS będzie pasować?

"Całość tworzy oczywiście miękką okładzinę, ale nie tak bardzo jak np. Tibhar Nimbus Sound" - czyli jak miękka?
Porównywalna do Nimbusa softa??

Czy Baracuda jest troszkę twardsza od S3??
Szczerze to dobrze,że namawiał Pan do wyczekiwania testu, bo mogą te okładziny nadawać się do mojej deski. Grałem jakiś miesiąc temu chwilę S1 to jednak twardość nie za bardzo odpowiadała, choć katapult był naprawdę duży.

Bardzo proszę o odpowiedzi.
Pozdrawiam

Jacek K. napisał:
29 Sierpnia 2010
IP: 83.26.113.*
Okładzinę testowałem około półtora miesiąca wraz z kilkoma zaprzyjaźnionymi zawodnikami.
Do gry blisko stołu z TBS będzie idealnie pasowała, głównie na tej właśnie desce ją testowałem.
Miękkość jej jest porównywalna do Nimbusa soft, a od Baracudy jest bardziej miękka. Pozdrawiam.

zawodniczka napisał:
29 Sierpnia 2010
IP: 83.26.44.*
Słyszałam w Niemczech,że chińczycy kupili jednorazowo w DONICU 10000 sztuk tych okładzin a mówiła to osoba z konkurencji to chyba coś w tej okładzinie musi być.

Ma lin napisał:
31 Sierpnia 2010
IP: 82.160.202.*
a czy grał pan acuda s1 i która jest nabardziej okładzina
Xiom vega pro
yasaka rakza
acuda
tenergy

Do Jacka K. napisał:
31 Sierpnia 2010
IP: 83.4.146.*
Witam
Czy acudas2 jest z twardości i podczas odczuć w grze taka sama jak Baracuda??

Na TBS lepsza będzie Baracuda czy S3 i Dlaczego??

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Massior napisał:
31 Sierpnia 2010
IP: 69.196.143.*
Panie Jacku a którą z okładek z serii Acuda, bądź tez turbo polecałby pan w zamian za platin softa na stronie bh? Do tej pory grałem właśnie ta okładką, jednak po 3 miesiącach znacznie straciła na swoich właściwościach.. jak na chwile obecna od poniedziałku zaczynam grac 05 fxem, jeżeli jednak ta okładka nie będzie tym czego oczekuje chciałbym znać Pańskie zdanie na która okładkę warto by było się przesiąść. Platinem Softem gra mi się dość dobrze, przesiadłem się na ta okładkę ponieważ t05 okazało się zbyt szybkie oraz zbyt twarde na stronę bh. Twardosc platina o ile się nie mylę to 28st, jak sie ma to do serii nowych okładek donica? Nowa okładzinę planuje zakleić na twarda deske off+ "pewnej japonskiej firmy" .

Jacek K. napisał:
01 Września 2010
IP: 83.26.187.*
Acudą S1 i S2 jeszcze nie grałem więc się nie wypowiadam. Można się jednak spodziewać, że ?S2 będzie podobna do Baracudy, pewnie z większą rotacją. Butterfly Tenergy 05FX jest podobna do Acudy S3, gram nią teraz, jest niesamowita, ma jeszcze wyższą kontrolę. Polecam obie gumy. Na deskę OFF+ będą super. A jeśli szukasz szybkiej deski ze świetną kontrolą to polecam Butterfly Amultart. Jest po prostu genialna. Pozdrawiam.

Massior napisał:
01 Września 2010
IP: 69.196.143.*
Tak się składa ze właśnie amultartem gram Na fh ta deska z t05 jest nie do zastąpienia dlatego mimo podwyżki nie mogę się przesiąść na inne okładki gdyż to niestety nie było to... a czekałem na Panska opinie gdyż wiem ze jest poparta na doświadczeniach a nie wyjętą z rękawa. Wobec tego od poniedziałku zostaje przy fxie a jeżeli coś nie będzie po mojej myśli zmienię na s3. Dziękuję za pomoc i Pozdrawiam.

... napisał:
01 Września 2010
IP: 83.4.70.*
Czy s3 jest szybszy od nimbusa sounda, o jak dużo?

Jacek K. napisał:
01 Września 2010
IP: 83.26.187.*
Od Tibhar Nimbus Sound jest trochę szybsza, myślę , że na poziomie Nimbus Soft.

victorini napisał:
03 Września 2010
IP: 195.205.76.*
do Jacka K.: czy Donic Acuda S 2 max będzie bardzo szybka ? czy lepiej grać innym podkładem ?

Jacek K. napisał:
06 Września 2010
IP: 83.26.60.*
Jeśli grasz amatorsko to Acuda S2 może być za szybka dla Ciebie, a jeśli grasz na poziomie trzeciej ligi lub wyższym to z pewnością nie będzie problemu. Pozdrawiam.

Gigi napisał:
07 Września 2010
IP: 78.8.48.*
Jeszcze jedno Panie Jacku co oznacza skrót TBS

czako napisał:
07 Września 2010
IP: 83.15.83.*
timo boll spirit

maro napisał:
08 Września 2010
IP: 178.73.49.*
Witam serdecznie,
Czy powyższa okładzina będzie dobrze współracować z deską jonyer? Deska dobrze wybita w użytkowaniu około 4 lat. Dziękuję za odpowiedź. Poszukuję okładziny podobnej parametrami do Yasaka Pryde 30. W tej okładzinie zauroczyła mnie kontrola, ilość rotacji oraz przepiękny dźwięk. Proszę o poradę w doborze sprzętu do powyższej deski. Yasaką grałem na bekhendzie natomiast forhend do Tenergy 05. Raz jeszcze dzięki za odpowiedź.

Jacek K. napisał:
09 Września 2010
IP: 83.26.54.*
Acuda S3 może być zbyt miękka, chyba, że lubisz grać daleko od stołu, ale jeśli odpowiadała Ci Pryde 30 to i w tym przypadku nie powinno być problemu. Pozdrawiam.

Franek napisał:
10 Września 2010
IP: 78.8.84.*
Jeżeli Acuda S3 jest miękka , to chyba rozmawiamy o dwóch innych okładzinach.
Grałem tenergy 64 max na obydwu stronach deski ...i jakoś sie grało, okładziny sie zużyły ...wiadomo... zakupiłem Acude S3 , nie ukrywam , że po wspaniałym opisie P. Jacka K. nakleiłem klejem donic vario... i jakież było moje zdziwienie gdy odbiłem pierwszy raz, okładka twarda ...niech ją szlag... gram deską Timo Boll Spirit, musze sie od nowa "uczyć" grać, gram w IV lidze, jakieś umięjętniści posiadam , zalecam dobrze sie zastanowić przed zamianą bo Donic to nie to samo co Butterfly. Pozdrawiam.

Maniek napisał:
10 Września 2010
IP: 78.8.62.*
A czy ta guma będzie pasowała do deski Gewo All Clasic ?

victorini napisał:
11 Września 2010
IP: 195.205.76.*


victorini napisał:
11 Września 2010
IP: 195.205.76.*
do Jacak K. Prosimy o test Acudy S2.

Pitro napisał:
11 Września 2010
IP: 83.11.252.*
Do Jacka K.
jaką okładzinę może pan polecić jako zamiennik srivera g2 fx na kleju?? Chodzi mi głównie o twardość i parabolę lotu.
Osobiście myślałem na vegą europa, elite lub właśnie nad jakąś accudą, ale jestem otwarty na inne propozycje.

Jacek K. napisał:
11 Września 2010
IP: 83.26.184.*
Do testu raczej nie dostanę Acudy S2.

Z nowej generacji okładzin bardzo trudno będzie znaleźć podobną do Srivera G2 FX. Możesz jednak spróbować Xiom Vega Elite.

Jacek K. napisał:
12 Września 2010
IP: 83.26.54.*
Do deski GEWO A.C. lepiej pasowała będzie Acuda S2 lub Baracuda.

pytanie napisał:
12 Września 2010
IP: 83.4.80.*
Witam Panie Jacku,
Wiadomo butterfly podrożył , więc "zmiana obiektu zainteresowania", myślę najbardziej o produktach donica, jakieś inne firmy co się obiło to tibhar i xiom, ale wyroby tej poprzednio wymienionej bardziej przekonują.
Pytanie Jakie okładziny poleca Pan do topspinowej gry blisko stołu na deskę stigę Clipper (winner) - to nie jest wersja WRB

Jacek K. napisał:
13 Września 2010
IP: 83.26.59.*
Stiga Clipper jest elastyczną deską nadającą się głównie dla gry z półdystansu. Żeby była odpowiednia do gry top spinowej przy stole, trzeba założyć okładziny z twardszym podkładem. Myślę, że jeśli nie Butterfly to jednak Donic, a tu poleciłbym wypróbować Acudę S1, ewentualnie S2.

pytanie napisał:
13 Września 2010
IP: 83.4.75.*
Przecież stiga clipper nie jest tak elastyczną deską co czuć przy zbiciach gdzie deska wydaje wysoki dźwięk i czuć tą twardość przy zbiciu, jednak ja wolę miększe okładki niż acuda s1, jakie deski , takie zestawienie top5 desek najlepszych wg Pana przy stole (sugerując się ,że nakleimy na nie miękkie okładki, lecz bez przesady z tą miękkością).
Dziękuję za odpowiedź.

Jacek K. napisał:
14 Września 2010
IP: 83.26.180.*
Stiga Clipper jest elastyczną deską. Świadczy o tym nawet jej budowa. Środkowe sklejki stanowi drewno Ayous, które nadaje dużo elastyczności desce. Zewnętrzne sklejki są co prawda wykonane z twardego drewna Limby, ale nie zmienia to faktu, że całość jest elastyczna. Widocznie nie grałeś deskami w których środkowa sklejka to sztywne drewno Kiri, lub w których użyto przekładek karbonowych. Ja preferuję właśnie grę przy stole, więc na temat twardych i sztywnych desek coś wiem. Przetestowałem do tej pory 57 modeli różnych firm, każdą z nich grałem przynajmniej miesiąc, skrupulatnie zapisując o nich informacje.
Moje ulubione:
1. Butterfly Amultart
2. Nittaku Violin,
3. Butterfly Timo Boll ZLC
4. Butterfly Timo Boll Spirit(ALC)
5. TSP Hino - Carbon Power

victorini napisał:
19 Września 2010
IP: 195.205.76.*
ja gram Acudą S2 max na Fh i Bh na desce Andro core cell All + i ichyba trochę źle dobrałem ten zestaw,trochę pudło się zrobiło ale szybkość jest ,może się przyzwyczaję ,pozdro

pytanie napisał:
19 Września 2010
IP: 83.4.64.*
Chciałbym jeszcze spytać jaką deskę polecasz do gry przy stole , lecz zależy mi na sile i szybkości ale przede wszystkim nad kontrolą , dokładnością podczas gry(regularnością) .
Głównie tutaj chodzi mi o zagrania topspin, blok oraz odbiór serwisu, jakie deski byś polecił do tego (oczywiście do gry przy stole) z serii off- czy off??
Oraz to samo pytanie, lecz pod okładki acuda s3, ewentualnie z s2 na fh.

Do Jacka K. napisał:
24 Września 2010
IP: 79.189.37.*
Witam, gram deską nittaku acoustic. Jakie okładziny by Pan polecił na tę deskę. Czy dużo się ona różni od Pana niemal ulubionej violin. Gram z bh raczej pasywnie, a głownie grę opieram na fh. Mam pewne probelmy z doborem okładek.
Robert Ch

Jacek K. napisał:
27 Września 2010
IP: 83.26.63.*
Jeśli nie zależy Ci tak bardzo na sile i szybkości, a chodzi tylko o najwyższą kontrolę, to do gry przy stole niezastąpiona będzie Nittaku Violin. Acuda S3 bardzo dobrze będzie do niej pasowała, tworząc wyjątkowo kontrolowany zestaw.

Jacek K. napisał:
27 Września 2010
IP: 83.26.63.*
Robercie Ch. Nittaku Acoustic jest również świetną deską. Od Violina różni się sklejkami zewnętrznymi, które wykonane są z twardego drewna Limba, ma też 0,5mm. grubszy blat. Z tych powodów jest sporo szybsza od Violina. Jeśli grasz przy stole to proponuję Acudę S2, a jeśli z półdystansu to Acudę S3. Dokładniej opisz swój styl gry i jakiej firmy chcesz do tej deski dobrać okładziny, to udzielę precyzyjniejszej odpowiedzi. Pozdrawiam.

niezdecydowany napisał:
27 Września 2010
IP: 212.244.248.*
Panie Jacku grałem ostatni sezon okładkami DONIC COPPA PLATIN SOFT po obu stronach,chciałbym zakupić teraz coś z acudy. Platin softem grało mi się bardzo dobrze i nie wiem czy wybrać S2 czy S3. Zależy mi na bardzo rotacyjnej okładzinie, lubie miękkie podkłady więc stawiam na S3 tylko nie wiem czy nie okaże się ona zbyt wolna podczas zbicia. Deska Butterfly Kong Linghui OFF z góry dziękuję za odpowiedź.

Jacek K. napisał:
27 Września 2010
IP: 83.26.184.*
Myślę, że w twoim przypadku lepiej sprawdzi się Acuda S2. Deska Butterfly Kong Linghui OFF nie jest zbyt twarda i w komplecie z S3 na pewno nie będzie odpowiednia do zbić.

niezdecydowany napisał:
27 Września 2010
IP: 212.244.248.*
Panie Jacku mam kolejne pytanie. Czy ACUDA S2 nie jest mniej rotacyjna od S3 ??? Chodzi mi głównie o zagrania topspin. Co do grubości podkładu to oczywiście max, więc przy zbiciu może ACUDA S3 nie bedzie taka zła na grubości max.

Robert Ch napisał:
27 Września 2010
IP: 212.76.39.*
Dzięki Pani Jacku za info. Do tej pory grałem na fh tenergy a na bh sriverem, obydwie 2.00 mm, ale szkoda mi kasy na tenergy i myślałem o czymś tańszym, co by Pan polecił oprócz acudy, bo grałem na desce acoustic baracudą - dobra, supre rotacja, ale chyba trochę za twarda do tej deski. Tak na marginesie ta accoustic wcale nie jest taka szybka, a przynajmniej mój egzemplarz. Stiga clipper jest wg mnie szybsza i bardziej miękka, czy tez masz te odczucia?

Jacek K. napisał:
28 Września 2010
IP: 83.26.66.*
Gdy ten sam typ okładziny występuje z bardziej miękkim podkładem, to piłeczka zagłębia się w nią bardziej, zwiększa się powierzchnia styczna i przedłuża czas kontaktu. Z tych właśnie powodów będzie miała większą rotację i kontrolę, a mniejszą szybkość. Nie są to jednak duże różnice. Miękkie deski i okładziny z miękkim podkładem z reguły nie nadają się do zbić.

Jacek K. napisał:
28 Września 2010
IP: 83.26.66.*
Robercie zamiast Tenergy 05 polecam okładzinę Yasaka Rakza 7, a jeżeli Baracuda była trochę za twarda, to może warto poczekać na Rakza 7 Soft, powinna niedługo pojawić się w sprzedaży. Nittaku Acoustic jest typową ofensywną (OFF) deską z przyzwoitą szybkością i świetną kontrolą. Gracze błędnie określają szybkość deski jako niższą, gdy ma dobrą kontrolę i płaską parabolę lotu piłki po zagraniu topspinowym. Deską Nittaku Violin grałem kilka lat i moim zdaniem jest deską typu All+. Masz natomiast rację, że różnice w szybkości dwóch desek tego samego modelu mogą być spore. Pomimo że każda z nich posiada taką samą budowę i z tych samych gatunków drzewa została zrobiona. Wpływ na to ma bardzo wiele czynników takich jak np.: różny wiek użytego drzewa, stopień dosuszenia, nieprecyzyjne docięcie sklejek itp. Z tych powodów znacznie różni się też waga, z mojego doświadczenia wiem, że różnice w wadze tej samej deski z tym samym uchwytem mogą sięgać aż 12g. Im lżejsza deska tym wolniejsza i co za tym idzie z większą kontrolą. Jeżeli więc nasz ulubiony model ulegnie zniszczeniu, to żeby wybrać jak najbardziej podobny, należy sugerować się właśnie wagą.

Do Jacka K. napisał:
28 Września 2010
IP: 83.4.152.*
Witam Ponownie, ale nie chodziło mi o tak "kontrolowaną" deskę jak violin i przyznaję racje kontrola duża i sklasyfikowałbym na all+ ewentualnie off-.
Chciałbym deskę z czuciem (kontrolą) której potrzebuje przy blokach, na pewno drewniane deski lepiej się do tego nadają niż z carbonem. Mój TBS i nimbusy soundy spisują się nieźle , lecz czas na zmianę , bo był to przejściowy sprzęt po przerwie, acuda s3 na obydwu na pewno s2 na fh zmienię, bo warto, lecz jakie deski byś polecił. Zastanawiałem się nad Korbelem speedem, ale może byś wymienił kilka ciekawych d. wg. Ciebie??

Robert Ch napisał:
29 Września 2010
IP: 212.76.39.*
Dzięki za info, pozdrawiam!!!

DAREK S napisał:
01 Października 2010
IP: 194.181.94.*
PANIE JACKU PROSZĘ O POMOC UŻYWAM DESKI BUTERFLY W.SCHLAGER OFF+ NA FORHEND CHCE KUPIĆ YASAKĘ RAKZA 7 NIE WIEM CO UŻYĆ NA BECKHEND. GRAM NA POZOMIE 3-4 LIGA

Jacek K. napisał:
04 Października 2010
IP: 83.26.128.*
Deski z dobrym czuciem i kontrolą podczas bloku wcale nie muszą mieć wyłącznie drewnianą budowę. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań i przyzwyczajeń. Jeśli lubisz deski wykonane tylko z drewna, to Korbel Speed będzie super. Polecić mogę jeszcze Butterfly T-tec Maze off, Stiga Ebenholz NCT V, Nittaku Septear, Tibhar Inferno, TSP Phoenix Fire, Donic Burn OFF-, Adidas - V1.3.

Jacek K. napisał:
04 Października 2010
IP: 83.26.128.*
DAREKU S. żebym mógł Ci podpowiedzieć musisz mi napisać jak grasz: blisko czy daleko od stołu, tpospinem czy raczej półwolejem, częściej blokujesz czy kontrujesz?

Zbyszek M. napisał:
05 Października 2010
IP: 89.231.100.*
Szanowny Panie Jacku.
Mam zamiar zakupic deske Nittaku Violin.
Z tego co wyczytałem wynika ze grał Pan tą deską.Czy mogłby Pan przyblizyc charakterystyke tej deski oraz polecic okładziny do niej oraz grubosc podkładu.
Deska jest dosc ciezko osiągalna a co za tym idzie dosc droga, wiec chciałbym sie upewnic czy warto ja kupic. Z góry dziekuje i serdecznie pozdrawiam.

Jacek K. napisał:
05 Października 2010
IP: 83.26.188.*
Nittaku Violin jest deską wszechstronną. Ma nietypowe jak na tą kategorię właściwości. Piłka po zagraniu top spinowym posiada wyjątkowo płaską parabolę lotu. Wynika to z jej budowy do której użyto wyłącznie twardych rodzajów drewna, poddanych jeszcze dodatkowemu utwardzaniu. Pomimo niewielkiej grubości blatu jest sztywna . Jeśli ktoś preferuje różnorodną grę blisko stołu to będzie zachwycony. Ze względu na tą niską trajektorię lotu piłki, można do niej dobrać nawet miękkie okładziny , nie rezygnując z gry blisko stołu. Dzięki temu dodatkowo poprawiamy i tak już świetną kontrolę. Proponują okładzinę Tenergy 05 FX, na forhend max, na bekhend 1,9mm.
Wadą tej deski jest nietypowy i mały kształt blatu i bardzo cienki niewygodny uchwyt. Z tych względów po kilku latach gry zrezygnowałem z niej. Jest jednak na to rada, Nittaku wprowadziło do sprzedaży inny model z identyczną budową drewnianą, a o powiększonym blacie i grubszym wygodnym uchwycie. Ze względu na duży blat producent określana ją jako nowoczesna deska typu DEF, ale na pewno jest taka sama jak Violin i o tej samej szybkości. Model ten nosi nazwę VIOLONCELLO. Pozdrawiam.

Zbyszek M. napisał:
07 Października 2010
IP: 89.231.107.*
Panie Jacku dziekuje pieknie za informacje.
Mam jeszcze jedną prosbe, czy moglby
Pan pomoc mi nabyc deske polecaną przez Pana (VIOLONCELLO) i czy pasowałyby do niej okładziny Donic Acuda S3.
Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje ślicznie za pomoc.

Jacek K. napisał:
07 Października 2010
IP: 83.26.117.*
Ostatnio na Allegro było wystawiane wiele desek Nittaku, nie było jednak zainteresowania i nie ma ponowienia oferty. Możesz się jednak skontaktować ze sprzedającym, z pewnością sprowadzi na zamówienie. Koszt nie będzie mały bo około 530zł, ale warto. Ten sam sprzedający oferuje najtaniej Tenergy 05FX - 185zł. bez problemu go odnajdziesz. Donic Acuda S3 będą do niej pasowały, ale mogą być trochę za wolne. T.05FX jest rewelacyjna i będzie szybsza, więc warto dopłacić. Napisz Zbyszku, jak uda Ci się coś załatwić.

Pilne pytanie d napisał:
08 Października 2010
IP: 83.27.148.*
Witam Panie Jacku,
Jak pisałem w pierwszych postach doradził mi Pan na spirita s3 i ewentualnie s2 na fh. Dzisiaj w końcu zagrałem, s3 jest super na bh jest idealne na fh nie do końca może kwestia przyzwyczajenia, ale s2 porażka, nie wiem co robić, ostatnio grałem nimbusami soundami, grało się wyśmienicie, przyjemnie, było wszystko. Okazuje się,że wole miękkie okładziny , którymi lubię grać mocno, na s2 trzeba grać siłowo co mi nie pasuje, wolę mocne zagrania na miękkich. Co teraz robić wracać na 2x nimbusy czy.?? bo s3 na bh jest idealna, ale nimbus sound jest miękkszy i dziwnie grać miększa na fh niż na bh. Proszę o poradę.

Jacek K. napisał:
09 Października 2010
IP: 83.26.112.*
Kup na FH Tenergy 05FX, ma porównywalną miękkość, a jest trochę szybsza. Posiada niesamowitą kontrolę, na pewno będziesz zadowolony.

DAREK S napisał:
09 Października 2010
IP: 194.181.94.*
PANIE JACKU GRAM RACZEJ BLIŻEJ STOŁU BLOKUJE ALE OSTATNIO STARAM SIĘ KONTROWAĆ GRAM TOPSINEM LECZ UDERZAM CZASEM TEŻ PÓŁWOLEJEM Z GÓY DZIĘKUJĘ ZA PORADE

Jacek K. napisał:
10 Października 2010
IP: 83.26.65.*
Darku, myślę, że dobrym wyborem w twoim przypadku byłaby na BH YASAKA RAKZA 7 SOFT z 2.0mm. grubością podkładu.

DAREK S napisał:
10 Października 2010
IP: 194.181.94.*
DZIĘKUJE

pytanie napisał:
13 Października 2010
IP: 83.4.111.*
Witam Mógłby Pan porównać Nimbusa Sounda i acudę S3, bo chciałbym mięc takie przyzwoite porównanie i będę bardzo wdzięczny.

Pozatym mógłby Pan wymienić kilka desek najlepszych do gry topspinowej szybkiej i bloku przy stole, które są super z okładkami od miękkich do prawie! średnio twardych czyli mniej niż acuda s2.
Proszę też pisać które mają dobre czucie. Z góry naprawdę WIELKIE DZIĘKI !

Jacek K. napisał:
14 Października 2010
IP: 83.26.61.*
Nimbus Sound jest okładziną starej generacji i w porównaniu z AS3 wypada słabo. Acuda S3 ma zupełnie inny podkład, który został wyprodukowany w innej technologii i z innego rodzaju kauczuku. Okładzina ta posiada zupełnie inne czucie i nieporównywalnie lepszą kontrolę, ale trzeba się do tego przyzwyczaić. Dodatkowo jest szybsza i ma dużo wyższą rotację. Porównywalny jest jedynie dźwięk odbicia i wysoka parabola lotu. O najlepszych deskach do gry przy stole już pisałem i nie będę się powtarzał , poczytaj dokładnie.

Mateusz1983 napisał:
18 Października 2010
IP: 91.94.65.*
Czy Donic Acuda S3 będą dobrze współpracowały z Buttefly Photino? bo właśnie wylicytowałem taniej tą deskę

Jacek K. napisał:
19 Października 2010
IP: 83.26.56.*
Photino jest świetną deską. Myślę, że Acudy S3 będą do niej pasowały. Zestaw ten będzie się głównie nadawał do gry w półdystansie. Jeśli więc preferujesz taki styl, to na pewno będziesz zadowolony.

Zo napisał:
24 Października 2010
IP: 83.4.80.*
a nie zna Pan może jakiejś deski która nie jest twarda jak TBS ale jej twardość jest mniej więcej średnia, może nieznacznie w stronę "twarda" ?? Z niezłym czuciem, bo jednak preferowane deski przez Pana to głównie te twarde.
Dlatego proszę o jakieś konkretne deski jednak w tych kryteriach które wymieniłem.

Pozdrawiam

Zbyszek M. napisał:
26 Października 2010
IP: 89.231.105.*
Szanowny Panie Jacku, pisałem do Pana
wcześniej i polecił mi Pan deske Nittaku
VIOLONCELLO. Obecnie ma straszny ból głowy gdyz w tych samych pieniądzach moge dostac deske Timo Boll ZLC. Kompletnie nie wiem na co sie zdecydowac.
Jeszcze raz prosze o pomoc. Gdyby mogł Pan porównac kruciutko te deski i którąś polecić.
Z góry dziekuje za pomoc i serdecznie pozdrawiam - Z.M

ChrustAA napisał:
26 Października 2010
IP: 89.76.186.*
Planuje zakupic ktoras z acud na FH.
Wczesneij gralem sriverem el na kleju 2.1mm
Jaka wersje wybrac (1 2 3 ) i ew jaki podklad?
Gram deska tsp blaze all+ i po 1 stronei mam dlugiego czopa.
Generalnie lubie grac blisko stolu i ostro zbijac i ciagnac topy. Przy sriverze brakowalo mi troche wyzszej trajektorii

Robert Ch napisał:
26 Października 2010
IP: 212.76.39.*
Mam pytanie, chcę kupić którąś z desek stiga clipper, ale jest ich 3 - rodzaje: WRB, CR, oversize i wood. Która z nich jest najlepiej kupić i która ma najmniej wibracji, a może zna Pan coś podobnego do tych desek z innych firm? Mam pytanie, czy do clippera będzie pasował tibhar sinus alfa na bh i xiom vega pro na fh, bo mam te okładki, może na inną deskę byłyby ok??? bardzo proszę o pomoc!!!

Jacek K. napisał:
08 Listopada 2010
IP: 83.26.64.*
Do Zo. Przepraszam, że tak długo nie odpisywałem, miałem problemy z łączem. Myślę, że bardzo dobre deski w kategorii o którą pytasz, znajdziesz w nowej serii Butterfly Innerforce. W zależności jakie przekładki preferujesz możesz dobrać sobie odpowiednią, gdyż budowę drewnianą posiadają taką samą. Znakomita też jest Keyshot Light, a jeśli nie lubisz desek z przekładkami z tworzyw sztucznych to proponuję Korbel SK7. Jeżeli chodzi o inne firmy to szczególnie polecam: TSP Break 9, Tibhar Stratus Powerwood, Nittaku Septear. Pozdrawiam

Do Zbyszka M. Obydwie deski nad którymi się zastanawiasz są świetne i bardzo trudno mi cokolwiek zasugerować. Timo Boll ZLC jest sporo szybszy, gorzej gra się w półdystansie, VIOLONCELLO jest bardziej wszechstronną deską. Kontrola w obydwóch jest znakomita, czucie inne. Pozdrawiam.

Do ChrustAA. W Twoim przypadku najlepiej sprawdzi się Acuda S2.

Do Roberta Ch. Najmniej wibracji ma wersja WRB. Jest mnóstwo desek o podobnej budowie, nie sposób ich wszystkich wymienić. Wszystkie Clippery według mnie są dużo gorsze od Nittaku Acoustic. Okładziny, które wymieniłeś są dobre do określonego stylu gry. Z WRB raczej do aktywnej gry w drugiej strefie.

Robert Ch napisał:
10 Listopada 2010
IP: 79.189.37.*
Dzięki na info, a nittaku sprzedałem trenerowi.

Mateusz1983 napisał:
10 Listopada 2010
IP: 87.96.119.*
Próbowałem grać tymi Acuda S3 i wogóle mi się nie spodobały.Lubie jednak twardy podkład do zbijania i szybkich ataków blisko stołu a od Acudy piłeczka mi odskakiwała i nie miałem żadnej kontroli.Nakleiłem więc na moją Photino OFF+ 2 półroczne Donic Platin o grubości max i to jest właśnie to - zestaw Combo
Gra się idealnie zarówno przy stole jak i z pół dystansu.Kontrole mam najlepszą na twardych gumach a tak się przyzwyczaiłem do tych gum że nie ma co kombinować z nowymi wynalazkami.Watpię żeby nawet Acuda S1 były lepsze od Platinów.
Idealne gumy przynajmniej dla mnie

Piotrek napisał:
18 Listopada 2010
IP: 213.25.148.*
Panie Jacku wyczytałem że kiedyś polecił pan jednemu z forumowiczów deskę butterfly maze T-Tec OFF do okładzin butterfly tenergy.Czy grał pan ta deską? Chciałem dowiedzieć się czegoś więcej i czy będzie ona pasowała do okładek ACUDA S3. Kieruje do pana to pytanie ponieważ bardzo ciężko znaleść o tej desce jakieś wypowiedzi i opinie na forum. Planuje zakup tej deski i czekam na szybka odpowiedź.

do pana jacka napisał:
20 Listopada 2010
IP: 82.160.202.*
mam zamiar kupic ją na bh i baracude na fh, czy baracuda jest szybsza od acudy ?
prosze napisz mi coś wiecej o baracudzie

marek napisał:
23 Listopada 2010
IP: 79.163.223.*
Witam i mam pytanie do pJacka,chce kupic deske, rozważam dwie i nie potrafie sie zdecydowac a mianowicie jest to TB ZLC i Amulart- przylkeje na to prawdopodobnie tenergy 05Fx prosilbym o mala specyfikacje tych zestawow.Dzieki i pozdrawiam

Jacek K. napisał:
24 Listopada 2010
IP: 83.10.183.*
Deskę Maze T-Tec OFF, właśnie używam, mam naklejone na nią Tenergy 05fx. Jest to dobry zestaw, więc z Acudą S3 powinno być również dobrze. T-Tec OFF nie każdemu przypadnie do gustu, jest to sztywna i twarda deska, praktycznie pozbawiona drgań. Zdecydowanie do gry blisko stołu.

Baracuda ma porównywalną szybkość do Acudy S2. Pomimo, że mają one podkład nowej generacji o podobnej strukturze i twardości, to inaczej się nimi gra. Po uderzeniu topspinowym Baracudą piłka ma wyższą parabolę, dlatego lepiej gra się z półdystansu. Baracuda jest bardzo ciężką okładziną.

TB ZLC i Amulart to moje ulubione deski, do obydwóch znakomicie pasuje Tenergy 05FX. TB ZLC jest trochę wolniejsza i bardziej elastyczna, z 05FX dobrze gra się również z półdystansu. Amultart jest bardzo szybki i sztywny, ale ze znakomitą kontrolą. Piłki po topspinie mają trochę wyższą parabolę. Czucie piłki w zestawie z Tenergy 05FX przy takiej szybkości naprawdę fenomenalne. Pozdrawiam.

maly napisał:
24 Listopada 2010
IP: 188.47.47.*
panie Jacku czy zestaw -powerwood, fh rakza7,bh as3 bendzie dobry,gram raczej przy stole topem z czego bh bardziej zaczepnie,kontrolnie ,dziekuje

maly napisał:
26 Listopada 2010
IP: 188.47.15.*
zamiast as3 moze lepsza bendzie rakza7soft

gunda napisał:
27 Listopada 2010
IP: 95.50.130.*
Panie Jacku czy do deski keyshot light będzie pasowała okładzina acuda s3 (strona bh. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Jacek K. napisał:
30 Listopada 2010
IP: 83.26.190.*
Myślę Maly, że to dobry zestaw, Rakza7 Soft z powodzeniem zastąpi Acudę S3.

Gunda, jeśli grasz częściej z drugiej strefy (dalej od stołu) z dużą rotacją, to będzie pasowała.

michaldar napisał:
01 Grudnia 2010
IP: 87.205.187.*
Witam. Panie Jacku gram na poziomie 3 ligi,czasami zdarzy mi się ograć 2 ligowca, obecnie deską Petr Korbel JP z okładzinami na fh tenergy 05, bh tenergy 05fx podkład 2,1. Chciałbym aby doradził mi pan do tych gum deseczke szybka, rotacyjna lecz ze zdecydowanie lepszą kontrolą, gdyż wymieniona niestety kontrole ma słabą i mam niekiedy problemy z uderzeniem z bh. Fh zdecydowanie lepiej mi idzie, podkład mi pasuje , lubie grać w póldystansie i przy stole i dość często silnym topspinem. Zastanawiam się czy problem z grą na bh jest w podkładzie czy też w tej desce. Pozdrawiam

Jacek K. napisał:
01 Grudnia 2010
IP: 83.10.183.*
Witam. Deska Petr Korbel jest dość miękka, z T05FX bliżej stołu może być nieodpowiednia. Taki zestaw przy topspinie może mieć zbyt wysoką parabolę lotu, dlatego problem z grą. Cieńszy podkład 1.7mm. częściowo może rozwiązać problem. Ale lepiej wymienić deską. Jeśli szukasz szybkiej z wysoką kontrolą, to polecam modele z zewnętrzną sklejką z drewna Hinoki. W Twoim przypadku pasowałaby Photino (485zł), a jak nie stać Cię na nią, to równie dobra jest najnowsza deska Butterfly Maze T-Tec OFF, na allegro znajdziesz w dobrej cenie. Pozdrawiam.

do jacka napisał:
04 Grudnia 2010
IP: 82.160.202.*
grał pan hexerem ? chodzi mi o porównanie niej z baracudą .
na fh bedzie na 100 % baracuda a na bh nie wiem co , M a być coś z donica z serii acuda lub baracuda . gram blisko stołu i mam dobry bh.
gram tibhar stratus powerwood

michaldar napisał:
05 Grudnia 2010
IP: 77.253.168.*
Pnie Jacku, dziękuję za odpowiedź i radę natomiast mam pytanie, czy zamiast deski photino nie lepsza była by deska amultart? Zastanawiam się właśnie którą wybrać, tylko nie wiem czy amultart bedzie pasował do mojego zestawu okładzin, bo do 0,5 fx z tego co czytałem jest super, ale nie wiem jak z 0,5 bo jednak ta guma na fh leży mi dość dobrze. Pozdrawiam serdecznie.

Jacek K. napisał:
07 Grudnia 2010
IP: 83.26.114.*
Witam. Okładzinę Hexer grałem, jest bardzo podobna do Baracudy. Na BH do twojej deski i stylu gry polecam okładzinę Acuda S2.

Jacek K. napisał:
07 Grudnia 2010
IP: 83.26.114.*
Michaldar, deska Amultart jest bardzo podobna do Photino, budowę jej wzbogacono jedynie o włókno węglowe. Jest trochę szybsza i twardsza, piłki będą bardziej płasko leciały. Gorzej będzie grało się z półdystansu. Chyba, że na FH założysz T05FX 2,1mm, a na BH na podkładzie 1,7mm. Grałem takim zestawem, dla mnie rewelacja. Musisz jednak pamiętać, że obie te deski są dużo szybsze od twojej. Z pewnością na początku gra sprawi Ci dużo problemów, będziesz musiał sporo pograć zanim się przyzwyczaisz i docenisz znakomite właściwości.

do jacka napisał:
07 Grudnia 2010
IP: 82.160.202.*
a czy baracuda jest wytrzymała , jak ja porównasz z acuda s3

do jacka napisał:
07 Grudnia 2010
IP: 82.160.202.*
przepraszam jak ja porównasz z acudą s2

maro napisał:
08 Grudnia 2010
IP: 79.163.233.*
Widze ze czesto przewija sie Amultart i kontynujac ten temat chcialbym sie dowiedziec jak on sie ma do deski Jun Mizutani parametry dosyc podobne zastanawia mnie spora roznica w grubosci i ciekaw jestem ich porownania w grze.Dzieki

konrad napisał:
11 Grudnia 2010
IP: 79.186.204.*
jaka guma jest lepsza na miękkich gumach czy na twardych

Johny napisał:
15 Grudnia 2010
IP: 89.77.99.*
Dzień dobry,

Po 10 latach wróciłem do gry. Grałem na poziomie 2-3 liga (1 sezon w 2 lidze).

Gram od kilku miesięcy, nie mogę dobrac sprzętu. Zostala mi deska Primorac Off-, zakupiona w USA 18 lat temu. Naklejałem różne gumy, chyba Tenergy 05 najbardziej mi odpowiadają.

Gram raczej przy stole, rotacyjne uderzenia kończące. Bazuję na bardzo rotacyjnym serwisie.

Szukam deski, która byłaby szybsza od mojego Primoraca z porównywalną lub lepszą kontrolą.
Myślałem o Yinhe Galaxy W-1 lub W-2, uprzejmie proszę o jakąś podpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie!

Jacek K. napisał:
21 Grudnia 2010
IP: 83.26.114.*
Z mojego doświadczenia wynika, że Acuda jest trochę bardziej wytrzymała od Baracudy.

Maro, deski Amultart i Jun Mizutani bardzo różnią się od siebie. Parametry tych desek, podane na stronie butterflyonline.com są błędne. Zupełnie inne i moim zdaniem bardzo trafne podane są na stronie Butterfly.jp. Już sama budowa wskazuje na odmienne właściwości. Co prawda sklejka środkowa wykonana z drewna Kiri (3mm ? Mizutani, 4mm ? Amultart) i przekładki z włókien carbonowo - zylonowych znajdują się w obydwóch modelach, ale warstwa zewnętrzna jest już zupełnie inna. W Amultarcie zastosowano 1,1mm grubości drewno Hinoki, a w Mizutanim sklejkę z Limby o grubości 0,5mm. Drewna te mają zupełnie inne właściwości. Dodatkowo w Mizutanim dołożono jeszcze dwie pośrednie sklejki z Limby, również 0,5mm (budowa typu 5+2). Reasumując, Amultart jest dużo szybszy z zupełnie innym czuciem i z niższą parabolą lotu piłki.

Konrad, nie rozumiem Twojego pytania, napisz dokładniej o co Ci chodzi.

Johny, nie grałem wymienionymi przez Ciebie deskami, ale uważam, że firma Yinhe(Galaxy) jest godna polecenia, szczególnie biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny. Ja poleciłbym Ci deskę Butterfly Timo Boll ALC lub ZLC, poczytaj testy. Jeżeli ceny ich są zbyt wysokie, to napisz, poszukamy coś tańszego.
Pozdrawiam.

Minok napisał:
22 Grudnia 2010
IP: 77.112.12.*
Witam
Co Pan myśli o deskach timo boll forte(stara wersja) i stiga evolution allround, proszę coś napisać. Poza tym chcialbym otrzymać od Pana jakieś informacje o donic waldner senso ultra carbon jak i starszą jej wersję. Proszę o uzasadnione odpowiedzi. Pozdrawiam

maro napisał:
23 Grudnia 2010
IP: 79.163.238.*
Dzieki Jacku za opis techniczny Amultarta i Mizutaniego,rzeczywi ście mozna spotkac rozne i nie do konca zgodne z prawda opisy.Wnioskuje ze grales tymi deskami prosilbym jeszcze o maly opis wrażeń z gry nimi.Mam problem bo chce kupic jedna z tych dwóch desek a w zasadzie trzech bo mysle tez o TB ZLC i nie moge sie zdecydowac,ktora bys polecil?I gdybys mial wybrac dla siebie to ktora by to byla??? Dzieki pozdrawiam

Do JackaK napisał:
25 Grudnia 2010
IP: 193.151.54.*
Witam! Kolejny test ktory zostal zrobiony w pelni profesjonalny sposob. Brawo! A teraz takie moje pytanko. Czy wie pan cos na temat deski Butterfly Power Drive JP chodzi tu o stara deske. jeden z uzytkownikow tego forum posiada ja, lecz nie jest w stanie powiedziec z czego ona jest zbudowana i jakie ma parametry porownujac do terazniejszych desek. Prosze o jakies dodatkowe info pana Jacka jak i innych uzytkownikow. Podaje maila. Nowicjuszeq@gmail.co m
Pozdrawiam

Marcin napisał:
24 Stycznia 2011
IP: 83.9.75.*
Panie Jacku, mam na desce tb zlc tenergy 05 na fh i geniusa na bh. JCo by sie zmienilo na moim bekhendzie gdybym przykleil acude s3 albo 05fx? Jak one wypadaja na tle geniusa na tej desce? Prosze o rade

Rafał napisał:
30 Stycznia 2011
IP: 188.47.142.*
Pytanie do Pana Jacka oczywiście xD Używam deski Jonyer Hinoki (tej starej, nie produkowanej już wersji), gra mi się nią bardzo dobrze od kilku już lat ale teraz z nowymi okładzinami gram o wiele słabiej. Zawsze używałem szybkich okłdzin z twardym podkładem. W tej chwili używam tibharów: nianmora i nimbusa vipa. Generalnie mam lepszy forhend ale przy nianmorze zauważyłem że sporo piłek spada mi w siatkę przy grze kontry, a kiedy to koryguję lecą za stół. Na bh kiedyś bardzo dobrze grało mi się zwykłym nimbusem ale z powodu jego słabej trwałości musiałem z niego zrezygnować. Teraz zastanawiam się nad kupnem rakzy 7 na fh i... no właśnie, co na bh żeby wchodził miękki top spin i lepiej było kontrolować odbiór zagrywki? Osobiście zastanawiam się nad gewo reflexx sound i donic acuda 3. Może doradzi Pan coś innego lub pomoże się zdecydować na którąś z tych? Pozdrawiam

zagajka napisał:
04 Marca 2011
IP: 83.11.202.*
Witam!

Proszę o poradę. Chce kupić deskę Andro Super Core Cell Off- oraz na FH Acuda S2 a na BH Acuda S3. Proszę mi powiedziec czy to dobra wybór. Gram zarówno topspinem jak półwolejem, raczej w 2 strefie. Atakuje FH i BH, z tym ze BH jeszcze słaby. Okładziny są juz w drodze, natomiast mogę jeszcze zmienić deske. Prosze o pilną odpowiedź.

Sebastian napisał:
11 Marca 2011
IP: 79.191.138.*
pytanie do pana jacka
planuje kupić acuda s3 1.8 i do tego deskę tibhar Lucjan Błaszczyk off-/all+
a jaka by pan polecił deskę do tych okładek ??? bardzo proszę o odpowiedź
moje gg 32115970

Panie Jacku napisał:
28 Marca 2011
IP: 178.37.31.*
Między innymi w oparciu o Pana opinię chciałbym kupić deskę Nittaku Violin.
Niestety nikt / inters, aga sport, czy p.Stefański / nie mogą jej zaoferować.
Wiem iż wcześniej ktoś wystawiał deski Nittaku na allegro, lecz aukcje są przeniesione do archiwum i nie mogę zdobyć namiarów na sprzedającego.
Czy byłby Pan uprzejmy i wskazał jakieś namiary na oobę mogącą zaoferować tę deskę ?
Mój e-mail : twrzalik@is.gliwice. pl
pozdrawiam i dziękuję

Do Pana Jacka K napisał:
01 Kwietnia 2011
IP: 83.22.124.*
Mam pytanie czy acuda s1 fh i acuda s2 bh będzie pasować do deski Kiso Hinoki VII, jeśli miał Pan styczność z tą deską proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam

Witam, co może napisał:
04 Kwietnia 2011
IP: 188.147.162.*
Roman

Roman napisał:
04 Kwietnia 2011
IP: 188.147.162.*
Witam Pana Jacka, co może Pan powiedzieć o takim zestawie deska Donic Expo Offensiv i gumy Acida S3 ??

Roman napisał:
05 Kwietnia 2011
IP: 178.182.137.*
Acuda S3* źle powyżej napisałem, może ktoś wyrazić swoją opinie na taki zestaw?

edik napisał:
19 Maja 2011
IP: 188.33.37.*
Panie Jacku proszę o pomoc! gdzie kupić deskę nittaku violoncello

do jacka k napisał:
26 Maja 2011
IP: 31.60.97.*
proszę o radę gram od zawsze ok 12 lat grubba all+ teraz z Acuda s3 po obu stronach, wcześniej jo waldner.Lubie otwierać akcje blokiem szczególnie beckhendowym (leworęczny), i przechodzę do kontrataku w 3,4 mojej piłce .
pytanie:
chciałbym zmienić deskę na szybszą ale nie tracic kontroli tylko BUTTERFLY oraz na okładziny napewno mięki podkład butterflay jakie?
pzdr

seldor napisał:
26 Maja 2011
IP: 89.228.244.*
Okładzinka fajna, a nawet super - na bh dobrze się mi grało ..tylko nikt nie pisze, że jak ten jej śliczny zapach wyparuje - czyli tak około po 2 mies. - okładka przestaje grać.. i można jej używać (po odpowiednich przeróbkach) jako podkładki pod kufel z piwem - świetnie tłumi nawet mocne tąpnięcia ..i ta przyczepność!! No tylko że za tą cenę.. droga ta podkładka..

Do Pana Jacka K napisał:
11 Listopada 2011
IP: 83.7.141.*
jakie okładziny w cenie do 160zł jedna, będą najlepiej nadawały się pod deskę korbel off?
Pozdrawiam Michał

kris napisał:
12 Listopada 2011
IP: 88.156.91.*
czy acuda s3 bedzie pasowala do deski adidas c 100 czy lepiej c300? pozdrawiamm

kris napisał:
12 Listopada 2011
IP: 88.156.91.*
czy jest ktos mi w stane odpowiedziec???

Grzesiek napisał:
18 Stycznia 2012
IP: 78.8.182.*
Do deski Xiom Allround S pasuje Acuda S3?

-siwy napisał:
15 Lutego 2012
IP: 95.41.77.*
Czy testował Pan deskę Butterfly Primorac Off-

-siwy napisał:
05 Marca 2012
IP: 164.126.80.*
Czy na deskę Butterfly Primorac Off- pasują acudy s3 ?
Pozdrawiam !

jasper napisał:
16 Sierpnia 2012
IP: 84.10.162.*
Dzieci 12-13 lat w pewnym klubie zmienili okładziny na Acuda S2 i gra im się świetnie,a grają od V-II ligi
Pozdrawiam

jasper napisał:
16 Sierpnia 2012
IP: 84.10.162.*
zapomniałem dodać ,że mają deski Butterfly Primorac Off-

gość napisał:
03 Listopada 2012
IP: 85.237.166.*
witam chciałbym nakleić acudę s3 na bh na desę joola torre będzie to odpowiednia okładzina na tą deskę

RP napisał:
02 Stycznia 2013
IP: 46.205.39.*
Witam! Gram S3 an desce Donic " Ovtcharov Senso V1" i jestem bardzo zadowolony. Zgadzam się w pełni co do recenzji. Dodam, że na fh gram Acuda S2 i szybkość jest duża, więc co reprezentuje S1 i S1 turbo? tylko sprawdzić!

DIan napisał:
11 Stycznia 2013
IP: 82.139.55.*
Mam straszny dylemat, a mianowicie:
- Amultart
- Innerforce ZLC
- Violin (violoncello)
Chciałbym, żeby dało się pograć defensywnie (przy odpowiednich okładzina), ale bardzej zależy mi na szybkości i rotacji. Obecnie gram zestawem mocno defensywnym, ale już pora na zmianę. Nie mam problemu z deskami OFF-, więc myślę że i te BTF dość szybko "ogram".
Proszę o jakieś porównanie tych desek.

YASAKAFAN napisał:
27 Stycznia 2013
IP: 188.33.66.*
Czy miał Pan w ręku Violin i Violoncello, że wysuwa Pan takie wnioski ?! Deski te mają całkiem inne odbicie i przeznaczenie. Figurują w katalogu z tą samą prędkością ale w rzeczywistości bardzo się różnią szybkością-porówn ywałem w Modeście.

seba2305 napisał:
04 Maja 2013
IP: 178.214.129.*
witam Panie Jacku posiadam deske TSP standart i 2 okldki buterrfly sriver FX 2.0 mysle teraz nad wymiana czerwonej poniewaz gorzej mi sie nia gra nizeli czarna. Mam na oku donic acuda S1 podklad 2.0 bedzie pasowala ta okladka do wyzej wymienionej deski z gory dzieki za info aha lubie grac rotacyjnie.

T.Koks napisał:
08 Sierpnia 2013
IP: 178.36.236.*
Przepraszam chciałbym się dowiedzieć czy ta okładzina nie jest zbyt wolna w poruwnaniu do okładziny donic acuda s2 z góry dzięki ... .

Batik napisał:
30 Sierpnia 2013
IP: 77.252.186.*
Popieram wpis YASAKAFANa. Miałem w ręku obie deski Violin oraz Violoncello i bez okładzin odbijałem piłeczkę. Ta druga ma zdecydowanie niższy dźwięk odbicia, co oznacza, że na pewno gra się nią inaczej.
Podejrzewam, że wolniej i z większą kontrolą. Obecnie zacząłem grać Violinem.
Przy uderzeniach zdaje się być wolniejszy od Primoraca japońskiego, ale przy topspinach już tego nie czuję. Gra blokiem jest natomiast dużo bardziej kontrolowana. Pozdrawiam

krystek napisał:
07 Listopada 2013
IP: 77.252.229.*
ja mam acude s2(czarną) i acude s3 (czerwoną).Moim zdaniem te okładziny są wyjebiste Jestem z nich zadowolony

zbyszek napisał:
17 Lutego 2014
IP: 86.18.163.*
zakupiłem deskę Yasaka Max Wood i okładziny Rakza 7 na fh i bh odpowiednio max i 2,0 jest bardzo szybka ale przy stylu gry blok backhand za szybko schodzi pilka -czy zmiana okładziny na acude 3 da pozadany skutek?

sark napisał:
19 Kwietnia 2015
IP: 31.61.129.*
Witam,
Co Pan myśli o połączeniu deski Nittaku Acoustic z typowo defensywną okładziną, SuperAnti? Może zaproponowałby Pan coś na fh. Bardziej zależy mi na dobrym bloku i od czasu do czasu wrzuceniu top spina.

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.