...

Poważny problem z mistrzem Polski weteranów

Kategoria: Zawodnicy - Pozostałe / 05 Lipca 2010

Marcel Harler i Andrzej Truszczyński - medaliści mistrzostw Niemiec weteranów w deblu - maj 2010

Wyświetleń: 4098

Komentarzy: 47

Tagi:
weterani
Andrzej Truszczyński

Czy obywatel Niemiec, mający również Polski paszport, może grać w jednym sezonie w mistrzostwach Niemiec weteranów i w mistrzostwach Polski weteranów? Okazuje się, że może, ale bezprawnie. Andrzej Truszczyński to złoty medalista mistrzostw Polski weteranów w kategorii 40-49 lat i brązowy medalista mistrzostw Niemiec weteranów w grze podwójnej w kategorii 40-49 lat.

Patrząc na regulacje Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego, Andrzej Truszczyński nie miał prawa uczestniczyć w mistrzostwach Polski, jeżeli wcześniej grał w mistrzostwach Niemiec, jako obywatel tego kraju. Ale regulacje te mówią ogólnie o zawodnikach, bez podziału na wiek. Czy dotyczą też weteranów? Patrząc na to regulaminowo, to tak, dotyczą. Natomiast taka sytuacja w Polsce miała miejsce po raz pierwszy. Co w związku z tym zrobią organizatorzy? Co zrobi Polski Związek Tenisa Stołowego (może go zawiesić i odebrać tytuł)? Pewnie nic nie zrobi, ale na przyszłość trzeba wyeliminować tego rodzaju sytuacje.

O całej sprawie została powiadomiona Europejska Unia Tenisa Stołowego, z prośbą o konsultacje, która jednak daje wolną rękę w tej sprawie Polskiemu Związkowi Tenisa Stołowego. Niestety, jak do tej pory nikt w Polsce nie umiał mi odpowiedzieć na pytanie, co w takiej sytuacji zrobić?REKLAMA Czytaj dalejNa pewno winny jest sam zawodnik, który nie poinformował organizatorów, że grał w mistrzostwach Niemiec weteranów, oraz sami organizatorzy, którzy nie sprawdzili Truszczyńskiego i dopuścili go do gry.

Przypominamy, że mistrzostwa Polski weteranów odbyły się w dniach 25-27. czerwca 2010 roku w Jastrzębiu Zdrój, a mistrzostwa Niemiec weteranów w dniach 22-24. maja 2010 roku w Berlinie.

Wyniki Andrzej Truszczyńskiego:

mistrzostwa Niemiec weteranów 2010:
gra indywidualna - eliminacje
gra indywidualna - turniej główny
gra podwójna
gra mieszana

mistrzostwa Polski weteranów 2010:
gra indywidualna
gra podwójna
gra mieszana


Ilość komentarzy: 47

Sosna napisał:
05 Lipca 2010
IP: 178.56.11.*
Wynik Andrzeja w Niemczech nie ma związku z wynikiem w Polsce. Skoro ma obywatelstwo polskie i był najlepszy to jest MISTRZEM.
BEPRAWNIE? na podstawie jakiego przepisu tak twierdzisz?

Jerry napisał:
05 Lipca 2010
IP: 83.11.134.*
Problem tego samego rodzaju, co w przypadku tzw. "definiowania pojęcia amatora": im więcej uregulowań, przepisów, definicji itp, tym problemów więcej zamiast mniej. Zdecydowanie rozstrzygającym kryterium powinno być posiadanie polskiego obywatelstwa, a to przecież posiada skoro ma polski paszport! To że grał również w innych krajach w podobnych rozgrywkach - co to za problem? Jeżeli kiedyś np. MaLin po przejściu na emeryturę poprosi o polskie obywatelstwo i zechce zagrać w MPW, to ja bym się tylko cieszył a nie szukał kruczków żeby go nie dopuścić! Więc znowu PZTS robi problemy, zamiast je eliminować. Rozgrywki tzw weteranów są ostatecznie rodzajem rozgrywek amatorskich, nawet jeżeli biorą w nich udział zawodnicy wysokiej klasy mający kiedyś licencję. Jedynie system rozgrywek o tytuł Mistrza Polski powinien być rygorystyczniej określony, i np. eliminować z gry zawodnika, który w tym lub poprzednim sezonie (albo dwóch poprzednich) brał udział w rozgrywkach o mistrzostwo innego kraju. To tak jak w futbolu: jeżeli piłkarz grał w reprezentacji jakiegoś kraju w rozgrywkach pod egidą FIFA, to może zmienić barwy reprezentacyjne ale po okresie pewnej karencji. Z rozgrywek niższej rangi nie ma co robić problemu i błaźnić się karaniem zawodnika, tylko co najwyżej zmienić regulamin w przyszłości. Tak więc ETTU ma całkowitą rację, umywając ręce od sprawy. Myslę że jest wręcz zdziwiona takim stawianiem sprawy przez PZTS.

jakis nijaki napisał:
05 Lipca 2010
IP: 83.16.180.*
to zaraz ten gość to jakiś przechrzta- to polak czy niemiec w końcu . Jedno i drugie ale tak się nie da

Parafraza napisał:
05 Lipca 2010
IP: 93.105.207.*
Czy obywatel Polski, mający licencje PZTS, może grać w jednym sezonie w mistrzostwach Polski weteranów i w mistrzostwach Polski Amatorów? Okazuje się, że może.
Niestety, jak do tej pory nikt w Polsce nie umiał mi odpowiedzieć na pytanie, co w takiej sytuacji zrobić?

PawelG napisał:
05 Lipca 2010
IP: 77.253.163.*
A czy obywatel Polski moze grac w jednym sezonie w mistrzostwach Czech i mistrzostwach Polski? Nie! Nie tylko w MCzech, ale zadnego innego kraju

franek napisał:
05 Lipca 2010
IP: 79.191.175.*
Ale Twoje mistrzostwa byly nieoficjalne kolego drogi

Sherif27 napisał:
05 Lipca 2010
IP: 89.229.216.*
Też macie problemy. Tym więcej wykupionych licencji i uczestników tym lepiej. Tylko w Polsce każdy się przejmuję zawyżaniem poziomu.

zxc napisał:
06 Lipca 2010
IP: 212.244.241.*
a federacja niemiecka też robi z tego problem? Jaki tam mają regulamin rozgrywek weteranów?

WaldiC napisał:
06 Lipca 2010
IP: 212.160.197.*
Proszę podać autora (autorów?)tego "problemu" - brakuje wymaganego w takim przypadku podpisu
No i kto powiadomił Europejską Unię Tenisa Stołowego?

Waldemar Ciesiołkiewicz

Sosna napisał:
06 Lipca 2010
IP: 79.162.95.*
Wpisowe do PZTS zapłacił. Ale czy jest to zgodne z prawem że zapłacił wpisowe i tu i tam?

koleszka napisał:
06 Lipca 2010
IP: 188.146.15.*
A to sprytny oszust!!!!.Ubrał na siebie sweterek i udawał grywającego w Austrii amatora ... O grze w Niemczech nic nie wspomniał.Moim zdaniem;może grać w mistrzostwach jednego kraju[w tym przypadku wybrał Niemcy!!!].Jeśli mu mało,to ma pole do popisu na Mistrzostwach Świata i Europy Weteranów.

jedentakiwetera napisał:
06 Lipca 2010
IP: 217.153.162.*
uczestniczyłem w tych MPW,nie zająłem końcowych lokat ale mam problem-mam sztuczne biodro.. nie wiem czy wg niektórych nie powinienem występować tylko w zawodach inwalidów np?Kombinujemy czasem jak konie pod górke..
Truszczyński grał i wygrał, a że wygrał też w Niemczech? to chwała mu za to!ma delikwent 40 lat czyli jest weteranem! a czy on ma obywatelstwo takie czy inne,włosy blond czy ciemne (lub ich nie ma) to wydaje mi sie mniej ważne albo wcale.Jest to moje zdanie z którym sie zgadzam -jak powiedział jeden z politykow))

.. napisał:
06 Lipca 2010
IP: 89.75.162.*
bez licencji nie mógł grać, PZTS wydał mu ją, tak jak wydaje innym polskim zawodnikom grającym zagranicą, gdyby go zdyskwalifikowali to i tamtych musieli by zdyskwalifikować. A przepisy PZTS zabraniają posiadania podwójnych licencji i nie tylko, tylko co z tego!!!

janek napisał:
06 Lipca 2010
IP: 83.16.44.*
O rany jaki to ważny problem. Przecież to jest zabawa.

Honzik napisał:
06 Lipca 2010
IP: 83.4.21.*
Czy wg Autora Organizator MPW powinien sprawdzić wyniki mistrzostw weteranów ze wszystkich krajów świata, czy przypadkiem jakiś uczestnik nie grał gdzie indziej?
W regulaminie PZTS nie jest nigdzie napisane, że w MP nie może uczestniczyć zawodnik, który grał w innych mistrzostwach za granicą.
Poza tym jak najbardziej możliwe i dozwolone jest posiadanie licencji PZTS i zagranicznej w jednym sezonie.

Pytanie napisał:
06 Lipca 2010
IP: 83.26.56.*
Ciekawe, autor tego wpisu nie przedstawił nam kto ma ten "oważny problem z mistrzem Polski Weteranów". Na pewno nie ma go Andrzej. Pewnie jak każdy wysłał zgłoszenie, został zweryfikowany i dopuszczony więc chyba nie jest to problem PZTS-u, a jak nie to kogo?

Sosna napisał:
06 Lipca 2010
IP: 178.56.2.*
Należy powtórzyć IMP i to w tym samym miejscu.

weteran napisał:
06 Lipca 2010
IP: 217.70.62.*
Mamy Radę Weteranów - może się do czegoś przyda i rozwiąże " poważny problem z Mistrzem Polski Weteranów "

Jerry napisał:
06 Lipca 2010
IP: 83.21.69.*
Ciągle ta sama, obrzydliwa choroba: każdy szuka takiej formuły turnieju, żeby mógł go wygrać, a jak ni-stąd-ni-z-owąd pojawi się ktoś kto okaże się lepszy, to zamiast się cieszyć, zaczynają się pseudoproblemy z zazdrością i zranioną pychą w tle: JAK ON MÓGŁ WYGRAĆ?! CZY TO ABY BYŁO LEGALNE?! itd, itp. Źródło tych "problemów" jest takie samo jak i przyczyna rezygnacji drużyn pierwszoligowych, zwłaszcza kobiecych, z przystąpienia do baraży o ekstraklasę: ZWYKŁE LENISTWO I BRAK AMBICJI SPORTOWYCH nieudolnie przykrywane śpiewką o "zchińszczeniu polskiej ekstraklasy". A przy tym wszystkim jeszcze nadmiernie wybujałe wyobrażenia o własnej wielkości! I gdy zjawia sę ktoś, kto przypomina o miejscu w szeregu, to zamiast podjąć wysiłek pokonania go w sportowej rywalizacji, robi się aferę.

Q napisał:
07 Lipca 2010
IP: 89.78.238.*
Z tymi barażami to mijasz się z prawdą, nie grały bo kluby nie mają kasy, a nie "lenistwo i brak ambicji"
Co do IMPW to jeśli nie ma w regulaminie zakazu gry z podwójnym obywatelstwem to nie ma problemu, jeśli jest przepis zakazujący gry w więcej niż jednych mistrzostwach krajowych to tytuł musi być odebrany, i nie ma znaczenia jak dobry jest, czy zajął pierwsze czy ostatnie miejsce.

Ciekawe? napisał:
07 Lipca 2010
IP: 83.26.53.*
Teoretycznie: gdyby chciał wystartować w M.Europy Weteranów, to mógłby reprezentować jednocześnie polski i niemiecki Zwwiązek, czy tylko jeden ze Związków?

koleżka napisał:
07 Lipca 2010
IP: 178.182.177.*
Bardzo słusznie;zobaczymy czy zagra w M.Europy w Libercu?.Jako Niemiec,czy Polak?.

jedentakiwetera napisał:
07 Lipca 2010
IP: 188.147.110.*
Wiadomosc z ostatniej chwili:Truszczynski przechodzi operacje plastyczna twarzy i zagra na ME w Libercu jako Chińczyk! nazywa sie Ping-Pong-Penk

Adam Molenda napisał:
08 Lipca 2010
IP: 83.13.125.*
Witam,
Miałem przyjemność grac przeciwko Andrzejowi w tych zawodach w grze podwójnej. Przegrałem ale miałem wielką radochę grania przeciwko naprawdę dobremu zawodnikowi. Nie szukajmy dziury w całym. Cieszmy sie że poziom tych zawodów jest wysoki dzięki takim właśnie zawodnikom.

Sly napisał:
08 Lipca 2010
IP: 79.185.222.*
Moim zdaniem jeżeli w danym roku brał udzial w niemieckich mistrzostwach to już w polskich nie powinien !
Trudno albo tu albo tam !
Podkreślam w danym roku !

Polska dla Pola napisał:
08 Lipca 2010
IP: 89.228.248.*
albo jest się Polakiem albo Niemcem---Tak to u nas w nogę powinni grać Podolski Klose i jeszcze ten 3 na T.
Chodzi o jakieś zasady
wybrał Niemcy ---jest Niemcem

Do administrato napisał:
09 Lipca 2010
IP: 212.160.197.*
Drogi administratorze
Czy dowiemy się kto jest autorem tej anonimowej, "afery".
Bardzo ciekawi Nas w jaki sposób i kto to taki "troskliwy" powiadomił Europejską Unię Tenisa Stołowego i poprosił o konsultacje?

Myślimy, jako Rada Weterana, nad odniesieniem się do treści tego artykułu ale musimy wiedzieć do Kogo?. Najczęściej stosowaną i najbardziej właściwą formą postępowania w przypadku anonimów i donosów jest ich ignorowanie.

Waldemar Ciesiołkiewicz

PawelG napisał:
09 Lipca 2010
IP: 77.253.175.*
Waldku jakiej anonimowej afery? Anonimowa jest wtedy, gdy nie padaja zadne nazwiska. A tutaj masz nazwiska, masz konkrety, masz oficjalne wyniki. To ja poprosilem ETTU o konsultacje, bo w Polsce nikt nie wiedzial jak te sprawe rozwiazac. Konsultowalem rowniez wszystko z wydzialem rozgrywek PZTS. Mozecie sie odniesc do p. Andrzeja Truszczynskiego, mozecie sie odniesc do organizatorow MPW. Skoro dochodzi do takich sytuacji, mozecie rowniez na przyszlosc napisac regulamin, ktory bedzie zakazywal gry dla dwoch panstw, gry w mistrzostwach dwoch krajow w jednym sezonie. Skoro chcesz to zignorowac, to twoj problem sprawa powinien zajac sie WR PZTS.

WaldiC napisał:
10 Lipca 2010
IP: 212.160.197.*
Pawle
Jeśli chodzi o słowo "anonimowa" odnosiło do anonimowego wpisu-braku podpisu autora tekstu.
Ale odpowiedziałeś tylko na jedno z zadanych pytań, co z pozostałymi:
- czy to Ty jest autorem całego tekstu tego artykułu
- w czyim imieniu i w jaki sposób poprosiłeś ETTU (i PZTS) o konsultację?
- no i skąd Twoja troska o "weteranów" i zainteresowanie tą sprawą?

Waldemar Ciesiołkiewicz
PS Rada Weterana może mieć nadzór dopiero nad przyszłorocznymi rozgrywkami dlatego chyba nie będziemy oficjalnie komentować
tej sprawy.

PawelG napisał:
10 Lipca 2010
IP: 77.253.175.*
Dlatego zglosilem sprawe do PZTS, bo wy jeszcze oficjalnie nie macie prawa glosu. W czyim imieniu? W swoim imieniu. Ja jestem autorem wszystkich materialow na tej stronie. Jezeli nie jestem, to podpisuje je imieniem i nazwiskiem autora. Nie musze sie podpisywac pod swoimi newsami na swojej stronie. To proste i logiczne. Wezcie pod uwage taka sytuacje w przyszlorocznym regulaminie OTK czy MP weteranow.

Jerry napisał:
11 Lipca 2010
IP: 83.21.75.*
do PawlaG i Waldiego C: może zechcielibyście przypatrzeć się problemowi od strony, którą już ktoś wyżej w komentarzach zauważył, mianowicie CO NA TO FEDERACJA NIEMIECKA!? Czy Niemcy też widzą w tym problem i jak sobie z nim radzą? Może cała ta "afera" przypomina wyważanie otwartych drzwi? Pozdrawiam i liczę na przedstawienie problemu od tej strony. Pozdrawiam

PawelG napisał:
11 Lipca 2010
IP: 77.253.175.*
Jerry obawiam sie, ze DTTB o tym nic nie wie

tg napisał:
12 Lipca 2010
IP: 78.8.193.*
Do :JEDNENTAKIWETER"Kol ego jesli juz masz wstawione sztuczne biodro jestes przez sluzbe zdrowia juz zupelnie zdrowym czlowiekiem.Nie mozesz startowac w mistrz.Polski osob niepeln.Twoje uszkodzenie zostalo juz wyeliminowane.Wedlug kryterium jakie sa przyznawane grupy do startowania w tej imprezie wogole bys nie mial przyznanej rzadnej. Przykre, ale prawdziwe.A w Weteranach spokojnie mozesz sobie pogrywac o ile zdroweczko Twoje Ci pozwoli na granie z bardziej zdrowymi weteranami.

WaldiC napisał:
12 Lipca 2010
IP: 212.160.197.*
Pawle
Dziękuję za udzielenie odpowiedzi na pytania które Ci zadałem (chociaż nie na wszystkie...)
Nie rozumiem po co taki wyzywający nagłówek artykułu ale w zasadzie u Ciebie to nie nowość.
Ale myślę że już naprawdę przesadziłeś pisząc że Andrzej Truszczyński zagrał w MNW i MPW bezprawnie!
No bo jak to jest - prosisz o wyjaśnienie i konsultacje ETTU i PZTS, nie uzyskujesz odpowiedzi i coś autorytatywnie stwierdzasz.
Powinieneś zapoznać dokładnie z regulaminem PZTS odnośnie uczestnictwa w tych zawodach , gdzie jest napisane:
>
Nie ma nic o innych kryteriach a ponieważ Truszczyński spełnia ten wymóg to w MPW zagrał chyba zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Sprawą dyskusyjną może być czy powinno to być dopuszczalne (uczestnictwo zawodnika w jednym sezonie w więcej jak jednych Mistrzostwach Krajowych), mnie osobiście to nie przeszkadza ale jakieś pretensje mogą mieć inni, zwłaszcza te osoby które z takim zawodnikiem przegrają.
Nie znam regulaminu rozgrywek niemieckich ale sądzę że jest tam podobny zapis jak w Regulaminie PZTS.
A jak to jest z tymi regulacjami Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego? Coś nie mogę ich znaleźć-w jakim to jest regulaminie, które paragrafy?

PawelG napisał:
13 Lipca 2010
IP: 77.253.175.*
Waldku sa przepisy ITTF, ktore jednoznacznie mowia, ze zawodnik w danym sezonie moze wystapic tylko w jednych mistrzostwach kraju... dotyczy to wszystkich zawodnikow, mlodzikow, kadetow czy weteranow. W zwiazku z tym twierdze, ze ten zawodnik nie ma prawa grac w MNW i MPW. Prawo prawem, ale najwazniejszy byl regulamin. Skoro takiego zapisu nie bylo, to czyja to wina? Zgoda, skoro chcesz zapytam droga elektroniczna DTTB, co o tej sprawie sadza. Ciekawe co mi odpowiedza...dam znac.

PawelG napisał:
13 Lipca 2010
IP: 77.253.175.*
Opsialem problem i przeslalem zapytanie do niemieckiego zwiazku. Jak mi odpowiedza, dam znac

WaldiC napisał:
14 Lipca 2010
IP: 212.160.197.*
Drogi Pawle
Prosiłem żebyś podał gdzie w przepisach ITTF (dokładnie jaki regulamin i paragraf!) są zapisy mówiące, że zawodnik w danym sezonie moze wystapic tylko w jednych mistrzostwach kraju regulacje?!

PawelG napisał:
14 Lipca 2010
IP: 77.253.175.*
Na ITTF, po lewej stronie w pierwszej zakladce na gorze kliknij na regulations. Tam masz wszystko

WaldiC napisał:
14 Lipca 2010
IP: 212.160.197.*
Paweł,
Tyle to każdy może odszukać
Może napisz dokładniej co dalej, w którym pliku i paragrafie - podobnie jak ja podałem gdzie jest odpowiedni zapis w Regulaminie Rozgrywek PZTS

PawelG napisał:
14 Lipca 2010
IP: 77.253.175.*
Waldku nie mam zamiaru nic tutaj podawac tam jest ten zapis. Masz czas, ochote, checi, poszukaj

WaldiC napisał:
14 Lipca 2010
IP: 212.160.197.*
Pawle
Akurat nie dysponuję ani jedna z tych rzeczy. Skoro twierdzisz że "gdzieś tam" jest ten zapisz to proszę zmienić swój zamiar i podaj konkretna lokalizację.
Myślę że inne zainteresowane osoby też chciałyby znać konkrety.
Jeszcze jedno, jestem o jakieś dwadzieścia lat starszy od Ciebie więc proszę żebyś nie pogrywał sobie ze mną w jakieś podchody a rzeczowo dyskutował.

PawelG napisał:
14 Lipca 2010
IP: 77.253.175.*
Waldku prosze: regulacje: 3.08.02, 3.08.03, 3.08.03.01, 3.08.03.02, 3.08.05 (bardzo wazny pkt) oraz 4.05.01.03.03 (mozna tez go podciagnac pod ten przypadek, chociaz niekoniecznie...).

PawelG napisał:
14 Lipca 2010
IP: 77.253.175.*
Czy nadal twierdzisz, ze nie ma tego w przepisac? Czy nadal twierdzisz, ze jest to zgodne z prawem? W tym wypadku winny jest sam zawodnik oraz organizator, ktory tego nie przewidzial.

ELAP napisał:
15 Lipca 2010
IP: 91.150.221.*
jesl juz został dopiuszczony do gry i wszystkih ograł to mu gratuluje i uwazam ze tak powinno zostac, organizator powinien wiedziec na racie czy moze zynie moe grac skoro przyjeli wplate i orgnizator zezwolil na gre ,moim daniem ma prawo mianowac się Mistrzem Polski((wygral z wszystkimi

ELAP napisał:
15 Lipca 2010
IP: 91.150.221.*
oj w komentarzu poprzednim wkrdla sie literówa oczywisie wszystkich piszem prze ch

xxx napisał:
16 Lipca 2010
IP: 212.160.197.*
?

WaldiC napisał:
19 Lipca 2010
IP: 212.160.197.*
test

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.