...

Andrzej Grubba ma swoją Aleję w Gdańsku!

Kategoria: Inne wiadomości - Pozostałe / 17 Maja 2010

Zmarły przed pięcioma laty Andrzej Grubba ma już swoją Aleję na terenie gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, uczelni której był absolwentem.

Symbolicznego odsłonięcia tablicy z imieniem najlepszego w historii polskiego tenisisty stołowego dokonali: jego rodzice, synowie i żona oraz rektor oliwskiej uczelni Tadeusz Huciński i pomysłodawca tej inicjatywy, wydawca "Gazety Gdańskiej", Marek Formela.

W uroczystości nadania imienia Alei uczestniczyło kilkaset osób, w tym między innymi: koledzy A. Grubby z reprezentacji Polski, Andrzej Jakubowicz i Leszek Kucharski, przedstawiciele władz samorządowych woj. Pomorskiego, klubów sportowych oraz  pracownicy naukowi i studenci Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.REKLAMA Czytaj dalejZ tej okazji w oliwskiej uczelni odbyły się także imprezy sportowe, otwarty turniej tenisa stołowego dzieci i młodzieży oraz mecz piłkarski pomiędzy zespołami Przyjaciół Andrzeja Grubby i Kadrą AWFiS.

Po poświęceniu tablicy z nazwą Alei, wszystkim uczestnikom uroczystości błogosławieństwa udzielił  ks. Krzysztof Drews - Bardzo potrzebujemy dziś takich wybitnych postaci, do których życiowych dokonań moglibyśmy się odwoływać i na których się wzorować. Andrzej Grubba do takich wybitnych postaci należał - powiedział na zakończenie uroczystości prorektor Gdańskiego Seminarium Duchownego. /AWFiS/


Ilość komentarzy: 0

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.