W Polsce:
Mistrzostwa Polski |
OTK |
Pozostałe turnieje |
WTK |
Festiwal Tenisa Stołowego |
Puchar Polski
Za granicą:
Igrzyska Olimpijskie |
Mistrzostwa Europy |
Mistrzostwa Świata |
Pro Tour |
Puchar ETTU |
TOP 10 |
TOP 12 |
Pozostałe turnieje
IMP: Lucjan Błaszczyk może nie zagrać w Sosnowcu
Kategoria: Turnieje w Polsce - Mistrzostwa Polski / 01 Marca 2010
Jeden z najlepszych polskich tenisistów stołowych Lucjan Błaszczyk rozważa możliwość wycofania z mistrzostw kraju, które od 5 do 7 marca odbędą się w Sosnowcu. 12-krotny medalista mistrzostw Europy niedawno został ojcem i chce więcej czasu poświęcić rodzinie.
"Od 20 lat nie opuściłem żadnych mistrzostw Polski, ale teraz zastanawiam się nad przyjazdem do ojczyzny. Kilka dni temu urodził mi się syn - Maciek, i nie chciałbym w tak ważnym momencie opuszczać wyczekiwanego pierwszego dziecka i żony Marty. Decyzję podejmę prawdopodobnie we wtorek" - powiedział PAP 35-letni Błaszczyk.
Lucjan Błaszczyk od wielu sezonów gra w niemieckiej ekstraklasie w barwach Zugbruecke Grenzau. "Jestem w dobrej formie, w niedzielnym meczu ligowym pokonałem utytułowanego Joerga Rosskopfa (brązowy medalista olimpijski z Atlanty, były mistrz Europy - PAP) z Hanau 3:0. W pierwszym secie prowadziłem już 10:2, a ostatecznie zakończył się do 5. Dwa kolejne wygrałem do 3 i 7 - przyznał polski pingpongista.
- W dorobku mam 33 tytuły mistrza kraju, w tym 11 w singlu, i tak naprawdę kolejne złoto niewiele zmienia. Ważne będzie dla mnie, czy w Sosnowcu wystartuje mój deblowy partner Wang Zeng Yi, który znów ma problemy z plecami" - dodał Błaszczyk.
Tytułu mistrza Polski bronić będzie niespodziewany zwycięzca ubiegłorocznego turnieju w Ostródzie Artur Daniel, jednak Błaszczyk większe szanse na triumf przyznaje Jakubowi Kosowskiemu i Bartoszowi Suchowi. "Kosowski byłby faworytem gdyby nie dolegliwość barku. W Bundeslidze gra rewelacyjnie. On w Sosnowcu się pojawi, ale później musi zająć się dokuczającą mu ręką. Z kolei Such wygrał dwa OTK (Ogólnopolskie Turnieje Klasyfikacyjne), nabrał pewności, prezentuje się dobrze" - ocenił. /PAP, Onet/
aaa napisał:
01 Marca 2010
IP: 95.49.106.*
słaba wymówka. pewnie za dużą presje na Panu wywierają internauci Panie Lucku, postami o Pańskich szansach na MP.
mat napisał:
01 Marca 2010
IP: 83.30.52.*
myslisz ze go obchodzi co taki burak jak Ty napisze na jakims portalu internetowym? ;o widocznie stawia bardziej na rodzine i tyle.
timo napisał:
01 Marca 2010
IP: 95.49.169.*
co jak co, ale gdybym był w jego sytuacji wybrałbym odwiedziny dziecka

;] napisał:
01 Marca 2010
IP: 83.20.109.*
wiadomo ze rodzina wazniejsza

kolega napisał:
01 Marca 2010
IP: 193.19.165.*
do aaa ale Ty jesteś baran wysokiej klasy i tyle na ten temat ...
slask napisał:
01 Marca 2010
IP: 83.22.224.*
...a może ktoś z Miechowic zaskoczy wszystkich na IMP

joł napisał:
01 Marca 2010
IP: 80.187.106.*
ale super ze pan ma tyle medali

zawodnik napisał:
01 Marca 2010
IP: 193.19.165.*
Atom jest nieobliczalnym zawodnikiem zawsze może niespodzianke zrobic...
kibic napisał:
01 Marca 2010
IP: 83.5.117.*
To byłaby bardzo duża szkoda jak takiej klasy zawodnik nie przyjechałby na MP.
stary wyga:P napisał:
02 Marca 2010
IP: 83.20.69.*
jak dla mnie to lucek robi jak zawsze ... najpierw mowi ze nie moze itp ...
a pozniej przyjezdza i mowi ,,przyjechalem tylko dla kibicow"
taka napisał:
02 Marca 2010
IP: 156.17.118.*
Jest taka piosenka,nie pomoże ci nic.
Zostaw komentarz
