...

Puchar ETTU: Forbet Tarnobrzeg walczy o półfinał

Kategoria: Turnieje za granicą - Puchar ETTU / 28 Stycznia 2010

Zhou Xiao i Zbigniew Nęcek/foto by Piot Morawski

Wyświetleń: 1368

Komentarzy: 0

Tagi:
Puchar ETTU
KTS Tarnobrzeg
PE
Ponta Pargo Calheta

Po pięciu latach Forbet OWG Tarnobrzeg znów zagra z portugalskim zespołem Ponta Pargo Calheta. Stawką dwumeczu będzie awans do półfinału Pucharu ETTU (Europejskiej Unii Tenisa Stołowego). Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę, 31 stycznia na Maderze.

W składzie mistrzyń Polski są: Li Qian (kilka dni temu wygrała turniej ITTF Pro Tour w słoweńskim Velenje), Chinka Zhou Xiao i Kinga Stefańska. W barwach rywalek prawdopodobnie wystąpią: Chinka Fu Yu, Szwedka Anna Carin Jonsson i Belgijka Karen Odencamp.

- Fu Yu i Li Qian to dawne koleżanki i rówieśniczki (mają po 23 lata - PAP). Przez kilka lat ćwiczyły pod okiem tego samego szkoleniowca w Baoding. Fu jest bardzo wymagającą zawodniczką, grającą uchwytem piórkowym - powiedział trener Forbetu Zbigniew Nęcek.REKLAMA Czytaj dalejW sezonie 2004/2005 obie drużyny rywalizowały o awans do ćwierćfinału Pucharu ETTU. Po przegranej w Tarnobrzegu 2:3, w Portugalii podopieczne Nęcka zwyciężyły 3:1. W składzie KTS były m.in. Li Qian i Stefańska, natomiast żadnej z ówczesnych pingpongistek Ponta Pargo nie ma już w Calhecie. W sztabie szkoleniowym ekipy z Madery pracował Piotr Skierski, olimpijczyk z Barcelony.

Kiedyś w portugalskim klubie grała również Miao Miao, Chinka z australijskim paszportem, która w latach 90. zdobyła dla Polski trzy złote medale mistrzostw Europy kadetek.

W dwóch poprzednich edycjach Pucharu ETTU Forbet OWG Tarnobrzeg zajmował drugie miejsce. W 2008 roku przegrał finał z rosyjskim Dalenergosetem Projektem Władywostok, a przed rokiem z hiszpańskim UCAM Himoinsa Kartagena. /PAP, Onet/


Ilość komentarzy: 0

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.