...

Wyniki konkursu z nagrodami!

Kategoria: Inne wiadomości - Pozostałe / 17 Listopada 2009

Blisko sto propozycji nadesłaliście na konkurs "A co wy byście zrobili, gdybyście zostali prezesem PZTS?". Wybrałem najciekawsze propozycje (niektóre są realne, inne nie) oraz wybrałem dwie osoby, które otrzymują nagrody.

Nagrodzeni zostali:
okładzina GEWO Stratos Energy - ja4001_4001@o2.pl,
deska Gewo Velox Alpha Overdrive OFF- - krzychusek@wp.pl.

Zwycięzców proszę o kontakt z redakcją (redakcja@pingpong.com.pl) w celu dogadania szczegółów.REKLAMA Czytaj dalejnajciekawsze propozycje:
1. stworzenie programu tv umożliwiającego transmisje internetowe klubom z ekstraklasy i 1. ligi (wypożyczanie sprzętu - kamer, komputerów, etc.).
2. większa popularyzacja sportu amatorskiego, poprzez organizację mistrzostw Polski, lig amatorskich, promocji sportu wyczynowego w ruchach amatorskich.
3. Opracowanie jakiegoś programu popularyzacji tenisa stołowego w Polsce z użyciem środków unijnych.
4. opracowanie i wdrożenie sztywnych wytycznych powoływania reprezentantów wszystkich kategorii, żeby ukrócić krytykę i podejrzenia.
5. Nałożyć większy nacisk na reklamę tego sportu poprzez rozpowszechnianie go w mediach
6. Przeprowadzać w szkołach spotkania z zawodnikami z ekstraklasy, cel - popularyzacja tenisa stołowego wśród najmłodszych.
7. Na stronach PZTS powinny się znajdować pewne porady a nie tylko zasady dla amatorów ze zdjęciami lub filmikami.
8. Stworzyć specjalistyczną komórkę poradniczą, dzięki której można byłoby się czegoś więcej nauczyć na temat naszej dyscypliny. Na stronach PZTS albo w telewizji powinny się znajdować poradniki w postaci 1-godzinnego filmiku. Najlepsi zawodnicy w Polsce mówiliby jak się odbiła piłeczkę, serwuje itd.
9. Zmienić politykę transferową (zmiana klubu mogłaby nastąpić po każdej rundzie rozgrywek).
10. Relacje rozgrywek ligowych w telewizji.
11. Pomoc przy wybudowaniu hal sportowych wyłącznie do tenisa stołowego.
12. Ulepszenie infrastruktury wewnętrznej PZTS - nowi pracownicy.
13. Ufundowanie stypendium dla najlepszych i najmłodszych adeptów naszej dyscypliny.
14. Zwolnienie z opłacania licencji przez najmłodszych.
15. Staranie się o włączenie do zajęć edukacyjnych w szkołach, na lekcjach wuefu, z elementów tenisa stołowego.
16. Zmienić system rozgrywania partii w ekstraklasie.
17. Rozgrywać częste mecze charytatywne na szczytne cele, w celu promowania oraz pomocy.
18. Poszukiwać talentów na wsiach, poprzez organizacje spotkań z trenerami/zawodnikami na mniejszych ośrodkach wiejskich.
19. W szkołach powinny się pojawiać kółka związane z tenisem stołowym, które będzie prowadził jakiś zawodnik grający w ekstraklasie lub w 1. lidze (ale tylko w dużych miastach), a w miasteczkach i we wsiach zawodnicy grający w innych klasach rozgrywkowych albo ludzie mający o tym pojęcie (np. prawidłowe trzymanie rakietki).
20. Powinien lecieć w telewizji albo w internecie jakiś program w którym jakiś czołowy zawodnik z reprezentacji polski uczyłby podstaw pingponga.
21. Możliwość powołania Rady Zawodniczej przy PZTS.
22. Ustalenie strategii jak najszybszego zasilenia w stoły UKS.
23. Rozmnożyć warsztaty i obozy z wybitnymi trenerami światowego formatu.
24. Bezwarunkowo doprowadzić do ścisłej współpracy na linii PZTS - najpopularniejsze portale internetowe tenisa stołowego.

Sponsorami nagród w konkursie są Magazyn Polski PingPong i sklep tenisa stołowego INTERS.PL.


Ilość komentarzy: 48

gość1den napisał:
03 Listopada 2009
IP: 83.230.0.*
Za receptę na renesans tenisa stołowego i 10 podpowiedzi, sparaliżowanemu indolencją Zarządowi i jego ojcu ministrowi - to trochę za mało.

x napisał:
03 Listopada 2009
IP: 84.38.94.*
Nie będę robił na Kawe za takie podpowiedzi należy się etat w PZTS .

PawelG napisał:
03 Listopada 2009
IP: 83.238.235.*
Wasz wybor

gość1den napisał:
03 Listopada 2009
IP: 83.230.0.*
No, no. Nie bądźcie tacy hardzi i przemyślcie to, bo rzeczywiście wybierzemy ... i Albania, Macau i Zimbabwe wyprzedzą nas w rankingach

zeeen@o2.pl napisał:
03 Listopada 2009
IP: 88.156.25.*
Nie bądźcie tacy poważni.Przeciesz to tylko zabawa.I tak prochu nie wynaleziemy, ale bądźmy raz na tak a nie tylko malkontenctwo.
Moje propozycje wymyslone ad choc:
1)wieksza popularyzacja tenisa amatorskiego poprzez organizację przez związki okregowe turniejów rodzinnych bez wpisowego i z nagrodami ( np rodzic z dzieckiem po 2 pojedynki singlowe do 2 setów i debel do 2 setów )
2.narzucenie obowiązku organizacji mistrzostw w e wszystkich kategoriach w tym dla niektórych np weteranów ,kobiet, juniorów bez wpisowego 9wynajem sali na koszt pzpn itp)
3. opracowanie jakiegoś programu popularyzacji ts w Polsce z użyciem środków unijnych - trzeba tylko jakiegoś fachowca , srodjki leza na ulicy tylko trzeba je podnieść - dotacje unijne do 80 % kosztów.
4.Podpisanie przez PZTS umów z przodującymi szkołami w województwach na szkolenie młodziezy w ts,
5. organizowanie wiekszej ilości turniejów dla młodziezy podstawówek ,gimnazjum i liceów np. mistrzostwa gminy, powiatu poprzez kilka turniejów w ciągu roku itp;
6 ... cdn

zeeen@o2.pl napisał:
03 Listopada 2009
IP: 88.156.25.*
6. opracowanie i wdrozenie sztywnych wytycznych powoływania reprezentantów wszystkich kategorii zeby ukrócić krytykę (to nic nie kosztuje)
7. stworzenie minimum po 1 ośrodku z np. 3 klasami sportowymi ze specjalnością ts (szkoły z internatem i dobrą bazą szkoleniową ( to trochę kosztuje i raczej na przyszłość)
8. większa reklama turniejów mi rozgrywek np. transmisja internetowa ligi ts (nie jest to wcale takie drogie)tak jak kominki Trzebinia
9.Na stronce PZTS więcej wiadomości z techniki oraz filmów z lig nawet niższych- przykład niemiecka strona TT-total tv i TT Action .tv
10. co by tu jeszcze wymyślić mistrzostwa Polski Amatorów - cykl turniejów w całej Polsce z finałem ogólnokrajowym pod egidą PZTS

realista napisał:
03 Listopada 2009
IP: 87.205.137.*
zeeen rozdział science fiction mieści sie na 3 pietrze w EMPIK-u

ja4001_4001@o2. napisał:
03 Listopada 2009
IP: 83.10.192.*
Witam,


Myślę że aby tenis w Polsce był lepszy powinniśmy:

1.) Nałożyć większy nacisk na reklamę tego sportu poprzez rozpowszechnianie go w mediach (w końcu to tez sport wiec dlaczego się o nim nie mówi)

2.) Tworzyć amatorskie ligi tenisa stołowego (w celu rozpowszechnienia go wśród młodzieży i nie tylko) myślę że taka liga na gminę a jeśli koszt będą zbyt wysokie to na powiat powinna wystarczyć

3.) Organizować większą liczbę turniejów (międzyszkolnych oraz amatorskich)

4) Szerzyć tenis stołowy poprzez dofinansowanie sprzętu dla biedniejszych szkół (oraz na wynajmowanie choćby raz w tygodniu trenera który bd prowadził pewna grupkę grających)

5.) Przeprowadzać w szkołach spotkania z zapaleńcami (np. zostaje wydelegowana jedna osoba z jakiegoś lepszego klubu która przyjeżdża do szkol i obserwuje grę amatorów [swego rodzaju casting])

6.) Można również tworzyć filmy dokumentalne które od czasu do czasu emitowane zostałyby w kinach sprzedaży ogólnokrajowej (nie chodzi tu o to aby to było cudo reżysera z fascynująca obsada lecz godzina z życia a w zasadzie kariery pingpongowa jakiś autorytet ile potu musiał zostawić na treningach aby osiągnąć obecny poziom)

7.) Organizować mistrzostwa miedzy-wojewódzkie amatorów ( chociaż 20min relacji z tego typu zajęć w telewizjach regionalnych)

8.) Przywiązywać większa wagę do zasad gry w tenisa (na zawodach miedzy gminnych i powiatowych jest to praktycznie nie widoczne a przecież każdy powinien mieć równe szanse)

9.) Na stronach PZTS powinny się znajdować pewne porady a nie tylko zasady dla amatorów ze zdjęciami lub filmikami (wiadomo każdy ma swoja technika ale nowy gracz jej stale szuka zanim się "ustatkuje" minie trochę czasu a obranie techniki i doskonalenie jej to ciężka praca)

10.) Nie wiem jak obecnie maja się nagrody (choć nie tylko one się liczą ale może przydałoby się jakieś dofinansowanie z unii w końcu na euro 2012 znalazły się pieniądze wiedz czemu nie miałyby się znaleźć na tenis stołowy)

To tyle z mojej strony prosze o opinie i odpowiedzi

zeeen@o2.pl napisał:
03 Listopada 2009
IP: 88.156.25.*
11. nawiązać współpracę ze szkołami , klubami wiejskimi np. za przekazany sprzet w postaci stołow i siatek szkoły zobowiazują sie udostepnić te stoły do gry chętnym popołudniami. Np podczas innych zajęc sportowych typui SkS trener wystawia stoły np na hallu i można grać. Mozna stworzyć ytaki program ogólnopolski, i pozyskac na te stoły fundusze unijne. Lawinowo wzrosła by liczba graczy w TS i adeptów tego sportu.Raz zasiany bakcyl będzie procentował większą ilością zawodników profesjonalnych ,klubów Ts i amatorów.

tajny89 napisał:
04 Listopada 2009
IP: 80.54.215.*
1. Wynajęcie dla kadry narodowej trenerów z Chin.
2. Mniejsze ograniczenia w sprowadzaniu zawodników z innych krajów do rodzimych klubów.
3. Stypendia sportowe na poziomie podstawówki i gimnazjów dla najlepszych w powiatach i województwach.
4. Emitowanie rozgrywek ligowych w TVP1 i TVP2
5. Organizacja mistrzostw świata w Polsce
6. Wybudowanie dodatkowych hal sportowych wyłącznie do tenisa stołowego
7. Zniesienie zakazu klejenia dla amatorów i zawodników poniżej trzeciej ligi włącznie
8. Matura z tenisa stołowego
9. Wyższe kary za nie stosowanie sie do przepisów
10. Ulepszenie infrastruktury wewnętrznej PZTS - nowi pracownicy

e-mail: tajny18@o2.pl

elapiec@poczta. napisał:
04 Listopada 2009
IP: 83.17.228.*
1.organizowanie jak najwiekszej ilości rozgrywek, turniejów dla dzieci i młodziezy !!!! - nagradzanie za zwycięstwa.
2.pomoc finansowa dla najzdolniejszych , najbardziej zaangażowanych np. w formie zakupu obiadów, wysyłania na obozy, czy zakupu sprzętu ,pomocy szkolnych itp.
3.wprowadzenie obowiazkowo do kazdej ligi np.jednego kadeta - aktywacja młodziezy,
4.podawanie do TV lokalnej migawek z zawodow,czy do lokalnej prasy ( krotkich info):
5.Zwolnienie z opłacania licenci przez najmłodszych
6.Decentralizacja środków przyznawanych na popularyzacje tenisa stołowego,
7.Udostępnianie bezpłatnie hal sportowych w celu przeprowadzanie zawodów dla dzieci i młodziezy
8.Weryfikacja dotychczasowych i kolejne szkolenia sędziów - zawody obsługiwane sa przez samych uczestnikow,
9. Likwidacja ośrodków szkolenia - w to miejsce powoływanie np zgrupowan kadry, 10.wspomaganie małych i średnich klubów oraz doposażenie ich w środki finansowe np z UE,lub inne.
11.obowiazek organizacji zawodów ogólnopolskich czy międzynarodowych /okolicznościowych dla wszystkich grup wiekowym - w miastach wojewódzkich Polski przynajmniej 1 raz w roku szkolnym .
12.obowiazek obsługi takich turniejów spoczywałby na Okręgowych Związkach Tenisa Stolowego tzn zapewnienie sali, rejestracji ,sedziów, ufundowanie nagród itp.

raazpoeta@wp.pl napisał:
04 Listopada 2009
IP: 86.63.122.*
1. Organizowanie większej ilości amatorskich turniejów i zachęcanie medialnie do uprawiania i kibicowania tej dyscyplinie sportu.
2. Przynajmniej extraklasa powinna być pokazywana w tv.
3. Wprowadzenie na lekcji wychowania fizycznego zaliczenia z elementów tenisa stołowego.
4. Zmiany przepisów w ligach (np. pozwalających grać graczowi II-ligowemu w IV lidze, w przypadku gdy ten klub ma więcej niż jedną drużynę w innej lidze)
5. Wprowadzenie czegoś indywidualnego dla polskiego tenisa stołowego (np. Niemcy i Japonia są znani z produkcji sprzętu, Chiny są znane z uchwytu piórkowego), zawsze się coś da wymyślić
6. Wprowadzenie sędziów stolikowych w niższych ligach(wiadomo że w 4 lidze sędziują sobie sami)
7. Sprowadzenie do większych miast(np. powyżej 50 000) "lepszych" trenerów. Nie wszystkie miasta powyżej 50 000 mają sesję tenisa stołowego, a przecież chętnych młodych zawsze się w takich miastach znajdzie.
8. Ujednolicenie rozgrywek we wszystkich ligach krajowych tj. żeby obowiązywały takie same zasady zarówno w II lidze jak i w extraklasie. Np. gra na 2 stołach, bądź likwidowanie debli.
9. Dać szansę młodym, mniej doświadczonym zawodnikom poodbijać z bardziej utytułowanymi zawodnikami. Np. sprowadzić do klubu III ligowego zawodnika z extraklasy (oczywiście za odpowiednią płacą).
10. Rozgrywać mecze charytatywne na szczytne cele, w celu promowania oraz pomocy.

Sherif27 napisał:
04 Listopada 2009
IP: 89.229.216.*
Sposób na sukces?
Katorżnicza praca zawodników.
Wyłonienie talentów z tego narybku ale nie tylko pod względem wyników ale też ciężkiej pracy jak przy stole jak poza nim
Sukces(medale indywidualne ME i MŚ ale w seniorach).
Wtedy dopiero będzie można walczyć o telewizje(Co z tego, że pokażą tenis stołowy. Jak obejrzy to może od 1000 do 5 tysięcy widzów. Przeciętny grający tenisista nie chce oglądać tylko grać! Co dopiero mówiąc tu o osobach, które z tenisem stołowym nie miały styczności.)
Po sukcesie zaczyna się rola działaczy. Szukanie sponsorów, marketing jakieś działania ogólnokrajowe(Nawet jak osiągamy sukces w jakieś dyscyplinie to marketingowo nie potrafimy wykorzystać patrz piłkarzy ręcznych).

Więc przepis na sukces to praca, praca i jeszcze raz praca. Jak nasi czołowi zawodnicy dalej będą odcinać kupony to nic z Tego i tak nie będzie.

ja4001_4001@o2. napisał:
04 Listopada 2009
IP: 83.7.133.*
no luz ale można pracować, a jednocześnie reklamować

w reklamie chodzi o to aby nasunąć odbiorca jakąś myśl, zainteresować ich ta gra, bo nie każdy ma możliwości żeby się wykazać, wiadomo jak ktoś nie chce grac to czy byśmy to reklamowali czy nie to nie zagra

a jeśli ktoś przepada za tenisem to oglądając grę mistrzów rozwija swoje zainteresowanie z czasem próbując se w tym sporcie(trenując) i dochodząc wysoko

trzeba jakoś poszerzyć zainteresowanie ludzi a nie ograniczać się do dyscyplin popularnych typu piłka ręczna , siatkowa czy nożna

gość1den napisał:
06 Listopada 2009
IP: 83.230.0.*
Najskuteczniejszym sposobem dotarcia do jak największej ilości ludzi jest telewizja. Zwiększa szansę sporego zainteresowania rzeszy dzieci i młodzieży w celu rekrutacji do dyscypliny.
Jest pomocą dydaktyczną w podglądaniu niuansów gry u najlepszych. Dziś niemal powszechnie uważa się, że jak nie ma Ciebie w TV to Ciebie w ogóle nie ma. Wgłębiając się w te maksymę, można by podyskutować, ale zostawmy to teraz.
Poprzez brak promocji i obecności w TV, środowisko tenisa stołowego jest hermetyzowane. W przeciwnym wypadku wzrastają szanse w oczekiwaniu na wielkości całkowicie samorodne, wyłonie nie talentów, a takich nam właśnie potrzeba. Dlatego jednym z warunków uzdrowienia jest przywrócenie jawności. Musimy tam być, aby na rozpaczliwe pytanie - czy istniejemy jeszcze? Nie odjęknąć głucho - nie ma nas.
Ktoś zapyta, na jakiej podstawie? Każde zjawisko zasługuje na to, aby je w sposób nieskrępowany wyłożyć, pokazać. A szczególnie, gdy to zjawisko liczy sobie 14 100 zawodników i ponad 50 000 amatorów. Tylko czy to zjawisko ma odpowiedniego, kompetentnego menadżera od promocji tenisa stołowego?Pewnie wielu wie, co to jest ciężka praca, ale może nie potrafią pokazać im współczesnych trendów szkolenia, aby mieć sukcesy we współczesnym tenisie stołowym. A od katorżniczej, złej pracy, to można nabawić się tylko kontuzji i garba.

pablo9778@o2.pl napisał:
06 Listopada 2009
IP: 188.33.41.*
Aby poprawić tenisa stołowego w Polsce powinnyśmy:

1) po pierwsze i najważniejsze to organizować więcej zawodów w tenisie stołowym (prawie nie ma ich w cale)

2) oczywiście reklamować bo młode talenty jak zobaczą ping-ponga w telewizji to pomyślą że oni też by tak chcieli i już mamy nowych zawodników.

3) żeby tenis był dobry muszą być dobrzy zawodnicy. Jest bardzo dużo osób które umieją naprawdę dużo i nikt o nich nie słyszał gdyż mieszkają w małej wsi zabitej dechami.

4) organizowanie spotkań z osobami które maja duże doświadczenie z tenisem stołowym.

5) amatorskie ligi tenisa to by było coś fajnego ( np. ja mam okazje uczestniczyć raz w roku na jednych zawodach. Jest to ZDECYDOWANIE za mało, a w takiej lidze to byłoby co najmniej kilka takich rywalizacji)

6) uczestnicy z szkół (podstawowych gimnazjalnych itp.) który zajęli czołowe miejsce w zawodach powinni dostać jako nagrody stypendium lub wypasione nagrody, a nie że zawody tenisa stołowego a nagrody związane z piłką nożną czy tenisem ziemnym.

7) przywiązanie większej wagi do ilości treningów.

8) ścisłe przestrzeganie przepisów gdyż zawodnicy bardzo oszukują.

9) pomoc finansowa dla szkół i klubów sportowych, które zajmują się trenowaniem zawodników tenisa stołowego (np. zakup sprzętu itp.)

10) co najważniejsze dawać szanse młodym nie doświadczonym zawodnikom.

brakrealiow@pl napisał:
06 Listopada 2009
IP: 80.51.140.*
Wiele pomysłów nie dotyczy PZTS-u. Ponadto dlaczego kluby ekstraklasy które grają w lidze a nawet w pucharach Europy, nawet nie mają co marzyć o transmisjach w większych stacjach telewizyjnych. Pierwsze pytanie to ile kibiców jest na trybunach? Jak będzie tyle co na siatkówce, koszykówce czy żużlu to będzie transmisja. A ilu mamy ?
Skoro można pisać wszystko, to ja też nam 10 na dzień dzisiejszy równie śmiesznych pomysłów:
1. Na meczach ekstraklasy ma być obowiązkowo 10 tysięcy widzów
2. Mistrzostwa Polski i OTK trzeba organizować w Łodzi a na trybunach ma zasiąść 15 tysięcy widzów
3. Transmisję meczów ekstraklasy należy puszczać w każdą sobotę w programie 1 o godz. 20.00
4. Prezes PZTS ma zarabiać 50 tyś złotych miesięcznie / tak jak Lato /
5. Każdy Mistrz Polski seniorów powinien otrzymać od PZTS dożywotnią rentę w wysokości 20 tyś zł miesięcznie
6. Każdy Mistrz Polski juniorów i kadetów powinien być wysłany na roczne stypendium do Chin / na koszt PZTS/
7. Każdy reprezentant Polski juniorów powinien codziennie 4 godziny trenować z żakiem /żeby ten słaby mógł pograć z lepszym/
8. Każdy reprezentant Polski seniorów powinien otrzymać od PZTS porsche
9. Na wszystkich turniejach WTK żaków muszą obowiązkowo sędziować sędziowie klasy międzynarodowej / oczywiście na koszt PZTS/
10. We wszystkich kategoriach znieść wszystkie OTK, a w to miejsce wprowadzić 20 OTK dla amatorów.

I co źle by było ?

Krzychu333 (krz napisał:
07 Listopada 2009
IP: 83.7.129.*
Witam ! Gram w tenisa stołowego głównie na przerwach w szkole(jestem ze wsi :pp )i u mnie nie ma żadnych kółek w szkole dot.tenisa stołowego(zostajemy po lekcjach z nauczycielem w-f którego ogrywamy 11;3)Gdyby nie stoły w szkole to bym nie wiedział że taki sport istnieje.Mimo iż jestem ze wsi i mój styl jest dziwaczny(kolega chcąc mnie naśladować zwichnął sobie palec)to niejednemu przetrzepałem skórę na rejonach(dalej niestety nie doszedłem ale jeszcze 2 lata w gimnazjum a więc jeszcze dwoje takich imprez przede mną).Co roku wygrywam zawody gminne i nagroda w postaci dyplomu mnie nie satysfakcjonuje ;/ więc to mnie trochę zniechęca ... Na zawodach powiatowych i rejonowych sędziujemy sobie sami,więc wszyscy kręcą jak leci ;/ niestety ... jedyny mecz na światowym poziomie jaki oglądałem to na internecie.Wg.powinn o się pojawić kilka relacji z meczy ekstraklasy albo zawodów na światowym poziomie.W chinach w telewizji idą lekcje tenisa stołowego.Dzięki temu młodzież i dzieci nawet od 3,4 lat mają okazję uczyć się od podstaw od specjalisty ... a później w wieku 14 lat wymiatają na międzynarodowych arenach... a więc reasumując i zbić to wszystko w kupę przedstawię to w pkt(ew coś dodam ;p)

1.W szkołach powinny się pojawiać kółka związane z TS które będzie prowadził jakiś zawodnik grający w ekstraklasie(ale tylko w dużych miastach) a w miasteczkach i we wsiach zawodnicy grający w innych klasach rozgrywkowych albo ludzie mający o tym jakie takie pojęcie(np.prawidł owe trzymanie rakietki)

2.Powinny się pojawiać turnieje z nagrodami o których będzie można usłyszeć w miejscowej prasie(nagrody będą ze wpisowych albo dzięki pomocy sponsorskiej)

3.Powinny lecieć jakieś mecze ekstraklasy i mecze z zawodów na światowym poziomie w telewizji(w kablówce to raczej nie wypali ale TVP
Sport albo POLSAT Sport ?? Czemu nie ??)

4.Zawodnicy uzdolnieni powinni otrzymywać roczne stypendia(kwota określona przez PZTS) gracze uzdolnienie to mistrzowie zawodów woj.(oni mogli by otrzymywać po 2 tys.)I mistrz polski (10 tys)

5.Powinien lecieć w telewizji albo w internecie jakiś program w którym jakiś czołowy zawodnik z reprezentacji polski uczyłby podstaw TS(wzorując się na Chinese ping pong training który można znaleźć w google.pl)

6.Najzdolniejsi polscy młodzicy powinni uczęszczać do specjalnej szkółki(taka jaka jest w gwarku tylko że zamiast piłki nożnej zbudować szkółkę TS)

7.Powinno się organizować turnieje typu OPEN (ale do 18 lat)w każdym województwie o których będzie mowa na akademii szkolnej czytana przez dyrektora

8.Dyrektor powinien zachęcić i poinformować dzieci o najbliższym klubie TS po tym jak otrzyma pismo od prezesa PZTS(oczywiście przeczyta to dobrowolnie)
bo np.30 km od mojej wsi jest klub ekstraklasy OPOKA TRZEBINIA a większość osób grających ze mną na przerwach nie ma o tym pojęcia a chętnie zapisała by się do klubu

9.Organizacja lig międzygminnych szkolnych.Z każdej szkoły weźmie się najzdolniejszych uczniów którzy będą reprezentować daną gminę.Najzdolniejsi w danym sezonie z danego powiatu awansują do rozgrywek międzypowiatowych a tych ze słabszą formą zdegraduje się klasę niżej.W ten sposób będzie można pograć sobie z zawodnikami równymi sobie.

10.Rozgrywać zawody charytatywne np. z okazji WOŚP które będą "rozsławione" w gazetach

To tyle ;p
Prawa autorskie zastrzeżone !!!

e-mail krzychusek3@wp.pl
krzychusek@wp.pl

Krzychu333 (krz napisał:
07 Listopada 2009
IP: 83.7.129.*
Te pkt dotyczą młodzieży bo w nas przyszłość tego sportu !!!

Pasjonat napisał:
07 Listopada 2009
IP: 85.28.162.*
Witam.
W naszym kraju jest za mało bardzo dobrych trenerów.Jeżeli spojrzymy na kadrę trenerską w różnych wojewódzkich to najwięcej jest instruktorów którzy są po kursach, a nie po szkołach trenerskich.Jest brak wspólnych konsultacji na szczeblu województwa,każdy klub patrzy tylko na swoje podwórko.Myślę że powinny powstać powiatowe czy rejonowe władze tenisa stołowego.Tenis jest specyficznym sportem,jeżeli za młodu nie nauczy się prawidłowo trzymać rakietki to póżniej jest z tym duży problem.Brak sprzętu a szczególnie stołów.

gość1den napisał:
08 Listopada 2009
IP: 83.230.0.*
Zawstydzony entuzjazmem i wzruszony nadziejami powyższych reformatorów, zdradzę mój plan. Rezygnując z udziału w konkursie zakładam, że w wypadku zastosowania będę umiarkowanie
bogaty
1. Jak najszybsze odwołanie zarządu PZTS i powołanie nowego. Nie, abym chciał dokopać p. Kawie. Rozdarcie pomiędzy zamiłowaniem do futbolu (członek zarządu Lechii Gdańsk)
a pracą w AWFiS Gdańsk wskazuje, że potrzeba nam kogoś bardziej dyspozycyjnego. Poza tym, sondaż na tym portalu dowodzi o złym odbiorze działalności PZTS.
2. Powołanie Rady Zawodniczej przy PZTS (związku zawodników w związku), nadzorującego działalność PZTS. Związek jest zupełnie pozbawiony kontroli, a
zawodnicy są ubezwłasnowolnieni i nie mają wpływu na zarządzanie tenisem stołowym. Że jest to możliwe, udowodnił Marek Plawgo (sprinter i płotkarz), zakładając Radę
Zawodniczą przy PZLA i jest reprezentantem interesu zawodników w Zarządzie PZLA.
3. Ustalenie strategii jak najszybszego zasilenia w stoły szkół. Sygnalizowane uchybienia w przetargu na stoły do UKS pokazały, jak nie należy tego robić. Natomiast powyżej cytowane
roszczenia dzieci i młodzieży, sygnalizują o ogromnych potrzebach, szczególnie na prowincji. Kosztowne stoły w ich obliczu to świętokractwo.

cd. napisał:
08 Listopada 2009
IP: 83.230.0.*
4. Wprowadzić na okres 5 lat, stałą pozycję w kalendarium sportowym dzieci i młodzieży - cykl otwartych turniejów zawierających grę pokazową z udziałem zaproszonych, jak najlepszych
zawodników z Polski, Europy lub nawet światowego formatu. Części rozliczeń można by dokonywać poprzez wymianę świadczeń. W pewnym sensie ping-pongowego heppeningu z udziałem
dzieci i młodzieży.
5. Na okres ok. 5 lat zaangażować w ekstraklasie i I lidze, kilku trenerów z Chin, Korei, wybitnych trenerów europejskiego formatu. Uczyć się, wyciągać wnioski i jeszcze raz uczyć się.
6. Powołać z konkursu profesjonalnych menedżerów, odpowiedzialnych za promocję tenisa stołowego w mediach.

gość1den napisał:
08 Listopada 2009
IP: 83.230.0.*
7. Rozmnożyć warsztaty i obozy z wybitnyni trenerami światowego formatu. Jak to się robi zademonstrował A. Gniewek, zapraszając do Nowego Targu, chińskiego trenera Li Deliana.
8. Bezwarunkowo doprowadzić do ścisłej współpracy na linii PZTS - najpopularniejsze portale internetowe t.s.
9. Rozszerzyć rozgrywki o formułę spotkań towarzyskich na szczeblu regionu, ogólnopolskim i zaprzyjaźnionych partnerskich miast EU.
10. Wszyscy musimy wyzwolić twórcza inicjatywę w celu poszukiwania i tworzenia nowych miejsc do grania. Każdy nowy stół, każde nowe pole gry będzie nas wzmacniać.

zeeen@o2.pl napisał:
09 Listopada 2009
IP: 88.156.25.*
12. Moim zdaniem dzwignią wzrostu popukarności TS jest rozpropagowanie go wśród młodych ludzi poprzez szkoły iswietlice.
Jak wspomniałem powyżej należy z ministrem sportu P.Dryszelem opracować jakiś program współpracy PZTS i MS ze szkołami i naten program zdobyc dofinansowanie ze środków unii europejskiej. Wkąłd własny mozna pozyskać jako dotację z ministerstwa sportu .
i teraz przekazujemy stoły szkołom a one zobowiązane sa udostępnić sale i te stoły wszystkim chętnym i zapewnić nadzór nauczyciela np do godz 21 ,minimum 4 dni w tygodniu. Na stronie internetowej PZTS powinny być podane adresy tych szkół w całej polsce dla zainteresowanych.
Np Olsztyn sprawdzam w poniedziłąek mam 5 szkól gdzie mogę pojechać pograć. Kontakt komórka dom opiekunma ,dzwonię ile ludzi gra i już z kolegami nie żłopię p[iwska tylko gram.

zeeen@o2.pl napisał:
09 Listopada 2009
IP: 88.156.25.*
Oczywiście Ministrem Gierszem a nie Dryszelem.Najmocniej przepraszam zainteresowanych.

zeeen@o2.pl napisał:
14 Listopada 2009
IP: 88.156.25.*
12.dla zwiększenia znaczenia i popularności zawodowego TS w Polsce konieczne jest dokończenie powstania zawodowej ligi tenisa stołowego w Polsce jako spólki akcyjnej której zadaniem byłoby :
-znalezienie sponsora strategicznego ( może jakś duża firma z dalekiego wschodu japonia Chiny ,tajwan - komputery ,RTV)
- koniecznie rozwinięcie istniejącej strony internetowej o informacje na temat planowanych turniejów, telewizji internetowej z transmisjami rozgrywek ligowych i popularyzacji naszych gwiazd itp,
-linki z informacjami gdzie można pograć i trenować, informacje o naborach do szkólek tenisowych itp.
-należy się wzorowac na stronkach ETTu, ITTF, DTTB gdzie mamy te główne działy gotowe.
Ogólnie należy moim zdaniem korzystać ze sprawdzonych wzorów zagranicznych, lecz najprostszą drogą do popularyzacji TS jest nabór młodych adeptów i pozyskiwanie szerszych kręgów amatorów

PawelG napisał:
14 Listopada 2009
IP: 77.253.33.*
Do konca dzisiejszego dnia przyjmuje propozycje w poniedzialek/wtorek oglosze wyniki.

Waldek napisał:
14 Listopada 2009
IP: 89.174.254.*
Za nic nie chciałbym być prezesem PZTS. Mam tylko jedną propozycję: realizujcie swoje pomysły sami lub z kolegami - nie liczcie na nikogo.

ja4001_4001@o2. napisał:
14 Listopada 2009
IP: 83.7.150.*
Waldek myślę ze w 30% masz racje bo ludzie starają się i organizują zawody itp zupełnie bezinteresownie żeby spotkać się pograć, pogadać ale gdy nie będzie ingerencji na szczeblu wyższym nie wiem jakiejś zachęty to działanie na własną rękę nie ma sensu :/

ADAMKAMIL@inter napisał:
14 Listopada 2009
IP: 95.160.145.*
1)Reklamowanie tego sportu w mediach
2)Nawiazywac kontakty ze szkołami w celu prowadzenia treningów
3)Pomagac klubą (finansach)
4)Poszukiwac dobrych sponsorów dla lig (tak jak w piłce nożnej)
5)Tworzyc nowe kluby
6)Organizowac więcej turniejów amatorskich
7)Organizowac w Polsce wile znanych turniejów na świecie
8)Więcej transmisji z turniejów
9)Większe nagrody w turniejach
10)Pomoc dla szkół które pomagają szukac nowy talentów w tenisie stołowym

Adam

ADAMKAMIL@inter napisał:
14 Listopada 2009
IP: 95.160.145.*
e-mail to (wielkosc liter ważna)ADAMKAMIL@int eria.eu

Krzychu napisał:
14 Listopada 2009
IP: 83.7.159.*


Waldek napisał:
14 Listopada 2009
IP: 89.174.254.*
Cztery lata robię bezinteresownie to co przewija się w wielu postach. Ostatnio postanowiłem porozmawiać z prezesem Kawą o tym czy PZTS chciałby choć trochę zobaczyć, że te działania powinny być jednoznacznie promowane i popierane przez PZTS. Niestety po rozmowie nie mam dobrych wieści. Zmieniajcie naszą ukochaną dyscyplinę sami i na nikogo się nie oglądajcie.

zeeen@o2.pl napisał:
15 Listopada 2009
IP: 88.156.25.*
No właśnie !~To skandal żeby przed 11 listopada na stronce PZTS nie było żadnych informacji na temat planowanych turniejów tenisa stołowego, których wiele odbyło sie z okazji Swięta niepodległości.
panie prezesie ! My tutaj sobie proponujemy a z tego co widać na stronce PZTS to mozna jednego się spodziewać : żadnych wiadomości o obcych turniejach.
Pzn Waldek Czapski organizuje 100 turnieji , w tym odbył się 1 - w Nałęczowie.
Dlaczego nie było o tym wzmianki na stronie internetowej PZTS-u? TO WIELKI SKANDAL!!!!

PawelG napisał:
15 Listopada 2009
IP: 77.253.33.*
Wiecej wpisow do konkursu juz nie przyjmuje w poniedzialek/wtorek bedzie werdykt

gość1den napisał:
15 Listopada 2009
IP: 83.230.0.*
Reklamowanie i promowanie działalności płodnych organizatorów na stronach PZTS, byłoby wymierzone w najmniej tym zainteresowanych - związkowych pieczeniarzy. Najprawdopodobniej, aktywne osobowości byłyby zagrożeniem dla ich indolencji przed wyborami. Poza tym, nie mają czasu, ani głowy do t.s., bo (minister, prezes) zajmują się piłka nożną i nie mają czasu na wizytowanie turniejów t.s.
Ponieważ struktura związku pozwala im na zachowanie hermetycznej pieczy nad sprawowaniem władzy, nikt nie jest w stanie tego stanu rzeczy oprotestować. Gdyby środowisko t.s., miało Radę Zawodników i swych przedstawicieli w Zarządzie, mogłoby to wyglądać inaczej.

obserwator napisał:
15 Listopada 2009
IP: 95.40.64.*
Pan A.Gersz Minister Sportu dał do zrozumienia delegatom że najlepzsem kadytatem na Prezesa będzie A.Kawa i mamy tego owoce,facet niema zielonego pojęcia kierowaniu PZTS,przykre ale prawdziwe.

Kibic napisał:
15 Listopada 2009
IP: 188.33.27.*
zmina regulaminu na otk bo jest postawiona sztuczna tama która utrudnia rozwój tenisa blokuje dopływ świeżej krwi.Po pirwszym otk już wiadomo że 16 na mistrzostwa będzie wyłoniona z 20 po pierwszym otk która będzie dusić się we własnym sosie czyli nie będzie już tego co w sporcie najpiękniejsze czyli niespodzianek bo regulamin tego nie dopuszcza.Znów kilku zawodników zrezygnuje bo jak długo można być wiecznym rezerwowym.Nie znam drugiego sportu gdzie na tym samym turnieju zawodnik wygrywając 1 mecz i 5 przegrywając jest wyżej od tego który miał 5 zwycięstw.Proponuje by wygrywający słabszą grupę automatycznie wchodziłdo 16 na miejsce ostatniego z grupy silniejszej jest to naturalna rotacja abaraże grają 2i3 gr słabsza i 3i4 gr silniejsza.Napiszcie co o tym myślicie

Mr_Review napisał:
16 Listopada 2009
IP: 89.174.83.*
Skoro już koniec konkursu to podam poza konkursem tylko 5 pomysłów

1. Rozbudowanie formuły Pucharu Polski z udziałem amatorskich drużyn, a także uczestniczenie w nich drużyn reprezentujących szkoły
2. Nakręcenie programów szkoleniowych odnośnie szkolenia poszczególnych elementów tenisa stołowego i emisja w TV. Myślę że taki program miałby wielką popularność, gdyż jest wiele drużyn w Polsce np. IV-V ligowych bez trenera oraz wielu niezrzeszonych zawodników amatorów
3. Transmisje z co najmniej jednego meczu ekstraklasy w TV. Jest tylu chętnych do oglądania tenisa stołowego a wciąż jest go jak na lekarstwo. Tenis ziemny, golf, brydż itp. są obecne a tenis wciąż niewiele?
4. Dofinansowanie przez PZTS nagród za poszczególne osiągnięcia od ekstraklasy do piątej ligi. Wysokość stawek oczywiście zależeć powinna od ligi... jednakże najlepszy zawodnik V i IV ligi też mógłby dostać nagrodę w wysokości kilkuset zł.
5. Proponuję zorganizowanie wyjazdowych warsztatów przez 2 zawodników (z ekstraklasy/1 ligi) i trenera, którzy jeździli by po swoim województwie po szkołach prezentując grę w tenisa na wysokim poziomie oraz po klubach z niższych lig, które nie mają trenerów a chcieliby by ktoś skorygował grę i pomógł nakreślić program treningów

obserwatorzy napisał:
17 Listopada 2009
IP: 89.231.225.*
Aby było lepiej to:

Słuchać rad działaczy, którzy zęby zjedli na pingpongu a nie obstawiać się fryzjerami, którzy w swoim środowisku nic specjalnego nie zrobili (poza dostaniem się do władzy) i tutaj też nic nie zrobią i liczą tylko na podpowiedzi (wyjątek Szumacher)

Kerion napisał:
17 Listopada 2009
IP: 83.27.255.*
I kto wygrał

jans napisał:
17 Listopada 2009
IP: 83.8.185.*
Jak tu mówić o popularyzacji tenisa stołowego, jak sami o to nie dbamy. Jak ktoś podejmuje się organizacji turnieju, to powinien zakończyć podaniem wyników. Finał UKS-ów za kilka dni, a niektórzy organizatorzy półfinałów do tej pory nie zamieścili nigdzie wyników. Dla tych początkujących, to bardzo ważne, bo to często ich pierwszy sukces i bodziec do dalszej pracy.

Sherif27 napisał:
17 Listopada 2009
IP: 89.229.217.*
Chyba trener wie jakie miejsce zajął jego zawodnik ? Nie wiedziałem, że zawodnicy dowiadują się jakie miejsce zajęli dopiero z komunikatu. To jest nowość.

jans napisał:
17 Listopada 2009
IP: 83.8.185.*
Sherif27, to po co zamieszcza się jakiekolwiek wyniki w internecie, prasie, telewizji? Trenerzy nie wiedzą, jakie miejsca zajęli ich zawodnicy na MŚ, ME, MP?! Gratuluję logiki!

Sherif27 napisał:
17 Listopada 2009
IP: 89.229.217.*
Dziękuję Co za różnica kiedy będą ogłoszone wyniki? Organizatorzy finałowego turnieju na pewno wiedzą kto się dostał do Tego turnieju. UKS-y które awansowały też wiedzą, że się dostały. Jak trener chce, żeby zawodnik był w gazecie czy na stronie internetowej. To niech sam poda wyniki, a nie czeka na ich podanie przez organizatorów.

jans napisał:
17 Listopada 2009
IP: 83.8.185.*
Właśnie dlatego tenis stołowy jest w Polsce na marginesie sportu, że część ludzi tak samo rozumuje. Dlaczego Dolnośląski OZTS potrafił wyniki z organizowanego u siebie półfinału UKS zamieścić na swojej stronie w ciągu doby, Lubelski kilka dni później na stronie PZTS, a innym 2 tygodnie za mało. To jest ich obowiązek, a nie mój. Ktoś wysokie koszty udziału dzieci w tych zawodach dotuje, czy zechce w przyszłości dotować, jak wyniki są ukrywane i udostępniane tylko organizatorom finału?

Sherif27 napisał:
18 Listopada 2009
IP: 89.229.217.*
Będziesz miał niespodziankę. W turnieju finałowym

krzysiek napisał:
23 Listopada 2009
IP: 80.54.215.*
dobre dobre wygrały propozycje które są już częściowo wdrażane lub niemożliwe do zrealizowania

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.