...

Wang Hao i Wang Liqin nie zagrają w PŚ!

Kategoria: Turnieje za granicą - Pozostałe turnieje / 12 Października 2009

Wang Hao/foto by Rémy Gros ITTF

Wyświetleń: 1534

Komentarzy: 1

Tagi:
Wang Liqin
Wang Hao
Rosja
Puchar Świata
Moskwa

Mistrz świata Chińczyk Wang Hao nie wystąpi w zawodach Pucharu Świata tenisistów stołowych, które od 16 do 18 października odbędą się w Moskwie. W turnieju zabraknie również rodaka Wanga, srebrnego medalisty tegorocznych MŚ z Jokohamy, Wang Liqina.

W stolicy Rosji nie zagra również żaden reprezentant Polski. Na liście startowej jest natomiast zawodnik Bogorii Grodzisk Mazowiecki Cheung Yuk (Hongkong). Wang Hao, wicemistrz olimpijski z Aten i Pekinu, triumfował w dwóch poprzednich edycjach PŚ - w belgijskim Liege (2008) i Barcelonie (2007). Absencję w stolicy Rosji tłumaczył zmęczeniem długim sezonem. Chiny reprezentować będą Ma Long i Chen Qi.

Po raz kolejny w gronie uczestników nie ma polskich pingpongistów. Wśród 19 zgłoszonych zawodników jest grający w zespole mistrza kraju Bogorii Cheung Yuk.
Nowością w regulaminie jest dodatkowy turniej eliminacyjny dla czterech tenisistów z najsłabszym rankingiem. Najlepszy z nich awansuje do zawodów głównych, z udziałem 16 graczy, którzy zostaną podzieleni na cztery grupy. Do ćwierćfinału zakwalifikuje się po dwóch najlepszych.REKLAMA Czytaj dalejW 1988 roku Puchar Świata zdobył nieżyjący już Andrzej Grubba; rok później był drugi, za Chińczykiem Ma Wenge. Również drugie miejsce Grubba zajął w 1985 roku, zaś w 1987 był trzeci, a Leszek Kucharski czwarty. Wygrał wówczas Chińczyk Teng Yi. /PAP, Onet/


Ilość komentarzy: 1

krzysiek napisał:
13 Października 2009
IP: 78.8.111.*
- będzie coś w tv?

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.