...

Poważne problemy finansowe Gorzovii!

Kategoria: Inne wiadomości - Pozostałe / 24 Lipca 2009

Ekstraklasowy klub tenisa stołowego GKS Gorzovia Gorzów ma problemy finansowe. Do końca roku na spokojne funkcjonowanie brakuje mu 100 tys. zł. W sierpniu władze klubu mają rozmawiać z radnymi miasta o dofinansowaniu - poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Po zakończeniu ligowego sezonu prezes Gorzovii Ryszard Kulczycki wysłał do prezydenta Gorzowa Tadeusza Jędrzejczaka pismo z prośbą o dofinansowanie w wysokości 80 tys. zł. Tę kwotę chciał przeznaczyć na premie dla zawodników za srebrny medal, przygotowanie do nowego sezonu, starty żeńskiej i męskiej drużyny w Pucharze Europy (koszt to 30-40 tys. zł). Jednak miasto przyznało mu 35 tys. zł.

"To wystarczyło tylko na zespół męski. Nie ryzykowałem gry w Pucharze Europy, bo na to nie było już pieniędzy" - powiedział PAP Kulczycki.REKLAMA Czytaj dalejDo końca roku, na spokojne funkcjonowanie obu drużyn, klubowi brakuje 100 tys. zł. W sierpniu zarząd spotka się z gorzowskimi radnymi, by prosić ich o dofinansowanie w tej wysokości.

"Liczymy na wsparcie miasta, bo rozmowy ze sponsorami są bardzo trudne. Oni tłumaczą się, że dofinansowują inne nasze sporty. A przecież moi zawodnicy i zawodniczki niczym się nie różnią od koszykarek, piłkarzy ręcznych czy żużlowców. Jednak tenis zawsze był traktowany po macoszemu" - dodał.

W klubie są też kłopoty kadrowe. Pracuje tam tylko dwóch trenerów: R. Kulczycki (trenuje żeńską Gorzovię Medbud) i jego syn Szymon (trenuje męską Gorzovię Romus), a potrzeba jeszcze trzech-czterech nowych. "Inaczej nie poradzimy sobie ze szkoleniem ligowych zespołów i ok. 50 dzieci i młodzieży oraz dorosłych z licencjami" - powiedział prezes Gorzovii.

Znacznie wzrosły też stypendia dla pingpongistów, dlatego klub ograniczył kadrę do trzech zawodników i zawodniczek.

W Gorzovii Romus zagrają: Tang Yu, Radosław Żabski i Martin Olejnik, który dotychczas bronił barw Tur Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Natomiast w Gorzovii Medbud: Li Liu i Marta Smętek, a wzmocniła ją Hana Bartosova. /Polska Agencja Prasowa/


Ilość komentarzy: 6

tak napisał:
24 Lipca 2009
IP: 79.184.70.*
rysiu zawsze płacze

klesza napisał:
24 Lipca 2009
IP: 79.184.70.*
jak daja Szymonowi K. Radkowi Z. 100 baniek za freee to tak jest, hahhaa

,, napisał:
24 Lipca 2009
IP: 79.186.119.*
a kogo to interesi???

brak słów napisał:
24 Lipca 2009
IP: 62.233.214.*
Widzę ze nie masz już o czym pisać...!!! To jest sprawa Gorzovi a nie Twoja!

halo napisał:
25 Lipca 2009
IP: 89.239.101.*
to jest jakas pomyłka..jak by mieli problemy to by nie sciagali Olejnika..przeciez za darmo nie przyszedł..a nowy skład kosztuje tyle samo co stary..

bliski napisał:
25 Lipca 2009
IP: 89.228.131.*
Rodzina K. narzekała w Warcie narzekała w SHR narzeka w Gorzovi narzeka całe życie. Wszyscy pracują za darmo biedni ludzie ciekawe za co żyją i kupują nowe samochody bo większości mieszkańców w Gorzowie na to niestać.Brak słów i komentarza naprawde szkoda zdrowia.

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.