...

Zagraniczni kandydaci na trenera kadry

Kategoria: Inne wiadomości - Pozostałe / 20 Maja 2009

Szwed Peter Nilsson i Serb Zoran Djokić zgłosili swe kandydatury w konkursie na trenera męskiej reprezentacji Polski w tenisie stołowym. Oferty złożyli również dotychczasowy szkoleniowiec Tomasz Krzeszewski oraz Henryk Śpiewok - poinformowała Polska Agencja Prasowa.

"Z Nilssonem grałem przed laty w juniorskich turniejach. Później występował w seniorskiej drużynie narodowej Szwecji, choć w ostatnich latach już go w niej nie było. Nie znam natomiast Djokicia" - powiedział PAP Krzeszewski.

Djokić zaoferował swe usługi również jako dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.REKLAMA Czytaj dalejNilsson bronił barw m.in. niemieckiego zespołu TTC Frickenhausen. W szwedzkiej kadrze grał w latach 90., ale pozostawał w cieniu bardziej doświadczonych Jana-Ove Waldnera, Joergena Perssona czy Erica Lindha.

Drugim Polakiem, oprócz Krzeszewskiego, jest pochodzący z Rybnika Śpiewok (występował też w austriackim SV Niederoesterreich), medalista MMP i MP, dawny rywal młodszych od siebie Andrzeja Grubby i Leszka Kucharskiego.

Zgłoszenia w konkursie na trenera reprezentacji Polski upływa w środę, 20 maja, ale zbieranie ofert potrwa dłużej, bowiem niektóre przysyłane są pocztą. Na szkoleniowca żeńskiej ekipy narodowej zgłosił się na razie Zbigniew Nęcek, który od jakiegoś czasu pełni tę funkcję. /R. Gielo, PAP/
 


Jak poinformował Polski Związek Tenisa Stołowego aktualna lista osób uczestniczących w postępowaniach konkursowych przedstawia się następująco:

konkurs na Dyrektora Biura:
Dariusz MIAZGA i Andrzej WÓJCIK.

konkurs na Dyrektora Sportowego:
Zoran DJOKIĆ (Serbia) i Jerzy GRYCAN.

konkurs na Trenera Kadry Narodowej Seniorek:
Zbigniew NĘCEK i Michał DZIUBAŃSKI.

konkurs na Trenera Kadry Narodowej Seniorów:
Peter NILSSON (Szwecja), Zoran DJOKIĆ (Serbia), Henryk ŚPIEWOK, Tomasz KRZESZEWSKI i Michał DZIUBAŃSKI.

Oferty konkursowe zawierające wymagane dokumenty powinny być doręczone osobiście lub listownie (decyduje data stempla pocztowego) do dnia 20 maja 2009 roku do siedziby związku.

Marek PRZYBYŁOWICZ
agamar.pl/ts


Ilość komentarzy: 10

PawelG napisał:
20 Maja 2009
IP: 77.253.173.*
Zoran Djokic to wysokiej klasy fachowiec, naukowiec, specjalista od przygotowania fizycznego i psychicznego. Jest "wykorzystywany" przez ETTU i ITTF przy roznego rodzaju obozach. Na pewno wnioslby wiele dobrego i nowego do naszej kadry. Cos wiecej na jego temat wie Jarek Kolodziejczyk, ktory z nim kilka razy wspolpracowal... Peter Nilsson to byly/aktualny zawodnik. Porownujac tych dwoch Panow, wybor trenera bylby prosty... pozostaje jeszcze Tomasz Krzeszewski i Henryk Spiewok.

WST napisał:
20 Maja 2009
IP: 79.189.72.*
A DZIUBEK???

x napisał:
20 Maja 2009
IP: 89.231.145.*
Stawiam na Dziubka. Krzesza mógłby też być, ale wydaje mi się, że nie zostawi Ostródy.

ktos napisał:
20 Maja 2009
IP: 83.15.5.*
do kobiet jak najbrdziej Kusinski a do mezczyzn tylko Krzeszewski to sa fachowcy i mysle ze beda stawiac na mlodziez i o to chodzi niech szkola do OLimpiady w Anglii spokojnie. Panie Prezesie przyzekles PAN wyborcom.Pan Necek bedzie malo perspektywiczny ,kasa i grojki z azji i za miedzy bo tanio.TEZ wymuszal cuda na zwiazku przed Olimpiada ze Jego pupilka z paszportem moze nie grac na zawodach.Co do PAna Dziubanskiego to zawodnik swietny ale trener ktory skacze to tu to tam byle tylko byc to kobiety to mezczyzni,mowi samo o zaangazowaniu. Przypominam sobie wypowiedzi na Pana Dzi ubanskiego na forum jak sie ugial pod szantazem JEDNEGO z rodzicow zabierajac na M Europy bojac sie o posade.BEDAC trenerem w niemczech i jeszcze grajac zaniedbywal wszystkich juniorow .Podpisuje sie pod Panem Krzeszewskim i Panem KUSINSKIM Panowie powodzenia.

gibon napisał:
21 Maja 2009
IP: 83.27.246.*
Zoran DJOKIĆ ciekawa osoba moim zdaniem. Jezeli wygrałby te wyobry moze doczekalibysmy sie przełomu?

krzysiek napisał:
21 Maja 2009
IP: 78.8.111.*
- ale marcin kusiński chyba nie startuje?

yung cannibals napisał:
21 Maja 2009
IP: 89.75.137.*
ciekawe którzy kandydaci spełniają warunki formalne na trenera kadry, mam nadzieje że nie będzie kolesiostwa i przymykania oka na braki kwalifikacyjne (np. brak wykształcenia wyższego).
Trener Nęcek zaś dowiódł, że nie potrafi być obiektywnym trenerem kadry dla niego ważniejszy jest interes klubowy i przez niego preferowanej zawodniczki. myślę, że byłby to całkowity regres w kadrze seniorek.
Mam nadzieję, że umowa z nowymi trenerami będzie zawierała klauzulę zakazu pracy w klubach (w każdej formie) bo bez tego nie będzie transparentnej pracy trenerskiej.

zen napisał:
22 Maja 2009
IP: 83.26.239.*
Dalszy regres i skłócenie środowiska będzie też przy Dziubańskim, który naciskany zamknie się w ośrodku w Gdańsku z klapką na oczach i powróci zmuszanie zawodników do stałego pobytu w Gdańsku. Kto się nie dostosuje - won z kadry jak to było kiedyś.

Darek Z napisał:
22 Maja 2009
IP: 83.24.42.*
wszystko fajnie tylko na kogo stać związek? Żebyśmy po tym konkursie wszyscy cienko nie śpiew(ok)ali.

ktos napisał:
22 Maja 2009
IP: 83.15.5.*
popieram zen w 110% NAPISALEM wczesniej ze moi kandydaci to Panowie KUCHARSKI ale stan zdrowia na razie wyklucza Pan Krzeszewski lubiany przez wszystkich zna jacy fer pley jak i Pan Kusinski ktory nie startuje ponoc wyksztalcenie .Panowie z najwyzszej polki jako fachowcy.Panie Prezesie PZTS szkoda takich fachowcow pomijac a biorac tzw el ol i mocno a nawet bolesnie poraniona jak minister Fotyga brac patalachow gdzie tytulow przed nazwiskiem multum ale w glowie nie tak.Stworzyc warunki do dobrych treningow ,mlodzi musza trenowac z seniorami a efekty przyjda .Panie Darku prosze promowac swoich trenerow a baze dla kobiet ma Pan najlepsza w Polsce . Panie Prezesie prosze rozliczyc Krakow z wynikow finansowych jakie tam poszly za starego Zarzadu .Mysle ze tam jest wiedza ogromna i przechowalnia dla zawodnikow.

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.