...

Super warunki do gry dla studentów w Nysie!

Kategoria: Inne wiadomości - Pozostałe / 12 Maja 2009

Nysa - herb miasta

Wyświetleń: 8720

Komentarzy: 14

Tagi:
PWSZ
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa
Nysa

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie powstał nowy ośrodek sportowy nastawiony na tenis stołowy. Nysa zachęca zawodników nie tylko atrakcyjnymi warunkami do gry, ale również możliwością podjęcia studiów w PWSZ.

- Od nowego roku akademickiego studiować u nas będzie m.in. Natalia Balicka - powiedział nam Leszek Helbin, jeden z działaczy AZS PWSZ Nysa.

Hala sportowa zapewniająca swobodne rozstawienie 16 stołów do tenisa (Donic World Champion TC). Płotki wyznaczające pole gry, stoliki sędziowskie, numeratory, właściwe oświetlenie i zaciemnienie okien, nagłośnienie, ekran informacyjny.REKLAMA Czytaj dalejPomoc materialna dla studentów sportowców
Stypendium za wyniki w sporcie we współzawodnictwie krajowym przysługuje studentowi, reprezentującemu AZS PWSZ w Nysie w ligach państwowych. Stypendium, student pobiera w roku akademickim, w trakcie którego występuje w zespole ligowym. Stypendium za wyniki w sporcie może zostać przyznane studentowi, który reprezentując PWSZ w Nysie i będąc zgłoszonym do tych zawodów przez AZS PWSZ w Nysie, brał udział we współzawodnictwie międzynarodowym i zdobył miejsce w pierwszej dziesiątce.

Student za wyniki w sporcie otrzymuje zakwaterowanie w Domu Studenta oraz stypendium mieszkaniowe na pokrycie kosztów akademika. Stypendium socjalne otrzymuje student będący w trudnej sytuacji materialnej po spełnieniu warunków zawartych w regulaminie pomocy materialnej. Uczelnia zapewnia studentowi profesjonalne warunki do uprawiania danej dyscypliny sportowej: sale sportowe, gabinety odnowy, siłownie, opiekę lekarską , masażystów. PWSZ zabezpiecza również sprzęt osobisty dla studenta sportowca – odzież sportową, obuwie, sprzęt i akcesoria sportowe, oraz pokrywa koszty wyjazdów na obozy sportowe, zgrupowania i zawody.

Ponadto uczelnia organizuje obóz tenisa stołowego pod okiem aktualnego mistrza Polski Artura Daniela i medalistę mistrzostw Europy, Jarosława Tomickiego.

Więcej informacji uzyskacie u Leszka Helbina, pod nr telefonu 502 124 140. Wszystkich maturzystów zachęcamy do studiowania w Nysie.
 


Ilość komentarzy: 14

obserwator napisał:
12 Maja 2009
IP: 83.5.36.*
Leszek Helbin to kompletny amator, kolejny wkręt na ciepłą posadkę. Dziecka nie dałbym pod jego oko(...)
A warunki dobre, popieram ideę, tylko bez p. H. Miejcie na niego oko...

maxxiorrr napisał:
13 Maja 2009
IP: 83.29.86.*
Popieram poprzednią wypowiedz...i postaram sie dodac kilka konkretnych slow pozwalajacych zobrazowac osobe pana H. ludziom nie znajacym go...obserwuje jego poczynania zwiazane z TS od paru lat.najpierw wkrecil sie na wies(kalkow)-bylo to doskonale miejsce wypelnione fanatykami tego sportu(zielonymi tak jak z reszta pan H.)ktorych w b. latwy sposob omotal sobie wokol palca...na poczatku posluszny,pomocny a tak naprawde mial w tym dobry interes.poobstawial sie tam oczywiscie ludzmi,ktorzy chcieli cos stworzyc,a nie wiedzieli jak a on kozystal z ich nie wiedzy!potem wkrecil sie do korfantowa,gdzie nie bylo mu juz tak latwo krecic walkow ponoc gasili go na kazdym kroku,a jego bajek nie lykali nawet tamtejsi mlodzicy...po bodajze dwoch sezonach zwinal swoja torbe na kolkach(ponoc pelna zwinietych pileczek ***DHS)i teraz osadzil sie w nysie,gdzie przez ostatnie lata krolowala siatkówka(na PWSZ)gdzie p.szlempo lyknal jego bajeczke b.latwo...i tak jak szybko cos powstaje,tak w tym przypadku sie posypie...bo zaden z powazniejszych dzialaczy,trenerow znajacych sie na
TS nie popiera wspolpracy z takim czlowiekiem...co tu duzo mowic ten typ ma lepkie rece i dobra gadke,ktora lykaja amatorzy...a nysie zycze powodzenia i uwazajcie na niego...

:) napisał:
13 Maja 2009
IP: 79.189.213.*
Ale przynajmniej chce coś zrobić. Nie wysuwajmy pochopnych wniosków. Może akurat coś z tego wyjdzie. Zgadzam się trzeba obserwować ale nie gasić na starcie

życzliwi napisał:
14 Maja 2009
IP: 82.160.23.*
Cóż za sarkazm, zwłaszcza w tej drugiej wypowiedzi. W naszym kraju jak ktoś robi coś społecznie - to zawsze jest napiętnowany. Może pan H. jest amatorem, ale tenis stołowy, jak widać - to jego pasja. Może zamiast rzucać obelgi "pod jego adresem" pomoglibyśmy mu stworzyć w Nysie prawdziwy ośrodek tenisa stołowego?
Przecież wszystkim powinno zależeć na robieniu czegoś dobrego dla społeczeństwa.
Ten człowiek ma pomysły, zna niesamowitych ludzi wykorzystajmy to!!!!!

siger napisał:
15 Maja 2009
IP: 83.5.10.*
Pasjonat do bólu!!! Ale kupa!!!

arno napisał:
15 Maja 2009
IP: 83.25.120.*
Super pomysł!!!
Tak trzymać, a na zawistne komentrze lepiej nie zwracać uwagi.
Tych ludzi tylko na to stać. "rawdziwi sportowcy" - tak się nie zachowują!

amator napisał:
15 Maja 2009
IP: 83.25.120.*
A panu "maxxiorr" chyba żal, że sam się do korytka nie dopchał?
Może też niech trochę popracuje rękami a nie językiem!!!!!!!!!!!

timo napisał:
15 Maja 2009
IP: 77.112.163.*
hehe "maxxiorr" sie rozpisal widac ... ...nie ma ciekawszych zajec to pisze co mu do pustej glowy strzeli!!!porażka kompletna stary.

fdvgvfvgbf napisał:
15 Maja 2009
IP: 77.112.163.*
"maxxiorr" slabe informacje masz bo P.Leszek Helbin przed przyjsciem do kalkowa gral juz 2 sezony w korfantowie a dzieki jego checiom i staraniom naprawde pare mlodych ludzi wysoko stoji w rankingu wojewodzkim ... ... ..i z tego co wiem to kalkow przez dluzszy czas nie posiadal sali treningowej bo napewno dalej treningi by sie tam odbywaly przy obecnosci P.Helbina dlatego jak masz cos do niego bo z tego tak wynika ... ..po tym co wypisujesz powinienes powiedziec to jemu a nie publicznie wypisujesz ... y "kozaku".

LESZEK RYGUCKI napisał:
22 Maja 2009
IP: 88.199.169.*
Do maxxiorrra i zainteresowanych prawdą
Rzeczywiście smutna to sprawa czytać takie komentarze jak Pańskie ?
OCZYWIŚCIE każdy ma prawo do swojego zdania, ale nie kosztem obrażania i deprecjonowania innych osób na podstawie w części NIEPRAWDZIWYCH INFORMACJI i własnych skrzywionych domysłów. Jestem jednym z tych, jak określono w Pańskiej wypowiedzi, ? fanatyków tego sportu ( zielonym?. ), omotanym wokół palca Pana H. człowiekiem, który chciał coś zrobić ale nie wiedział jak?. Nazywam się Leszek Rygucki, mieszkam w Kałkowie i jestem jednym ze współzałożycieli i zawodników naszego klubu LUX Kałków.
Więc co jest prawdą w Pana wypowiedzi dotyczącej Kałkowa i Pana H. ?
No może fragment o nas ? juz przytoczony przeze mnie powyżej (? fanatycy tego sportu,
Zieloni, którzy chcieli coś zrobić ale nie wiedzieli jak??).
Co jest nieprawdą ?
1.Sugerowanie, że Pan H. na pomocy nam udzielonej KORZYSTAŁ FINANSOWO I ROBIŁ NA NAS INTETRES pisze Pan przecież ?.na poczatku posluszny, pomocny a tak naprawde mial w tym dobry interes?
Otóż Pan H. ? NIE MIAŁ W TYM DOBREGO INTERESU !!!
Za miesiące treningów dzieci, młodzieży i dorosłych, gdy spędzał przy stole, ucząc podstaw gry i treningu, po 5- 8 godzin dziennie przez 7 dni w tygodniu NIE OTRZYMAŁ NIGDY ANI JEDNEJ ZŁOTÓWKI !!!! A przypomnę że do Kałkowa trzeba dojeżdżać z Nysy po 15 km. w każdą stronę! ? czynił to na swój koszt czyli miesięcznie ok. 1000 km. za swoje paliwo i swoim samochodem ! TYLKO DLA NAS !!!! Przez całe miesiące udostępniał swój sprzęt m.in. robota do treningów, piłeczki ( nie DHS *** TYLKO treningowe andro) , rakietki ? bo wielu z nas miało redoxy po 5 zł. sztuka, którymi raczej trudno nauczyć się lepiej grać !!!
Pokazał nam i wprowadził nas do świata intensywnych treningów, pokazał podstawy uderzeń, ułatwił wyjazd na obóz tenisowy, motywował do założenia klubu ?_Poprowadził do pierwszych zawodów, sekundował przy pierwszych porażkach i zwycięstwach
--- ZA DARMO !!!!
2. Opieka Pana H. i Jego POMOC SIĘ NIE SKOŃCZYŁA !!!! jak Pan sugeruje !!!
Od 8 stycznia 2009 roku do końca maja tegoż roku nasza sala przechodzi gruntowny remont, więc nie mamy gdzie trenować i grać. Pan H. umożliwił nam treningi w Nysie !!! Dzięki ogromnej życzliwości pwsz możemy tam jeździć codziennie ? choć czynimy to przeważnie 1,2 x w tygodniu !!! co i tak jest dla nas zbawiennym darem !
3. Ku zastanowieniu o kompetencjach treningowych Pana H.
Ja jestem ? zielony? to prawda. Ale przemawia do mnie dużo mocniej niż Pańska wypowiedź fakt, że NIKT, łącznie Panem, nie przyjechał do nas i nie pomógł skorygować ani jednego błędu, nie pomógł choćby kiwnięciem palca, nie pokazał nam ani jednego uderzenia ? serwisu czy metody treningu?nie poświęcił nam ani jednej minuty..
więc jakie ma Pan prawo wypowiadać się o tym co było w Kałkowie ?
4. O skuteczności metod treningowych Pana H.
No i może na zakończenie trochę faktów o wynikach współpracy. Nikt z nas nigdy przedtem nie był w żadnych zestawieniach i klasyfikacjach ? bo graliśmy tylko dla siebie. Przez niecały rok prowadzenia przez Pana H. wielu nas wyskoczyło z niebytu tenisowego
Konrad ? zdobył 3 miejsce w mistrzostwach województwa Opolskiego i 4 m na WTK
Dominika i Sonia ? 5 miejsce w Województwie w Szkołach Gimnazjalnych ? Jarnołtów
Ewelina ? 8 miejsce na 2 WTK ach
Stale trenujących jest ok.15
Szkółka dla dzieci to dalsze 15 osób
To są osiągnięcia niecałego roku treningu prowadzonego przez Pana H. w Kałkowie !!!
Jak komuś mało to zapraszam do Kałkowa niech da nam więcej !!!! CZEKAMY NA KAŻDĄ FORMĘ POMOCY !!! tylko pewnie się jej nie doczekamy ? od autoru tamtego paszkwilu pewnie też nie !
Podsumowując. Nikt z nas nie jest bez wad. Ale rzucać tak nieprzemyślane i jednostronne opinie do publicznej wiadomości to krzywda i niesprawiedliwość! tym bardziej gdy samemu NIC SIĘ W DANEJ SPRAWIE DOBREGO NIE ZROBIŁO !
Ukrywanie się przy tym pod osłoną zmyślonego Nicku i brak podpisu imieniem i nazwiskiem pod tymi kalumniami ? dosyć jasno pokazują o jakie tu ? zatroskanie? chodzi.
Na anonimy nie mam w zwyczaju odpowiadać ? każdy wie dlaczego? ale tu chodzi o to, że tak wiele osób czyta podobne krzywdzące projekcje i nie ma szans zweryfikowania ich.
Więc gdyby ktoś chciał się dowiedzieć więcej o sprawie z Kałkowem to podaję swój pełny adres Leszek Rygucki Kałków 43 48- 364 Kałków
Tylko błagam ? nie anonimy ? bo wtedy nie ma z kim i o czym gadać ; )

maxxiorrr napisał:
22 Maja 2009
IP: 83.15.146.*
o i koniec wypowiedzi...na wiecej tekstu nie starczylo czasu,bo na tace trzeba bylo isc zbierac...coby na paliwo miec zeby do zbawicieli z pwsz-u jechac potrenowac...
"Na anonimy nie mam w zwyczaju odpowiadać ? każdy wie dlaczego? "...a to widze,ze lamie pan nawet swoje zwyczaje...hahahaaaa pozdrawiem z bogiem

życzliwi napisał:
25 Maja 2009
IP: 82.160.23.*
Ksiądz Leszek Rygucki napisał prawdę. I chwała mu za to!!! Szkoda, że innych na nią nie stać?!
Jeśli zbiera pieniądze od parafian na wyjazdy dla dzieci, żeby mogły trenować - to tylko go wspierać. Czy Ciebie byłoby stać na coś takiego?
Tobie "maxxiorrr" naprawdę brakuje ogłady. Ten brak szacunku dla ludzi jest bulwersujący. I Ty masz czelność oskarżać innych?
Jasne jest, że każdy może napisać tutaj swój komentarz, ale może najpierw warto byłoby zastanowić się czy nie skrzywdzę innych?
Na koniec, pamiętaj: "kto mieczem wojuje od miecza ginie".
A panowie: Leszek Helbin i Leszek Rygucki, to właściwe osoby na właściwym miejcu. Cieszmy się, że takich mamy. Dzięki ich pracy i wsparciu wiejskie dzieci mają dużą szansę na rozwój.
I jesli nie chcemy ich wspierać to chociaż nie przeszkadzajmy.

;)) napisał:
10 Czerwca 2009
IP: 88.199.169.*
do maxxiorrra
jesteś żalowy!!!! i nawet nie masz pojęcia jak bardzo. Ks Leszek idealnie to wszystko podsumował a te docinki o tacy itp... sorry ale na więcej Cie nie stać???żal!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!

jp napisał:
12 Czerwca 2009
IP: 83.22.70.*
do maxxiorra jestes zepsuty szkoda ze tacy ludzie jak ty nie potrafia przyklaskiwac dobrym czynom zal mi ciebie

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.