...

Dobry występ Polaków w Slovakia Open

Kategoria: Inne wiadomości - Niepełnosprawni / 29 Kwietnia 2009

Piotr Grudzień/foto by Joachim Voigt

Wyświetleń: 3533

Komentarzy: 15

Tagi:
niepełnosprawni
Slovakia Open
Slovakia Open 2009

Z dwoma brązowymi medalami wraca kadra polski niepełnosprawnych z silnie obsadzonego turnieju Slovakia OPEN. Zawody te zapoczątkowały nowy cykl tzw. turniejów 40-punktowych (przelicznikiem za zwycięstwo jest nie jak dotychczas 10 czy 20 punktów, ale 40). Nie dziwi więc rekordowa liczba 29. reprezentacji z całego Świata.Turniej rozpoczął się od silnego akcentu zawodnika stołecznego IKSu Marcina Skrzyneckiego, który zanotował życiowy sukces zajmując 4. miejsce w Turnieju OPEN, gdzie startują wszyscy zawodnicy z klas 6-10 (zawodnicy stojący). W drodze do półfinału pokonał między innymi dwóch zawodników z wyższej klasy (9). O wejście do finału przegrał ze zwycięzcą turnieju Hiszpanem J.M RUIZEM (10), a w walce o 3. miejsce z Finem MIETTINENEM (9). Miejsca 5-8 w tym turnieju zajęli Waldemar GEWERT i Sebastian POWROŹNIAK.REKLAMA Czytaj dalej

W kolejnym dniu zawodów rozgrywany były turnieje singlowe z podziałem na klasy. Wśród kobiet w klasie 1-2 mimo dwóch porażek w grupie niezły występ zanotowała Dorota BUCŁAW przegrywając z czołowymi zawodniczkami Europy Francuską CLOT i Brytyjką NEIL (oba mecze po 3-2). W klasie 6-7 z grupy nie udało się wyjść Kasi MARSZAŁ, która po dramatycznej walce przegrała ze Słowaczką MAUREROVĄ 13-11 w piątym secie. Do turnieju pucharowego udało się za to dostać Alicji EIGNER, która po przegranej półfinałowej grze z Rosjanką MARTYSHEVĄ, wygrała z pogromczynią Kasi - MAUREROVĄ 3-2 zdobywając tym samym brązowy medal. Wśród panów swoje grupy wygrywają Sebastian POWROŹNIAK (10), Piotr GRUDZIEŃ (8) i Marcin SKRZYNECKI (8). Marcin wygrywa grupę bez straty seta pokonując między innymi lidera listy światowej Słowaka CSEJTEYA. Drugie miejsce w grupie wraz z awansem do dalszych gier uzyskuje również Waldek GEWERT. Marcinowi GROCHOLSKIEMU, młodemu zawodnikowi z Kalisza nie udaje się wygrać żadnego spotkania z wyżej notowanymi zawodnikami, ale swoją grą pokazał, że w przyszłości może być w czołówce. Do południa w grach grupowych wszystko idzie po myśli naszych zawodników. Niestety w grach wieczornych jest już gorzej. Przegrywają kolejno - Marcin SKRZYNECKI z późniejszym zwycięzcą klasy 8 Belgiem LOICQ 1-3, Piotr GRUDZIEŃ z wice mistrzem Europy i późniejszym finalistą turnieju Węgrem CSONKA, Waldek GEWERT ze zwycięzcą klasy 10 Czechem KARABCEM i Sebastian POWROŹNIAK z mało znanym wcześniej Brytyjczykiem DAYBELL. Sebastian łatwo wygrywa dwa pierwsze sety, w trzecim prowadzi już 3-1, gdy Brytyjczyk bierze czas i całkowicie zmienia styl gry przechodząc do półdystansu. W kolejnych setach jest już górą i Sebastian przegrywa wydawało się wygrany mecz 3-2 w piątym do 9.

W trzecim dniu zawodów zostaje rozpoczęty turniej drużynowy. W połączonych klasach 6-8 dziewczyny Ala i Kasia przegrywają z Francuzkami i parą MAUREROVA(Słowacja)/KRIUKOVA(Rosja). Marcin GROCHOLSKI w parze z Austriakiem EISENKAPP przegrywają w 10 klasie z Polakami GEWERTEM I POWROŹNIAKIEM. SKRZYNECKI z GRUDNIEM w 8 klasie łatwo wygrywają z drugą drużyną Słowacji 3-0. W ostatnim dniu zawodów obie nasze drużyny męskie przegrywają w półfinałach ze późniejszym zwycięzcami drużynówek- Waldek i Sebastian z Czechami, a Marcin z Piotrkiem z Belgami. W grze o 3 miejsce mężczyźni z klasy 10 przegrywają 1-3 z Węgrami i jest to zdecydowanie ich najsłabszy występ na tym  turnieju. W klasie 8 w grze o brąz po dwóch singlach jest 2-0 dla Szwedów. Polscy zawodnicy podchodzą do gry deblowej z małymi nadziejami bo Szwedzi mają zdecydowanie najlepszego debla w tej klasie. Jednak to Polacy wychodzą zwycięsko z gry podwójnej. Kolejne single też wygrywają i mogą się cieszyć z drugiego brązowego medalu dla Polski na tej imprezie.Poza dwoma brązowymi medalami na uwagę zasługuje rekord ilości punktów do rankingu Światowego zdobytych przez Marcina Skrzyneckiego 1320 pkt. (poprzednio 990).

ANDRZEJ OCHAL


Ilość komentarzy: 15

kibic napisał:
29 Kwietnia 2009
IP: 79.163.156.*
JESTEŚMY Z WAS DUMNI

układy... napisał:
05 Maja 2009
IP: 87.96.28.*
Kiedy jakieś znaczące zmiany? Bo tak nie może być jak teraz. To są szopki. Palcami chyba wskazywać nie trzeba...

kibic2 napisał:
05 Maja 2009
IP: 83.19.100.*
Gratulacje dla autora A. Ochala, był na zawodach i nie zauważył dwóch Polaków na wózkach. Wstyd i jeszcze raz wstyd!!!!!

obiektywny napisał:
10 Maja 2009
IP: 85.222.86.*
Zaden wstyd.Panowie na wózkach: ŻYŁKA I NALEPKA nie podeszli do naszej reprezentacji ani razu.Swiadczy tylko o nich jakimi są ograniczonymi zawodnikami!Kadra sie trzyma w kupie i mogli być z nami.ich wybór. NIE PŁACZCIE TERAZ ŻYŁKA I NALEPKA!!!!ROBICIE Z SIEBIE OFIARY!!!!

kibic2 napisał:
12 Maja 2009
IP: 83.19.100.*
Obiektywny dlaczego w Tobie tyle agresji. Znasz ich, że piszesz o nich, że są ograniczeni. Głupie stwierdzenie. Mam nadzieje, że w Kadrze, która trzyma się w kupie nie ma takiej agresji i braku życzliwości do innych zawodników (nie z kadry). Byłoby to przykre, że nie potrafi się wyciągnąć przyjaznej ręki do innych, którzy debiutują w takich zawodach lub rzadko uczestniczą a nie przyjechali z Kadrą i może pomóc im w jakiś sposób. Kadra to MY a reszta to NIC (mało ważni przecież)!!!!!

Endriu napisał:
12 Maja 2009
IP: 212.76.37.*
Relacja, którą napisałem dotyczyła tylko kadry Polski. Nie widziałem meczy wózkarzy, dlatego nie chciałem podawać "suchych" wyników, które i tak są na stronie ITTF PTT. Miałem ocenić występ kadry dlatego nie nie zauważyłem wózkarzy tylko celowo ich nie umieściłem bez żadnych podtekstów i złośliwości. pozdrawiam

obiektywny napisał:
12 Maja 2009
IP: 85.222.86.*
KIBICU 2!!!widocznie szanowni panowie ŻYŁKA I NALEPKA żalili się że z nami nie siedzieli.Oni zachowywali się nie stosownie,powinni podejść do nas i być z nami.Nikt by ich nie odepchnął.nie chcieli to nich nie płacza teraz!!!wielkie ofiary!!!

K.Ż napisał:
13 Maja 2009
IP: 79.186.15.*
Do Kibica 2

Nie uważam żeby to był wstyd odnośnie mojej osoby P.Ochala opisał zwyciężców nie bawiąc się w szczegóły .

Do Obiektywnego! Nie płaczę i nie jestem ofiarą !!!

Uwazam , że nalezą mi sie przeprosiny nie jestem osoba ograniczona !

Pozdrowienia dla Ali i Kasi?

rakieta napisał:
13 Maja 2009
IP: 87.105.83.*
Wedlug mnie Krzysztof to tego obiektywnego powinienes porzadnie opitolic .Niech pilnuje sojej osobki a nie czepia sie was.Wasza tylko sprawa z kim bedziecie jezdzic na takie zawody.Jesli trenerka uwaza ze na ta kadre nie zaslugujecie czy swietny fachowiec pan Zbychu to jak macie mozliwosc pokazania sie jesli nie macie powolania.Samemu tez mozna na taka imprezke pojechac i za nia sobie zaplacic.A ten obiektywny niech sie Was wogole nie czepia bo na ten wyjazd grosza Wam nie uzyczyl.A wedlug mnie to wlasnie ten obiektywny jest powaznie ograniczony.Jak mozna tak o kolegach opisywac-totalna zenada.przykre to jest nawet i msciwe w tym sporcie os.niepeln.ze nie potrafimy sie wspolnie zjednac.

obiektywny napisał:
13 Maja 2009
IP: 85.222.86.*
a co panowie wózkarze osiągneli na turnieju w PIESTANACH?powiem wam.
Nic totalne zero.poziom wózków jest tragiczny,oni wcale nie trenują,bo nie wierze w to ze trenuje systematycznie a efektów nie ma.nie trenują,wiec na kadre nie jezdza!

zg napisał:
14 Maja 2009
IP: 194.9.47.*
Co do podchodzenia, to raczej kadra powinna podejść do wózkarzy i okazać im koleżeństwo. A co do wyników, to niektórzy kadrowicze też mieli mizerne wyniki na Słowacji. Domyślam się kim jest obiektywny i jego wypowiedzi nie są dla mnie zaskoczeniem. Strasznie to wszystko żałosne.

M napisał:
14 Maja 2009
IP: 91.196.9.*
Przychylam się do wypowiedzi zg i rakiety. Obiektywny - trochę pokory człowieku, bo nie jesteś pępkiem świata.
Peace.

RAKIETA napisał:
03 Lipca 2009
IP: 78.8.126.*
Dopiero teraz widze w tym OBIEKTYWNYM totalnego Piotrusia.Po Pekinie widze, ze jemu sie zupelnie w tym we lbie pomieszalo.Jak mozna tak traktowac zawodnikow na wozkarz.To wlasnie wy powinniscie im pomoc i do nich dolaczyc wlacznie z trenerka.Nigdy nie bylo takiej rozlaczonej kadry jak jest obecnie.Nie wazne czy pojechali na koszt zwiazku czy wlasny.Kraj reprezentuja tak samo.Ze strony tego zawodnika to totalna zenada- wychodzi szczeniackie podejscie do reszty kadrowiczow tym bardziej wozkarzy.My jestesmy cacy bo zdobywamy medale a oni "be "bo ich nie zdobywaja.Rece sie rozkladaja ,aby takiemu baranowi- takie traktowanie wybic z glupiego lba.I taki baran reprezentuje nasz kraj.Co do mnie to widze dwoch takich zawodnikow ze tak podchodza do reszty zawodnikow,ktorzy nie zdobywaja medali.Dziwie sie tez temu drugiemu ,bo przez dlugi czas rowniez nic nie zdobywal,byl tylko takim reprezentantem jezdzacym na imprezki.Teraz wielki gracz bo cos mu sie udalo wywalczyc a dzieki czemu wlasnie temu ogrywaniu sie na takich imprezech.Wiec takze dajmy i tym wozkarzom czas na to.a nie krytykujmy baranki kadrowe.

rakieta napisał:
15 Lipca 2009
IP: 78.8.116.*
Do OBIEKTYWNEGO a jakim psim swedem Ty sie dostales jako niby drugi trener do tej kadry.Cos w tym jest dziwnego.Ni stad ni zowad kto takiego trenera poparl jak nie broni nawet takich wozkarzy.To wlasnie Twoja rola jest w tym czlowieczku abys ich mobilizowal do pracy, zeby mogli rowniez byc w kadrze.Jesli nie jezdi sie na turnieje to co mozna pokazac na jednym ledwo co wypalonym i to za swoja kase a nie zwiazku.Cieszysz sie ze Twoj wyjazd zwiazek oplacil co, a powinien tych wozkarzy wlasnie oplacic.Nawet jak pierwszy raz na turnieje wyjezdzala Natalia to nie wygrywala na turnieju.Tylko musiala troszke pojezdzic, aby cos pokazac jakie bedzie mogla miec osiagniecia .Tym bardziej tej rzeszy zawodnikom trzeba dac jakis wiekszy okres do rozegrania sie na takich turniejach.Dziwi mnie Twoja wypowiedz odnosnie tych wozkarzy.

split napisał:
07 Sierpnia 2009
IP: 78.8.195.*
A tak wlasnie sie zachowuje jak ta niby najlepsza trenerka powolala go niby na trenera kadry. Widze, ze dalej w naszym zwiazku nie ma ludzi, ktorzy potrafia to patalajstwo rozszyfrowac-swietna trenerke i jej pomocnikow.Totalnie chory narod w tym zwiazku.Najlepiej siedziec latami na stanowiskach i niczym sie nie przejmowac nawet jesli sie jest juz na emeryturze to siedzi sie i udaje ze pracuje.

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.