...

Nowa ustawa ma rozbić beton w polskim sporcie!

Kategoria: Artykuły - Pozostałe / 22 Stycznia 2009

Władysław Kwiecień i Wojciech Waldowski/foto by Marek Przybyłowicz

Wyświetleń: 2415

Komentarzy: 16

Tagi:
PZTS
leśne dziadki
beton

Koniec leśnych dziadków i baronów z tzw. terenu? Twórcy nowej ustawy o sporcie kwalifikowanym są pewni w jednym - w przyszłym roku czekają nas wybory we wszystkich związkach sportowych - pisze Gazeta Wyborcza.

- Podkreślam, że chodzi o zrobienie porządku we wszystkich związkach sportowych, nie tylko w PZPN - mówi Robert Zawłocki, jeden z twórców ustawy o sporcie kwalifikowanym, były kurator PZPN, znany z niechęci do betonowych działaczy piłkarskiego związku.

Projekt już został zatwierdzony przez Ministerstwo Sportu, wkrótce zostanie przedstawiony Radzie Ministrów, potem ma trafić do Sejmu. W ministerstwie twierdzą, że najpóźniej latem powinien być poddany pod głosowanie. Jeśli przejdzie, jeszcze w tym roku związki będą działać według nowych przepisów - informuje Gazeta Wyborcza.REKLAMA Czytaj dalej- A to oznacza, że już w przyszłym roku wszystkie będą musiały zorganizować nowe wybory. I to od podstaw. Nie tylko prezesa, ale każdego delegata i prezesa z osobna w najmniejszych podokręgach - tłumaczy Zawłocki.

Jakie są najistotniejsze zmiany w przepisach? Skrócenie kadencji władz związków do maksimum dwóch (czyli osiem lat), mniej osób we władzach (np. zarząd PZPN liczyłby 12 członków, dziś - 18), zakaz łączenia funkcji (nie można byłoby być jednocześnie prezesem okręgowym i członkiem zarządu PZPN) oraz konieczność publikacji corocznego raportu z całej działalności.

Nieoficjalnie wiadomo, że twórcy ustawy liczą na to, że nowe przepisy spowodują, że w wyborach na szczeblach lokalnych wystartuje więcej młodych, świeżych działaczy i że będą mieli większe szanse dostać się do władz w regionach, co przełoży się na skład władz centralnych - podaje dziennik.

A co będzie, jeśli przeciw nowym uregulowaniom znów zaprotestuje FIFA? Zawłocki jest przekonany o swoich racjach: - Nie ma takiej możliwości. FIFA nie ma nic do prawa stanowionego przez polski rząd. A stowarzyszenia działają według polskiego prawa.

Działacze niektórych związków znają projekt ustawy i już gwałtownie protestują. - To znaczy, że przepisy są bardzo dobre - kwituje Zawłocki.

Źródło: Gazeta Wyborcza - Jacek Sarzało


Ilość komentarzy: 16

PawelG napisał:
22 Stycznia 2009
IP: 77.253.161.*
Patrzac na zarzady, to tak: Waldowski - Slask, Wieczorek - Dolny Slask, Skrzypek - Krakow, Czyczel - Warminskie, Chrabaszcz - Dolny Slask, Malecki - Mazowsze, Pielacinski - Lodz, Nowak - Wielkopolska, Glapa - Wielkopolskie, Jagielowicz - Lubuskie. Z obecnego zarzadu zostaliby Doskocz i Dachowski. Dobra bedzie ta ustawa

Kibic napisał:
22 Stycznia 2009
IP: 80.52.245.*
Oby tylko się udało. Szczególnie publikacja sprawozdań jest najważniejszym elementem jawności działania. Do tego powinien być jeszcze zapis o publikowaniu wszystkich uchwał podjętych przez związek sportowy.
Pozdrawiam

papa napisał:
22 Stycznia 2009
IP: 79.187.160.*
czy ktos moze mi pomoc i powiadziec czy ja jestm lesnym dziadkiem czy nie.mam 43 lata dzialam w klubie i nie wiem czy sie zwijac czy rozwijac. bo jak wpadnie szarancza mlodych ktorzy z pasja beda chcieli dzialac za darmo na rzecz klubu to dla mnie zabraknie tlenu. pozdawiam

Do Papy napisał:
22 Stycznia 2009
IP: 212.182.5.*
Typowy i najbardziej szkodliwy leśny dziadek prowadzi komercyjny sklep ze sprzętem do tenisa stołowego (tzw. przedstawiciel handlowy firmy zagranicznej) i myśli tylko o swoim interesie a nie o tenisie stołowym i jego rozwoju - może to pozwoli trochę przybliżyć ten termin; nietypowy, ale często spotykany to emeryt, który nie umie podjąć żadnej decyzji i korzysta z nieodpłatnych świadczeń (wyjazdy zagraniczne, delegacje) związku; na imprezach przeważnie nie interesują go mecze, pilnuje obiadu i rozkładu jazdy, by szybko wrócić do domu - klepie wszystko, co zarządzi ten pierwszy

PawelG napisał:
22 Stycznia 2009
IP: 77.253.176.*
Papa to jeszcze mlody jestes. Sa tacy dzialacze, co 40 lat to sa prezesami w swoich okregach

Sherif27 napisał:
22 Stycznia 2009
IP: 89.229.217.*
papa o starszych mówią, że wreszcie jakiś młody jedzie

do papa napisał:
22 Stycznia 2009
IP: 83.7.45.*
Chyba że papa jest młody ma 43 lata i działa na kozyść swojegio Klubu pierwszoligowego którego jest Prezesem lub trenerem - zapomina o tych najmłodzszych tenisistach z małych Klubów.
Podwyższza wpisowe żadnych nagród na turniejach klasyfikacyjnych itd . Takich za burte!!!!

zdeb napisał:
22 Stycznia 2009
IP: 83.26.219.*
Dobrze, że chociaż handlujący sprzętem będą mogli być we władzach, bo by nie miał kto działać.

Ziom napisał:
22 Stycznia 2009
IP: 213.158.196.*
W Świętokrzyskim zwiąku to nawet im się nie chce na WTK dyplomu wydrukować a co mówić o nagrodach!!! A wpisowe się płaci... i to nie mało

Nie mówiąc też o III lidze świętokrzyskiej gdzie nic nie wiadomo. Pieniądze się płaci a pan JANUSZ nic nie robi tylko mecze ustawia!!!

J.B - zawodni napisał:
23 Stycznia 2009
IP: 195.34.217.*
Jak się komuś nie podobają zarządy to niech się sami wezną do pracy a nie tylko narzekać /inaczej jest przyjść na hale potrenować a inaczej grać i opiekować się nią i zawodnikami .Kto nie siedzi w tym to nie ma zielonego pojęcia .Zycze tym co tak piszą żeby sami zaczeli działać i się wtedy przekonajo sami jak to jest.

:) napisał:
23 Stycznia 2009
IP: 83.3.172.*
zrobci cos wkncu z tymi prezsami ... . jak bdzi tak jak jest napisane to bdzie dobrze tylko obawiam sie z bda wybory i znowu zostana wybrani Ci sami ... . układy ...

,,zawodnik' napisał:
23 Stycznia 2009
IP: 83.28.222.*
to prawda w zarzadach wojewodztwa powinni byc wybrani nowi prezesi i czlonkowie a nie ci sami po pare kadencij którzy nic nie robią.przyklad to województwo Świętokrzyskie w którym zaden z organów władzy nie działa (jakby nie istniał)

kol napisał:
23 Stycznia 2009
IP: 79.189.26.*
Jeśli wejdzie to w życie w takim kształcie jak zostało to pzedstawione to nic dodać nic ująć.
SUPEROS.

hh napisał:
23 Stycznia 2009
IP: 79.189.26.*
wiadomo że betony będą protestować i wymyślać niewiadomo co, żeby tylko trzymać się stołków.
ale trzeba pamiętać że na wszystko przychodzi kres, na nich też.
KK na ciebie też.

ziomal napisał:
23 Stycznia 2009
IP: 83.28.207.*
W świetokrzyskim leśne dziadki wciaż beda buszowac kolejną kadencje.Szkoda bo nic sie nie zmieni na lepsze a było choć odrobine nadziei.

zen napisał:
24 Stycznia 2009
IP: 83.26.242.*
A młodych chętnych i mądrych do działania nie ma. Wyjechali do Anglii i Irlandii. I długo nie będzie. Bo młodzi chcą zarabiać dużo kasy i to szybko. A w tej dyscyplinie tego nie ma i długo nie będzie. I taka jest prawda a nie jakieś układy. Wymieniajcie tych młodych co chcieli być w zarządach i ich nie wybrano. Po prostu nie ma takich.

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.