...

Europejska Liga Narodów - walka o awans i pieniądze

Kategoria: Liga profesjonalna - ELN / 14 Stycznia 2009

Europejska Liga Narodów - logo

Wyświetleń: 2456

Komentarzy: 2

Tagi:
Stefan Dryszel
Europejska Liga Narodów
Premier Division

O awans do Premier Division i nagrody finansowe zagrają polscy tenisiści stołowi w Europejskiej Lidze Narodów. Na inaugurację męski zespół zagra u siebie z Włochami, a kobieca drużyna spotka się na wyjeździe z Francją. Obydwa spotkania odbędą się 24 lutego.

- Kiedy skończyły się rozgrywki Superligi, na kontynencie brakowało meczów drużynowych, które kibice wolą od turniejów indywidualnych. A wszystko za sprawą gry na jednym stole i odpowiedniej oprawy - powiedział PAP kierownik wyszkolenia w Polskim Związku Tenisa Stołowego Stefan Dryszel.

Liga Europejska rozłożona jest aż na trzy lata. Polskie zespoły grają w tzw. Challenge Division, czyli drugiej lidze (miejsca 9-16). - Stawką jest awans do najwyższej kategorii i pieniądze. Dawniej w Superlidze też mówiło się o nagrodach finansowych, ale nie udało się tego zrealizować - dodał były trener reprezentacji Polski.REKLAMA Czytaj dalejPolscy pingpongiści, trenowani przez Tomasza Krzeszewskiego, zagrają z Włochami, Belgią i Hiszpanią, a żeńska drużyna, której szkoleniowcem jest Leszek Kucharski, spotka się z Francją, Białorusią i Anglią.

- Niefortunnie pierwszego kwietnia dwa mecze rozegrane zostaną w Polsce. Daty ustalone przez europejską unię są "sztywne" i na razie nie ma możliwości zmiany terminu. Generalnie rozgrywki są za bardzo rozciągnięte w czasie, dwa mecze na rok to zdecydowanie za mało. Ale z drugiej strony brakuje wolnych terminów, bowiem odbywa się np. wiele turniejów z cyklu Pro Tour, rozbudowane są europejskie puchary - przyznał Dryszel. /PAP/


Ilość komentarzy: 2

zen napisał:
14 Stycznia 2009
IP: 83.26.219.*
Trzy lata to za krótko. Ligę powinni rozciągnąć na 6 lat żeby przejść do Księgi Guinessa. No i będzie ciekawiej bo z pierwszego składu może już nikt po 6 latach nie grać.

pl napisał:
14 Stycznia 2009
IP: 217.173.181.*
gdzie jest ten mecz z włochami??

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.