...

Test deski Avalox-Avallo AVX J-TECH

Kategoria: Artykuły - Testy sprzętu / 14 Października 2008

Wyświetleń: 14501

Komentarzy: 9

Tagi:
Test
Avalox
Avallo AVX J-POWER
Test deski
Avalox-Avallo AVX J-TECH

Tym razem do testu otrzymałem deskę do gry wszechstronnej, przeznaczoną dla graczy preferujących sprzęt wolniejszy o dużej kontroli, stawiających przede wszystkim na precyzję zagrań, a nie na ich szybkość. Przedstawiam Wam test deski Avalox-Avallo AVX J-TECH.
 

Testowałem już jedną deskę  tej firmy i byłem dosłownie zachwycony właściwościami gry jak i jakością wykonania. Był to model z tej samej serii co opisywany AVX J-TECH, lecz o właściwościach typowo ofensywnych (zainteresowanych odsyłam do testu AVALLO AVX J-POWER). Z niecierpliwością więc czekałem  na wypróbowanie tego produktu.REKLAMA Czytaj dalejINFORMACJIA PRODUCENTA:
Deska 5-sklejkowa, najwyższej jakości, zaprojektowana przez japońskich inżynierów doskonale znających możliwości drewna Hinoki. Do jej produkcji użyto najwyższej jakości drewna pochodzącego z japońskiej prowincji Kiso. Deska przeznaczona dla wszechstronnych graczy korzystających często z uderzenia topspinowego. Doskonałe czucie zapewnia precyzję niezbędną zawodnikom allroundowym.

Szybkość: 9.0, kontrola: 10.0BUDOWA:
Avallo AVX przygotował serię trzech nowych modeli desek z przeznaczeniem dla różnego typu graczy. Deski te mają jedną cechę wspólną, a mianowicie sklejkę zewnętrzną, która wykonana jest z drzewa Hinoki. Przypomnę, że drzewo to pomimo dużej twardości jest bardzo lekkie i sprężyste. Można powiedzieć, że ma wysoki “efekt katapulty”. Poza tym posiada bardzo dobre specyficzne czucie piłki. Jest też wyjątkowo drogie, gdyż występuje tylko w jednym regionie Japonii, a do produkcji desek nadaje się dopiero z ponad 250-letnich egzemplarzy.W przypadku poprzednio testowanej wersji, jak i obecnej sklejki zewnętrzne, są takiej samej grubości i wynoszą tylko 0,4 mm. Pod zewnętrznymi warstwami znajdują się nieznacznie grubsze sklejki wykonane również z tego samego drzewa. Są one jednak poprzecznie ułożone w stosunku do pozostałych. Jest to nietypowe rozwiązanie, choć coraz częściej stosowane przez producentów (np. Nittaku Violin, Butterfly CHUAN Chih-Yuan). Ma ono na celu usztywnienie deski i zredukowanie nadmiaru nieprzyjemnych drgań. Środkowa warstwa jest zdecydowanie grubsza od pozostałych, gdyż posiada 4mm. Nie jestem w stanie określić jednak z jakiego drzewa została wykonana (nawet po widocznych słojach), a producent nie udostępnia nam takiej informacji. Mogę stwierdzić jedynie, że jest to miękkie drewno, co prawda nie tak bardzo jak dobrze znana Balsa, lecz gdzieś na poziomie drzewa Ayous.Jak przystało na deskę  do gry wszechstronnej, blat jest sporych rozmiarów: ma 159 mm wysokości i 152 mm szerokości. Powierzchnia jest idealnie wypolerowana. Uchwyt również należy do tych bardziej okazałych, bo ma grubość 25 mm (Donic 21 mm, Tibhar 22 mm), jest też szeroki i dość długi. Ma on oryginalną budowę, dzięki której świetnie wygląda. Przy tej nietypowej budowie zachowano jednak prawidłowe ustawienie sklejek (prostopadle w stosunku do uchwytu), istotne w lepszym odbiorze impulsów. J-TECH jest lekką deską. Waga mojego egzemplarza, przy precyzyjnym pomiarze wyniosła 82,8 g. Co do jakości wykonania, tak samo jak było w przypadku poprzedniej deski firmy AVALLO AVX, nie można mieć najmniejszych zastrzeżeń.SPOSTRZEŻENIA:
Od razu chciałbym zaznaczyć, że producent bardzo trafnie określił typ zastosowania deski. Jest to  zdecydowanie model do gry technicznej o trochę zwiększonej szybkości w stosunku do przeciętnej wszechstronnej deski. Kontrola jej jest na bardzo wysokim poziomie, znacznie przewyższając nawet niektóre defensywne modele. AVX J-TECH zaliczyłbym do miękkich desek o elastycznym blacie. Pomimo tego posiada bardzo dobre czucie piłki pozbawione nadmiaru drgań. Deska ta znakomicie spisuje się podczas serwisu i przy pasywnym odbiorze. Dzięki świetnej kontroli i czuciu, piłki zagrywamy bardzo precyzyjnie. J-TECH rewelacyjnie też wypada podczas wolnych, miękkich i rotacyjnych zagrań z półdystansu. Jeśli ktoś lubi podczas swojej urozmaiconej wszechstronnej gry cofnąć się do obrony i zagrać podcięciem, to również będzie z niej zadowolony. Bez problemu może zastąpić deskę defensywną, dodatkowo oferując dobre właściwości atakujące nawet z trzeciej strefy. Blok niczym szczególnym się nie wyróżnia, można powiedzieć, że jest na średnim poziomie. Zgodnie z przewidywaniami zdecydowanie gorzej sprawdza się podczas zbić i silnych zagrań półwolejowych. A przy kontrach brakuje trochę szybkości. Nie jest to jednak  model  przeznaczony do takiej gry, więc można jej to wybaczyć. Ze względu na bardzo wysoką parabolę lotu piłki po rotacyjnych zagraniach, deska ta absolutnie nie nadaje się do gry topspinowej blisko stołu. Wszystkie piłki wyrzucamy daleko za stół. Jeśli zdecydujemy się już wykorzystać ją do takiej gry, to jedynym rozwiązaniem będą okładziny chińskie o twardym podkładzie i twardej warstwie zewnętrznej, dzięki którym piłka będzie leciała bardziej płasko.

W GRZE:
Moja ocena właściwości deski w zależności od prowadzonego stylu gry (skala do 10):
PASYWNA GRA PRZY STOLE: 10
ROTACYJNY ATAK BLISKO STOŁU: 2
ROTACYJNY ATAK Z PÓŁDYSTANSU: 10
MOCNY ATAK BEZ ROTACJI: 3
GRA OBRONNA Z DRUGIEJ STREFY: 8


SERWIS: 10
BLOK: 5
KONTRA: 6
PODSUMOWANIE:
Avalox- Avallo AVX po raz kolejny udowadnia nam, że jego produkty posiadają bardzo dobre właściwości gry i świetną jakość wykonania. Deska znakomicie sprawdza się w swojej klasie, oferując nam świetną kontrolę i dużą łatwość gry. Z tych względów przypadnie do gustu nawet początkującym graczom. Bardziej zaawansowani zawodnicy dla których precyzja zagrań jest najważniejsza również będą z niej zadowoleni. Nawet nowocześni obrońcy lubiący od czasu do czasu zaatakować powinni docenić jej właściwości. Jeśli ktoś lubi grać miękkimi okładzinami to zdecydowanie odradzam tą deskę. Natomiast nowe okładziny z wbudowanym efektem świeżego kleju o średnio twardym i twardym podkładzie świetnie do niej pasują. Wiadomo, że są one znacznie szybsze, ale zawsze można dobrać z cieńszym podkładem (np.1,7 mm, 1,8 mm), które dodatkowo dobrze pasują do gry wszechstronnej. Jeśli miałbym jakieś zaproponować, to na wyróżnienie zasługują następujące: Butterfly Tenergy 05, Joola Express One, Tibhar Sinus czy Yasaka Pryde.

Dziękuję firmie Inters za dostarczenie deski do testu. Deska do nabycia u bezpośredniego przedstawiciela na Polskę, na stronie www.inters.pl.

Jacek K.


Ilość komentarzy: 9

PawelG napisał:
14 Października 2008
IP: 87.205.213.*
Jacku bardzo fajny test. A jakbys porownal ja do AVALLO AVX J-POWER? Ktora lepsza?

JacekK napisał:
14 Października 2008
IP: 83.26.67.*
Trudno porównać obie deski, gdyż przeznaczone są dla zupełnie innych graczy. Myślę, że w swoich kategoriach są to wybitne modele.

PawelG napisał:
14 Października 2008
IP: 87.205.213.*
Czekamy na test Nimatsu :

Czem napisał:
15 Października 2008
IP: 79.189.34.*
Ja tez czekam na jakis tescik deski lub okladziny firmy Nimatsu, sam jestem strasznym zwolennikiem tej firmy

Iza napisał:
15 Października 2008
IP: 212.87.228.*
A czemu nic nie testujecie z Butterfly? To jest przecież najpopularniejsza firma!

JacekK napisał:
15 Października 2008
IP: 83.26.200.*
Oficjalny dystrybutor firmy Butterfly już nie jest zainteresowany testami swojego sprzętu.

Czem napisał:
16 Października 2008
IP: 79.189.34.*
Uwazaja sie za wazniakow i mysla ze ich sprzet jest najlepszy na swiecie i nie potrzebuja testow, a moim zdaniem kazdy sprzet powinien byc testowany w kazdym kraju gdzie jest sprzedawany.

pp napisał:
22 Sierpnia 2010
IP: 79.163.38.*
Jacek podasz numer gg

Jacek K. napisał:
04 Października 2010
IP: 83.26.128.*
Nie mam założone gg. i nie będę zakładał. Pytajcie pod testem.

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.