...

Hongkong lepszy od Polski!

Kategoria: Turnieje za granicą - Igrzyska Olimpijskie / 13 Sierpnia 2008

Porażką zakończyło się spotkanie pomiędzy Polską i HongKongiem podczas Igrzysk Olimpijskich. Nasza drużyna w składzie: Li Qian, Natalia Partyka oraz Xu Jie uległy swoim azjatyckim przeciwniczkom 0:3


REKLAMA Czytaj dalej

W pierwszym spotkaniu naprzeciwko siebie stanęły Li Qian i Lin Ling, która pokonała naszą zawodniczkę 0:3. Najwięcej emocji dostarczył kibicom jednak drugi pojedynek w którym po obu stronach siatki spotkały się Natalia Partyka i Yana Tie. Polska zawodniczka mimo porażki zaprezentowała światowy poziom tenisa stołowego. Pierwszy set wygrany przez Natalię 11:8 rozbudził apetyty polskich kibiców. Niestety już w kolejnym secie swoją grę narzucać zaczęła Yana Tie, zawodniczka z czołówki światowej pewnie wygrała kolejne dwa sety do 9 i 6. W czwartym secie role ponownie się odwróciły i to polska zawodniczka wygrała go gładko do 5. Wszyscy ściskaliśmy kciuki za Natalię jednak w ostatnim 5 secie zawodniczka z HongKongu nie dała szans naszej reprezentantce, która uległa 5:11 i w całym meczu 2:3. Po zaledwie chwili odpoczynku do stołu podeszły Natalia Partyka i Xu Jie, aby zmierzyć się z  Sui Fei Lau i Ling Lin. Polski duet nie zdołał jednak nawiązać walki z parą deblową HongKongu i w efekcie przegrał 0:3.  

 

Wyniki meczu POLSKA - HONGKONG 0:3

LI Qian (POL) - Ling LIN (HKG) 0:3 (-7, -9, -7)
Natalia PARTYKA (POL) - Yana TIE (HKG) 2:3 (8, -9, -6, 5, -4)
Natalia PARTYKA/ Xu JIE (POL) - Sui Fei LUI/ Ling LIN (HKG) 0:3 (-6, -6, -10)

 


Ilość komentarzy: 4

czo napisał:
14 Sierpnia 2008
IP: 89.228.78.*
i po co bylo adoptować slabe chinki. brawa natalia za walkę

kibic. napisał:
14 Sierpnia 2008
IP: 84.38.85.*
jakby nie słabe chinki to natalia oglądałaby olimpiadę przed telewizorem.

PawelG napisał:
14 Sierpnia 2008
IP: 222.35.46.*
Ale nie oglada, ma okazje walczyc z najlepszymi za to my je ogladamy i podziwiamy. Mam nadzieje, ze Natalia wygra jakas partie indywidualnie.

W4rbird napisał:
14 Sierpnia 2008
IP: 80.48.30.*
Właśnie... wiadomo kiedy dadzą te partie indywidualne w TVP?
Li Qian do boju!

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.