...

Lucjan Błaszczyk zagra na igrzyskach w Pekinie!

Kategoria: Zawodnicy - Pozostałe / 03 Lipca 2008

Wyświetleń: 1821

Komentarzy: 8

Tagi:
IO
Lucjan Błaszczyk
Pekin
Jerzy Dachowski
Olimpiada

Lucjan Błaszczyk wystąpi w igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Polski tenisista stołowy, który był pierwszym rezerwowym, zajął miejsce Trinko Keena, ostatecznie nie zgłoszonego przez Holenderski Komitet Olimpijski - poinformował prezes PZTS Jerzy Dachowski.

"Polski Związek Tenisa Stołowego i Polski Komitet Olimpijski otrzymały informację z międzynarodowej federacji, podpisaną przez dyrektora wykonawczego ITTF Jordi Serrę, że Błaszczyk zagra w igrzyskach w Pekinie. Natomiast swojego zawodnika - Trinko Keena - wycofał Holenderski Komitet Olimpijski" - powiedział Dachowski.

Holendrzy nie zgłosili Keena, dlatego nie miał zastosowania jeden z punktów regulaminu zawodów, mówiący o tym, że nikt z graczy z kwalifikacji nie może zastąpić wycofanego pingpongisty, w terminie między 15 czerwca a losowaniem turnieju olimpijskiego. Gdyby jednak do połowy poprzedniego miesiąca Holenderski Komitet Olimpijski przysłał potwierdzenie udziału Keena, wówczas zamiast niego zagrałby Szwed Par Gerell - jako tenisista z najwyższym rankingiem, zakwalifikowanym na olimpiadę tylko do drużynówki.REKLAMA Czytaj dalejDo stolicy Chin z Błaszczykiem pojedzie trener Stefan Dryszel. "Jesteśmy mile zaskoczeni. Keen nie spełnił wymogów w swoim kraju, dlatego nie został ostatecznie zakwalifikowany. Podobna historia miała miejsce 20 lat temu, kiedy w barwach Holandii grał mający rumuńskie pochodzenie Paul Haldan. Wtedy z trzeciej pozycji rezerwowej na olimpiadę do Seulu pojechał Piotr Molenda" - przypomniał szkoleniowiec.

34-letni Błaszczyk był zaskoczony olimpijską nominacją. Niedawno przebywał z żoną na wakacjach na Sycylii, ale starał się nie zaniedbywać treningów. "Kilka tygodni temu uczestniczył w turnieju pokazowym w Niemczech, poza tym testował nowe okładziny. Musi wrócić do starego sprzętu, którym zagra w Pekinie. Rozmawiałem dziś także z trenerami reprezentacji Austrii i Niemiec, bowiem szybko musimy rozpocząć przygotowania. Mam zapewnienie austriackiego szkoleniowca, Karsaia, że trenować będziemy na ich zgrupowaniu, w dniach 14-25 lipca, razem m.in. z Niemcami i Chorwatami. Natomiast na przełomie lipca i sierpnia pojedziemy prawdopodobnie do Duesseldorfu" - dodał Dryszel.

W stolicy Chin wystąpi czworo reprezentantów Polski w ping-pongu - Li Qian, Xu Jie (obie w turnieju indywidualnym i drużynowym) i Natalia Partyka (tylko w drużynowym) oraz Błaszczyk. To będzie jego czwarty z rzędu start na olimpiadzie.

Dryszel zapewnił, że Błaszczyk pojedzie do Azji dobrze przygotowany, a jednocześnie bez dodatkowego obciążenia psychicznego. "Stres ma za sobą, dostał nową szansę i postara się ją wykorzystać. Tak jak duńscy piłkarze, którzy w ostatniej chwili pojechali na mistrzostwa Europy w 1992 roku i zdobyli złoty medal" - stwierdził.

"Lucjan Błaszczyk jest w komfortowej sytuacji, bowiem nikt nie będzie wymagał cudów, a on bez presji wynikowej może sprawić niespodziankę" - zakończył Dachowski. /PAP/


Ilość komentarzy: 8

PawelG napisał:
03 Lipca 2008
IP: 77.253.191.*
Brawo Lucjan Zycze Ci powodzenia. Mam nadzieje, ze spotkamy sie w Pekinie.

czapi napisał:
03 Lipca 2008
IP: 83.22.24.*
Ma chłop farta...wycieczka na koszt podatnika.

ciekawy napisał:
04 Lipca 2008
IP: 213.25.166.*
Paweł a co ty będziesz robił w Pekinie?

PawelG napisał:
04 Lipca 2008
IP: 77.253.191.*
A tak sobie jade na weekend...

Iza napisał:
04 Lipca 2008
IP: 212.87.228.*
Szkoda, że w taki sposób wywalczył kwalifikacje, ale ważne że jako jedyny Polak będzie nas reprezentować w turnieju indywidualnym!

analityk napisał:
04 Lipca 2008
IP: 83.16.195.*
Ciekawi mnie jakim cyklem będzie się Lucek przygotowywał i kto będzie jego trenerem w Pekinie, Kszeszewski czy jeszcze Dryszel? Z komunikatu PZTS obaj mają brać udział jako trenerzy w ME KiJ we Włoszech.

PawelG napisał:
04 Lipca 2008
IP: 77.253.175.*
Do Chin pojedzie Stefan Dryszel. "że trenować będziemy na ich zgrupowaniu, w dniach 14-25 lipca" wiec pewnie Stefan Dryszel nie pojedzie na MEKiJ

jado napisał:
05 Lipca 2008
IP: 89.77.0.*
należało mu się to jak psu buda...brawo Lucek

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.