...

Uwaga: PZTS znów "namieszał"!

Kategoria: Artykuły - Pozostałe / 28 Czerwca 2008

W sobotę obradowała Rada Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Działacze "wymyślili” kilka ciekawych nowości.


REKLAMA Czytaj dalej

Może zacznijmy od zmiany w rozgrywaniu OTK. Aż 20. osób "z listy” nie będzie musiało brać udział w eliminacjach do OTK. Z WTK-ów wychodzi jedna osoba, do tego cztery dostają limit od trenera seniorskiej kadry. Z tej 20. z listy, ośmiu najlepszych (według rankingu) gra od razu w turnieju głównym. Pozostali walczą o udział w 1/8 finału w ośmiu czteroosobowy grupach, z czego tylko zwycięzca awansuje do turnieju głównego. Reszta walczy o miejsca. W turnieju głównym gramy systemem pucharowym (walczymy o miejsca 1-16.).

Limity w OTK-ach są przyznawane m.in. z listy seniorskiej PZTS oraz z rankingu ITTF. Na limit seniorski z ITTF może liczyć zawodnik, który jest na miejscach z przedziału 1-64. na świecie, natomiast w kategoriach młodzieżowych na limity może liczyć najlepsza szesnastka na liście ETTU w juniorach oraz najlepsza ósemka ETTU wśród kadetów.

PZTS zadecydował, że w 1. lidze kobiet i mężczyzn mogą grać dwa zespoły z tego samego klubu, jednak w dwóch różnych grupach. W rozgrywkach play-off ekstraklasy, nie gramy o trzecie miejsce, są przyznane dwa brązowe medale. Wśród mężczyzn w meczach play-off partie indywidualne będą rozgrywane do dwóch wygranych setów.

Decyzją PZTS, od sezonu 2009/2010 w drużynie, która będzie brać w drużynowych mistrzostwach Polski juniorek, będą grać trzy zawodniczki (do tej pory grały dwie).

I najgorsza wiadomość dla klubów. Każdy z nich będzie musiał wykupić licencję klubową, płacąc za nią 100 PLN. Do tego, by uzyskać licencję klub będzie musiał m.in. przedstawić wpis z rejestru klubu z KRS lub powiatowego UKS. Gdy klub nie uzyska licencji, zawodnicy tegoż klubu nie będą mogli uczestniczyć w żadnych rozgrywkach. Oprócz tego, gdy chcemy zgłosić po raz pierwszy zawodnika do PZTS, wykupując mu przy tym licencję, będziemy musieli przedstawić dodatkowo zaświadczenie od lekarza sportowego, że jest zdrowy.

Każdy trener ekstraklasy i 1. ligi, chcąc prowadzić drużyny w tych rozgrywkach, musi wykupić licencję trenera (koszt za rok 30 PLN) i przedstawić badania lekarskie, które potwierdzą, iż może prowadzić drużynę sportową.

I najważniejsza informacja dla wszystkich zawodników. PZTS będzie egzekwować zakaz klejenia! Od 1 września wszystkich obowiązuje zakaz klejenia okładzin substancjami lotnymi. PZTS proponuje zakup skrzynek do badania zawartości substancji lotnych za ok. 1000 PLN. Według PZTS wszystkie klubu ekstraklasy oraz związki okręgowe muszą posiadać tą skrzynkę. Kontrola będzie przeprowadzana podczas spotkań ligowych, na wszystkich WTK i OTK! Jeżeli kogoś złapią na stosowaniu w sprzęcie substancji lotnych, będzie musiał przedstawiać zapasowy sprzęt, który nie był klejony substancjami lotnymi. Jeżeli takowego nie przedstawi, nie zostanie dopuszczony do zawodów. W przypadku złapania kogoś trzykrotnie na stosowaniu niedozwolonych substancji, zawodnik ten będzie zdyskwalifikowany na okres kilku spotkań ligowych bądź paru miesięcy. Ale UWAGA, według specjalistów z branży, nawet gdy kleisz klejem wodnym, możesz zostać złapany na stosowaniu substancji lotnych! Maszyny nie są jeszcze tak doskonałe, by wykrywać substancje tylko z okładzin. Mogą "pobierać” opary np. ze ścian budynku… Na razie nie jest nam znany dokładny regulamin, w przypadku złapania "oszusta", dlatego odwołujcie się w przypadku negatywnego wyniku takiej kontroli. Jest jeszcze coś. Podobno "skrzynki” nie wykrywają preparatów tuningowych!

Dowiedziałem się również, że proponowany przez PZTS kalendarz został zmieniony. I WTK będzie prawdopodobnie 6-7 września, I OTK 13-14 września. Ekstraklas ruszy prawdopodobnie 20 września.

Walny zjazd Polskiego Związku Tenisa Stołowego, podczas którego wybiorą prezesa PZTS (prawdopodobnie zostanie nim Jerzy Wieczorek) odbędzie się 14 lutego.

Co myślicie o zmianach wprowadzonych przez PZTS? Czekam na Wasze opinie.


Ilość komentarzy: 30

maaati ! napisał:
28 Czerwca 2008
IP: 83.13.166.*
Może czegoś nie doczytałem albo poprostu jest to do wyjaśnienia

Z WTK-ów wychodzi jedna osoba, do tego cztery dostają limit od trenera seniorskiej kadry - czy to dotyczny również WTKów w kategoriach młodzieżowych? Czy zmienia się coś w IWTK i pozostałych?

PawelG napisał:
28 Czerwca 2008
IP: 87.205.179.*
Z WTK wychodzi nadal jedna osoba. Ale 20. ma limit...na OTK. Do tego trener kadry moze przyznac czterem osobom limit - np. tym, ktorzy nie mogli grac w WTK z powodu kontuzji, lub tym, ktorzy nie zdolali z niego wyjsc...

pzts dymisja cz napisał:
28 Czerwca 2008
IP: 83.12.50.*
pzts caly moze powoli sie podawac do dymisji to są jaja poprostu...;/

Waldek napisał:
28 Czerwca 2008
IP: 157.25.5.*
A co to jest WTK ?
To taki turniej gdzie wygrywa się skarpetki?

tragedi napisał:
28 Czerwca 2008
IP: 89.229.20.*
ja nie wiem co ten PZTS robi. to jest pewne ze limity bd mieli Ci co sa w kadrze. i jeszcze jedno pytanko tak ma byc w kazdej kategori z tym systemem na OTK?

gonzo napisał:
28 Czerwca 2008
IP: 83.10.169.*
Waldek nie wie co to WTK bo do tej pory grał tylko na powiatach.

bda napisał:
28 Czerwca 2008
IP: 89.77.233.*
Cały ten zakaz klejenia to jeden wielki szajs. Co za różnica czy ktoś klei czy nie?? I tak nie wierze w to że każdy związek okręgowy będzie miał taką "skrzynke".

klej lotny napisał:
28 Czerwca 2008
IP: 83.26.188.*
wiecie co jesteście śmieszni. Ci co komentują ten artykuł mówiąć że to szajs, pzts do dymisji nie mają pojęcia, albo nie zrozumieli teog co przeczytali. zakaz klejenia, mimo że według mnie również niewłaściey według pzts ma być egzekwowany jak najbardziej prawidłowo, i właściwie to jedyny możliwty sposób.
Koniecznośc posiadania osobowości prawnej dla klubów ? jak najbardziej. Zdajecie sobie sprawę na jakich zasadach rozliczają sie kluby albo np taki pan kastrau?? jesli nie to płaćcie dalej wpisowe na piwo dla trenera..
a dlaczego najgorsza to z waidomości w tym artykule?? bo pomysł to waldowskiego ktorego nasz gąsior nienawidzi.. nie będe kontynuoawł bo i tak ten post zostanie zaraz wykasowany

Waldek napisał:
28 Czerwca 2008
IP: 157.25.5.*
Paweł - dlaczego wykasowałeś moje komentarze ?

PawelG napisał:
28 Czerwca 2008
IP: 87.205.179.*
Waldek napisz te wszystkie pytania w jednym komentarzu, a nie w 10!

Waldek napisał:
28 Czerwca 2008
IP: 157.25.5.*
Teraz to sam napisz

Waldek napisał:
28 Czerwca 2008
IP: 157.25.5.*
Przerost FORMY NAD TREŚCIĄ

Waldek napisał:
28 Czerwca 2008
IP: 157.25.5.*
WSZYSTKIE PYTANIA BYŁY INNE

zawodnik napisał:
29 Czerwca 2008
IP: 195.90.102.*
w sprawie licencji było wiadomo od dawna, żadna sensacja! sensacją jest to, że mają to egzekwować, a tu już są problemy, do kiedy maja być wykupione licencje (sprawa była poruszana już w artykule Kluby nie kluby).
co do Jerzego Wieczorka to myślę, ze trzeba zadać pytanie co robił w latach 80 w okresie stanu wojennego, był wójtem, z czyjego namaszczenia? akta Jerzy Wieczorek znajdują się w wykazie IPN z adnotacja TW, czy taki człowiek może kierować związkiem, chyba wątpliwa sprawa!!!! (pan JW. nie podlegał lustracji ustawowej)
sprawa 1 ligi, to ukłon w stronę takich klubów jak Nadarzyn, Stawiguda, Rafaela, które maja składy mogące obsadzić i ekstra i 1 ligę. Rozumiem, że decyzja w tej sprawie obowiązuje od sezonu 09/10. ta decyzja potwierdza że obecne władze na czele z panami WW i JW nie stać na reformę tylko dziwne rozwiązania szykowane pod konkretne osoby.
co do limitów PZTS na OTK i tu będzie problem, bo w rozgrywkach mogą brać udział zawodnicy posiadający licencje zawodniczą lub są wolnego zawodnika, a tu jest ciekawa sytuacja, jak ktoś czytał artykuł pana Krzysztofa to pamięta postawiony przez niego problem, czy zawodnik grający w ligach zagranicznych jest wolny, czy nie, i tu będziemy mieli problem z definicją, mam nadzieje, że do tego czasu zmieni się skład władz na kogoś bez układów, itd.

buczer napisał:
29 Czerwca 2008
IP: 62.61.60.*
a czemu trzeba placic za licencje jak PZTS nawet nie robi tych licencji?
pamietam jak na mecze jezdzilismy z kartka papieru gdzie byly numery licencji,
zenada

Krzysiek P. napisał:
29 Czerwca 2008
IP: 83.26.66.*
Art. 45.
Zajęcia w zakresie sportu kwalifikowanego mogą prowadzić wyłącznie trenerzy i instruktorzy w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 stycznia 1996 r. o kulturze fizycznej, po otrzymaniu licencji trenera, o której mowa w art. 46. - Czy PZTS zdjął obowiązek posiadania licencji z trenerów pracujących w niższych ligach wbrew ustawie?

anpel napisał:
29 Czerwca 2008
IP: 83.230.0.*
Jak mam to skomentować, skoro nawet przeczytać tego nie mogę. Proszę usunąć tę czarną kurtynę tekstu.

PawelG napisał:
29 Czerwca 2008
IP: 87.205.187.*
anpel nie rozumiem o czym mowisz?

krzysztof p. napisał:
29 Czerwca 2008
IP: 83.238.160.*
w sprawie licencji klubowej sprawa jest jasna i byla do przewidzenia, tylko czy sa tego swiadome kluby i tu bedzie pare niespodzianek. inna sprawa jest dostep do ewidencji licencjonowanych klubów bo to jest istotna sprawa. co do licencji trenerskiej ustawa nie przewiduje zadnych ulg dla prowadzacych druzyny nizszych lig i tak samo musza byc traktowani trenerzy z ekstra jak i z 5 ligi. ale i tu wazna jest ewidencja i dostep do niej, ale ta sprawa ma jeszcze inny aspekt, o ktorym innym razem.
a teraz istotna sprawa dotyczaca zwodnikow polskich grajacych zagranica, wedlug regulaminu licencji zawodniczych i regulaminu licencji klubowych, zaden limit PZTS nic nie da gdyz ci zawodnicy musza byc zarejestrowani w polskim
klubie, lub niegrać w żadnym innym, chyba, że PZTS dokona zmian w Regulaminie zawodniczym i dokona nowej wykladni zawodnika wolnego.
ciekawa sprawa jest mozliwosc gry dwoch druzyn na tym samym poziomie ligowych rozgrywek, to mozna odczytac jako brak wyobrazni i dzialanie populistyczne w roku wyborczym, na czyje glosy licza, bo kto ma tyle druzyn i kasy by w co najmnie 2 ligach, NADARZYN ma szanse na 4 zespoly 1 ligowe. zamiast pojscx na inne rozwiazania by ts wprowadzic do oplotkow, to paru stetryczalym dzialaczom zabraklo wyobrazni w tym temacie.
i na sam koniec,panie Prezesie jak bedzie Pan to czytał, wie Pan, że rejestr licencji zawodnioczych jest niezgodny z ustawa o ochronie danych osobowych, prosze sprawdzic, bo za to grozi niezla kara.

krzysztof p. napisał:
29 Czerwca 2008
IP: 83.238.160.*
ps. co do Jerzego Wieczorka faktycznie nie wyjaśniona jest jego przeszlość z czasow stanu wojennego, zostac wojtem w tamtym czasie to zanczylo byc przywiezionym przez komisarza wojskowego, byc samemu komisarzem wojskowym, byc bardzo zaufanym w komitecie partyjnym, a JW musial byc bardzo zaufanym czlowiekiem komuny jezeli tyle lat sie utrzymal. co do rejestru w IPN faktycznie jest tam zarejestrowany jakis JW, czy to ten nie wiadomo, ale cZas pokaze bo to zawsze wyplywa.
ale czy mozna powierzyc kierowanie zwiazkiem osobie ktora nie potrafila zabezpieczyc swojego klubu finansowo, ktora nieplacila swoim zawodnikom (a takie plotki chodza), nie taka osoba nie zasluguje w najmniejszym stopniu na uwage wyborcow, ale byc moze niektorzy dzialacze beda ja popierac majac wlasnie jakies haki na tego dzialacza.
pozyjemy i zobaczymy

a napisał:
29 Czerwca 2008
IP: 88.156.216.*
a te limity to do wszystkich kategori ?

PawelG napisał:
30 Czerwca 2008
IP: 87.205.187.*
Myslicie, ze te zmiany przyciagna do pingponga nowych graczy, sponsorow, telewizje?

limity napisał:
30 Czerwca 2008
IP: 89.229.20.*
TE LIMITY TO DO JAKICH KATEGORI???

PawelG napisał:
30 Czerwca 2008
IP: 87.205.187.*
Pewnie do wszystkie, ale nie jestem o tym do konca przekonany.

zen napisał:
30 Czerwca 2008
IP: 83.26.212.*
Zjazd jest za wcześnie. To dobry zarząd i powinien działać do końca sezonu. Ja bym zmienił statut tak żeby kadencja trwała 8 lat. Kto jest za? Bo widać że zmiany idą w dobrym kierunku.

PawelG napisał:
30 Czerwca 2008
IP: 87.205.188.*
zen chyba zartujesz?

jans napisał:
30 Czerwca 2008
IP: 83.8.136.*
Licencje dla klubów, to kolejna składka na PZTS, a przy okazji unicestwienie wielu biednych, malutkich klubów, takich, którzy kupowali 2-3 licencje zawodnicze dla najzdolniejszych dzieci, najczęściej za pieniądze rodziców.

Iza napisał:
01 Lipca 2008
IP: 212.87.228.*
Na PZTS napisali, że te zmiany dotyczą tylko seniorów!

przejzyjcie prz napisał:
28 Lipca 2009
IP: 77.115.116.*
z pingla nie utrzymacie rodziny,szkoda zawracac sobie glowe,juz w 4 lidze kopaczy biora po 1000 mies.pozdr

olek napisał:
28 Lipca 2009
IP: 77.115.116.*
ping pong to najtrudniejszy sport na swiecie,a zarobki to tragedia,niewiem komu na tym zalezy.

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.