...

II memoriał Andrzeja Grubby

Kategoria: Inne wiadomości - Pozostałe / 21 Marca 2008

Fundacja im. Andrzeja Grubby, w okresie od marca do maja 2008 roku organizuje cykl turniejów wojewódzkich szkół podstawowych w ramach II memoriału Andrzeja Grubby. Najbliższy turniej zostanie rozegrany 9 kwietnia w hali sportowej przy ul. Kościuszki 77a w Elblągu. Partnerem medialnym memoriału jest Magazyn Polski PingPong – PINGPONG.COM.PL.

Celem turnieju jest promowanie wartości edukacyjnych sportu związanych z postawą życiową i karierą sportową Andrzeja Grubby.

Turniej finałowy rozegrany zostanie w Sopocie w czerwcu z udziałem szkół reprezentujących poszczególne województwa oraz miasto Sopot.REKLAMA Czytaj dalejPrawo udziału w finale mają te szkolne zespoły, które zwyciężą w turniejach wojewódzkich oraz zwycięzcy Igrzysk Młodzieży Szkolnej z województw, w których nie zostały rozegrane turnieje eliminacyjne.

Wykaz wszystkich turniejów znajdziecie TUTAJ.

Komunikat zawodów:

Organizator:
Fundacja im. Andrzeja Grubby przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego i Miasta Sopotu. Sponsorzy turnieju: firmy Butterfly, Gasport, Goldwell, SKOK im. F. Stefczyka.

Cel:
Promowanie wartości edukacyjnych i etycznych sportu związanych z karierą sportową Andrzeja Grubby. Promowanie i upowszechnianie aktywności sportowej dzieci i młodzieży.

Uczestnictwo:
Prawo startu mają trzyosobowe drużyny chłopców (w tym przynajmniej jeden z rocznika 1997 lub młodszy) reprezentujące daną szkołę podstawową. Dopuszcza się możliwość udziału drużyn mieszanych z maksymalnie dwiema dziewczynkami w składzie pod warunkiem, iż jedna z nich będzie z rocznika 1997 lub młodsza.

Weryfikacja zawodników na podstawie ważnych legitymacji szkolnych przez sędziego głównego będzie przeprowadzana przed każdym turniejem.

Wymagane są aktualne badania lekarskie.

Warunkiem udziału drużyny szkolnej w turnieju wojewódzkim jest rozegranie mistrzostw szkoły dla wyłonienia reprezentacji i przesłanie organizatorowi wojewódzkiemu pisemnego sprawozdania z podaniem wyników i listy imiennej uczestników.

System rozgrywek:

System rozgrywek trzyszczeblowy:
•Turnieje szkolne – indywidualne dla wyłonienia szkolnej reprezentacji,
•Turnieje wojewódzkie – dla wyłonienia drużyny, która będzie reprezentowała województwo na turnieju ogólnopolskim,
•Finał ogólnopolski z udziałem zwycięzców turniejów wojewódzkich i drużyny reprezentującej Sopot. Prawo reprezentowania województwa, w którym nie rozegrano eliminacji mają najlepsze drużyny chłopców z Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Turnieje wojewódzkie i finał ogólnopolski rozegrane zostaną systemem mieszanym (grupowo – pucharowym).

Mecze rozgrywane będą systemem:
A - X, B – Y, C – Z, A – Y, B – X, - do 3 wygranych pojedynków.
Pozostałe kwestie regulaminowe rozstrzygają przepisy PZTS.

Terminy i sprzęt:
Turnieje szkolne - marzec – kwiecień 2008 r.,
Turnieje wojewódzkie - marzec – maj 2008 r.,
Finał ogólnopolski - czerwiec 2008 r.,
Stoły - Butterfly,
Piłeczki - Butterfly przekazane przez Sponsora.

Nagrody:
Fundacja im. A. Grubby zapewnia nagrody rzeczowe w postaci sprzętu firmy Butterfly dla trzech najlepszych drużyn w turniejach wojewódzkich oraz finale ogólnopolskim. Wyróżniony zostanie również najlepszy zawodnik każdego z turniejów wojewódzkich na podstawie stosunku wygranych do ogólnej liczby rozegranych gier.