...

Skandaliczna postawa działaczy Akademii Zamojskiej Zamość - aktualizacja

Kategoria: Liga profesjonalna - Ekstraklasa / 02 Marca 2022

Doszło do skandalicznej, nie mającej nic wspólnego z fair play, sytuacji przed zaległym meczem ekstraklasy kobiet z udziałem Akademii Zamojskiej Zamość a Bebetto AZS UJD Częstochowa - wynika z oświadczenia klubu z Częstochowy.

Mecz ten pierwotnie miał odbyć się w styczniu, ale z uwagi na koronawirusa w drużynie z Zamościa, tenisistki stołowe z Częstochowy zgodziły się ten mecz przełożyć. Teraz, gdy problem był w drużynie z Częstochowy, bowiem ukraińskie pingpongistki Anastasiya Dymytrenko oraz Tetyana Bilenko musiały wrócić na Ukrainę w związku z wojną w ich kraju, Zamość nie wyraził zgody na zmianę terminu meczu - poinformował AZS UJD. Częstochowa rozegrała ten pojedynek z dwoma rezerwowymi zawodniczkami, ulegając 2:3.

Zgody na przełożenie spotkania nie wyraził również Wydział Rozgrywek PZTS.REKLAMA Czytaj dalej"Solidarność... Brak słów ... Mecz został przyłożony z naszej dobrej woli ,ponieważ któraś zawodniczka od nich miała wirusa w wyznaczonym terminie , a kiedy my chcieliśmy znaleźć termin ,bo nasze Ukrainki dotknęła dramatyczna sytuacja "wojna" ! to dostaliśmy odmowę. Podziękowania również dla PZTS" - napisała w mediach społecznościowych Roksana Załomska.

"Staraliśmy się o przełożenie meczu (wcześniej wyraziliśmy zgodę przeciwniczkom na przełożenie meczu, który miał być rozegrany 14 stycznia b.r.) jednak ani Zamość, a także Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Tenisa Stołowego nie wyrazili zgody na odwołanie tego meczu (termin ostateczny upływa 19 marca). Pragniemy dodać, że w kolejce do przekroczenia granicy czekała Tetyana Bilenko ze swoim synem. W tej sytuacji pojechaliśmy na mecz z dwoma rezerwowymi zawodniczkami, przez cały mecz drużyna była myślami z Tetyana Bilenko i Anastiyana Dymytrenko (kontakt się urwał)" - czytamy w komunikacie Bebetto AZS UJD Częstochowa.

Nieoficjalnie dowiedziałem się, że Anastasiya Dymytrenko wstąpiła do armii, by walczyć za swój kraj.

Działaczom Akademii Zamojskiej Zamość trzeba "pogratulować" postawy.

PAWEŁ GĄSIORSKI


Nieco inny przebieg wydarzeń przedstawił trener Bebetto AZS UJD Częstochowa, Piotr Struś. Według niego, to nie z winy Zamościa mecz nie został przełożony. Termin meczu wyznaczył Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Zamość nie mógł rozegrać tego meczu w tygodniu, mógł tylko w weekend. Wolnych terminów weekendowych już nie było, trzeba było przystać na termin zaproponowany przez WR PZTS. Trener Struś przyznał również, że ma kontakt Anastasiyą Dymytrenko, która ukrywa się pod Kijowem. Trener odciął się również od oficjalnego stanowiska Bebetto AZS UJD Częstochowa i komentarza Roksany Załomskiej, które zostały opublikowane w mediach społecznościowych.


Ilość komentarzy: 5

... napisał:
02 Marca 2022
IP: 5.173.143.*
Uuu

trener napisał:
02 Marca 2022
IP: 188.147.37.*
Panie Piotrze wazelinę sprzedają w aptece, to Pan powinien uzgadniac terminy. W obecnej sytuacji PZTS powinien stanąć na rzesach i na Pana pisemny wniosek zmienic termin. Z powyzszego oswiadczenia wynika, że wine za zaistniałą sytuacje ponosi Pan ,a nie Pani Załomska. A tak z innej strony to jaka rolę w przypadku ekstraklasy z Czestochowy pełni Pan Struś skoro jego licencja jest nadana w KS SPIN Częstochowa i dlaczego wypowiada sie na temat ktory jego nie dotyczy

do trener napisał:
02 Marca 2022
IP: 155.250.198.*
nie interesuj sie bo dostaniesz kociej mordy

Zamosc w ekstra napisał:
02 Marca 2022
IP: 5.184.102.*
Zamosc w ekstra się utrzyma ale w jakim stylu .

... napisał:
04 Marca 2022
IP: 46.204.82.*
spokojnie jeszcze Zamość sie nie utrzymał, karma wraca zawsze

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.