...

Jest decyzja w sprawie KS Dekorglass Działdowo!

Kategoria: Inne wiadomości - Pozostałe / 22 Października 2021

PZTS

Wyświetleń: 2713

Komentarzy: 8

Tagi:
PZTS
KS DEKORGLASS Działdowo

Dziś zwróciłem się do Polskiego Związku Tenisa Stołowego z pytania w sprawie sytuacji związanej z KS Dekorglass Działdowo. A wieczorem PZTS opublikował pierwszy komunikat w tej sprawie.


Zwróciłem się bezpośrednio z wnioskiem do Prezesa PZTS.

Z uwagi na brak ogólnodostępnej reakcji ze strony PZTS na "działanie" drużyny KS Dekorglass Działdowo, uprzejmie wnoszę o:

1. przesłanie skanów protokołów meczów:
nr 001 KS DEKORGLASS Działdowo - MORLINY Ostróda
nr 008 KS DEKORGLASS Działdowo - KS DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki
nr 016 SOKOŁÓW SA Jarosław - KS DEKORGLASS Działdowo
nr 022 KS DEKORGLASS Działdowo - KS AZS AWFIS BALTA Gdańsk
2. Przesłanie decyzji Wydziału Rozgrywek PZTS dotyczącej nałożenia na drużynę KS Dekorglass Działdowo walkowerów dotyczących w/w meczów.
3. Przesłanie odwołania drużyny KS Dekorglass Działdowo w związku z decyzją WR.
4. Skanów pism w sprawie drużyny KS Dekorglass Działdowo, od 7 października do dnia odpowiedzi na ten wniosek, które zostały nadesłane do PZTS od klubów zrzeszonych w PZTS.
5. Zapytania wraz z odpowiedzią do Szwedzkiego Związku Tenisa Stołowego w sprawie Trulsa Möregårdha.

Poniżej komunikat PZTS w sprawie Działdowa:REKLAMA Czytaj dalejDnia 22 października 2021 roku Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego zakończył głosowanie obiegowe w sprawie rozpatrzenia odwołania Klubu Sportowego DEKORGLASS Działdowo od decyzji Wydziału Rozgrywek nr 004/2021/2022, 005/2021/2022 oraz 006/2021/2022 (zamieszczone poniżej) w sprawie weryfikacji meczów Klubu Sportowego DEKORGLASS Działdowo.

Zarząd podjął uchwały utrzymujące w mocy decyzje Wydziału Rozgrywek.

Obecnie trwa proces odwoławczy. Działdowo teraz może się odwołać do właściwego Ministra.

---

Jeżeli decyzja PZTS będzie utrzymana w mocy, KS Dekorglass Działdowo pożegna się z Superligą.

PAWEŁ GĄSIORSKI


Ilość komentarzy: 8

Szczerbiński Ra napisał:
22 Października 2021
IP: 89.151.37.*
Sytuacja jest tragikomiczna z uwagi na postać zawodnika "bez licencji PZTS" Do reprezentowania PZTS i Polski gdy grał z orłem na piersi brak licencji J.Dyjasa nie przeszkadzał działaczom PZTS ??? Jakie może mieć skutki dla Polskiego tenisa stołowego ślepe egzekwowanie biurokratycznych niedorzeczności PZTS w tym konkretnym wypadku ? Dziś sytuacja jest taka że trzeba wybrać mniejsze zło biorąc pod uwagę sens przepisów a zwłaszcza intencje ich autorów , czy mają one służyć rozwojowi dyscypliny czy są wartością nadrzędną same w sobie ? Uważam że nadzwyczajne sytuacje wymagają nadzwyczajnych rozwiązań

Szczerba napisał:
23 Października 2021
IP: 31.0.21.*
Nadzwyczajne środki bo co? Bo kadrowicz?
Jakby to dotyczyło Rzeszowa Suchedniowa Torunia czy Gdańska to by żadnych nadzwyczajnych rozwiązań nie było.

do redaktor napisał:
23 Października 2021
IP: 188.147.38.*
Cała wina lezy po stronie pana Żak, nie po raz pierwszy pokazał brak kompetencji, polowanie na wiedzminów i czarownice jakie prowadzi od kilku lat szkodzi dyscyplinie. Za to, o co oskarżał Przybyłowicza i dązył do jego odwołania powinien w tej chwili sam wyleciec i dodakowo byc oskarzonym o odszkodowanie. Pan Żak nie dopełnił swoich obowiązków i nie zwewryfikował walkowera w ciagu 7 dni, wtedy nie doszło by do tej sytuacji bowiem byłby co najwyżej 1 a nie 4 walkowery. Ukrył swoja wiedze zweryfokował pozytywnie a obecnie cofnoł i dał negatywną weryfikacje podobnie zrobił z Częstochowa , a w zeszłym roku z Jastrzębiem. Za Dzaiłdowem przemawia równiez sam fakt niespójnych przepisów, do okreslonego czasy dopełnili formalności i zglosili skład klubu do gry w Superlidze, pzts nie wystawił faktury tylko podał że system jeszcze nie działa i licencje będa wykupowane pożniej. Prawo finansowe mówi jasno najpierw faktura (pzts miał podstawy do jej wystawienia wobec zgłoszenia z klubu) a potem zapłata za fakturę. Nie płacimy bez faktur bowiem jest to niezgodne z prawem i traktowane jako przekupstwo

Grzegorz Sosnow napisał:
24 Października 2021
IP: 46.134.1.*
A minister do Najwyższego i po sprawie. Regulamin jest, dla kogo? Po co tu minister?

pAbLo napisał:
24 Października 2021
IP: 83.31.85.*
Uważam, że wina leży po obu stronach. Ale chyba większe zło wyrządził WR PZTS a przede wszystkim sędzia główny pierwszego meczu.
Jeżeli wystąpił zawodnik nieuprawniony, to natychmiast powinno to być wychwycone. Pierwszą osobą, która powinna była to zobaczyć i zareagować to sędzia spotkania! Ciekawe jaki numer licencji został wpisany. Później WR PZTS weryfikuje mecz.
Skoro mecze zostały zweryfikowane pozytywnie to pozytywnie! Jakby pierwszy mecz został zweryfikowany negatywnie, domniemuje, że od razu klub dopełniłby wszelkich formalności.
Każdy wiedział, że Dyjas będzie grał w klubie z Działdowa bo w terminie zgłosili się do Superligi i w terminie podali skład z Dyjasem na czele.

Pablo napisał:
03 Listopada 2021
IP: 83.31.195.*
Wszystko fajnie .Tylko Dekorglas nie zgłosił Kuby Dyjasa do rozgrywek !!!

do Pablo napisał:
04 Listopada 2021
IP: 188.146.239.*
zgłosił sprawdz zakładke zgłoszenie imienne druzyn i jest to wystarczajace bowiem system licencyjny nie dzialal tak jak powinien

Robert napisał:
10 Listopada 2021
IP: 31.0.77.*
Jak PZTS utrzymał w mocy walkowery to automatycznie musi być spadek!!! Nie wiem na co Szumacher liczy,bo zwolnienie Żaka niczego nie załatwia,a co więcej on był jego pracodawcą i powinien podać się do dymisji!!!! Kompromituje cały polski tenis stołowy w całej Europie i nic sobie z tego nie robi. Nie wiem czy Zarząd może odwołać Prezesa ,bo jeżeli tak to powinni to uczynić,ale oni są ludźmi Szumachera i na pewno tego nie zrobią

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.