...

Trzy walkowery KS Dekorglass Działdowo. Sprawą degradacji z Superligi ma zająć się Zarząd PZTS

Kategoria: Liga profesjonalna - Ekstraklasa / 12 Października 2021

Dekorglass Działdowo 2021 / fot. Lotto Superliga

Wyświetleń: 1254

Komentarzy: 0

Tagi:
walkower
superliga
KS Dekorglass Działdowo
walkowery

Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Tenisa Stołowego zajął się weryfikacją meczów Superligi mężczyzn, a konkretniej drużyny KS DEKORGLASS Działdowo. WR PZTS przyznał w meczach przeciwko Morliny Ostróda, KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Sokołów SA Jarosław walkowery na korzyść przeciwników. Dekorglass w tych meczach wygrał po 3:1. Wszystkie mecze zweryfikowano jako walkowery po 3:0.

Weryfikacji poddawany jest jeszcze mecz KS DEKORGLASS Działdowo z KS AZS AWFIS BALTA Gdańsk, w którym to klub z Działdowa wygrał 3:1. Najprawdopodobniej i tutaj będzie walkower na korzyść Gdańska.

We wszystkich tych spotkaniach uczestniczył Jakub Dyjas, który nie był uprawniony do gry, gdyż klub z Działdowa nie wykupił mu licencji. Dokonał tego dopiero w ostatnich dniach.REKLAMA Czytaj dalejPrzypominam, że zgodnie z pkt. 16.2.1.11. regulaminu rozgrywek Polskiego Związku Tenisa Stołowego na sezon 2021/2022, "udział w meczu ligowym zawodniczki lub zawodnika nieuprawnionych do uczestnictwa w zawodach – weryfikacja wyniku meczu jako walkower dla drużyny przeciwnej oraz kara finansowa 1000 zł (EK, SM i 1L)".

A zgodnie z pkt. 16.3.2. tegoż regulaminu, "Trzykrotne nałożenie na drużynę kary w postaci walkowera dla drużyny przeciwnej – wykluczenie z rozgrywek z prawem uczestniczenia w rozgrywkach niższej klasy w następnym sezonie."

Kwestią degradacji drużyny z Działdowa do 1. ligi ma zając się nowo wybrany Zarząd PZTS.

PAWEŁ GĄSIORSKI


Ilość komentarzy: 0

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.