...

Jakub Dyjas już z licencją PZTS. Działdowo "na razie" bez kary

Kategoria: Zawodnicy - Pozostałe / 09 Października 2021

Jakub Dyjas/foto by ITTF

Wyświetleń: 1370

Komentarzy: 4

Tagi:
PZTS
Jakub Dyjas
KS Dekorglass Działdowo

Kilka godzin po opublikowaniu artykułu pt. "Jakub Dyjas bez licencji PZTS. Jego drużynie grozi degradacja z Superligi", w systemie ligowym Polskiego Związku Tenisa Stołowego pojawiła się licencje zawodnicza PZTS nr 10663, Jakuba Dyjasa z przynależnością klubową KS Dekorglass Działdowo.

Drużynowy Mistrz Polski, po rozegraniu czterech ligowych meczów, dopełnił formalności i "uprawnił" Jakuba Dyjasa do gry w Superlidze mężczyzn.

Przypominam, że zgodnie z pkt. 16.2.1.11. regulaminu rozgrywek Polskiego Związku Tenisa Stołowego na sezon 2021/2022, "udział w meczu ligowym zawodniczki lub zawodnika nieuprawnionych do uczestnictwa w zawodach – weryfikacja wyniku meczu jako walkower dla drużyny przeciwnej oraz kara finansowa 1000 zł (EK, SM i 1L)".REKLAMA Czytaj dalejDo tego, zgodnie z pkt. 16.3.2. tegoż regulaminu, "Trzykrotne nałożenie na drużynę kary w postaci walkowera dla drużyny przeciwnej – wykluczenie z rozgrywek z prawem uczestniczenia w rozgrywkach niższej klasy w następnym sezonie."

Nie znamy jeszcze stanowiska PZTS. Według wczorajszych informacji, drużynowy mistrz Polski zostanie potraktowany ulgowo, w przeciwieństwie do innych klubów w przeszłości.

PAWEŁ GĄSIORSKI


Ilość komentarzy: 4

KRZYSZTOF napisał:
09 Października 2021
IP: 91.210.76.*
czyli jak w UE jednym wolno więcej jak pozostałym. nowy stary prezes stoi na straży.

Robert napisał:
09 Października 2021
IP: 31.0.85.*
To jest skandal, że Działdowo jeszcze widnieje jako klub występujący w Superlidze!!! Wg regulaminu walkowery i automatyczny spadek. Nad czym Zarząd PZTS zastanawia się?! W lidze jak i w eliminacjach do ligi mistrzów w drużynie z Działdowa grał zawodnik bez przynależności klubowej. Co Szumacher chce nie respektować regulaminu i dlatego nie ma jeszcze jasnego stanowiska w tej sprawie?! Jednym słowem od początku kadencji nowego Zarządu już pokazują,że zasady i regulamin zapisany stosuje się wg uznania i sympatii.!!! Skandal!!!

Robert napisał:
09 Października 2021
IP: 31.0.85.*
A co szef Superligi Leszczyński jeszcze nie zareagował?! W zarządzanej przez niego superlidze gra nieuprawniony zespół! Może ma gdzieś przestrzeganie regulaminu i nad to odstawia układy i układziki !!! To ma być profesjonalna Liga, ha ha

pAbLo napisał:
10 Października 2021
IP: 83.31.47.*
Działdowo pakuj się do pierwszej ligi.
Jak tego nie zrobią to proponuję innym drużynom np. z niższych lig pozgłaszać masę zawodników z Niemiec, Chin i innych nacji. Niech sobie pograją. Przecież i tak nic nie zrobią. Haha

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.