...

PZTS zawiesił rozgrywki ekstraklasy, 1. ligi i turnieje Grand Prix

Kategoria: Inne wiadomości - Pozostałe / 24 Grudnia 2020

Dariusz Szumacher/foto by Waldemar Czapski

Wyświetleń: 2073

Komentarzy: 3

Tagi:
PZTS
zawieszenie rozgrywek

Mimo iż rozporządzenie pozwala klubom i zawodnikom uprawiającym "sport zawodowy" na grę w okresie wejścia w życie rozporządzenia Rady Ministrów z 21 grudnia 2020 roku, Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego podjął decyzję o zawieszeniu na okres od 28 grudnia 2020 roku do 17 stycznia 2021 roku rozgrywek ekstraklasy, 1. ligi i wszystkich turniejów z cyklu Grand Prix.
 

Komunikat w tej sprawie znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI


Dotyczy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

W związku z pytaniami, kierowanymi do Polskiego Związku Tenisa Stołowego, w związku z wejściem w życie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, po konsultacjach i wnikliwej analizie rozporządzenia, Polski Związek Tenisa Stołowego informuje że:REKLAMA Czytaj dalejW oparciu o §3 pkt. 15 ust. 1 rozporządzenia, możliwe jest prowadzenie działalność związanej z organizacją współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzeń sportowych dedykowanych dzieciom i młodzieży uczestniczącym we współzawodnictwie sportowym, prowadzonym przez Polski Związek Tenisa Stołowego. W opinii Polskiego Związku Tenisa Stołowego, wszyscy małoletni posiadający ważne licencje zawodnicze na sezon 2020/2021 uczestniczą w systemie współzawodnictwa, a co za tym idzie, podmioty organizujące zajęcia sportowe, w tym obozy szkoleniowe i treningi, mają prawo prowadzić działalność w okresie obowiązywania rozporządzenia.

Lista zawodników posiadających aktualne licencje okresowe dostępna jest na stronie internetowej PZTS.

W oparciu o §3. pkt. 15 ust. 1 rozporządzenia, prowadzenie treningów oraz organizacja współzawodnictwa sportowego i wydarzeń sportowych dla dorosłych są zabronione. Wyjątek stanowią zawodnicy pobierający stypendium sportowe Ministra Sportu, zawodnicy kadry narodowej, reprezentacji olimpijskiej lub paraolimpijskiej oraz w ramach rozgrywek Lotto Superligi mężczyzn (jako ligi zawodowej w rozumieniu Ustawy o sporcie) i osoby uprawiające tenis stołowy zawodowo, to znaczy pobierające wynagrodzenie z tytułu gry w tenis stołowy, stanowiące znaczą cześć ich dochodu.
W związku z wejściem w życie rozporządzenia, Polski Związek Tenisa Stołowego informuje, że wszystkie rozgrywki indywidualne oraz ligowe (tj. Ekstraklasy kobiet, Superligi mężczyzn, 1. ligi kobiet, 1. ligi mężczyzn oraz turnieje Grand Prix Polski) zaplanowane na okres od 28 grudnia 2020 roku do 17 stycznia 2021 roku zostają zawieszone. Nowy kalendarz rozgrywek zostanie opublikowany na stronie PZTS do dnia 31 grudnia 2020 roku.


Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego


Ilość komentarzy: 3

Chuck napisał:
25 Grudnia 2020
IP: 94.254.176.*
Pan "redaktor" niech najpierw sprawdzi co oznacza liga zawodowa, a później się wypowiada.

t/2 napisał:
04 Stycznia 2021
IP: 31.6.136.*
panie Chuck, że nasze władze udają, że to liga amatorska, to nie zwalnia nas od uczciwego spojrzenia na sprawę. proszę spojrzeć na definicję zawodowstwa w sporcie w UE. Władze PZTS wmawiają nam, że amatorstwo, inaczej nie mogli by kręcić lodów w PZTS, taka jest prawda. ps. może trzeba zadać pytanie do ZUS i KAS jak należy oceniać formy prawne umów zawodnik - klub, a szczególnie tych z Azji i może się wtedy dowiemy jaktojest z tym "zawodostwem"!?

komedia napisał:
10 Stycznia 2021
IP: 46.170.199.*
Robią co chcą cudaki z Zarządu PZTS i Prezes Lotto Superligi. Jak im pasuje. Jak asy z Azji mogą przyjechać gramy a jak nie mogą to nie gramy. Wszystkie ligi graja a my nie gramy

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.