...

Znamy najlepsze pary turnieju drużynowego w Gorzowie Śląskim

Kategoria: Turnieje w Polsce - Pozostałe turnieje / 10 Stycznia 2020

Noworoczny Turniej Drużynowy - Gorzów Śląski 2020

Wyświetleń: 651

Komentarzy: 0

Tagi:
turniej drużynowy
Gorzów Śląski

Już po raz ósmy odbył się Noworoczny Turniej Drużynowy w tenisie stołowym. Organizatorem turnieju był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, a patronował mu burmistrz Gorzowa Artur Tomala.

- Wystartowało w nim dwadzieścia dwuosobowych drużyn, grano do trzech zwycięskich punktów - informuje Edmund Olszowy, kierownik turnieju. W kategorii młodszej rywalizowali zawodnicy do...99 lat.

- Suma lat zawodników nie mogła przekroczyć tej cyfry - wyjaśnia kierownik.

Pierwsze miejsce wywalczyła para
Paweł Gąsiorski (Cisie) i Mariusz Adamus (Rędziny). Drudzy byli Robert Klafczyński (Zabrze) i Krzysztof Schaniel (Ruda Śląska), trzeci Rafał Wójcik (Bytom) i Mariusz Baron (Radzionków).REKLAMA Czytaj dalejZ naszych reprezentantów najlepiej zaprezentował się duet Adam Milde i Arkadiusz Młynarczyk, którzy znaleźli się tuż za podium i występowali pod egidą MGOK-u. Szóstą pozycję wywalczyli: Jacek Stańczyk i Karol Włoch (MGOK Gorzów Śląski).
- A najmłodsza para pochodziła ze Szwecji i w sumie liczyła pięćdziesiąt osiem lat - dodaje Edmund Olszowy. - To Tomas i Filip Heldfrindsson.

W starszej kategorii wiekowej (100 lat i więcej) triumfowali: 1. Jerzy Ciekański (Wola Wiązowa) i Andrzej Wnęk (Poraj), 2. Adam Juszko i Piotr Maślanka (obaj Łódź), 3. Marian Dziewoński (Częstochowa) i Zbigniew Nocuń (Myszków). Jedyni nasi reprezentanci Andrzej Hanas i Edmund Olszowy (MGOK Gorzów Śląski) zajęli 5. miejsce.

- Najstarsza para Waldemar Józala i Bogdan Chmielarz w sumie liczyła sto dwadzieścia dziewięć lat - podaje kierownik turnieju. Zwycięskie pary otrzymały pucharu, a ci z dalszych pozycji - medale.

- Dla wszystkich zawodników mieliśmy też przygotowane okolicznościowe dyplomy - dodaje Edmund Olszowy. Jak mówi Edmund Olszowy turniej stał na dobrym poziomie, cieszył się dużym zainteresowaniem i przebiegał w sportowej atmosferze.

- Kolejny przed nami, to turniej dziadka, który odbędzie się  19 stycznia - kończy Edmund Olszowy.
 


Ilość komentarzy: 0

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.