...

Longin Wróbel o Centrum Szkolenia PZTS w Gdańsku

Kategoria: Inne wiadomości - Pozostałe / 17 Grudnia 2017

Wyświetleń: 3962

Komentarzy: 33

Tagi:
PZTS
Longin Wróbel

Szef Wyszkolenia PZTS Stefan Dryszel wyznaczył trenera Grzegorza Nużyńskiego oraz mnie ( w zastępstwie trenera Pietkiewicza) do przeprowadzenia konsultacji szkoleniowej z kadetami i kadetkami Kadry Narodowej.


REKLAMA Czytaj dalej

W Centrum Szkolenia PZTS w Gdańsku młodzież i ja zostaliśmy przyjęci z wielką sympatią i otrzymaliśmy wszelką niezbędną pomoc w realizacji tego zadania. Trener Nużyński znakomicie poprowadził zajęcia z przygotowania fizycznego, natomiast treningi techniczno-taktyczne prowadzili: Piotr Szafranek i Alan Woś (chłopcy) oraz Michał Dziubański i ja (dziewczyny). W moim przekonaniu konsultacja była owocna, a młodzież zadowolona.

Podczas tego 5-dniowego pobytu (10-15.12.17r.) miałem możliwość porozmawiania z zawodnikami i zawodniczkami, przyjrzeć się z bliska działalności ośrodka i pracy trenerów. Uważam, że głoszone w naszym środowisku nie najlepsze opinie o pracy OSSM PZTS w Gdańsku są niesprawiedliwe i nieprawdziwe. Trenera Dziubańskiego znam od ponad 20-lat i uważam go za dobrego fachowca i porządnego człowieka. Jestem przekonany, że aktualnie w kraju nie mamy lepszego trenera od szkolenia kobiet. Trenerów Szafranka  i Wosia znam przede wszystkim jako dobrych tenisistów i nie  podejmuje się oceny ich kwalifikacji trenerskich. Natomiast co do zaangażowania w/w szkoleniowców to jestem przekonany, że jest ono wysokie, a potwierdzeniem tego może być monitoring, który władze PZTS mogą na bieżąco śledzić w Warszawie.
Longin Wróbel ( w latach 2004-2009 szef Rady Trenerów PZTS)
 


Ilość komentarzy: 33

haha napisał:
17 Grudnia 2017
IP: 188.146.129.*
ale wazelina, a coś prawdziwego i konstruktywnego Pan Wróbel może przedstawić?

Do pzts napisał:
17 Grudnia 2017
IP: 188.29.164.*
Kto to jest Longin Wróbel ???

info napisał:
17 Grudnia 2017
IP: 37.47.38.*
Obiekt muzealny który ma jeszcze znajomości z dawnych lat i próbuje się zaczepić w celu pociągnięcia "kariery" córki

Tragedia napisał:
18 Grudnia 2017
IP: 37.47.182.*
Wróbel łyka kłamstwa jak pelikan. Ciekawe ile postawił szafa i dziubek aby Longin powiedzial wazeline.

Obiektywny napisał:
18 Grudnia 2017
IP: 37.47.5.*
Panie trenerze napisal pan prawde te konsultacje to pic na wode tak dupokrytka i lizanie tylka. Panie trenerze:
Jak testy wytrzymalosciowe, szybkosciowe, by nie wspomniec o tak prostych jak ogolno sprawnosciowe,
Co z testami morfologii, moczu, czy co jaki czas robionymi na substancje zabronione
Pomijam umiejetnosci przebijania pileczki bo na poziomie polskim to ci zawodnicy potrafia, ale co z wykonywaniem zadanych cwiczen w klubach.
Nie ma, bo nie ma dziennika zawodnika to co wy przez te dni robiliscie jak ocena indywidalna. Niechce pisac ze pan pisze prawde ze jest nieprofesjonalny malo obiektywny, ale czynil pan to za moje pieniadze i zycze sobie zawodostwa a nie kolesiostwa!

Do Pana Wróbla napisał:
18 Grudnia 2017
IP: 81.190.171.*
Słyszałem, że był Pan też niedawno w Drzonkowie na podobnej konsultacji kadetek i kadetów. Czy mógłby Pan się odnieść również do swoich spostrzeżeń pracy w tym ośrodku? Może porównać warunki, zaangażowanie trenerów, efekty szkoleniowe itd. Bo jeden, jak i drugi ośrodek utrzymywane są ze środków podatników, z tym, że jest tylko niewielka różnica, Gdańsk - 400 tysięcy, a Drzonków - 50 tysięcy (może się troszeczkę mylę).

Muzykant napisał:
18 Grudnia 2017
IP: 81.190.171.*
Panie Longin, że zostaliście przyjęci na konsultację z wielką sympatią i otrzymaliście jedzenie i noclegi (czytaj: zasługa Pana Sylwestra)to w to uwierzę, ale w resztę to nie. Swoim wystąpieniem na forum tej strony nieźle Pan posmarował, oj nieźle, a efekt tego nijaki.

As napisał:
18 Grudnia 2017
IP: 37.47.38.*
Pan specjalista od poniżania zawodników ( nie tylko swoich) od dłuższego czasu na bezrobociu leje wazelinę zeby tylko nie zatonąć.Kogo pociągnie za sobą na dno?

Jerry napisał:
18 Grudnia 2017
IP: 31.0.120.*
A jakieś sprawozdanie merytoryczne z tych konsultacji? Co było ćwiczone, z jakim natężeniem i skutkiem, jakie wnioski z obserwacji ćwiczących zawodników i wskazówki dla trenerów do dalszych ćwiczeń?

Jerry napisał:
18 Grudnia 2017
IP: 31.0.120.*
A co z konkursem na trenerów: kadry narodowej kadetek i juniorek, kadry narodowej kadetów i juniorów? Termin składania ofert 31 grudnia br raczej chyba wyklucza możliwość złożenia oferty przez jakiegoś poważnego trenera zagranicznego?

czytaj napisał:
18 Grudnia 2017
IP: 83.28.177.*
jest napisane, że to oferta dla Polaka

cztaj napisał:
18 Grudnia 2017
IP: 83.28.177.*
Cytat:
Oferta skierowana jest do kandydatów krajowych i ma być składana w języku
polskim.

Trener napisał:
18 Grudnia 2017
IP: 188.146.238.*
z powyższego komentarza wynika, że chyba Pan Wróbel chce się wkupić w łaski kliki z Gdańska

Lodz napisał:
18 Grudnia 2017
IP: 37.47.35.*
Wróbel uznaje tylko siebie i zawsze uważał trenerów w Polsce za amatorów i nieudaczników .Kto go zna może to potwierdzić ego jak pałac kultury.Publiczna pochwała kogokolwiek to tylko fałszywy zabieg tego desperata.

obiektywnie napisał:
19 Grudnia 2017
IP: 37.248.138.*
Nie znam pana longina ale wiem kogo wychował i nauczył grać. I jeśli on twierdzi ze trenerzy w polsce nie maja pojęcia o tym co robią to bez wątpienia ma racje. Nikt nie wypuścił tylu medalistów mp we wszystkich kategoriach wiekowych co on, to jest fakt. Pozdrawiam zazdrosnych

Gdyniak napisał:
19 Grudnia 2017
IP: 77.114.191.*
Zgadzam się z Panem Obiektywnie

Bezpośredni napisał:
19 Grudnia 2017
IP: 81.190.172.*
A ja z Wami się nie zgadzam, znam kilku trenerów w Polsce, co wychowali więcej medalistów Polski oraz Europy i świata. Dla przykładu dam Pana Włodzimierz Ryfczak z Warszawy, Pan Zdzisław Tolksdorf z Wrocławia, Pan dr Adam Giersz z Gdańska, Pan dr Ryszard Kulczycki z Gorzowa, Pan Józef Jagiełowicz z Drzonkowa itd., ale też pochwalę i Pana Longina Wróbla, który dochował się całej plejady medalistów.

Komuno wroc napisał:
19 Grudnia 2017
IP: 31.128.19.*
To ja Jarzabek. Niech nam zyje Prezes naszego klubu. Artykulik napisany przez Pana Longina to majstersztyk z czasow PRL. Normalnie jak Urban

Longin Wróbel napisał:
19 Grudnia 2017
IP: 77.113.81.*
Nie prawdą jest, że kiedykolwiek uważałem siebie za super trenera. Znam wielu szkoleniowców o bardzo dużych kwalifikacjach (Grycan, Dziubański, Redzimski itp.) Jest też grupa trenerów, którzy w moim przekonaniu nie mają takiej wiedzy jak w/w ale robią lub robili dobrą robotę (Wróbel, Kusiński, Wiszowaty itp.) Na tenisowy rynek wchodzą również nowi-młodzi, w tym moi wychowankowie: Lewandowski, Grześlak. Na uwagę zasługuje również grupa ludzi, którzy nie byli dobrymi zawodnikami ale pragną dużo się uczyć (np. grupa trenerów z Lubonia). Jak w każdym zawodzie pracują ludzie z powołania i pracujący dla kasy. Największy szacunek i wyrazy uznania należą się jednak przede wszystkim tym, którzy za symboliczne wynagrodzenie lub społecznie wykonują najtrudniejszą robotę na dole - pracując z najmłodszymi na wioskach, małych miasteczkach, małych klubikach gdzie wykonują wiele funkcji (trenera, menedżera, kierowcy, pracownika gospodarczego itd.). Z doświadczenia wiem że najtrudniejsza praca jest na początku szkolenia, a łatwiej jest przejmować częściowo już wyszkolonych zawodników.
Pozdrawiam wszystkich trenerów i działaczy.
P.S. Zawsze mówię i piszę to co myślę i nie wchodzę z nikim w żadne układy i nie odpowiadam na żadne komentarze gdyż zdania nie zmieniam i nie wchodzę w polemikę.

uhahahahahahaha napisał:
20 Grudnia 2017
IP: 37.47.3.*
"Nie prawdą jest, że kiedykolwiek uważałem siebie za super trenera"
Dawno się tak nie usiałem

corect napisał:
20 Grudnia 2017
IP: 37.47.3.*
uśmiałem

Gdyniak napisał:
20 Grudnia 2017
IP: 37.7.67.*
Nie wierzę, że jedna osoba podaje się pod różnymi nickami w celu hejtowania Pana Longina.

taki tam napisał:
21 Grudnia 2017
IP: 95.48.90.*
Gdyniak mało wiesz, mało widziałeś. O tym, jak p. Wróbel ,,ciężko pracuje" i ,,społecznie" na wiosce, to wtajemniczeni wiedzą najlepiej. Czy z powołania?, Czy dla kasy i korzyści?" To zostawię bez komentarza.

do taki tam napisał:
22 Grudnia 2017
IP: 37.47.43.*
Dokładnie.Wiekszoś ć patrzy na niego w kontekscie zawodników typu Chojno lub Lewy (o 200 innych jakoś nie słychać).Ale nikt nie zna tego człowieka naprawdę .Jest gwiazdka więc odpuśćmy przyjdzie czas na zdjęcie maski.A co do tej wazeliny wyżej,oczywiste jest że Wróbel szykuje się z córką do ośrodka w Gdańsku ona do trenowania on do pracy bo ten samotnik nic innego nie umie a w okolicy Łodzi wszyscy go poznali.

dzwonek napisał:
23 Grudnia 2017
IP: 151.225.83.*
Zacznijmy od tego, ze Longin Wrobel to trener, ktory przez pol zycia calkowicie oddal sie i wychowal wielokrotnych medalistow MP we wszystkich kategoriach. Tyle jest jadu, nienawisci i zazdrosci a prawda jest taka, ze nie ma wielu trenerow, ktorzy osiagneli takie czy podobne wyniki jak on (jako trener). Wiec troche wiecej szacunku dla niego. Moze i "posmarowal" ale wyrazil swoja opinie i ma do tego prawo. To jest typowe dla nas, Polakow, ze najlepiej potrafimy tylko krytykowac innych. Znam Longina i uwazam ze jest skromym, pracowitym i oddanym trenerem, ktory zasluguje na stanowisko w PZTS duzo bardziej niz inni trenerzy.
Zycze wszystkim spokojnych Swiat Bozego Narodzenia bez "spinania sie"

do dzwonek napisał:
23 Grudnia 2017
IP: 109.231.59.*
Nie znam osobiscie Pana Wróbla ,ale gruba przesada z tym swietnym trenerem. Nigdy o nim nie slyszalem. Ale pamietam Lewandowskiego. Jako 16 czy 17 latek byl calkiem przecietnym junorem 5 czy 6 w kraju i juz od dwoch lat trenowal w gdansku. Potem Kucharski zalozyl mu czopa. To ze do poziomu kadeta doprowadzil do Pan Wrobel to w Polsce jest setka takich trenerów z takimi sukcesami , wiec nie osmieszajcie sie. Chyba ze pisze to sam Pan trener. Bardzo zdolną ma córkę i może tu byc sukces. Wiec może trzeba mu dac szanse pracowac z córką ale nie mowcie ze wyszkolil mistrzow. On tylko rozpoczal ich kariere a potem wytrenowali ich inni !!!

zawodnik napisał:
25 Grudnia 2017
IP: 95.40.40.*
A ja nie znam żadnego takiego, który wytrenował tylu mistrzów co Longin Wróbel
Lewandowski (Lewy) z Gdańskiem ma tyle wspólnego, że zdobył tam mistrzostwo kraju juniorów w singlu, a na podium stał jeszcze jego odwieczny rywal we wszystkich kategoriach młodzieżowych i kolega z ŁTSR Kastor Łask - Karol Strowski (Sowa).Obaj szkoleni przez Wróbla od przedszkola do matury. Zresztą przez wiele lat Longin toczył wojnę z "Kucharzem" o to, że nie wziął ich do Ośrodka w Gdańsku.
Kolejny wychowanek i mistrz Polski od żaka do Juniora do Chojnowski (Chojno). Kilka lat później obaj (Lewy i Chojno)w finale mistrzostw kraju seniorów. Kolejni którzy zdobywali medale w MP: Grześlak, Wieteska, Waldek i Wiktor Dzwonkowscy (Dzwonki), brat Patryka - Karol, Ślifirczyk i inni (ćwierć wieku w ŁTSR Łask). Wcześniej Longin nauczył też grać parę osób w Skierniewicach i Nowym Targu.
Inny etap trenera Wróbla to Włókniarz Łódź (1989-92): ćwierćfinał Pucharu Europy kobiet (Tomaszewska, Szymanelis, Janik, Gieraga),awans do ekstraklasy mężczyzn, pierwsze medale w juniorach Krzeszewskiego, Pawińskiego, Miśka, Frączak, Dośpiał itd.
Myślę, że większość tych złośliwych komentarzy o Longinie pisze jeden rodzic z Buczka (Wróbel nie chce trenować mu jego córki).
Wesołych Świąt.

Gosc napisał:
25 Grudnia 2017
IP: 94.254.138.*
Darek Budzich na trenera kadry!!!

kalectwo napisał:
25 Grudnia 2017
IP: 89.231.110.*
Nie mam nic przeciw trenerowi Longinowi, ale wytoczyłbym mu parę spraw sadowych za doprowadzenie zawodnikow do kalectwa (patrz Strowski).
trening to nie tylko odbijanie i trzeba miec wyobraznie o konsekwencjach, a tego trenerowi L.W. brak, i nie tylko jemu jak widac i slychac.
wesolych swiat

Kgb napisał:
25 Grudnia 2017
IP: 37.47.36.*
Wróbel długi komentarz o tobie napisałem ale nie chciał przejść (może za długi )Powiem w takim razie krótko za ta akcje na wtk seniorów gdzie doprowadziłeś zawodniczkę jedynki do płaczu powinieneś dostać raz po mordzie a dwa dostać prawny zakaz pracy z młodzieżą .i jak się będziesz pchał np do Gdańska czy gdzie indziej to osobiście napisze o tobie pare ciekawych rzeczy do ministerstwa sportu

Do klamcy napisał:
26 Grudnia 2017
IP: 94.254.165.*
Panie ?zawodnik? po co te brednie? Pamietam jak byłem w Drzonkowie i Chojnowski grał na piłki 2 h z Redzimskim i miał 15 lat . To chyba nie od przedszkola do matury. Jak już pisałem jest wielu trenerów którzy wyszkoli dobrych kadetów i nikomu nie umniejszam zzaslug ale bez wazeliniarstwa proszę.

Sowa napisał:
27 Grudnia 2017
IP: 94.254.130.*
Nie wiedziałem że jestem inwalida, dobrze wiedzieć

taki tam2 napisał:
29 Grudnia 2017
IP: 83.27.92.*
Na prawdę, czy my nie mamy w swoich szeregach ludzi oddanych, młodych, z pasją pracujących nie dla własnych korzyści, nie dla kasy? Nie mam nic przeciwko temu, żeby p. Wróbel trenował swoja i tylko swoją córkę, ale dopuszcać go do innych dzieci, młodzieży, do kadry narodowej?! Oprócz sukcesów p. Zawodnik wypadałoby wymienić tych, którzy dzięki p. Wróblowi odeszli od sportu, naprawde jest ich wielu. Czy ideą sportu, to jest tylko wychowanie olimpijczyków? To faktycznie prosi sie pisać do ministerstwa i jeszcze innych instytucji.

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.