...

Robert Wielgosz kuratorem Śląskiego Związku Tenisa Stołowego!

Kategoria: Inne wiadomości - Pozostałe / 26 Maja 2017

Robert Wielgosz

Wyświetleń: 2729

Komentarzy: 14

Tagi:
Śląski Związek Tenisa Stołowego
Robert Wielgosz
kurator

Od 18 maja 2017 roku decyzją Sądu Rejonowego Katowice - Wschód w Katowicach, kuratorem sądowym Śląskiego Związku Tenisa Stołowego został Robert Wielgosz.

Wielgosz będzie pełnił swoją funkcję do momentu wybrania nowego Zarządu Śląskiego Związku Tenisa Stołowego, który nie funkcjonuje od 18 marca 2017 roku, po rezygnacji czterech członków ówczesnego zarządu. Od tego dnia nie było zarządu i nikt nie miał mandatu do reprezentowania związku na zewnątrz.

Od 18 maja 2017 roku jedynym reprezentantem związku jest kurator Robert Wielgosz.REKLAMA Czytaj dalejPoniżej postanowienie Sądu.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Ilość komentarzy: 14

konik napisał:
26 Maja 2017
IP: 194.145.185.*
A co to za komunikat na stronie śląskiego związku umieszczona przez prezesa WW?

"Informacja dla klubów sportowych będących członkami zwyczajnymi stowarzyszenia ŚlZTS"

PawelG napisał:
26 Maja 2017
IP: 185.55.65.*
WW zrobił to bezprawnie i mam nadzieję, poniesie za to konsekwencje.

mściciel napisał:
27 Maja 2017
IP: 82.119.108.*
Widać że jest zmowa by wysadzić Wojtka cel Radka a ze bezprawna to inna sprawa Wojtek dupa odpuści ja bym nie darowal

Ok napisał:
27 Maja 2017
IP: 94.254.164.*
A kim jest ten kurator

Jerry napisał:
28 Maja 2017
IP: 83.23.0.*
@Ok: zawodnik Kebab Cisie. Jeżeli on nic nie zmieni w funkcjonowaniu ŚlZTS, to znaczy, że całe środowisko jest CDD.

znajomy napisał:
29 Maja 2017
IP: 37.47.132.*
Zrobiono w bambuko kolesia Radka TW a tzw. Kurator nie wiele może ms sprowadzić do wyborów a może ww zaskarzy wybór kuratora bo widać że dzieje sieć po znajomości?!

nofanwaldowski napisał:
30 Maja 2017
IP: 93.105.229.*
Niezależnie od sympatii lub antypatii do Pana WW. osoba która wystąpiła do sądu o powołanie kuratora sądowego niestety nie działała zgodnie zapisami statutowymi i prawnymi. Gdyby było inaczej to w większości stowarzyszeń byłby kurator. Paranoja, nie wyczerpano zapisów ustawy o stowarzyszeniach i statutowych.
Paragraf 30 na który się powołuje sąd w niejawnym (ciekawe dlaczego) posiedzeniu czyli: "Jeżeli stowarzyszenie nie posiada zarządu zdolnego do działań prawnych, sąd, na wniosek organu nadzorującego lub z własnej inicjatywy, ustanawia dla niego kuratora" nie może zastępować np. komisji rewizyjnej (lub starosty, wojewody), która może zwołać walne uzupełniające. Ktoś przekroczył uprawnienia, w tym przypadku osoba zgłaszająca się z tym do prokuratora. Ciekawe kto to jest?

nofanwaldowski napisał:
30 Maja 2017
IP: 93.105.229.*
Ciekawe sąd (prokuratura, osoba zgłaszająca) przekroczył uprawnienia bo zgodnie ze statutem komisja rewizyjna może zwołać walne uzupełniające, a prezesem jest dalej Pan WW, przytaczam zapis statutu:
2. Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów może być zwołane:
- na mocy uchwały Zarządu ŚLZTS,
- na wniosek Komisji Rewizyjnej,
- na wniosek co najmniej 1/3 członków ŚLZTS
Sprawa jest prosta i już nie raz tak było, że kurator został powołany bezprawnie i uchylany w wyższej instancji.

.... napisał:
30 Maja 2017
IP: 83.30.3.*
Donos złożyć mogła raczej tylko 1 osoba tym bardziej jeśli widać kto został kuratorem.

Przem.P. napisał:
31 Maja 2017
IP: 93.95.91.*
Niestety znowu należy dementować te bzdury, które niektórzy (mam nadzieję nie działający w złej wierze, ale tylko - bezwiednie) wypisują odnośnie sytuacji prawnej w Śląskim Związku Tenisa Stołowego. Odpowiedź dotyczy wpisów kolegów ?znajomy? i ?nofanwaldowski? oraz ...
1)Ponownie przypominam, iż od 19.03.2017 roku nie istnieje Zarząd Związku (tego nikt nie kwestionuje ? Zarząd sam się rozwiązał, po złożeniu rezygnacji przez 4 członków, pozostało jedynie 3, a zgodnie z naszym Statutem (§ 24 ust. 1), aby Zarząd istniał ? musi ich być co najmniej 4. W tym samym dniu automatycznie ustała również funkcja Prezesa Zarządu (nie mylić z ?prezesem związku?, bo takiej funkcji nasz Statut nie przewiduje). Wynika to z tego, że po samorozwiązaniu Zarządu Prezes nie ma czym kierować. To akurat nie jest żadna filozofia.
2) Oczywiście Komisja Rewizyjna Związku nie ma uprawnienia do zwołania Walnego Zebrania Delegatów. To zresztą wynika jednoznacznie z przytoczonych przez kolegę nofanwaldowskiego fragmentów przepisów statutu. Komisja może jedynie złożyć WNIOSEK (czyli prośbę) o zwołanie Walnego Zebrania. Natomiast zwołać Walne (w tym Nadzwyczajne) Zebranie może TYLKO Zarząd, co wynika bardzo czytelnie i jednoznacznie z przepisu § 21 ust. 2 Statutu, który ? jak mniemam tylko ?przez przypadek? lub ?zapomnienie? - nie został przytoczony przez wspomnianego kolegę. Skoro nie miał kto zwołać Walnego Zebrania, pozostawało tylko jedno zgodne z prawem rozwiązanie ? ustanowienie kuratora dla Związku, na podstawie art. 30 Prawa o stowarzyszeniach. Ciekawy zresztą pogląd z tą bezprawnością działań Prokuratury Okręgowej w Katowicach i Sądu Rejonowego Katowice - Wschód w Katowicach.
3) ?Donosicielem? w tym zakresie był jeden z członków Związku ? Uczniowski Klub Tenisa Stołowego SOKÓŁ Orzesze.
4) Posiedzenie sądu jest ?niejawne?, bo właśnie taki tryb przewiduje kodeks postępowania cywilnego dla rozpoznawania spraw przez sąd rejestrowy. Proponuję prace studialne nad obowiązującym prawem, a nie wypisywać głupoty, bo można ładnie się ośmieszyć.
5) Kuratora dla stowarzyszenia może ustanowić tylko sąd rejestrowy (dla Śląskiego Związku Tenisa Stołowego to właśnie wspomniany Sąd Rejonowy Katowice ? Wschód). Nie może tego zrobić ani Komisja Rewizyjna, ani wojewoda, natomiast właściwy starosta (w tym przypadku jest nim Prezydent Miasta Katowice ? bo on pełni funkcję starosty w mieście będącym formalnie siedzibą ŚlZTS) mógł być jedynie ?petentem? (wnioskodawcą) do sądu rejestrowego w zakresie ustanowienia kuratora. Oczywiście można było się zwrócić do Prezydenta o wysłanie wniosku do sądu, prawdopodobnie rozpoznałby stosowną petycję za około 1 rok. No cóż?.
6) Wszystkie te wypowiedzi o rzekomej bezprawności są oczywiście bzdurne i w zasadzie szkoda poświęcać im więcej czasu. Acha, kurator nie tylko zwołuje Walne Zebranie, ale reprezentuje stowarzyszenie w sprawach majątkowych wymagających bieżącego załatwienia (to tylko treść tego ?bezprawnie zastosowanego? przepisu art. 30 Prawa o stowarzyszeniach. Także ktoś ?zapomniał? go doczytać i przytoczyć w tej dyskusji.
7) Oczywiście trzeba pozostawić bez komentarza twierdzenia o ?robieniu w bambuko? i ?znajomościach? w zakresie ustanawiania kuratora ?ze szkodą? dla byłego prezesa Waldowskiego.
8)Ach, jeszcze jedno ? zapewniam wszystkich dyskutantów, iż autor ?donosu? UKTS SOKÓŁ Orzesze nie zamierza aspirować do żadnego stanowiska we władzach Związku, gdyż ma inne ? równie ważne ? a może nawet ważniejsze - sprawy na głowie (np. klub sportowy). Jedynie sobie "wymyślił", że trzeba pilnie ratować podmiot, któremu groziło po prostu rozwiązanie z uwagi na brak władz. Chodzi oczywiście o Śląski Związek Tenisa Stołowego, jeśli ktoś się nie domyśla o co chodzi.
9)Jeszcze tytułem uzupełnienia ? oczywiście nie interesuje mnie sytuacja w innych związkach sportowych, w których są jakieś problemy z władzami. Z pewnością można dyskutować o jakie związki sportowe chodzi, warto jednak do dyskusji się przygotować poprzez wskazanie stosownych przepisów ich statutów. Mniemam, że akurat w nich są inne rozwiązania prawne niż w statucie naszego związku. Interesuje mnie jedynie dobro Śląskiego Związku Tenisa Stołowego, który organizuje rozgrywki, w których ? z kolei ? uczestniczą drużyny naszego Klubu i nasi podopieczni ? zawodniczki i zawodnicy, zwłaszcza dzieci. Jeśli ktoś ? w opisanej sytuacji ? zarzuca jakąkolwiek bezprawność związaną z ustanowieniem kuratora dla ŚlZTS, to albo faktycznie nie ma zielonego pojęcia o czym pisze, albo działa w złej wierze lub np. w prywatnym interesie ? naruszonym przez zaistniałą sytuację prawną Związku. I to chyba wszystko.

gratulacje napisał:
01 Czerwca 2017
IP: 37.47.34.*
Do wyżej, ale to nie oznacza że te Radek nie ma prawa zaskarżyć tego postanowienia do czego ms pełne prawo np. Wskazując ze brak umocowania prawnego lub pod wnioskiem skarżący podpisze się więcej klubów niż tylko ten jeden i wskażą na kuratora ww
ale to tylko gdybanie trzeba mieć jaja by to zrobić
swoją drogą gratuluję!!! ??? ??? ???

Przem.P. napisał:
01 Czerwca 2017
IP: 93.95.91.*
Każdy może uważać, że ma prawo zaskarżyć postanowienie sądu, ale czy ma - to w niektórych przypadkach jest co najmniej wątpliwe. Wszak uczestnikiem postępowania w sprawie o ustanowienie kuratora dla stowarzyszenia (czytaj - Śląskiego Związku Tenisa Stołowego) jest właśnie Związek. Ale prawo nie dopuszcza sytuacji, że Związek działa "sam z siebie", ale wyłącznie przez określone organy. A te organy są określone przez Prawo o stowarzyszeniach i statut. Ni mniej ni więcej są to - w przypadku naszego Związku - Walne Zebranie (które może się odbyć po formalnym zwołaniu przez podmiot uprawniony, na chwilę obecną jest nim wyłącznie kurator), Zarząd (którego nie ma) i Komisja Rewizyjna, która jest. Żadne przepisy nie przewidują np. extra uprawnień byłego prezesa Zarządu, który miał swoje indywidualne uprawnienia prawne, gdy był Prezesem, dotyczące jedynie gospodarowania finansowego (chodzi mi wymienioną w statucie "ważność oświadczeń woli praw i obowiązków majątkowych" - paragraf 31, acha i jeszcze, że musiał uczestniczyć on albo wiceprezes w trakcie posiedzeń Zarządu - paragraf 25 - w związku z ważnością głosowań). Statut niczego więcej nie traktuje - jako indywidualnych uprawnień Prezesa Zarządu naszego Związku. Oznacza to, że dla innych decyzji - powinien działać cały Zarząd podejmując stosowną uchwałę. Dotyczy to np. czynności w postępowaniu cywilnym (m.in. przed sądem KRS). W konsekwencji - z uwagi na brak Zarządu - z tej strony nie może wpłynąć zażalenie na postanowienie o kuratorze. Oczywiście żaden z przepisów nie przewiduje tego, że "zbierają się kluby i zaskarżają" taką decyzję. Spójrzcie - to przecież byłby absurd. Żadne stowarzyszenie, w którym jest jakakolwiek kontrowersja, nie mogłoby skutecznie działać. Bo wszystko byłoby zaskarżane (takie hmmmm - liberum veto byłoby). No cóż - trzeba było to napisać w statucie w 2015 roku, ale nikt nie przewidywał chyba, że w naszym Związku zajdzie taka sytuacja. Podobnie statut (ani Prawo o stowarzyszeniach) nie przewiduje, aby uprawnienie do wniesienia zażalenia miała komisja rewizyjna (jedyny istniejący organ naszego Związku). I to jest cała moja odpowiedź na zadane pytanie. Nie ma czego gratulować, bo sytuacja wcale nie jest komfortowa dla kogokolwiek, komu na Związku zależy. Trzeba było działać, gdy była taka potrzeba, a nie np. wyłącznie narzekać, jak to miało miejsce przy każdym spotkaniu w ramach zawodów wojewódzkich, ogólnopolskich, czy ligowych. I - dotyczy to części działaczy - przewidywać konsekwencje swoich posunięć.

Co to kogo napisał:
01 Czerwca 2017
IP: 78.10.92.*
Obchodzi. Jakaś bzdura lokalna. Są MŚ, to piszcie o tym, a nie takie bzdety, szkoda czasu i wysiłku.To młócenie ..słomy !

ok napisał:
02 Czerwca 2017
IP: 37.248.159.*
"Co to kogo" ma rację. Na tej stronie aż się roi od "prawników" tylko robić nie ma komu.

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.