...
MPA + MPLA Poczesna 2018

50-lecie kariery sportowej Andrzeja Jakubowicza

Kategoria: Zawodnicy - Pozostałe / 26 Grudnia 2016

Wyświetleń: 2592

Komentarzy: 0

Tagi:
Andrzej Jakubowicz

Większość z nas go nie zna, a to właśnie Andrzej Jakubowicz, obok Leszka Kucharskiego, Andrzej Grubby i Stefana Dryszela jest medalistą drużynowych mistrzostw świata, drużynowych mistrzostw Europy, drużynowych mistrzostw Polski oraz indywidualnie trzykrotnie brązowym medalistą mistrzostw Polski. Z AZS AWF Gdańsk wywalczył także Puchar Europy.

Indywidualnie wygrał ponad 100. turniejów. Od blisko 30 lat mieszka i gra we Francji, gdzie we francuskim światku tenisa stołowego jest bardzo znaną postacią. Rok w rok Andrzej pamięta o swoich przyjaciołach w Polsce, do której bardzo chętnie wraca. Mimo blisko 60. na karku, cały czas gra, bawi się tym sportem.

Kilka razy w roku dostaję od Andrzeja SMS-y z życzeniami. Pamięta o mnie, bardzo często w nich prosi mnie, abym pozdrowił sympatyków tenisa stołowego w Polsce. Tak też było tym razem, z jednym wyjątkiem. W 2016 roku Andrzej obchodził swoje 50-lecie przy pingpongowym stole. I to jemu należą się specjalne życzenia i gratulacje!

Andrzeju, w imieniu całego środowiska życzę Ci zdrowia i kolejnych 50 lat spędzonych w pingpongowym korcie. Gratuluję takiego jubileuszu. Andrzeju, pamiętamy o tobie!

PAWEŁ GĄSIORSKI


Ilość komentarzy: 0

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.