...

Gimnazjum Drzonków szóstą szkołą Świata!

Kategoria: Turnieje za granicą - Pozostałe turnieje / 09 Kwietnia 2016

W dniach 2-8.04.2016 w Eilacie odbyły się Mistrzostwa Świata Szkół w tenisie stołowym. Polskę na tej imprezie reprezentowała drużyna Gimnazjum w Drzonkowie (Mistrz Polski), w składzie: ŁUKASZ WACHOWIAK, JAKUB WERNER, KACPER ZAJĄC I KAROL WIŚNIEWSKI.oraz trenerzy MAREK LEMAŃSKI i PAWEŁ SROCZYŃSKI.

W pierwszych dniach rozegrano turniej drużynowy. W rywalizacji wzięło udział 17 drużyn, podzielonych na cztery grupy. Nasza reprezentacja znalazła się w grupie B z drużynami Czech, Anglii i Belgii. W pierwszym meczu zwyciężyliśmy Czechów 5:2, w drugim spotkaniu pokonaliśmy Anglię 5:2, w meczu o I miejsce w grupie ulegliśmy Belgii 1:6. Dzięki zajęciu drugiego miejsca w grupie, nasz team awansował do najlepszej ósemki świata. W meczu o wejście do strefy medalowej ulegliśmy drużynie Grecji 1:4. Następnie w grze o miejsca 5-8 pokonaliśmy Izrael 4:0 i przegraliśmy z reprezentacją Taipei (Chiny).

Ostatecznie Polska zajęła VI-te miejsce. Po turnieju drużynowym rozegrano turniej indywidualny i gier mieszanych.REKLAMA Czytaj dalejDoskonałe dziewiąte miejsce zajął Łukasz Wachowiak w rywalizacji indywidualnej, który o wejście do najlepszej ósemki świata przegrał z późniejszym srebrnym medalistą z Chin.

W turnieju mikstów Kacper Zając wraz z reprezentantką  Gruzji - Anią Pirosnanashvili dotarli aż do ćwierćfinału mistrzostw i zajęli ostatecznie V-te miejsce.Mistrzami Świata zostali Niemcy, którzy pokonali w finale drużynę Chin, a brązowy medal zdobyła reprezentacja Belgii.

Oprócz rozgrywek sportowych organizatorzy zapewnili zwiedzanie Narodowego Parku na Pustyni i Oceanarium w Eilacie, W programie mistrzostw nie zabrakło również imprez kulturalno-integracyjnych, np. Wieczór Narodów - w którym każda nacja zaprezentowała narodowy program, prezentujący kulturę i tradycję danego kraju. Śmiało możemy powiedzieć, że polska prezentacja cieszyła się wielką popularnością. Jako jedyna zaprosiła do wspólnej zabawy wszystkich uczestników turnieju. Dodatkowo udało nam się przybyć do Izraela trzy dni przed turniejem, co pozwoliło nam na zwiedzenie tak ważnych miejsc jak: Jerozolima i Betlejem.

Chcieliśmy serdecznie podziękować władzom miasta Zielonej Góry, Województwa Lubuskiego, Dyrekcji Lasów Państwowych w Z.Górze i Dyrekcji Gimnazjum w Drzonkowie za dofinansowanie wyjazdu na mistrzostwa oraz Hurtownisportowej.net za wyposażenie w sprzęt sportowy naszej ekipy, bo jak widać na załączonych zdjęciach nasi sportowcy wyróżniali się na tle innych reprezentacji i godnie reprezentowali nasz kraj.

Paweł Sorczyński


Ilość komentarzy: 0

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.