...

DMP niepełnosprawnych - rozliczenie imprezy

Kategoria: Inne wiadomości - Niepełnosprawni / 23 Lutego 2016

DMP 2015 - niepełnosprawni/foto by PZTS

Wyświetleń: 3391

Komentarzy: 30

Tagi:
niepełnosprawni
PZTS

Po wielu tygodniach oczekiwania, nareszcie PZTS przesłał mi materiały rozliczeniowe związane ze sportem osób niepełnosprawnych. W przeciągu kilku dni opublikuję wszystko, co otrzymałem. Na pierwszy ogień idą Drużynowe Mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych, które odbyły się 14-15.11.2015 r. w Drzonkowie.

Najbardziej zastanawiają mnie wydatki na sprzęt sportowy na nagrody dla najlepszych drużyn. Każdy z medalistów otrzymał torbę, ręcznik, skarpetki i czyścik - wszystko Andro oraz pokrowiec z Adidasa. Kosztowało to nas - podatników 5035 zł. Jak myślicie, kto na tym zarobił?

Wynajem hali kosztował 1900 zł. Podczas turnieju organizatorzy zużyli materiałów za 804 zł (prawdopodobnie chodzi o piłeczki i papier do druku). Koszty pośrednie wyniosły 1600 zł - czym są koszty pośrednie? Nie mam pojęcia.REKLAMA Czytaj dalejPoniżej oficjalny dokument z PZTS. Gdyby były trudności z otwarcie/przeczytaniem, proszę kliknąć TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKI
Ilość komentarzy: 30

obiektywny napisał:
23 Lutego 2016
IP: 94.78.178.*
Redaktorze jak nie wiesz czym sa koszty posrednie to jak rozliczasz podatki np z redakcji. Odsyłam to lektury mini ekonomia. I wcale nie mam zamiaru tu bronić pzts tylko twoje ignoranctwo i chec zysku (czytaj wejscia na strone i autoreklama) juz od dłuzszego czasu pokazuja twoja prawdziwe ja. Wcale nie chodzi Tobie o dobro tenisa tylko o własny biznes. Nie zawachasz sie oczernić nikogo nawet kosztem dzieci. Sądze że mój kom bedzie najwyżej pare minut, czas start

PawelG napisał:
23 Lutego 2016
IP: 185.55.65.*
obiektywny a na czym ten moj wlasny biznes polega? Co to za roznica, czy wejdzie mi 3000 czy 2500? Jak widzisz, nie zarabiam na reklamach. Zatem?

Problem jest w kwestii gospodarowania publicznych pieniedzy. Jezeli tego nie dostrzegasz, to twoj problem.

zawodnik napisał:
23 Lutego 2016
IP: 93.105.58.*
Ponownie poletko trenerki E.M ,która nie mogła już doić Startu to założyła spółkę z Prezesem W.W i karuzela dalej się kręci.

... napisał:
23 Lutego 2016
IP: 89.231.110.*
do obiektywnego, koszty pośrednie ciekawa pozycja, ciekawa dla tego, że co zawiera określa MSiT w załączniku nr 3 do wniosków, tu tego załącznika nie przedstawiono. Patrzę na to rozliczenie i za bardzo go nie rozumiem. PZTS wybrał formułę wyjaśnienia najgorsza, gdyż nie da się jej skonfrontować z planem.
co do nagród wiadomo, że zapacano za te nagrody firmie AGA SPORT.
ale suma summarum, da się rozwikłać i to rozliczenie. ps. ciekawe jest rozliczenie sędziów, gdyż podobno ich nie było?!

Zniesmaczony napisał:
24 Lutego 2016
IP: 83.14.127.*
Myślałem że na nagrody wydano więcej..bo były niezłe. Rozliczenie jest ok, ministerstwo dało pieniądze, zawody się odbyły, nikt nie ucierpiał, sprawozdanie zatwierdzone itd. Może by Pan opublikował sprawozdanie z nocnego maratonu.

obiektywny napisał:
24 Lutego 2016
IP: 83.12.223.*
Jak widać z poniższego tekstu i tak nałożył organizator na siebie tylko minimalne koszty pośrednie , dlatego nie rozumie o co chodzi P Gasiorskiemu z tymi akurat kosztami. W dalszym ciagu uwazam, że ma Pan ukryty w tym swój cel. Tylko celebrytom wychodza na dobre wywoływane afery. Z pewnościa nie słuzy to dobry tenisa, gdzie i tak juz dzisiaj trudno jest zdobyc sponsora. Środowisku naszemu niepotrzbne sa kolejne afery tylko rozsądne reklamowanie w celu przyciagniecia kibiców i tym samy sponsorów.

Podaje kilka informacji ktorych źródłem jest:
Regulacje MF EOG/NMF
Podręcznik zarządzania i kontroli dla programu adriatyckiego IPA, s. 49 ? 52
Dodatkowe wytyczne dla EFRR ? Ryczałtowe rozliczanie kosztów ogólnych
Podręcznik użytkownika EFRR, Rozdział 2: Zasady kwalifikowalności, s. 25 - 32
"ośrednie koszty projektu (koszty ogólne, koszty pośrednie) to wszelkie kwalifikowalne koszty,które nie mogą być wskazane przez beneficjenta i/lub partnera projektu jako bezpośrednio związane z projektem, ale które można wskazać i uzasadnić w ramach systemu rachunkowości, jako poniesione w bezpośrednim związku z bezpośrednimi kosztami kwalifikowalnymi projektu.
Koszty ogólne są kosztami pośrednimi, które mogą obejmować koszt zatrudnienia personelu nie zaangażowanego bezpośrednio w projekt i koszty niebędące wynagrodzeniami, np. koszty
ogrzewania, oświetlenia, inne koszty lokalowe oraz podstawowe koszty biurowe w dużych
organizacjach, o ile są one zasadne i związane z projektem.
Budżet kosztów pośrednich może zawierać takie pozycje kosztorysowe jak:
? koszty funkcjonowania biura, tj. prąd, gaz, ogrzewanie, woda, sprzątanie, akcesoria biurowe,czynsz, inne opłaty związane z eksploatacją lokalu wg obowiązującej stawki;
? koszty administracyjne, tj. telefon, faks, internet, poczta elektroniczna, powielanie, materiały biurowe i akcesoria związane z działaniami na rzecz projektu;
? inne koszty administracyjne absolutnie niezbędne do zakończenia realizacji projektu, np. koszty pracy pracowników wspomagających (np. zatrudnionych na umowę zlecenie lub o dzieło na czas określony do konkretnych prac pomocniczych) i głównej kadry zarządzającej niezwiązanej bezpośrednio z wdrażaniem projektu; powszechnie używane środki trwałe (koszt amortyzacji)".

do obiektywnego napisał:
24 Lutego 2016
IP: 89.231.110.*
panie "obiektywny" jestem pelen podziwu pańskiej znajomosci rachunkowości, jednak co dla jednych jest bezposrednie, dla innych jest posrednie, i na odwrót. trzeba wiedzieć o czym rozmawiamy. faktycznie MSiT dokładnie definuje pozycje kosztowe i ich przypisanie. Jednak w tym rozliczeniu podane są tylko suche liczby, a nie ma ich opisu, np. co i gdzie kupiono nagrody, listy sędziów, liczby drużyn i ich skład finansowany z otrzymanej dotacji, rozliczenia z hotelem, jak to było z wyżywieniem. co do samych kosztów pośrednich, MSiT przewiduje max 5% tych kosztów do wysokości dofinansowania, a ja bym chciał wiedzieć ile zaplanowano na telefony, i ile wydano, czy te telefony były w sprawie tych zawodów, czy też przy okazji dotyczyły czegoś innego, czy były zdefiniowanie osoby zajmujące się tymi zawodami, czy też mógł być każdy.
pnie obiektywny ja jestem ze starej szkoły rachunkowości, wykształcony przez guru polskiej i nie tylko szkoły rachunkowości, i może dla tego moje zdanie jest inne niż twoje.
panie Pawle proszę drążyć sprawę bo ona według mnie śmierdzi!!!

do do obiektywn napisał:
24 Lutego 2016
IP: 83.14.127.*
..tak samo jak Ty

do... napisał:
24 Lutego 2016
IP: 81.190.171.*
Na Drużynowych Mistrzostwach Polski w Drzonkowie sędziowie byli.
Prezes Lubuskiego OZTS
R.Kulczycki

obiektywny napisał:
24 Lutego 2016
IP: 94.78.178.*
Z jednym sie zgadzam rzeczywiście jesteś ze starej szkoły. Potrzebna jest ci afera, to ja rób ale nie niszcz pracy innych ktorzy poswiecaja swoj czas i pieniadze na rozwój tenisa , a przez takich jak ty i redaktor na meczach ekstra i 1 ligi sa zawrotne tłumy 1-20 kibiców , a potencjalny sponsor mowi , ze nie bedzie łożył pieniedzy na cos co nie ma przyszłości. Gąsiorski dba tylko o swój turniej, nie wazne jakie afery wynikały tam poczawszy od pijanych nie tylko dorosłych.

do obiektywnego napisał:
24 Lutego 2016
IP: 89.231.110.*
proszę "pana obiektywnego", jakbyś nie zauważył to są moje pieniądze, redaktora, być może i twoje, to nie są prywatne środki Kowalskiego, bo gdyby tak było to niech się martwi Kowalski.
Problem polega na tym, że ja szanuje pieniądze publiczne, dla innych te publiczne to jest woreczek z którego się sponsoruje samego siebie, bez obowiązku wyspowiadani się publicznego.
tak masz rację nie mam szacunku dla nowej szkoły, bo jest to kiepska szkoła czego jesteś przykładem, ale na szczęście są jeszcze ci z dobrych szkół.
zarzucasz ze niszczę ts, a wskaż choć jeden przykład działania na szkodę, czy uważasz, że gdy złapiesz złodzieja za rękę na kradzieży, to muszę milczeć by nie szkodzić złodziejowi?
Panie prezesie "tysiąclecia" być może byli liczący, a czy to byli sędziowie z kwalifikacjami, bo ja mam inną wiedze na ten temat.
Pozdrawiam!!!

obiektywny napisał:
24 Lutego 2016
IP: 94.78.178.*
Ja o chlebie , ty o niebie. Od sprawdzania wydatków publicznych sa odpowiednie jednostki i z tego co pisze redaktor takie sprawozdanie zostało zatwierdzone, temat został zamkniety a jezeli z tym sie ktoś nie zgadza i ma jakies dowody na popełnienie przestępstwa to odpowiem słowami redaktora " nie widzę zadnych złamań przepisów a jak masz inne zdanie to podaj ich do sądu" Twoja szkoła to jak dzisiejsza polityka " znajdzmy temat zastepczy zeby zatuszować własna nieudolność. Ja osobiscie brzydze sie wszystkimi aferami chce żeby moi zawodnicy mieli czym, w czym i za co grac i jezdzic na turnieje. Szukam sponsorów i wasze afery mi w tym nie pomagają. No ale cóż własnie ktoś mi podpowiedział , że Pawełek marzy o stanowisku trenerem kadry niepełnosprawnych dla sojego wiernego lub nawet samego siebie. Jesli to prawda to wszystko to wyjasnia.

do obiektywnego napisał:
24 Lutego 2016
IP: 89.231.110.*
"panie obiektywny" ty nie czaisz niczego, mam milczeć bo odpowiednie organa sprawdzają - "państwo to ja" i mi to rozliczenie się nie podoba, ma prawo mi się nie podobać?, bo według ciebie nie ma, i mam milczeć. zarzucasz szkodzenie, jak to bywa rzucasz słowa na wiatr, a jak mówią sprawdzam, to milczysz. Jak mam ci pomóc finansowo jak ty nie szanujesz publicznych pieniędzy, nie jesteś wiarygodnym partnerem.
nie warto z tobą rozmawiać przecież to widać jak konformizm z ciebie wyłazi każdą szparą.

odpowiedź na wp napisał:
24 Lutego 2016
IP: 81.190.171.*
Nie wiedziałem, że hierarchii prezesów wysunąłem się na czoło, nawet przed prezesa stulecia, chciałbym tylko wiedzieć, kto taką klasyfikację w Polsce prowadzi? Przyjacielu - podpisz się.
Sędziowie byli wykwalifikowani i przeszkoleni, są sędziami i klasy okręgowej lub kandydatami na sędziów (jest też taka klasa sędziów), nie mówiąc już i sędziach głównych.
Ja też Cię pozdrawiam
R.K.

... napisał:
24 Lutego 2016
IP: 83.22.115.*
Żal mi was wszystkich...

.. napisał:
24 Lutego 2016
IP: 37.47.11.*
Proszę o tą listę sędziów i ta co poszła do skarbówki rozumiem że to byli sędziowie na umowie!!! ???

omg napisał:
24 Lutego 2016
IP: 31.174.43.*
Weź się Paweł walnij w łeb z tymi twoimi aferami. W życiu pewnie nie rozliczyłeś złotówki do żadnej instytucji więc masz pewnie średnie pojęcie na te tematy.

Budżet napisał:
24 Lutego 2016
IP: 5.60.186.*
W budżecie wydatków publicznych nie ma takich kosztów !!!
To nie jest zwykła rachunkowość tylko finansów publicznych, które nie łatwo rozwikłać.
Sędziowie mają diety.

ALTS napisał:
24 Lutego 2016
IP: 5.60.186.*
Paweł nie boi się kontroli w ALTS, bo tam wstawił Zarząd wykonawczy i na nich ściągasz odpowiedzialność, ale nie łatwo będzie się wytłumaczyć z tego co robisz na rachunek obcy.

PawelG napisał:
24 Lutego 2016
IP: 185.55.65.*
Już jutro kolejne dokumenty z PZTS.

Śmiechu warte napisał:
25 Lutego 2016
IP: 188.146.135.*
Może listę sędziów podać z numerem pesel i serią dowodu osobistego!Puknijcie sie w głowę zanim napisze głupoty.

... napisał:
25 Lutego 2016
IP: 89.231.110.*
śmiechu warte, jeżeli jest to sprawozdanie z wykonania zadania ze środków publicznych, do do niego powinno być dołączone i opisane zestawienie faktur, a także zestawienie imienne wypłaconych diet, a także potwierdzenie opłaconych składek na ZUS i odprowadzonego podatku. śmiechu warte, to są środki publiczne, a nie twoje własne z którymi możesz robić co chcesz ale też w granicach prawa.
czy wy boicie się tego, ze ktoś pyta się jak są szanowane środki publiczne, czy was to boli, czy też macie coś do ukrycia w tej materii???

do ... napisał:
25 Lutego 2016
IP: 80.55.14.*
Kolego,,, a ustawę o ochronie danych znasz, po za tym jakie masz prawo do wglądu w dokumenty wydatkowania pieniędzy pożytku publicznego , otóż żadne. To nie są twoje prywatne pieniądze i szczerze dziwie się pzts ze w ogóle dyskutuje i podaje jakieś sprawozdania na portalu aferzysty. Panie Pawle życzę więcej optymizmu i mniej afer które sam pan wywołuje w celu zwiększenia liczby pańskich gości. Osobiście mam własny pogląd na to co Pan robi dla tenisa (czytaj afera goni aferę tylko w jakim celu). Jesteś małym człowiekiem nie tylko wzrostem ale i etycznie. Nie zawachasz sie wywołać "sensacji nawet kosztem dzieci. Nie mówię o tej, ale o wielu innych, oceniasz innych swoja miara. Dla mnie jesteś tylko niedowartościowanym pismakiem.

zzz napisał:
25 Lutego 2016
IP: 89.228.162.*
Pawel chyba nie o druzynowe mpolski tobie chodzilo.Tam impreza byla dobrze zorganizowana wlacznie z hotelami jak i jedzeniem.Nie bylo sie tam czego uczepic.Sedziowie profesjonalni obsluga bardzo rzetelna.Wszystko bylo ok.

do do .... napisał:
25 Lutego 2016
IP: 89.231.110.*
kolego a znasz ustawę o informacji publicznej, wszystko co z pieniędzy publicznych jest finansowane jest jawne, i zacznij się douczać w tej kwestii bo mącisz tu sprawę. ponadto PZTS przegrało już jedna sprawę o zatajanie informacji w tym wynagrodzeń opłacanych ze środków publicznych. ucz się kolego, ucz!!!!

Hmm napisał:
25 Lutego 2016
IP: 83.5.214.*
Paweł jak zwykle robi problemy. Najpierw buntuje środowisko w środku swoją pseudo petycja a następnie wyciąga każdą aferę. Nie wspomina natomiast o tytułowaniu im Patryka swojego nocnego maratonu na którym tylko trzepie kasę. Osoba która szuka afer w tenisie a także ciągle oczernia ludzi w gminie Blachownia to osoba która nie potrafi tak naprawdę nic ponieważ tak zachowują się tylko ludzie którym zależy na kasie. Osoba która uważa się za najlepszego amatora w Polsce która jeździ tylko na turnieje słabo obsadzone a jak przegrywa na swoich mistrzostwach to uważa że przypadek. Prędzej bez ciebie Pawle zostanie usunięta trenerka niż z twoją "pomocą" . Do Drzonkowa nigdy żaden zawodnik nie miał pretensji zawsze są to bardzo profesjonalnie przygotowane zawody .

do dyktatu napisał:
26 Lutego 2016
IP: 89.231.110.*
Tak naprawdę to oskarżacie Pawła, że ma śmiałość zapytać PZTS jak wydaje pieniądze. To was boli, a przecież, PZTS to instytucja sportowa publiczna, mająca liczne przywileje, w tym korzystająca ze środków publicznych. PZTS broni się przed udzielaniem odpowiedzi (casus Piwowarski ? PZTS, gdzie po 400 dniach dopiero raczono odpowiedzieć i to po wyroku sądu). PZTS i nie tylko on ma obowiązek udzielania wyjaśni i nie jest to łaska, ale konstytucyjny i ustawowy obowiązek.
Tu nie chodzi o aferę, choć może tak to wyglądać, ale szacunek wobec obywatela, dbanie o publiczne pieniądze, nawet gdy to wygląda na ?pieniactwo? to trzeba szanować obywatela który pyta, bo ma do tego pełne prawo, a próba ograniczania mu tego prawa, przez różne formy, w tym i hejt oznacza, że wkracza dyktatura z cenzurą, której zadaniem jest ochrona nadanie prawomyślnych idei zgodnych tylko z dyktatem.
Pozdrawiam heitów z PZTS i okolic.

Do Dyktatu. napisał:
26 Lutego 2016
IP: 83.30.50.*
Paweł interesuje się niepełnosprawnymi a gdzie był te lata kiedy tutaj ludzie pisali że źle się dzieje wśród niepełnosprawnych? miał to w poważaniu. Zainteresował się dopiero jak Marek się pojawił u nas. Tym swoim zachowaniem bardzo szkodzi Markowi i tak naprawdę zastanawiam się komu zalezy bardziej na pieniądzach które mogą być jeśli by udało się zdobyć medal na paraolimpiadzie. Dziwne że nagle szuka tylko haka na wszystkich. Identycznie zachowuje się prowadząc portal o Blachowni. Niema żadnej neutralnej wypowiedzi tylko samo jechanie po kimś i to ma być dziennikarz?

zzz napisał:
28 Lutego 2016
IP: 89.228.166.*
A od czego jest dziennikarz wlasnie od tego zeby wytykal bledy jakie sa w danych dziedzinach.Dawniej nie wiedzial ze sa tez dopuszczani z gr.11.byl przeciez pewien czas ze oni nie byli wysylani wogole na imperexzy wiekszej rangi .wiec czego sie go czepiacie a miedzy czasie szkolil tego Marka po to aby opierdzielal tych ulubiencow obecnej p.Trenerb ,ktorzy robia afery na zawodach krajowych a byc moze i poza krajem.chodzi oczywiscie o grupe meska z tej 11.Spojrz czlowieku czy ty tak wszystko idealnie robisz dla tego kraju i tego sporu.dobrze ze chociacz ten czlowiek sie odezwal ,bo nadal by byla samowolka obecnej trenerki i bazowanie tylko na wynikach wiadomo jakich zawodnikow.Spadaj czlowieczku i czep sie blizszej swojej rodzinki a nie Pawla jak chce cos dobrego robic dla sportu niepeln.A ta pani to co ona dla kasy nie siedzi tyle lat i wklada do swojej kieszonki,przyjrzyj sie jej dokladnie czyzby jest super czystym trenerem ze bez korzysci nie siedzi w tej kadrze.Rozum zupelnie powykrecalo wanm do gory nogami.Patrzycie jak wielbiciele obecnego pisuaru.choc jest zle ale musimy gadac ze jest super.Zenada

Do zzz napisał:
28 Lutego 2016
IP: 83.30.192.*
Droga Tereso uspokój się wszyscy wiemy ze to ty piszesz. Niestety ale kto uczył kogo Paweł Marka czy Marek Pawła . Tak się składa że za trenerką nigdy nie byłem i nie jestem jednak uważam że są granice rozsądku. "Spadaj czlowieczku i czep sie blizszej swojej rodzinki a nie Pawla jak chce cos dobrego robic dla sportu niepeln. " i uważaj na to co piszesz .

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.