Kategoria: Zawodnicy - Pozostałe / 11 Lutego 2016

Wyświetleń: 7507

Komentarzy: 7

Tagi:
Jan-Ove Waldner

Człowiek legenda, Mozart tenisa stołowego, niezniszczalny Jan-Ove Waldner w wieku 50 lat zakończył swoją bogatą w sukcesy karierę sportową. Waldner to dla mnie najwybitniejszy tenisista stołowy. Zdobył łącznie 37 medali na najważniejszych imprezach. Był mistrzem i wicemistrzem olimpijskim, 15-krotnym medalistą mistrzostw świata, 14-krotnym medalistą mistrzostw Europy, siedmiokrotnym zwycięzcą Europa TOP12, zdobywcą Pucharu Świata. Wygrał wszystko.

Swój ostatni ligowy mecz rozegrał dziś. W szwedzkiej ekstraklasie drużyna Waldnera Ängby/Spårvägen Elit zagrała z BTK Rekord. Waldner w tym spotkaniu zdobył jeden punkt. Mistrz pokonał Simona Arvidssona 3:2, a w ostatnim pojedynku w swojej karierze przegrał z Andreasem Törnkvistem 1:3.

IP: 188.123.215.*
Największy wirtuoz w historii tenisa stołowego.Wielu zawodników brało z niego wzór,odszedł w wieku 50 lat na sportową emeryturę, ale będę zawsze o nim pamiętać,ponieważ był i jest moim idolem.

IP: 217.172.244.*
Dlugo nie trafi sie taki wirtuoz tej dyscypliny sportu.To co wyczynial z blokiem to fenomenalna sprawa.Oko sie radowalo ten jego bloczek co potrafil z nim wyczyniac,nie wspome o bekhendzie czy forchendzie.wiedza jego talentu powinna byc pokazywana przyszlym zawodnikom.Niech sie wzoruja na jego grze.Wiedzial kiedy ma odejsc i to z pokora zrobil.Zyczymy dalej duzo zdrowia jak i pracy z mlodzieza.

Gre Uwe mozna caly czas ogladac i nigdy sie nie znudzi tak jest wysmienita.