...

Uchwały i wnioski z Walnego PZTS

Kategoria: Inne wiadomości - Pozostałe / 17 Grudnia 2015

Wyświetleń: 5557

Komentarzy: 8

Tagi:
PZTS
uchwały

Brak chęci składania wniosków na wszystkie konkursy w Ministerstwie Sportu czy też niechęć reorganizacji biura PZTS dla zapewnienia realizacji zadań statutowych poprzez oddzielenie funkcji dyrektora, a może koordynatora biura od funkcji czasochłonnych, jak prowadzenie Wydziału Rozgrywek - to tylko niektóre odrzucone propozycje uchwał przez Walne Sprawozdawcze Zgromadzenie Delegatów PZTS.

Komisja Uchwał i Wniosków [29.08.2015]:

Uchwały zgłoszone na Zebraniu:REKLAMA Czytaj dalejDelegat Jacek Kamza (mandat nr 55) w imieniu WZTS-u:

1. Usunięcie z Regulaminu rozgrywek wprowadzonego obowiązku gry zawodnika w kategoriach młodzieżowych w 1 lidze – od obecnego sezonu (2015/2016) i wprowadzenie zamiast tego bonusa punktowego (+1 pkt do regulaminowego).
WYNIK: Za: 6, Przeciw: 15, Wstrzymujących się: 4
2. Zakaz gry zawodnikach w kategoriach młodzieżowych w tym samym terminie i kolejki w rozgrywkach Superligi i ligach niższych.
WYNIK: Za: 5, Przeciw: 15, Wstrzymujących się: 2

Delegat Barbara Kowalska (mandat nr 22):
1. Opracowanie przez Zarząd i przedstawienie Walnemu Zgromadzeniu Delegatów realnej strategii Polskiego Związku Tenisa Stołowego ze szczególnym uwzględnieniem:
- systemu zdobywania i podnoszenia kwalifikacji zawodowych w tenisie stołowym zgodnych z Polską i Europejską Ramą Kwalifikacji Zawodowych;
- systemu przygotowań do Igrzysk Olimpijskich 2020 i następnych poprzez transparentne przeprowadzenie drogi szkoleniowo-sportowej od młodzika do seniora;
- system promocji tenisa stołowego dla zwiększenia ilości uprawiających.
WYNIK: Za: 20, Przeciw: 0, Wstrzymujących się: 0
2. Przeprowadzić reorganizację biura PZTS dla zapewnienia realizacji zadań statutowych poprzez oddzielenie funkcji dyrektora a może koordynatora biura od funkcji czasochłonnych jak prowadzenie Wydziału Rozgrywek.
WYNIK: Za: 2, Przeciw: 9, Wstrzymujących się: 7
3. Zobowiązać biuro do składania wniosków na wszystkie konkursy w Ministerstwie Sportu.
WYNIK: Za: 1, Przeciw: 13, Wstrzymujących się: 3

Delegat Dolnośląskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego Zygmunt Sułkowski (mandat nr 5).
W imieniu klubów Ekstraklasy Kobiet i Superligi Mężczyzn to jest: AZS UE Wrocław, MKSTS Polkowice, ZKS Odra Głoska Roben, podjęcie Uchwały mianowania jednego sędziego na mecze Superligi i Ekstraklasy.
WYNIK: Za: 9, Przeciw: 8, Wstrzymujących się: 3.

Henryk Oleksiuk, Delegat POZTS w Rzeszowie (mandat nr 47)
Wniosek o podjęcie Uchwały o następującej treści:
„Sprawozdawcze Zwyczajne Walne Zgromadzenie Delegatów PZTS w dniu 29 sierpnia 2015 r. podjęło uchwałę o zorganizowanie przed Walnym Sprawozdawczo-Wyborczym Zgromadzeniu Delegatów PZTS w 2016 r. /w terminie 7 – 14 dni przed Zgromadzeniem/, Walnego Sprawozdawczo-Wyborczego Zebrania Sędziów-Delegatów reprezentujących wszystkie wojewódzkie związki tenisa stołowego. Podczas tego Zebrania Sędziowie-Delegaci wybiorą spośród siebie Przewodniczącego Kolegium Sędziów PZTS oraz członków Kolegium Sędziów /w ilości określonej przez Sędziów-Delegatów/, którzy będą reprezentować całe środowisko sędziowskie przez kolejną 4-letnią kadencję, równą kadencji nowego Zarządu PZTS. Nowo powołane Kolegium Sędziów PZTS opracuje projekt Regulaminu, który przedstawi do zatwierdzenia przez Walne Sprawozdawczo-Wyborcze Zgromadzenie Delegatów PZTS bądź nowo powołany Zarząd PZTS. Do przygotowania i przeprowadzenia Walnego Sprawozdawczo-Wyborczego Zebrania Sędziów-Delegatów zobowiązuje się obecnie funkcjonujące Kolegium Sędziów PZTS”.
WYNIK: Za: 15, Przeciw: 0, Wstrzymujących się: 2

Marian Skorodzień (delegat nr 71)
Podać pod ponowne głosowanie Delegatów, czy utrzymujemy podjętą Uchwałę z 2013 dotyczą, że sprawozdanie Zarządu PZTS ma być dostarczone na 14 dni przed Walnym Zgromadzeniem Sprawozdawczym czy ją zmieniamy.
WYNIK: Za: 17, Przeciw: 0, Wstrzymujących się: 0

Kazimierz Skrzypek (mandat nr 35)
1. Prośba o przesłanie informacji w jakiej pozycji kosztów ujęte są rezerwy na ewentualne koszty postępowania sądowego wraz ze szczegółowymi pozostałymi kosztami tej pozycji.
WYNIK: Za: 9, Przeciw: 1, Wstrzymujących się: 3
2. Prośba o przesłanie informacji kiedy nastąpiła strata w wysokości 1.235.921,83 zł
WYNIK: Za: 10, Przeciw: 0, Wstrzymujących się: 4

Wiesław Pięta, wniosek
O ustosunkowanie się Zarządu PZTS do uwag Komisji Rewizyjnej PTZS i podanie do publicznej wiadomości, protokół z posiedzenia Zarządu PZTS.
WYNIK: Za: 15, Przeciw: 0, Wstrzymujących się: 0

Tadeusz Szydłowski (mandat nr 30), wnioski
1. Przesłać protokół z Walnego Zebrania Delegatów z dnia 29.08.2015 r. wraz z załączonymi wnioskami i uchwałami w ciągu 30 dni.
WYNIK: Za: 15, Przeciw: 0, Wstrzymujących się: 0
2. Podsumowania współzawodnictwa sportowego do dnia 30 czerwca danego roku.
WYNIK: Za: 14, Przeciw: 0, Wstrzymujących się: 1
3. Zwoływania Zebrania Walnego Zebrania Delegatów najpóźniej do 10 lipca (weekend) danego roku.
WYNIK: Za: 14, Przeciw: 0, Wstrzymujących się: 1

Krzysztof Piotrowski (delegat nr 42)
Wnoszę o przekazanie zgodnie z obietnicą 50.000 zł za dziką kartę KST ENERGIA-MANEKIN Toruń na szkolenie młodzieży poprzez wyjazdy zawodników na zawody z cyklu ProTour.
WYNIK: Za: 9, Przeciw: 0, Wstrzymujących się: 7

Kazimierz Skrzypek (mandat nr 35)
W imieniu 10 drużyn Ekstraklasy Kobiet zgłaszam 3 punkty do zmiany Regulaminu Rozgrywek na sezon 2015/2016.
1. Jeden sędzia w Ekstraklasie Kobiet.
Wniosek nie głosowany, taki sam wcześniej zgłoszony wniosek delegata Sutkowskiego.
2. Punktacja za zwycięskie mecze w Ekstraklasie Kobiet „2” punkty, porażka „0”.
WYNIK: Za: 9, Przeciw: 1, Wstrzymujących się: 12

3. Dopisanie do punktu Regulaminu 9.1.2.4 po słowach „Superligi mężczyzn” słów „i Ekstraklasy Kobiet”. Cały punkt regulaminu 9.1.2.4. będzie miał brzmienie: „Zawodnik i zawodniczka posiadający obywatelstwo polskie lub Kartę Polaka (do kategorii młodzieżowca włącznie) występujący w rozgrywkach 1.ligi oraz w niższych klasach rozgrywkowych organizowanych przez Polski Związek Tenisa Stołowego i wojewódzkie związki tenisa stołowego może występować w rozgrywkach Superligi i Ekstraklasy Kobiet bez ograniczeń.”
WYNIK: Za: 15, Przeciw: 7, Wstrzymujących się: 1


Ilość komentarzy: 8

now napisał:
17 Grudnia 2015
IP: 93.105.178.*
po pierwsze nie ma czegos takiego jak "Ministerstwo Sportu", po drugiego jakby delegaci uchwalili składani wniosków na wszystkie konkursy organizowane przez MSiT to dopiero wykazaliby sie debilyzmem

? napisał:
17 Grudnia 2015
IP: 91.205.89.*
kto głosuje za tymi mlodzierzowcami w 1lidze? ile gram takiej tragedi jak w tym roku przez nich nie widzialem...

PawelG napisał:
17 Grudnia 2015
IP: 185.55.65.*
Zapewne chodziło im o wszystkie konkursy, w których mogą brać udział. A nie tylko raz do roku po kasę...

now napisał:
18 Grudnia 2015
IP: 93.105.178.*
Zapewne PiS-owi też tylko chodzi naprawę TK.

do znaku zapyta napisał:
18 Grudnia 2015
IP: 195.242.129.*
Sam jesteś tragedą

przepisy zmieni napisał:
18 Grudnia 2015
IP: 84.38.83.*
Powinni zlikwidować że młodzieżowiec musi grać w 1 lidze bo oni zaniżają poziom 1 ligi jak gry niepotrafią wygrać młodzierzowcy niektórzy jak ktoś jest dobry to i tak będzie grał po co robić sztuczne twory kto to wymyślił pewnie jakiś kompletny idiota.

Zdecyduj się w napisał:
18 Grudnia 2015
IP: 87.105.133.*
Czy jesteś: młodzieżowiec, czy...młodzie(rz)ow cy ?

Barbara Kowalsk napisał:
18 Stycznia 2016
IP: 31.63.166.*
Nie wiem czy można nazwać debilizmem składanie wniosków do Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz innych np FIO w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej . Jak się składa to się w wielu wypadkach dostaje a jak się nie składa to NIKT nie przyniesie. Ja na moje imprezy składam i w wyniku ostatniego konkursu dostałam z MSiT 20 000 , widziałam ze Bogoria dostała chyba dwa razy więcej Gratulacje. Na promocję , integrację , senioralne projekty itp są środki w różnych konkursach i można się starać lub nie . Dotacja pozwala nie korzystać ze środków i tak dużo wydających na sport amatorów. Ale przymusu nie ma. Zaproponowałam i nie kojarzy mi sie to z debilizmem .Ale jest wolnośc słowa i można to nazwać jak sie chce .pozdrawiam wszytskichpasjonató w

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.