...

Wniosek o odwołanie Elżbiety Madejskiej z funkcji trenera kadry!

Kategoria: Inne wiadomości - Niepełnosprawni / 08 Grudnia 2015

Wyświetleń: 8900

Komentarzy: 34

Tagi:
niepełnosprawni
Elżbieta Madejska

Podczas rozgrywanych w miniony weekend Indywidualnych Mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym ponad 50. zawodników i zawodniczek oraz trenerów podpisało wniosek o zwolnienie z funkcji trenera kadry narodowej osób niepełnosprawnych Pani Elżbiety Madejskiej.

Wniosek ten został już przesłany do Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz pocztą elektroniczną do Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Poniżej pełna treść wniosku.REKLAMA Czytaj dalejWNIOSEK
My - zawodnicy, trenerzy, działacze - niżej podpisani zwracamy się z wnioskiem o zwolnienie z funkcji trenera kadry narodowej osób niepełnosprawnych Pani Elżbiety Madejskiej. Polityka kadrowa prowadzona przez Panią Madejską od wielu lat budzi kontrowersje. Konsekwencją tego jest wiele materiałów w mediach ogólnopolskich szkalujących tenis stołowy w oczach przeciętnego Polaka. My, niżej podpisani mamy już dość. My, niżej podpisany nie chcemy, by Pani Madejska traktowała kadrę narodową jak prywatny folwark. My, niżej podpisani chcemy jasnych i przejrzystych kryteriów doborów zawodników do kadry narodowej, ale przede wszystkim, jasnych kryteriów powołań poszczególnych zawodników na zawody międzynarodowe. Niedopuszczalnym jest brak na zawodach międzynarodowych medalistów mistrzostw Polski czy samych mistrzów Polski ze względu na wiek czy przynależność klubową. Nasze kluby w sposób zdecydowany i stanowczy wyraziły opinię na temat Pani Madejskiej w ankietach przeprowadzonych przez Polski Związek Tenisa Stołowego. Dlaczego wtedy, Wy jako Zarząd PZTS, wy jako nasi przedstawiciele nie zareagowaliście? Dlaczego pozwalacie na manipulacje psychiczne osób z "grupy mentalnej"? Dlaczego dopuszczacie do sytuacji, że nasze środowisko negatywnie odbiera nie tylko instytucję jaką jest kadra narodowa, ale przede wszystkim samo powołanie do kadry?

My chcemy zmian, mamy już dość!

Wniosek podpisało 53. zawodników i zawodniczek oraz trenerów.

PAWEŁ GĄSIORSKI


Ilość komentarzy: 34

A może napisał:
08 Grudnia 2015
IP: 178.42.162.*
A może by tak wniosek o odwołanie Przybyłkiewicza?

A moze napisał:
08 Grudnia 2015
IP: 37.7.65.*
A może by tak Pan Pawel G przedstawil liste osob ktore walcza o jej odwolanie???Post z info. 53 prawdobodobnie fikcyjnych osob...Znam Pana Pawła G i wi3m jaki to tchórz...ale moze bys wstawil liste ???

A może / się za napisał:
08 Grudnia 2015
IP: 178.43.245.*
Pan Paweł zebrał listę na obecnych Mistrzostwach Polski i są to nazwiska znane , logiką jest że nikt z obecnych lub przyszłych kadrowiczów nie będzie ujawniał danych personalnych. Listę ma PZTS i może ją łatwo zweryfikować. A sprawy zaszły za daleko i warto dać szansę młodszym ...

Pozdrawiam

PawelG napisał:
08 Grudnia 2015
IP: 185.55.65.*
Lista z podpisami została przesłana do Zarządu PZTS oraz do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jestem tchórzem? Znasz mnie? Nie sądzę.

Dorota Bucław napisał:
08 Grudnia 2015
IP: 62.233.222.*
Paweł, a czemu nie przyszedłeś z tą kartką np. do mnie. Czyżbyś wybierał osoby, które byłeś pewien, że się Tobie podpiszą. Czy napisałeś , że na Mistrzostwach Polski było samych uczestników 132 plus trenerzy, którzy są jak napisałeś też na tej liście, więc dodajmy także trenerów. W związku z tym wychodzi, że było ponad 150 zawodników wraz z trenerami.
Jednak najgorszym jest fakt, że prawdopodobnie wybierałeś osoby, które miałeś pewność w 99% , że Tobie to pisemko podpiszą. Ja siedziałam na górze, tak gdzie wózki i ani razu nie widziałam Ciebie kręcącego się tam z tą jakąś listą, a tam siedzieli także zawodnicy z różnych klubów, nie tylko IKS AWF Warszawa.
Dwa uważam, że jako przedstawiciel komitetu zawodniczego, do którego zostałam wybrana powinieneś chociażby pokazać mi to pismo i się ze mną skonsultować, a nie samozwańczo biegać z jakąś tam listą, której treść napisałeś przed Mistrzostwami.
Do Ministerstwa możesz napisać, aby dawali więcej pieniędzy na wyjazdy ponieważ uważasz, że każdy Mistrz, z każdej grupy powinien pojechać na co najmniej 2 turnieje - koszt mniej więcej 600 euro plus dojazd. Będę mile zaskoczona jeżeli dostaniemy więcej pieniędzy, tak aby kadrowicze, Ci którzy jeżdżą musieli jechać na minimalną ilość potrzebną do wyrobienia factoru turniejowego, aby zakwalifikować się na Paraolimpiadę.
W związku z powyższym j podejrzewam, że jeśli będziemy spali na pieniądzach tzn. Ministerstwo da tyle pieniędzy do PZTS-u, aby wszyscy mogli sobie jeździć na kilka turniejów, łącznie z Mistrzami danych klas to będę biła Tobie brawo. Przypatrz się jak wygląda powoływanie w innych krajach, czy tam jeżdżą wszyscy Mistrzowie z klas. NIE !!!, do tego wymogi jakie są przed nimi stawiane np. przed Francuzami to jest terror, a my w porównaniu z nimi mamy sielankę. Teraz na Mistrzostwach Europy z klasy 2 kobiet była tylko jedna Francuzka, chociaż jeszcze 2 mają szansę na zakwalifikowanie się do Rio, ale nie spełniły wymogów i nie pojechały na ME, tam zawodnicy są trzymani krótko na smyczy i ja się cieszę, że u nas jest zupełnie inaczej w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
Zaraz pojawią się posty krytykujące mój wpis, ale osoby, które nie znają realiów , co dzieje się w niektórych federacjach, niech się cieszą, bo gdybyś je znał to nie biegałbyś z tą kartką i nie zbierał podpisów, tylko cieszył się, że u nas jest tak , a nie inaczej.

po co napisał:
08 Grudnia 2015
IP: 37.47.8.*
pani doroto jest jak jest między innymi dzieki pani jakoś nie widzialem pani jak dyskryminowani pani kolegów za starość jak chciała pani trener. pieniądze gdyby byl właściwy plan startowy to by starczyło dla wielu. co do ostatnich mp to byl skandal organizacyjny i finansowy .

PawelG napisał:
08 Grudnia 2015
IP: 185.55.65.*
Dorota podpisy zbierałem w sobotę. Nie wybierałem zawodników, chodziłem po sali, rozmawiałem z ludźmi, dawałem im wniosek do przeczytania i ewentualnego podpisania. Miałem zebrać 20. podpisów, ale chętnych było znacznie więcej. Mnie nie chodzi o liczbę wyjazdów, chodzi o transparentność, o podejście trenerki do zawodników, o jej "prywatny folwark".

Dorota Bucław napisał:
08 Grudnia 2015
IP: 62.233.222.*
Paweł bardzo proszę o przesłanie mi tego pisma z efektem końcowym czyli podpisami, bo przecież nie było to anonimowe pismo i podpisy.

Cała prawda ;) napisał:
08 Grudnia 2015
IP: 83.22.146.*
Wszystkie imprezy zorganizowane w tym roku przez PZTS (GP,DMP,IMP) trudno pozostawić bez komentarza.

Głównie podejście organizatorów, ale również i zawodników.

Po pierwsze terminarz i lokalizacja.

Po drugie system rozgrywek i brak stołów do rozgrzewki, brak kawy czy herbaty, nie wspominając o jakości, lokalizacji wyżywienia i dostosowanym zakwaterowaniu.

Po trzecie brak zainteresowania ze strony władz lokalnych, wojewódzkich czy miasta.

Po czwarte brak jakiegokolwiek sponsora, brak wolontariuszy.

Po piąte brak szacunku wielu klubów i zawodników do rangi zawodów. Przystąpienie do rozgrywek w cywilnej lub treningowej odzieży (nawet Reprezentanci Polski).

Po szóste brak wszystkich medalistów na ceremonii (o ile można to nazwać ceremonią) wręczania medali. Zawodnicy na podium w cywilnej odzieży.

Podsumowując. Organizacyjnie to świetlicowe turnieje.

I pewnie temu wszystkiemu nie jest winna tylko jedna osoba.

P.S.

Może każdy, kto na tej stronie i nie tylko tutaj, obraża innych najpierw przyglądnie się sobie.

A Pan Paweł może da przykład skoro tak na sercu jest mu dobro tenisa stołowego osób niepełnosprawnych i będzie się częściej pojawiał na turniejach.

Może zaangażuje się w ich organizację?

Częściej i w merytoryczny sposób coś napisze?

A na swojej stronie wyciągnie "Niepełnosprawnych" z "Innych wiadomości" do Głównego menu. Po prawej stronie jest jeszcze miejsce

Pozdrawiam i powodzenia.

Cała prawda.

PawelG napisał:
08 Grudnia 2015
IP: 185.55.65.*
Co najmniej jeden turniej chciałem zorganizować w tym roku w Blachowni. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi z PZTS. Ani pozytywnej, ani negatywnej. Podobno sprawa trafiła z PZTS do Ministerstwa. Wszystkie turnieje zostały rozegrane w Gdańsku. Co do samego otwarcia i rozdania nagród, masz rację.

Cała prawda ;) napisał:
08 Grudnia 2015
IP: 83.22.146.*
Zapomniałem jeszcze o nieobecności Ikon Polskiego Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych.

Nie chodzi mi nawet o ich udział w turnieju jako zawodników, ale pojawienie się w dniu finałów, na wręczeniu medali, może rozegraniu np. meczu pokazowego. Zaprezentowanie się i zapoznanie z młodymi zawodnikami. Wspólne zdjęcie, pomoc w promocji tej dyscypliny itp.

Dobrej nocy.

Cała prawda

Do cała Prawda. napisał:
08 Grudnia 2015
IP: 83.29.72.*
Zapomniałeś dodać jeszcze parę innych kwestii jak chociażby brak maszynki do sprawdzania na jakim kleju gra zawodnik podczas mistrzostw a wiem że było podejrzenie oszustwa na co sędzia odpowiedział że nie jest wstanie tego sprawdzić. Czy aby podczas Mistrzostw Polski nie było obowiązkiem dostarczenie przez związek takowego urządzenia?. Brak sprawdzania sprzętu przez połowę sędziów. Zawsze w debla grało się w tych samych koszulkach lub bardzo podobnych teraz całkowicie to olano. Sędziowie nie znali i nie zwracali uwagi na serwis z ręki, na boczne serwisy osób grających na wózkach. Pod miejscem do gry było po 3-4 doradców dla zawodników a jak wiem może być tylko trener. Czas rozgrywania pojedynków podczas GP i MP były tylko teoretyczne od połowy 1 dnia .

Hmm napisał:
08 Grudnia 2015
IP: 83.29.72.*
A co do ciebie Dorotko przypominam podpisy są tylko i wyłącznie do wglądu osób do których to pismo zostało skierowane a przekazanie go tobie abyś sobie mogła popatrzeć kto podpisał na pewno by nie wyglądało ciekawie jak tylko osoby podpisujące się dowiedzą.

Dorota Bucław napisał:
08 Grudnia 2015
IP: 62.233.222.*
Paweł czyli pismo było dla wybrańców? Jeśli tak to mało to demokratyczne podejście i w tej sytuacji rozumiem dlaczego nie przyszedłeś do mnie.
Co do turnieju to faktycznie wiem, że chciałeś je zorganizować, ale skończyło się to tylko na Twoim chceniu. Myślałam, że może się potem z niego wypisałeś, ale napisałeś tutaj powód.

znawca napisał:
08 Grudnia 2015
IP: 93.105.58.*
Wniosek o odwołanie jak najbardziej zasadny,dość niszczenia zawodników i ich wysiłku przez pseudo-trenerkę oraz forsowanie do kadry pupilów z IKS.

Do Dorota napisał:
08 Grudnia 2015
IP: 83.29.72.*
Dlaczego i w tym i w temacie o MP piszesz że ja to Paweł?. Wyraźnie napisałem coś na temat części tego wniosku i całego zamieszania że Paweł chce bardziej coś ugrać dla Marka. Z drugiej strony myślę że gdyby nie on to by nic się nie ruszyło. Skoro jesteś jak się wyżej chwalisz w radzie zawodników udziel w takim razie odpowiedzi na następujące pytanie. Czy wszyscy zawodnicy wpisani na listę reprezentantów Polski otrzymują sprzęt z kadry? Skoro jak już przytoczyłem sytuację z zeszłych mistrzostw zawodnicy którzy takowego sprzętu nie otrzymali usłyszeli ze im się okładzina nie należy ponieważ są w kadrze. Oznacza to że im się tam należało. Jeśli nie otrzymują to co się dzieje z tym sprzętem?

PawelG napisał:
08 Grudnia 2015
IP: 185.55.65.*
Dorota pismo zostało skierowane do Zarządu PZTS i wysłane dziś pocztą. Przesłałem je również do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Tam też jest "do wglądu".

Do Dorota napisał:
08 Grudnia 2015
IP: 83.29.72.*
Jeszcze jedna kwestia co do twojej odpowiedzi.
Piszesz o wysyłaniu wszystkich natomiast jest paru zawodników jak Daniel Staszak (3 mistrzostwa), Sławek Brak (2 lub 3) którzy nie sa pierwszy raz Mistrzami lecz rok w rok wygrywają i przez ten czas nie było szans wysłac ich na turniej? a zabieracie zawodników którzy są poza czołówką rankingów?

R napisał:
08 Grudnia 2015
IP: 94.254.133.*
Brawo Dorota pierwsze mądre słowa które napisałaś właśnie wy macie sielankę i nie ważne co miałaś na myśli.Inne kraje mają wymagania cele a wy co macie?Przypominam to jest Kadra Narodowa a wy reprezentuje cie nasz kraj i waszym obowiązkiem jest być na każdym turnieju GP itp.A tym bardziej kadry szkoleniowej.Nasza kadra to samowolka robicie co chcecie bo i tak nie zależnie od wyników macie miejsce. ty mówisz o pieniądzach że jest ich mało kiedyś to ich było mało.Teraz to jest super.Przydały by się takie zasady jak opisujesz we Francji może wreszcie była by to kadra teraz jest tak że 80% kadry nie lubi trenerki ale głośno nie powie tylko po kątach modlą się kiedy ją usuną.W sumie to się nie dziwię bo to wścibskie babsko a 20% to przydupasy takie jak ty .Kiedyś podlizywałaś się śp prezesowi Borczuchowi teraz Madejskiej tak to ty odniesiesz sukces na pewno.Szkoda że nie byłaś taka aktywna jak ogłosili regulamin dyskryminujący kilku Mistrzów Polski.Pewnie dlatego że sama też ten łamałaś regulamin w dniu ogłoszenia miałaś skończone 35 lat ale co tobie mogą zrobić?Wyniki masz średnie ale przydupas jesteś najlepszy.I jeszcze jedno chcesz nazwiska z pismem a po co? teraz tak to cię interesuje.

Najlepsze wyjsc napisał:
09 Grudnia 2015
IP: 83.29.72.*
To odwołanie trenerki jednak uważam że pozostałe 2 osoby które pracują z kadrą czyli i Marek Biernat i Andrzej powinny zostać. Pierwszy jest bardzo dobry w sprawach organizacyjnych natomiast drugi ma chyba u każdego szacunek za sam charakter i życzliwość. Powinno się osobno zatrudni trenera dla wózków i są chyba obecnie 2 osoby które się na to miejsce nadają Zalesinski lub obecny trener Tarnobrzegu. Co do samej kadry powinno usunąć się zawodników którzy nie robią postępów a zastąpić ich świeżymi lub starszymi którzy jednak zdobywają medale MP. Skoro jest Igor w kadrze to i Ernest powinien być pozostali raczej odbiegają poziomem. W 11 klasie Marek pokazał że zasługuje na powołanie i danie mu szansy mimo wieku. W 9 Skoro jest i Paweł jeden i drugi i Dawid Sowa to czemu niema Darka Sciganego ?. W 7 powinno się powoływać młodszych zawodników którzy by mogli się ogrywać . W 6 skoro jest Tomek Mika to i powinni być Sławek Brak , Wojtek Wlazlo. Wózki:
Z 5 grupy tylko Daniel powinien dostać szanse.
W 4 raczej nic się nie wymyśli
W 3 Coraz większa ilość zawodników wydaje mi się że powoduje możliwość próby wyłowienia kogoś ciekawszego.
U kobiet natomiast raczej nic nowego się nie wymyśli ponieważ Tereska psuła by raczej tylko atmosferę.

M.N. napisał:
09 Grudnia 2015
IP: 176.112.113.*
Do "Najlepsze wyjśc" - zgodzę się, że nowe twarze i te stare powinny dostać szansę, ale nie jest to takie hop siup. Jest to temat do opisania szerzej, bo nie każdy ma wiedzę o co chodzi z faktorem i kwalifikacjami, a zwłaszcza budżetem, który często jest mylnie interpretowany.

Stąd między innymi pretensje Pawła G, że Marek Chybiński nie został powołany na ME były nietrafione.

Co do samego Marka, to równy gość i cholernie ambitny sportowiec - wzór. Jestem przekonany, że dostanie szansę, tylko nie jest mu do niczego potrzebny "mentor", on sobie to miejsce spokojnie wywalczy.

Miejmy nadzieje, że inni medaliści też.

obromad napisał:
09 Grudnia 2015
IP: 94.254.132.*
Ja bym Madejskiej nie odwoływał.To ikona i żywa legenda Gran Prix Polski z Grochowskiej,jeszcze z lat 80 -tych.Grała tam za czasów Mirka Kłysa,Grześka Gajka i Gienka Góreckiego.Myślę, że wie co robi i trudno byłoby o kogoś z podobnym doświadczeniem.

... napisał:
09 Grudnia 2015
IP: 31.6.140.*
W tej sprawie mamy jak wynika z wpisów kilka problemów:
1. zasady powoływania do kadry i prawidłowość szkolenia
2. zasady powoływania na turnieje międzynarodowe
3. zasady uzyskiwania sportowej grupy niepełnosprawności
4. jakość organizacyjna MP w Gdańsku za rok 2015
5. rozliczenie kosztowe MP w Gdańsku za rok 2015
6. wyjaśnienia wymaga sprawa sprzętu sportowego dla zawodników kadry
7. wyjaśnienia wymaga sprawa nagród przyznawanych w MP anno dominium 2015
I to tyle na wstępie, poza tym, trochę nie rozumiem zarzutów pani Doroty, ze Paweł nie podszedł by dać jej wniosek do podpisania, po pierwsze nie musiał, po drugie natarczywość jej w tej sprawie raczej wskazuje że nie chodzi o meritum sprawy, ale o to kto jest w grupie sprzeciwu. Funkcje które sprawuje pani Dorota, raczej powinny ją obligować do obiektywizmu, ale jak widać tego obiektywizmu brak.
Nie chcę oceniać merytoryczność zawodową pani trener (mam tu swoje zdanie i raczej nie bardzo pochlebne) bo to nie moja broszka, ale są inne cechy które trenera kadry narodowej powinny cechować, jak np. interpersonalnia, inteligencja społeczna, itp. cechy które sprzyjają integracji środowiska zawodników kadry, i nie za pomocą kija i marchewki, sprzyjają mobilizacji sportowej, itp. zachowania. Czy tak się dzieje, raczej nie, jak wynika z różnych opowieści bardziej obiektywnych, czasem subiektywnych, jednak wylania się z nich obraz osoby która utraciła kompetencje zarządzania kadrą.
Czy wniosek Pawła ma szansę, raczej nie, gdyż zarząd dzięki niepełnosprawnym zawodnikom, ma okazję do nadstawiania piersi do medali, i chwalenia się wynikiem sportowym, szczególnie gdy czynią to tacy zawodnicy jak Natalia i Patryk, i nie bez znaczenia jest sprawa finansowa, nie jest tajemnicą, że niepełnosprawni otrzymują jak na PZTS bardzo znaczące środki z budżetu (ponad 1,5 mln zł w 2015).
Czas przyniesie rozwiązanie, jest rok Olimpijski, zbliża się Rio, czy ktoś zdobędzie się na wymianę, raczej wątpię, po tak, ale przed, raczej nie.

Bez podpisu/ napisał:
09 Grudnia 2015
IP: 46.112.248.*
Istna dziecinada! Właściwie nie wiadomo kto do kogo ma pretensje. Jedna rzecz, uwagi do PZTS- zresztą słuszne jak najbardziej, ale...PZTS to nie Madejska, więc kogo tu oskarżacie? PZTS jest organizatorem GP i MP z tego co wiem. Zawalili, to nie ten poziom. Trudno. ROZGRANICZCIE TO.
Druga rzecz, wielu zawodników nie wiedziało o jakimś tam "pisemku" z podpisami!!! Jestem w tej grupie i mi się to nie podoba jeżeli ktoś pisze "My, zawodnicy, trenerzy i działacze". KTO??? Jestem w środowisku zawodników i niezależnie od mojej opinii, wiedza o czymś takim powinna mnie dotyczyć. Jak ponad 100 innych osób na zawodach, na których jakiś Paweł pisze pismo dyskredytujące poniekąd całe nasze środowisko tenisistów stołowych niepełnosprawnych. Bo to nie jest atak tylko na Panią trener, ale na nas wszystkich. Nie znam Pana Pawła. Dla mnie cały ten "pingpong" to brak rzetelności, ciągłe obrażanie i oczernianie innych. I chyba próba wybicia się w ten sposób. Myślę, że człowiek piszący pismo tego typu powinien zapoznać się z realiami!!! Z poziomem gry na zawodach międzynarodowych, a jak tak bardzo zna sie na tenisie niech porówna poziom europejski, światowy z tym co prezentują zawodnicy na MP, Jak na sercu mu leży dobro tego czy tamtego zawodnika niech się zapozna z sytuacją dogłębnie, zapyta zawodnika czemu nie jeździ, bo może sam zawodnik nie chce jeździć albo ma "dyscyplinarkę" (a jeżeli ktoś kilka razy zawala to nie może być w kadrze bo to jest nieuczciwe wb. tych którzy wywiązują sie ze swoich obowiązków)... ZERO RZETELNOŚCI ,ZERO PRAWDZIWYCH FAKTÓW. Odrobinę można sie tylko zainteresować i już ma się jakąś "uczciwszą opinię"... Nie jestem ani za ani przeciw, patrzę i wyciągam wnioski z tego co się dzieje. Smutna sytuacja.

szkoda, że bez napisał:
09 Grudnia 2015
IP: 176.221.124.*
Szkoda, że bez podpisu.
Poprzedniku. Jak i cała reszta.
Skoro jest problem to z konkretnymi hasłami można go rozwiązywać, wiadomo jakie leki podawać.
A jeśli się nie podpisujemy, a problem jest, to komuś zależy, by nic się nie zmieniało i pacjent konał.
Trudno się w jakikolwiek sposób odnosić do poprzedniego komentarza i w jaki wogóle sposób pismo Gąsiorskiego podobno go dyskredytuje.
Główny temat dyskusji to pismo. Rzeczowe sprawy są tu podane. Dodajecie wątki poboczne nie związane ze sprawą i się rozmydla.
Poza tym ... to pismo to sprawa polska, nie międzynarodowa. Każde państwo winno mieć własną wykładnię dostosowaną do swoich możliwości. Skoro jest problem, który trwa jak czytam lat ... x ... .to wybaczcie - to nie jest normalne.
P.S. Pani Doroto. Pismo Gąsiorskiego jest na samej górze. Nic więcej już Pani nie potrzeba.
Pozdrawiam.

GROS napisał:
09 Grudnia 2015
IP: 89.161.35.*
PO WIELU LATACH WSZECHWŁADZY NARESZCIE DOBRY IMPULS DO POPRAWY.

rakieta napisał:
09 Grudnia 2015
IP: 217.172.245.*
Dorota nikt ciebie nie wybieral do takiej komisji,o ile jestes to w komisji kadrowej lub radzie zawodniczej w kadrze.Wiec nie miej pretensji ze tak ta sprawe zalatwil Pawel.wiadomo bylo ze zawodnicy kadrowi rowniez wiedzieli otej sytuacji.wiec jesli tybylabys tym zainteresowana to tez moglas sama do niego podejsc.

rakieta napisał:
09 Grudnia 2015
IP: 217.172.245.*
Bardzo super ze nareszcie sie rusza sprawa tej kobity ,ktora tylko bazuje na dwoch zawodnikach.Bo reszte sobie sami miejsce w tej kadrze wywalczyli.Ile dla tej baby bylo problenu aby zaczela zabierac wozkarzy.dopiero po wynikach Ralala Czupera doszla do wnbiosku ze zlituje sie i jakas grupe utworzy ztych bardzo poszkodowanych zawodnikow.Wieksza polowa zawodnikow nie z kadry na ta kobiete nie mogla patrzec a co dopiero z nia gadac.O dziwo ze byla wogole jakby uspiona i nawet malo co sie wymadrzala.byla taka jaka powinna byc stale a nie naburmuszony wsciekly Mops.Nareszcie odwazyl sie czlowiek zalatwic ta sprawe,bo widzial jak sama podchodzi do jego zawodnika.

do najlepsze wy napisał:
09 Grudnia 2015
IP: 217.172.245.*
Drogi kolego ta tereska to juz definitywnie dalal sobie spokoj z kadra.Swoje juz zrobila dla tej dyscypliny i nich dalej robia to mlodsze od niej.Byla w tym roku powolana i sama z niej zrezygnowala ze wzgledow zdrowotnych jak i samej wspolpracy z pania Elizabeth.to jest opinia p.Teresy i prosze jej dalej nie wytykac na tym forum.Ona chc eaby byla caly czas sprawiedliwosc nawet i w kadrze a nie tylko widzimi sie tej pani kogo chce a kogo nie chce choc robi wyniki na skale bycia w kadrze. Jestem zdania ze kazdemu trzeba dac szanse.Nawet wystapilam aby na moje miejsce zostala powolana M.Borewicz ale ta gwiazda trenerska nie widzi jej w tej kadrze.Ja jak bylam w kadrze to atmosfera w niej byla ja w porzadnej rodzinie.nikt nikomu nie zazdroscil ze ma takie a takie pieniadze .bo ich ogolnie bylo prawie zero.Mieli je ci co zdobywali medale.

do obromat napisał:
09 Grudnia 2015
IP: 217.172.245.*
Kolego tak masz racje co do odwolania tej pani,ale to osobista twoja sprawa czy bys to zrobil czy nie.Ogol zawodnikow z tej pani jest nie zadowolonych i to jest wlasnie tencel takiego podejscia.Wiem ze fachowcem ta kobieta jest swietnym ale nie moze tej swojej butnosci pokazywac w gronie os.niepeln.Bo my na takie jej fochy jestesmy bardzo uczuleni.Czy ciagle trzeba mowic ze jest swietna jest tego nikt nie przeczy.Ale musi tez byc czlowiekiem nie tylko swoich zawodnikow widziec i ich powolywac z iks ale tych ktorzy cos dobrego wnosza w ta dyscypline.I takim zawodnikom czy chce czy nie powinna dac szanse sie sprawdzenia.A nie zawczasu mowic ze na turniejach nie masz co pokazac.Jak on ma sie pokazac na takich turniejach jak go nie wysyla.Dla mnie to smieszne.Zreszta co do p.Eli na poczatku gdy weszla na to stanowisko byla trenerem na rane przylozyc.Dopiero z nia sie cos stalo jak weszla do komitetu paraolimp.Bedac tam na etacie czula sie bardzo bezpieczna i dopiero zaczela pokazywac swoje "lwie pazurki".A takie podejscie trenerskie to nie w tych czasach.Dzisiaj jestes jutro cie nie ma.Nie moge powiedziec jako specjalistka w tym sporcie niepeln.jest najlepsza bo dlugo w nim siedzi i poznala wszystkie obecne tajniki od podszewki az po wszystkie sprawy tech.I dla tego tez ciezko by bylo aby nie zostala do pomocy innym trenerom w tym sporcie.Ale juz nie jako ten trener koordynator tylko takim jak sa obecni dwaj trenerzy do ktorych chyba nikt nie ma pretensji.Sa normalnymi trenerami wszystkim zyczliwi i pomocni.I napewno kazdy by chcial aby dalej tacy byli.

Do M.N. napisał:
09 Grudnia 2015
IP: 83.5.218.*
JA się zgadzam co do wektorów i kwalifikacji i do tego dlaczego Marek i paru innych zawodników nie pojechało. Marek jest od niedawna tak naprawdę wśród Niepełnosprawnych.N atomiast Daniel Staszak i Sławek Brak mistrzami zaczęli zostawać min. 3 lata temu czyli jak się nie mylę wtedy była szansa zrobić odpowiedni wektor.
Natomiast kolega wyżej zauważył jedną kwestię której tutaj nikt nie poruszył zgadzam się z tym że trenerka ma wiedzę natomiast niema podejścia człowiek-człowiek.
A co do Pawła G. Niestety tutaj tylko i wyłącznie chodzi o jego prywatne sprawy inaczej by tym sie nie zainteresował. Puki Marek do nas nie trafił wiele razy widział co tutaj było pisane i nawet nie próbował ruszyć temat. A dla tych ktorzy sądzą że to pomysły Marka to mało kto go zna. Bardziej profesjonalnego podejscia niema zaden zawodnik . A ty Pawełku nawet info o turniejach nie raczysz napisac po za wklejaniem wyników i to tylko sporadycznie.

Do Doroty napisał:
10 Grudnia 2015
IP: 89.206.14.*
Do Doroty która jak sama napisała jest przedstawicielem komitetu zawodniczego( nie wiadomo kto i kiedy ich powołał ) bardzo jest zainteresowana poznaniem nazwisk , ale nie była i nie jest zainteresowana jak zorganizowano i potraktowano zawodników ( włącznie z nią)na Mistrzostwach Polski.
Po pierwsze gry wózków które odbywały się od godz.9 rano ( według regulaminu ITTF powinny odbywać się od 10 godz.), mecze odbyły się bez odpowiedniej długości przerw pomiędzy grami , nie było osób do podawania piłek (szkoda było dać dzieciom po parę groszy za to Otyś i Przybyłowicz mogli sobie wypłacić za podawanie), kobiety - wózki rozegrały wszystkie gry ( 8 gier) w ciągu jednego dnia gdzie regulamin ITTF mówi o 5 grach, To widać Doroto, że nie należy Ci się pierwsza klasa wózkowa i powinnaś grać z pełnosprawnymi a poza tym nie umiałaś wyrazić sprzeciwu jako przedstawiciel komitetu zawodniczego.
Dorota jeszcze jedna sprawa - komitet zawodniczy a Ty jako przedstawicielka nie jesteś do obrony trenerki tylko bronić i współdziałać z zawodnikami.Na koniec jesteśmy zainteresowani trybem powołania w/w komitetu oraz proszę podaj nazwiska członków.

do Doroty napisał:
25 Grudnia 2015
IP: 89.161.35.*
Dzięki swojej aktywnej postawie powołuję Ciebie na wszystkie turnieje.

Krystyna Ring napisał:
30 Stycznia 2016
IP: 31.183.238.*
Panie Pawle- nasuwa mi się jedno pytanie. Czy warto aż tak angażować się w sprawy które nie dotyczą stricte Twojej klasy sportowej?

Nie będąc osobą niepełnosprawną (zawodnikiem)- nie poznasz nigdy jaka jest specyfika sportu osób niepełnosprawnych. Ponadto myślę, że gdybyś był osobą niepełnosprawną(cz ego nie życzę) inaczej byś patrzył na temat który opisujesz.

Jeśli zawodnik będący w kadrze jest w niej nadal mimo że widzi wiele nieprawidłowości to znaczy, że podoba mu się w niej i zgadza się na to co się dzieje w PZTS.
Życie to sztuka wyborów-nikt na siłę nikogo nie trzyma w żadnej organizacji,stowarzy szeniu etc- w dzisiejszych czasach jest tyle w życiu różnych możliwości.Mamy je jedno i każdy jest odpowiedzialny za nie. A wszystko będzie i tak na końcu naszych dni sprawiedliwie policzone.

Sama jestem osobą niepełnosprawną-ni e oceniam w żadną ze stron sytuacji w PZTS. Ogólnie cieszę się, że jednak istnieje możliwość by osoby z różnymi ograniczeniami mogły uprawiać przeróżniste sporty.

Wszystkim życzę wielu sukcesów prywatnych jak i sportowych

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.