Kategoria: Turnieje za granicą - Pozostałe turnieje / 18 Czerwca 2015

Litwa
Łukasz Sokołowski
Maksymilian Miastowski
Vilno Open

Zawodnicy Maksymilian Miastowski (Klub Olimpijczyka Mysłowice) oraz Łukasz Sokołowski (KS Spójnia Warszawa) grając razem w drużynie wywalczyli srebrny medal w rywalizacji drużynowej na międzynarodowym turnieju 5TH Lithuanian Cadet & Minin Cadet Vilno Open.

W mocno obsadzonym turnieju wzięli udział zawodnicy i zawodniczki z 12. krajów.  Zmagania rozpoczęły się od rywalizacji drużynowej w grupach. Młodzi zawodnicy występujący jako Polska 2 nie dali żadnych szans zespołom: Rosji 2, Litwy 1 i Izraela 1, pokonując ich po 3:0. Po wyjściu z grupy Polacy w 1/4 finału pokonali reprezentantów Anglii 3:0. W półfinale Polacy wygrali z pierwszą reprezentacją Rosji 3:1, a w finale ulegli drugiej reprezentacji Rosji 1:3.

Najlepszy wynik indywidualny, wśród zawodników i zawodniczek z naszego kraju, uzyskał Maksymilian Miastowski, który zdobył srebrny medal. Zawodnik Klubu Olimpijczyka Mysłowice rywalizował w kategorii Mini Cadet - w której uczestniczyło 46. zawodników.