...

Grubba Polish Champions

Kategoria: Turnieje w Polsce - Pozostałe turnieje / 11 Marca 2014

6 kwietnia w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbędzie się pierwszy w Polsce pokazowy turniej, w którym rywalizować będą najlepsi z najlepszych wśród gwiazd tenisa stołowego w specjalnie przygotowanym wydarzeniu Grubba Polish Champions.

Główną ideą jest upamiętnienie nazwiska Andrzeja Grubby, najwybitniejszego polskiego pingpongisty w historii i legendy polskiego sportu. Człowieka, który przyczynił się do popularyzacji tej dyscypliny sportu w Polsce i do dzisiaj bardzo silnie wpływającego na jej wizerunek.

Do udziału w pierwszej edycji turnieju, zostały zaproszone najwybitniejsze postacie światowego tenisa stołowego. Wśród 4. zaproszonych uczestników znajdują się wyłącznie zawodnicy o statusie gwiazd, medaliści igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy. Organizatorzy turnieju, chcą w ten sposób zagwarantować widzom pokaz umiejętności na najwyższym światowym poziomie i znakomite widowisko nie tylko dla oddanych pasjonatów pingponga. Podczas imprezy do rywalizacji przystąpią: Jörgen Persson - mistrz świata 1991 roku, Jean-Philippe Gatien - najlepszy francuski tenisista stołowy, 2 krotny medalista olimpijski i mistrz świata z 1993 roku, Jean-Michael Saive - wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy oraz 21-krotny mistrz Belgii, a także Leszek Kucharski – wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy.REKLAMA Czytaj dalejKażdego z nich Andrzej Grubba spotkał przy tenisowym stole, czy to po tej samej, czy przeciwnych stronach siatki, tocząc niezapomniane pojedynki.

Turniej Mistrzów to pierwszy prestiżowy turniej w Polsce i jeden z nielicznych w Europie z udziałem czołowych pingpongistów świata. By nadać wydarzeniu odpowiedni prestiż całość imprezy odbywać się będzie w najnowocześniejszym centrum kulturalnym naszej części Europy – Operze i Filharmonii Podlaskiej. Rywalizacja mistrzów rozpocznie się o godzinie 13 i potrwa do godziny 16.

Obok uhonorowania Andrzeja Grubby priorytetem organizatora jest pokazanie jak atrakcyjną i widowiskową dyscypliną jest tenis stołowy oraz popularyzacja tego sportu w Polsce. Całość wydarzenia na żywo transmitować będzie patron medialny imprezy TVP Sport.

Andrzej Grubba jest uważany za najlepszego zawodnika w historii polskiego tenisa stołowego. Był medalistą mistrzostw świata i Europy oraz 12-krotnym Mistrzem Polski  a także zwycięzcą plebiscytu czytelników „Przeglądu Sportowego” z 1984 roku. Zmarł 21 lipca 2005 roku. Został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.
 


Ilość komentarzy: 10

Jerry napisał:
11 Marca 2014
IP: 83.20.207.*
No, wreszcie cos się rusza i ktoś zaczyna myśleć racjonalnie o promocji TS. Oby to nie był jednorazowy wypadek przy pracy. Takie turnieje pokazowe powinny być integralną częścią kalendarza PZTS w każdym sezonie, a kadrowicze powinni mieć OBOWIĄZEK przynajmniej dwie takie pokazówki w sezonie zaliczyć. Tylko czy w PZTS ktokolwiek myśli o promocji dyscypliny?

Jerry napisał:
11 Marca 2014
IP: 83.20.207.*
apropos promocji TS, każdy komu na tym zależy, powinien przeczytać wywiad na Onecie z prezesem firmy 4F, która sponsorowała m.in. naszych olimpijczyków w Soczi. Wystarczy w wyszukiwarce onetu wpisać hasło: prezes, który jeździ na longboardzie.

Jerry napisał:
11 Marca 2014
IP: 83.20.207.*
cd
Facet nie ukrywa, że jest zainteresowany sponsorowaniem jeszcze innych dyscyplin, byle były to dyscypliny olimpijskie. Znajdzie się ktoś w PZTS lub Superlidze, kto będzie umiał z tym panem sensownie porozmawiać? A może prezes Dolnosląskiego OZTS, który jest tak świetnym prezesem, ze od 44 lat koledzy nie mogą znaleźć nikogo lepszego na jego miejsce, przygotuje ofertę dla 4F?
Co? Nie warto nawet próbować? Czy pora się przyznać że po prostu NIE WIEMY JAK TO SIĘ ROBI?

Do jerrgo napisał:
11 Marca 2014
IP: 95.49.212.*
Może byś coś wreszcie zrobił pismaku teoretyku!!!

ciekawy napisał:
12 Marca 2014
IP: 188.147.184.*
a kto organizuje ten turniej? tego zabraklo w tej informacji, kto to robi!!!!

press napisał:
12 Marca 2014
IP: 176.94.74.*
nie wiem gdzie jest źródło tej informacji ale jest ona bardzo podobna do oficjalne a zarazem ważne fragmenty wycięte , brak etyki po prostu ale tutaj to normalne .
z tego co wiem to imprezę organizuje Superliga pod patronatem PZTS i jeszc ze kilku znamienitych instytucji .

Jerry napisał:
12 Marca 2014
IP: 83.23.241.*


DarekZ napisał:
13 Marca 2014
IP: 195.90.126.*
Super pomysł. Żałuję,że mieszkam aż 600 km od Białegostoku. Życzę udanej imprezy organizatorom i widzom.

Jan Frączek napisał:
14 Marca 2014
IP: 89.70.239.*
Witam,

turniej organizuje Wschodzący Białystok Superliga Tenisa Stołowego.

Po gali Diamentowa Rakietka, która odbyła się 24 stycznia przyszedł czas na Turniej - Grubba Polish Champions.

Jako osoba reprezentująca Wschodzący Białystok Superligę, obiecuję, że to dopiero początek. W polskim Tenisie Stołowym będzie się działo.

Panie Jerzy - bardzo interesujący artykuł o prezesie 4F. Dzięki.

Krzysztof Poliń napisał:
16 Marca 2014
IP: 178.36.39.*
Mam pytanie do p. Jana. jakie koszta generuje taka impreza, gdyż chciałbym zorganizować podobną. Pozdrawiam

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.