...

ME: Nie ma już Polaków w singlu

Kategoria: Turnieje za granicą - Mistrzostwa Europy / 11 Października 2013

Zgodnie z przewidywaniami, po dwóch pierwszych rundach turnieju głównego mistrzostw Europy w singlu, nie ma już naszych reprezentantów. Mieliśmy aż dwóch Polaków w drugiej rundzie. Zarówno Natalia Partyka, jak i Wang Zeng Yi zatrzymali się na tym etapie zawodów. Pozostali odpadli już w 1/32 finału.


REKLAMA Czytaj dalej

wyniki:

1. runda:

Ruta PASKAUSKIENE/Margaryta PESOTSKA - Natalia BAJOR/Kinga STEFANSKA 3:1
Katarzyna GRZYBOWSKA/Natalia PARTYKA - Melek HU/Sanem Ezgi SAHIN 3:0
Wen HE ZHI/Carlos MACHADO - Pawel FERTIKOWSKI/Robert FLORAS 3:1
Ruiwu TAN/Zeng Yi WANG - Lubomir JANCARIK/Dmitrij PROKOPCOV 3:0
Xue LI - Antonina SZYMANSKA 4:2
Tetyana BILENKO - Katarzyna GRZYBOWSKA 4:0
Xiaona SHAN - Kinga STEFANSKA 4:1
Iveta VACENOVSKA - Monika PIETKIEWICZ 4:2
Natalia PARTYKA - Ana Maria ERDELJI 4:1
Carlos MACHADO - Pawel FERTIKOWSKI 4:2
Pavel SIRUCEK - Daniel GORAK 4:3
Zeng Yi WANG - Zoran PRIMORAC 4:2
Emmanuel LEBESSON - Konrad KULPA 4:0

2. runda:

Cristina HIRICI/Bernadette Cynthia SZOCS - Katarzyna GRZYBOWSKA/Natalia PARTYKA 3:2
Ruiwu TAN/Zeng Yi WANG - Mihai BOBOCICA/Niagol STOYANOV 3:0
Natalia PARTYKA - Margaryta PESOTSKA 3:4
Kirill SKACHKOV - Zeng Yi WANG 4:2


Ilość komentarzy: 19

- napisał:
11 Października 2013
IP: 91.212.25.*
noł koment tak jak z reprezentacją polski w piłke

Eliminacje kraj napisał:
11 Października 2013
IP: 31.1.154.*
Ostatnie dziesięć lat wskazuje na konieczność wprowadzenia eliminacji krajowych przed każdym PRO-TOUR i ME WŚROD KADRY I GRA KAŻDY Z KAŻDYM - JADĄ WG KOLEJNOŚCI ZWYCIĘSCY A NIE CIĄGLE CI SAMI WYBRAŃCY NA WIEKI WIEKÓW. DAJCIE SZANSE INNYM.

do eliminacje k napisał:
11 Października 2013
IP: 31.42.16.*
Nie wśród kadry bo kadre wybiera trener i połowa do tej kadry sie nienadaje tylko Zarząd PZTS powinien zarządzić że 6 najwyżej sklasyfikowanych po sezonie jedzie na mistrzostwa Europy , Świata , Pro-Tury i wtedy będzie sprawiedliwie a teraz jest jeden wielki przekręt i trener go tylko pogłębia.

ml napisał:
12 Października 2013
IP: 89.230.74.*
ale kto by z polaków nie pojechał to baty i tyle, za 2-3 sezony w naszej superlidze jeżeli finanse klubów będą rosły to będzie 10 naszych polskich najlepszych zawodników łapiących się na trzeciej rakiecie i będą się cieszyć że grają w superlidze, świat już uciekł a europa też ucieka, porównajmy wyniki np portugalii , wynik zawodnika z włoch, czech, grecji , białorusi , ( jak rozwinął się Platonov a jak nasi ) nie wspominając o rosji , 20 lat temu wygrywaliśmy z nimi bez problemu a teraz baty , w skali europy to jesteśmy zaściankiem tak jak w piłce

kompromitacja M napisał:
12 Października 2013
IP: 89.229.213.*
Pisałem już... Że jak pojechali na wycieczkę to co roku niech jedzie ktoś inny. Jest wielu chętnych... Po dwóch rundach Europy wszyscy aut.. Kompromitacja

na ryby napisał:
12 Października 2013
IP: 46.170.199.*
na ryby do Ostródy Mam nadzieję że to koniec Ostródy i Krzeszewskiego z Czyczelem

hehe napisał:
12 Października 2013
IP: 193.34.0.*
Że tak powiem, a nie mówiłem ) pomyliłem tylko dni w którym wszyscy odpadną bo nie znałem terminarza, polski tenis to żenada i kompromitacja ci zawodnicy nie powinni w ogóle jeździć na takie imprezy szkoda pieniędzy

* napisał:
12 Października 2013
IP: 94.78.181.*
"na ryby" oby to były prorocze słowa ... obawiam sie jednak, że tak nie bedzie, Wandzi w deblu zdobędzie medal i trenerek ma sukces, choć nie tak dawno sugerował mu aby zakończył karierę ...

Jerry napisał:
12 Października 2013
IP: 83.20.254.*
Liczyłem na nieco więcej od Grzybowskiej i Góraka. Zwłaszcza jego przegrana z Siruckiem to kpina. Partyka przynajmniej powalczyła z Pesotską. Chyba rzeczywiście najlepiej byłoby przed ME, MŚ i Olimpiadą wprowadzić turnieje kwalifikacyjne dla 16-tu naszych najwyżej sklasyfikowanych w rankingu zawodników i ten turniej decydowałby o tym, kto pojedzie. Bez żadnych "decyzji trenerów" itp. pomysłów bo widać że pomysły trenerów, zwłaszcza męskiej reprezentacji, niekoniecznie opierają się na merytorycznych przesłankach. A jeżeli już, to trener mógłby mieć prawo dopuścić do turnieju kwalifikacyjnego dodatkowych zawodników, ale np. dwóch a nie dziesięciu, przede wszystkim młodych, i jeżeli tam wywalczyliby sobie miejsce w składzie to by pojechali. W tych ME właściwie można powiedzieć że jedynym małym sukcesikiem jest wynik Kulpy, który w eliminacjach wygrał swoją grupę i ograł Wlasowa, było-nie-było zawodnika z pierwszej setki rankingu ITTF. A że przegrał w pierwszej rundzie turnieju głównego, to cóż - nie ma w tej chwili u nas zawodnika, który byłby w stanie pokonać Lebessona.
Z kolei co do dziewczyn to akurat Dziubańskiemu się nie dziwię że stawia na taki skład: jedynym wzmocnieniem byłaby Li Qian ale przy takim podejściu jej trenera klubowego Nęcka, uważam że nie powinna być powoływana do reprezentacji.

Jerry napisał:
12 Października 2013
IP: 83.20.254.*
I jeszcze uwaga odnośnie systemu przygotowań do ważnych turniejów. Otóż wydaje mi się, ze głównym mankamentem naszego systemu szkolenia jest zbyt ograniczona liczba rywalizacji z zawodnikami zagranicznymi. Wystarczy popatrzeć na statystyki poszczególnych czołowych zawodników z innych krajów: w okresach dochodzenia do maksimum formy grają w blisko dziesięciu WorldTurach rocznie! I tu jest pies pogrzebany: przygotowania do ME (zwłaszcza, bo o medalach w MŚ na razie zapomnijmy) powinny się składać nie z samego obozu bezpośrednio przed mistrzostwami, tylko na 6-7 tygodni wcześniej, zakończonego takim właśnie turniejem kwalifikacyjnym, z którego 6 najlepszych brałoby udział w dalszych przygotowaniach, polegających na co najmniej dwóch WorldTurach, niezbyt silnie obsadzonych, dających szansę wejścia do pierwszej czwórki. To by pozwoliło ograć się i nabrać pewności siebie w spotkaniach z międzynarodowym towarzystwem. I dopiero po WorldTurach przychodziłaby pora na decydującą weryfikację poziomu gry w postaci mistrzostw.
Tak ja to widzę.

do jerry napisał:
12 Października 2013
IP: 81.95.195.*
i tu poniekąd sie z Toba zgodze że powinny/powinni jedzic na wiecej pro tourow tylko jak? pzts nie chce placic a z tego co wiem to dziewczyny same sobie płaca za niektóre turnieje ... wydaje mi się że dziewczyny zagrał dobry turniej . w drużynie Kasia wygrała z kilkoma zawodniczkami dużo wyżej sklasyfikowanymi , Natalia przegrała do 14 w 7 secie . W drużynie przegrały o medal. Kinga zagrała dobry turniej ,Piecia,Tosia również, trochę słabiej Bajor ale tez bez tragediiNie są faworytami więc nie oczekujcie że będą wygrywać tak turnieje !! Faceci też nie są orłami w Europie wiec po co te wywody. Może ludzie zacznijcie sami trenować i będziecie najlepsi ! Tak naprawde to dzięki wam oni wszyscy jeżdzą na takie turnieje ponieważ jesteście na tyle słabi że nie potraficie im stawić czoła . Jak jesteście takimi ekspertami w tej dziedzinie to pokażcie jak łatwo zdobyć medal w takich turniejach !! czekamy

Sherif27 napisał:
12 Października 2013
IP: 89.229.211.*
Sama prawda Trzeba zwiększyć rywalizacje na każdym poziomie wiekowym

Jerry napisał:
12 Października 2013
IP: 83.20.254.*
Nie wiem czy to tylko moje błędne wyobrażenie, ale tak w ogóle to wydaje mi się, ze nasze dziewczyny wykazują o wiele więcej charakteru i woli walki niż chłopaki. No, może młodzi jeszcze chcą coś powalczyć, ale takie wpadki jak przegrana rozstawionego Góraka z kwalifikantem Siruckiem tylko potwierdzają moje obserwacje. A nie jest to jedyny taki przypadek.

DO DO JERRY napisał:
12 Października 2013
IP: 31.1.141.*
Jeżeli wybrańcy trenerów nie są orłami, to wybór reprezentantów powinien być wynikiem kwalifikacji między kadrowiczami-gra każdy z każdym - jada najlepsi a nie ciągle ci sami, niezależnie od tego jak grają.Teraz to jest tak, że jak cię trener wybrał np.w wieku kadeta to jest na wieki wieków-nieważne że w kraju są lepsi.

RANKING_KADRA napisał:
12 Października 2013
IP: 31.1.141.*
ABY WYŁONIĆ NAJLEPSZYCH W KRAJU RANKIG SENIORÓW POWINIEN BYĆ WEDŁUG ZASAD STOSOWANYCH PRZEZ ITTF Z UWZGLĘDNIENIEM OFICJALNYCH ROZGRYWEK SM I EK ORAZ GPP A NIE ROCZNY BĘDĄCY CZĘSTO KWESTIĄ NIEUNIKNIONYCH NIEDYSPOZYCJI NA TURNIEJACH GPP (TYLKO 4 ROCZNIE)

Jerry napisał:
12 Października 2013
IP: 83.20.254.*
@DO DO JERRY: no przecież mówię to samo. 16 najlepszych wg aktualnego rankingu, w tym ewentualnie trener, jeśli uważa że bez tego nie może przeżyć, mógłby wg swego widzimisię dobrać 2-3 zawodników. Taka grupa jechałaby na obóz przygotowawczy zakończony turniejem i pierwszych sześciu z tego turnieju jechałoby na ME, poprzedzone co najmniej jednym Proturem. Dodałbym tylko, że jeżeli żaden z zawodników dobranych wg widzimisię trenera nie zakwalifikowałby się do tej szóstki, to trener traciłby prawo dobierania w następnym roku. Koniec i kropka!
Odrębnym problemem są zasady prowadzenia rankingu krajowego tak, żeby odzwierciedlał faktyczną siłę gry a nie służył za listek figowy przykrywający manipulacje działaczy, ale to temat na inną dyskusję.

Jerry napisał:
12 Października 2013
IP: 83.20.254.*
Jeżeli nie jest to dla każdego jasne to wyjaśniam, że ten turniej na zakończenie obozu powinien być rozgrywany systemem każdy-z-każdym.

JURAS napisał:
12 Października 2013
IP: 80.55.160.*
nigdy nie będzie tak że pojadą najlepsi w każdej kategori są układy lub trener kogoś nie lubi pozdrawiam

xxl napisał:
13 Października 2013
IP: 83.30.233.*
Do Jerry
Jeżeli sadzisz, że Sirucek jest chłopcem do bicia to się grubo mylisz
To ja jestem zawiedziony, że wygrał tylko 4-3. Mlody, ambitny, dobrze zapowiadający się Europejczyk.

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.