...

Kurs instruktora tenisa stołowego w Częstochowie

Kategoria: Inne wiadomości - Pozostałe / 05 Maja 2013

Akademicki Związek Sportowy

Wyświetleń: 2947

Komentarzy: 8

Tagi:
KU AZS AJD Częstochowa
Kurs instruktora tenisa stołowego

Zebranie kwalifikujące na kurs instruktora sportu w tenisie stołowym organizowanego przez KU AZS AJD Częstochowa odbędzie się 11 maja (godz. 11:00) w Akademickim Centrum Sportowym Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie ul. Zbierskiego 6.


REKLAMA Czytaj dalej

Kandydaci zobowiązani są do uczestnictwa w sprawdzianie (trening) oraz do przedstawienie świadectwa dojrzałości i aktualnych badań lekarskich. Cześć ogólna rozpocznie się 24 czerwca.
 


Ilość komentarzy: 8

a napisał:
05 Maja 2013
IP: 31.174.180.*
czy coś wiadomo na temat kosztów?

1400 napisał:
05 Maja 2013
IP: 83.11.124.*
1400zl

gowin napisał:
05 Maja 2013
IP: 31.11.133.*
nie wiem po co te kursy, kiedy zawód instruktora sportowego i trenera został z "deregulowany". ktoś chce zarobić, po co papier, który do niczego nie jest potrzebny???

gosia napisał:
05 Maja 2013
IP: 46.151.23.*
A może kurs się robi nie tylko dla "papieru"?

on napisał:
05 Maja 2013
IP: 89.68.85.*
Niektórzy pracodawcy pomimo tego, że papierek nie jest oficjalnie wymagany, oczekują by dany osobnik taki papierek przedstawił... Myślisz, że szybciej pracę dostanie ktoś z papierkiem, czy ktoś, kto będzie przysięgał, że zna sie na rzeczy?

mariusz1920r napisał:
05 Maja 2013
IP: 85.14.73.*
najlepsze jest to co ma do kursu matura.czlowiek po maturze jest wstanie lepiej przekazać swoje umiejetnosci od tego co jej niema?

PawelG napisał:
05 Maja 2013
IP: 212.59.254.*
co do matury, to tego wymagaja przepisy

gowin napisał:
05 Maja 2013
IP: 31.11.133.*
Uzasadnienie do deregulacji zawodu trenera i instruktora sportu:
Projektowana regulacja uchyla wymogi kwalifikacyjne dotyczące zawodów trenera i instruktora sportu. Zgodnie z ustawą o sporcie trenerem lub instruktorem sportu mogła zostać osoba, która ukończyła specjalistyczny kurs w danym sporcie i zdała egzamin końcowy lub ukończyła studia wyższe w obszarze kształcenia umożliwiającym uzyskanie specjalistycznej wiedzy i umiejętności trenerskich lub instruktorskich, posiadała wykształcenie na poziomie co najmniej średnim (instruktor sportu) lub co najmniej świadectwo dojrzałości (trener). Ustanowienie barier wykonywania zawodu trenera oraz instruktora sportu na podstawie obowiązujących obecnie przepisów ustawy o sporcie nie spełnia kryterium ochrony interesu publicznego. Jest natomiast ograniczeniem konkurencji i zbędnym utrudnieniem dla kandydatów do tych zawodów.
Projektowana ustawa określa, iż trenerem lub instruktorem sportu w sportach, w których działają polskie związki sportowe, może być osoba, która ukończyła 18 lat, posiada co najmniej wykształcenie średnie, wykonuje zadania trenera lub instruktora sportu, określone w dalszych postanowieniach ustawy, posiada wiedzę, doświadczenie i umiejętności do wykonywania zadań trenera lub instruktora sportu oraz nie była karana za przestępstwa umyślne lub inne popełnione w związku ze współzawodnictwem organizowanym przez polski związek sportowy. Do zadań trenera lub instruktora sportu należy zaś prowadzenie zorganizowanych zajęć w zakresie sportu w związku sportowym oraz w klubie sportowym uczestniczącym we współzawodnictwie organizowanym przez polski związek sportowy oraz przekazywanie aktualnej wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu treningu sportowego i współzawodnictwa sportowego w danym sporcie.
Projektowane rozwiązania spowodują, że dostęp do zawodów trenera oraz instruktora sportu będzie łatwiejszy. Zredukują również obciążenia administracyjne przez likwidację procedury ubiegania się o uzyskanie zgody ministra właściwego do spraw kultury fizycznej na prowadzenie specjalistycznych kursów trenerów i instruktorów sportu. Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie, uchylonymi projektowaną regulacją, prowadzenie tych kursów wymagało uzyskania zgody ministra właściwego do spraw kultury fizycznej.[?]

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.