...

Test okładziny CTT National Pogo

Kategoria: Artykuły - Testy sprzętu / 09 Lutego 2013

Witam. Tym razem do przetestowania otrzymałem okładzinę czopowaną w wersji z tzw. "długim czopem" przeznaczoną do defensywnego stylu gry.

Dane  i opis producenta:

•  Szybkość: 9
•  Rotacja (odwrócenie rotacji): 7
•  Kontrola: 11
Wyjątkowo długie i cienkie czopy powodują, że zagrana piłka ma dużo zakłóceń. Gładka powierzchnia czopa daje nam maksymalne odwrócenie rotacji. National Pogo to dziwna okładzina, zdolna do wielu form zmienności rotacji, które utrzymają  przeciwników  w ciągłej niepewności.
Gumy firmy CTT jako jedyne posiadają atest Chińskiego Związku Tenisa Stołowego.REKLAMA Czytaj dalejZ racji tego, że na co dzień nie gram tego typu okładzinami i preferuję inny styl gry niż ten do którego przeznaczona jest ta okładzina, opis ten będzie oparty głównie na odczuciach innych graczy, specjalistów od tego typu sprzętu.

Budowa:
Testowana okładzina jest w wersji ox - czyli bez podkładu. Jeśli ktoś lubi czopowane okładziny z podkładem, producent oferuje nam trzy jego grubości: 0,6mm, 1,0mm, i 1,5mm.
CTT National Pogo została wykonana z mieszaniny kauczukowej w wyniku której powstała wyjątkowo elastyczna (próbowałem uchwycić to na zdjęciach) i miękka, ale wytrzymała guma. Większość producentów stosuje teraz twarde gumy do budowy czopów, gdyż dają one większy efekt zakłóceniowy, tyle, że znacznie obniżają kontrolę. Od pewnego czasu zabronione jest spiekanie końcówek czopów, więc rozwiązanie z użyciem jak najtwardszej gumy w celu zwiększenia efektu  zakłócenia jest uzasadnione. Firma CTT postanowiła zrobić odwrotnie i muszę przyznać, że jest to bardzo ciekawe rozwiązanie.
Czopy są cienkie i bardzo długie, dość szeroko rozmieszczone, a końcówki ich są idealnie płaskie. Tak dużą wysokość czopów osiągnięto dzięki maksymalnie cienkiej warstwie podłoża. Guma z której wykonane są czopy pomimo dużej gładkości jest dość przyczepa. National Pogo ze względu na swoją budowę jest bardzo lekka. Jakość wykonania tej okładziny stoi na najwyższym poziomie. Czopy są idealnie równe, a ich rozmieszczenie jest bardzo precyzyjne, nie ma się do czego doczepić.

Wrażenia z gry:
Wszyscy testujący jednogłośnie przyznali, że CTT National  Pogo ox. ma wyjątkowo dobrą kontrolę jak na tego typu okładzinę. Jest też łatwa do ogrania i z tego powodu odpowiednia dla graczy, którzy chcą po raz pierwszy zamienić okładzinę gładką na czopowaną. Szybkość jest na średnim poziomie i pozwala na częste zmiany tempa gry. Pogo jest dobra do pasywnego bloku i znakomita do aktywnego bloku. W ogóle odniosłem wrażenie, że zdecydowanie lepiej spisuje się w grze przy stole niż w obronie w półdystansie. Być może dlatego, że to wersja bez podkładu. Parabola lotu piłki po przyblokowaniu topspina  jest niska i płaska, nieprzyjemna dla odbierającego, ale nie ma zbyt dużo zakłóceń. Właśnie jeśli chodzi o zakłócenia należałoby ją zaszeregować gdzieś w środku stawki. Ze względu na sporą przyczepność czopów również odwrócenie rotacji nie jest za duże. Jednak najlepiej spisywały się tu okładziny ze spiekanymi końcówkami. Wracając do elementów gry należy podkreślić dużą łatwość w wprowadzaniu uderzeń atakujących blisko stołu. Można również nadać piłce zaskakująco dużą rotację i zmylić tym przeciwnika. Najsłabszą strona National Pogo wydaje się być pasywny odbiór mocno rotacyjnych serwisów i słaba kontrola w tym elemencie gry.

Podsumowanie:
CTT National Pogo jest bardzo dobrą propozycją dla nowoczesnego aktywnego obrońcy. Świetnie gra się blisko stołu i nieźle w półdystansie. Znakomita kontrola podczas bloku i ataku oraz duża łatwość gry powinny zachęcić zawodników, którzy chcą spróbować gry "czopem". Za naprawdę niewielkie pieniądze otrzymujemy bardzo dobrze wykonaną okładzinę o ponad przeciętnych właściwościach.


Dziękuję firmie Inters za dostarczenie okładziny do testu. Okładzina do nabycia u bezpośredniego przedstawiciela na Polskę, na stronie
www.sklep.inters.pl

Jacek K.

 


Ilość komentarzy: 6

pytanie napisał:
09 Lutego 2013
IP: 93.105.23.*
Jak cenowo wygląda ?

Toudi napisał:
10 Lutego 2013
IP: 31.183.42.*
Takie okładziny jak pozostałe czopy powinny być zabronione, gdyż wybaczają piękno gry w tenisa

czopiarz napisał:
10 Lutego 2013
IP: 37.109.43.*
Jeszcze się nie zdarzyło, żeby w tych testach jakaś okładzina miała złe wyniki. Dziwne. Wiadomo jak ktoś coś daje do testowania to test musi być pozytywny, żeby był dobry efekt handlowy. Okładziny te są na rynku w Polsce już od 4 lat. Nie różnią się niczym specjalnym od innej chińszczyzny.

obronca napisał:
10 Lutego 2013
IP: 188.33.181.*
nie rozumiem jak ktos, to znaczy tester moze pisac o parametrach okladziny defensywnej to znaczy dlugiego czopa, ktory sluzy w 80 % do gry podcieciem jak standardowo graja obrony. a autor pisze tu jak okladzina sprawuje sie przy bloku przy stole i atakujacych zagraniach, to mija sie z celem. pozdrawiam.

czopy powinny z napisał:
13 Lutego 2013
IP: 83.8.182.*
Czopy powinny zostać ponieważ, gra się nimi bardzo dobrze i są piękne akcje np. Timo Boll vs.Joo Se Hyuk

Larry33 napisał:
17 Lutego 2013
IP: 5.173.247.*
Bo grać to trzeba umić

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.