...

LKS Brzostowianka Brzostek i KU AZS Politechnika Rzeszów wywalczyli Puchar Polski na Podkarpaciu

Kategoria: Turnieje w Polsce - Puchar Polski / 20 Listopada 2012

LKS Brzostowianka Brzostek i KU AZS Politechnika Rzeszów to najlepsze drużyny rozgrywanego we Frysztaku Finału Wojewódzkiego Drużynowego Pucharu Polski Kobiet i Mężczyzn w tenisie stołowym. W zmaganiach finałowych podopieczne trenera Stanisława Króla pokonały po niezwykle wyrównanym spotkaniu KKTS MOSiR Krosno, zaś akademicy okazali się lepszymi od miejscowej drużyny GMKS Strzelec Frysztak.

Bardzo zacięty przebieg miał finał w kategorii kobiet - aż trzy z siedmiu pojedynków kończyły się wynikami 3:2, w tym ten, który mógł przesądzić o wygranej drużyny z Krosna, a ostatecznie przechylił zwycięską szalę na korzyść Brzostowianki.

Przy prowadzeniu KKTS MOSiR 3:2 w całym meczu, Klaudia Jaśkowiec wygrywała już 2:0 w setach z Eweliną Wojdyłą, by trzecią partię przegrać do 9. Ten moment okazał się kluczowym dla losów całego finału, bowiem w pojedynku równocześnie rozgrywanym na drugim stole Katarzyna Kubas zwyciężyła 3:0 z Zuzanną Kozą, a wtedy Wojdyła, nabierając "wiatru w żagle", w dwóch kolejnych swoich partiach wygrała już pewnie - dwa razy do 4.

Spore grono miejscowych kibiców skupiało jednak swoją uwagę głównie na finałowej potyczce Strzelca z Politechniką. Już pierwszy mecz zapowiadał się wyjątkowo, gdyż naprzeciw siebie stanęli dwaj bracia-bliźniacy - Piotr i Paweł Chmielowie, jeszcze do niedawna obaj broniący barw KU AZS. Z braterskiego pojedynku górą wyszedł Paweł, wyprowadzając Politechnikę na prowadzenie, a za ciosem poszedł Tomasz Lewandowski, nie bez problemów, ale pokonując w czterech setach Mateusza Czernika.

Ogromną radość zgromadzonym na hali sympatykom tenisa stołowego dał Damian Wojdyła, w meczu "numer 3" pokonując po morderczej walce Michała Dąbrowskiego. Mimo iż przegrywał już 1:2 w setach, pozostałe dwie partie przesądzał na swoją korzyść w samych końcówkach.

Taki obrót sprawy zagrzał do walki gospodarzy, którzy najpierw dzielnie stawili czoła faworytom turnieju w pojedynku deblowym (po wyrównanej grze przegrywając 1:3), a następnie w zdumienie wszystkich wprowadził Krzysztof Niemiec, po serii fantastycznych wymian prowadzając już 2:1 w setach z Tomaszem Lewandowskim. Od tej pory jednak inicjatywę zaczął przejmować znacznie bardziej utytułowany rzeszowianin, zwyciężając 3:2 i ostatecznie przesądzając wynik finału.

Mecze półfinałowe kobiet:

PUKS Arka Łętownia - LKS Brzostowianka Brzostek 0:4

Aneta Kręcidło - Katarzyna Kubas 0:3 (4:11, 11:13, 8:11)
Karolina Pietrońska - Magdalena Kawalec 1:3 (9:11, 5:11, 11:7, 7:11)
Dominika Kułacz - Ewelina Wojdyła 0:3 (10:12, 5:11, 9:11)
A. Kręcidło / D. Kułacz - K. Kubas / E. Wojdyła 1:3 (8:11, 11:7, 9:11, 9:11)

KKTS MOSiR Krosno - MKS Skarbek Gogołów 4:0
Rachela Dytko - Anna Wiśniowska 3:0 (11:7, 11:5, 11:4)
Klaudia Jaśkowiec - Paulina Fic 3:1 (11:6, 11:9, 10:12, 11:9)
Zuzanna Koza - Mariola Łukasik 3:0 (11:5, 11:8, 11:5)
R. Dytko / K. Jaśkowiec - A. Wiśniowska / P. Fic 3:0 (12:10, 11:6, 11:7)

Mecz o 3. miejsce kobiet:

MKS Skarbek Gogołów - PUKS Arka Łętownia 4:2

Paulina Fic - Dominika Kułacz 3:0 (11:5, 11:7, 11:6)
Mariola Łukasik - Aneta Kręcidło 0:3 (3:11, 9:11, 10:12)
Anna Wiśniowska - K. Pietrońska 3:0 (11:6, 12:10, 13:11)
A. Wiśniowska / P. Fic - A. Kręcidło / D. Kułacz 3:0 (11:9, 13:11, 11:7)
Paulina Fic - Aneta Kręcidło 0:3 (2:11, 9:11, 4:11)
Anna Wiśniowska - Dominika Kułacz 3:1 (11:7, 5:11, 11:8, 11:9)

Mecz finałowy kobiet:

LKS Brzostowianka Brzostek - KKTS MOSiR Krosno 4:3

Magdalena Kawalec - Klaudia Jaśkowiec 2:3 (11:7, 9:11, 8:11, 11:4, 6:11)
Katarzyna Kubas - Rachela Dytko 3:0 (16:14, 11:4, 11:4)
Ewelina Wojdyła - Zuzanna Koza 3:2 (11:9, 8:11, 11:8, 5:11, 11:9)
K. Kubas / E. Wojdyła - R. Dytko / K. Jaśkowiec 1:3 (6:11, 11:9, 9:11, 9:11)
Magdalena Kawalec - Rachela Dytko 0:3 (2:11, 9:11, 5:11)
Ewelina Wojdyła - Klaudia Jaśkowiec 3:2 (20:22, 8:11, 11:9, 11:4, 11:4)
Katarzyna Kubas - Zuzanna Koza 3:0 (11:6, 11:9, 11:7)

Mecze półfinałowe mężczyzn:

KS Pegaz Łańcut - KU AZS Politechnika Rzeszów 0:4

Tomasz Jurkiewicz - Tomasz Lewandowski 0:3 (10:12, 4:11, 10:12)
Paweł Włodyka - Michał Dąbrowski 1:3 (11:5, 12:14, 8:11, 4:11)
Marcin Wałczyński - Paweł Chmiel 0:3 (2:11, 7:11, 5:11)
M. Wałczyński / T. Jurkiewicz - T. Lewandowski / M. Dąbrowski 0:3 (6:11, 12:14, 10:12)

GMKS Strzelec Frysztak - KSTS MOSiR Karpaty Krosno 4:0
Krzysztof Niemiec - Michał Pojnar 3:1 (11:4, 11:4, 8:11, 11:3)
Damian Wojdyła - Michał Jurczak 3:0 (11:7, 12:10, 11:3)
Mateusz Czernik - Robert Wróbel 3:0 (11:2, 11:2, 11:2)
M. Czernik / P. Chmiel - M. Haduch / M. Jurczak 3:1 (9:11, 11:7, 11:5, 11:5)

Mecz o 3. miejsce mężczyzn:

KS Pegaz Łańcut - KSTS MOSiR Karpaty Krosno 4:2

Tomasz Jurkiewicz - Michał Pojnar 3:0 (11:9, 11:7, 11:7)
Marcin Wałczyński - Michał Jurczak 1:3 (8:11, 13:11, 7:11, 7:11)
Paweł Włodyka - Robert Wróbel 3:1 (14:12, 8:11, 11:4, 15:13)
M. Wałczyński / T. Jurkiewicz - M. Haduch / M. Jurczak 1:3 (11:9, 7:11, 11:13, 6:11)
Tomasz Jurkiewicz - Michał Jurczak 3:1 (8:11, 11:5, 11:7, 11:5)
Paweł Włodyka - Michał Pojnar 3:0 (11:7, 11:5, 11:8)

Mecz finałowy mężczyzn:

GMKS Strzelec Frysztak - KU AZS Politechnika Rzeszów 1:4

Piotr Chmiel - Paweł Chmiel 0:3 (8:11, 4:11, 7:11)
Mateusz Czernik - Tomasz Lewandowski 1:3 (6:11, 5:11, 11:6, 6:11)
Damian Wojdyła - Michał Dąbrowski 3:2 (7:11, 11:7, 5:11, 11:9, 12:10)
P. Chmiel / M. Czernik - P. Chmiel / T. Lewandowski 1:3 (8:11, 6:11, 11:9, 8:11)
Krzysztof Niemiec - Tomasz Lewandowski 2:3 (6:11, 11:9, 12:10, 2:11, 4:11)

źródło: POZTS