...

Lucjan Błaszczyk i Renata Štrbíková wygrali Prague Open 2012

Kategoria: Turnieje za granicą - Pozostałe turnieje / 26 Sierpnia 2012

Lucjan Błaszczyk i Renata Štrbíková wygrali Prague Open 2012. Oprócz złota Błaszczyka w tegorocznych zawodach Polacy zdobyli jeszcze trzy medale: dwa srebrne Tomasza Tomaszuka w kategorii zawodników zrzeszonych do 3. ligi i Paweł Gąsiorski wśród amatorów, oraz medal brązowy Kingi Stefańskiej, w parze z Haną Bartošovą, w grze podwójnej kobiet.

Błaszczyk w półfinale tej imprezy pokonał Chińczyka Bai He 3:1, a w finale Czecha Miroslava Hořejšíego 3:0. Z kolei Štrbíková w finale wygrała ze swoją koleżanką z reprezentacji, Daną Hadačovą 3:2.

W turnieju głównym było sporo niespodzianek, m.in. porażka Petra Korbela z Hořejším, czy też Pavla Širučka z Martinem Jahodą.

Złote medale w grze podwójnej zdobyli Czesi. Wśród mężczyzn triumfowali Petr Kaucký i Michal Obešlo, a wśród kobiet Renata Štrbíková i Dana Hadačova.

Pełne wyniki znajdziecie TUTAJ.

Ilość komentarzy: 7

Mijon napisał:
26 Sierpnia 2012
IP: 195.205.139.*
Bravo!,masz moze jakies video z tego turnieju?

? napisał:
IP: 83.22.175.*
no i chyba jeszcze Kinga Stefanska w deblu braz?

hm napisał:
27 Sierpnia 2012
IP: 83.4.177.*
jeżeli Horejsi dochodzi do finału to coś nie tak z tym poziomem w Pradze.
To solidny średniak.

Ciekawe napisał:
IP: 79.185.105.*
Ciekawe dlaczego Estończyk Alexander Lushin, który podczas mistrzostw europy kadetów dotarł do ćwierćfinału w Prague Open grał jak Polak?

do hm napisał:
IP: 94.42.112.*
jezeli Prokopcow i Korbel nie awansuja do 8-semki to chyba poziom ok jak na otwarty turniej.Horejsi jest ambitny trenuje od lat po 8 godz.dziennie i zagral turniej zycia.

trener kadry napisał:
IP: 81.95.195.*
brawo Kamil TOMASZUK!! cieżka praca owocuje!!

gk napisał:
08 Września 2012
IP: 178.36.178.*
wspomnijcie o tym że na zawodach polskiego honoru broniła ekipa GALAXY TEAM z Białegostoku - dziewczyny przeciwko sobie miały zawodniczki z kadry Czech, Słowacji i Ukrainy... WYSZŁY Z GRUPY I OSTATNIA POLEGŁA W PÓŁFINALE Z ODOROVĄ - która rok temu PRAGUE OPEN