...

UKS Huragan Sosnowiec awansował do 2. ligi!

Kategoria: Liga profesjonalna - III liga / 27 Kwietnia 2012

Adrian Myszewski/Foto by Olgierd Górny

Wyświetleń: 3131

Komentarzy: 10

Tagi:
3. liga
śląskie
2. liga
KTS Lędziny
UKS Huragan Sosnowiec

26 kwietnia w Lędzinach odbył się drugi mecz barażowy o awans do 2. ligi śląsko-opolskiej, pomiędzy Klubem Tenisa Stołowego Lędziny i Uczniowskim Klubem Sportowym Huragan Sosnowiec.

Zawodnicy obu drużyn stworzyli widowisko o bardzo wysokim i zaciętym poziomie. Pojedynek podobnie jak pierwsze spotkanie do samego końca trzymał kibiców w niepewności co do ostatecznego wyniku rywalizacji. Mecz rozpoczął się identycznie jak spotkanie w Sosnowcu po pierwszych singlach był remis 1:1 kapitan Sosnowca Stanisław Szydło pokonał Macieja Krawczyka natomiast kapitan Lędzin Adrian Eliasz zwyciężył Adriana Myszewskiego. W kolejnych dwóch odsłonach singlowych gospodarze objęli prowadzenie w meczu 3:1 po zwycięstwach Mirosława Lewczuka z Mateuszem Trelą oraz Dariusza Wróbla z Janem Szymczykiem. Gry deblowe podobnie jak w spotkaniu w Sosnowcu w łatwy sposób stały się łupem gospodarzy. W tym momencie meczu KTS Lędziny wygrywał 5:1 i był prawie pewny korzystnego dla siebie rezultatu. Kolejne partie singlowe zniwelowały jednak wynik do stanu 5:3, gdyż Sosnowiczanin Mateusz Trela pokonał Macieja Krawczyka, a Jan Szymczyk zwyciężył Adriana Eliasza. W przedostatnim pojedynku meczu Stanisław Szydło pokonał Mirosława Lewczuka i wynik spotkania brzmiał 5:4 dla Lędzin. Ostatnia partia singlowa rozpoczęła się bardzo obiecująco dla Huraganu ponieważ Adrian Myszewski prowadził w setach 2:0 z Dariuszem Wróblem. Jednak zawodnik Lędzin po doskonałych akcjach i poprawianiu skuteczności gry z seta na set zdołał zwyciężyć 3:2 i doprowadzić swój zespół do wygranej 6:4.

Przebieg spotkania:REKLAMA Czytaj dalejKTS Lędziny – UKS Huragan Sosnowiec 6:4

Krawczyk - Szydło 1:3
Eliasz – Myszewski 3:1
Wróbel - Szymczyk 3:2
Lewczuk – Trela 3:2
Krawczyk/Lewczuk – Szydło/Trela 3:0
Wróbel/Eliasz – Madej/Myszewski 3:0
Krawczyk – Trela 0:3
Eliasz – Szymczyk 0:3
Lewczuk – Szydło 0:3
Wróbel – Myszewski 3:2

W pierwszym meczu Sosnowiec wygrał 6:4 i dzięki lepszemu bilansowi setów (39:35) awansował do 2. ligi.

Stanisław Szydło


Ilość komentarzy: 10

... napisał:
27 Kwietnia 2012
IP: 198.28.92.*
Akurat ten Pan ze zdjęcia na awans wpłynął najmniej koło w Lędzinach

krzysiek ramend napisał:
27 Kwietnia 2012
IP: 78.8.111.*
- brawo dla Staszka i kolegów
- powodzenia w II lidze
- gratki również dla drużyny z Lędzin /chyba obydwa zespoły awansowały/

er napisał:
27 Kwietnia 2012
IP: 83.7.54.*
myszewski poziom 3 ligi

sprawiedkiwy ki napisał:
28 Kwietnia 2012
IP: 213.238.80.*
nadajecie na Myszę, ale wystarczy stanać z nim przy stole!!! dzięki za pełny, niezawodny sezon

sss napisał:
29 Kwietnia 2012
IP: 77.112.46.*
brawo chlopakimysza jak na swoj wiek bdb gra...

kibic napisał:
29 Kwietnia 2012
IP: 89.76.242.*
A co gra Trela jak przegrywa z weteranem Lewczukiem

Stivi napisał:
29 Kwietnia 2012
IP: 89.79.254.*
nie ważne kto i w jakim stylu liczy się tylko AWANS
Powodzenia w II lidze

pamiętający napisał:
01 Maja 2012
IP: 193.34.52.*
dobrze że wywalczyli awans przy stole pingpongowym a nie jak za pierwszym razem awans został kupiony,dobrze że Mysłowice się rozleciały bo gdyby nie wzmocnienie w postaci Myszy to awansu by nie było , chyba że mając dużo kasy (a mają!)można było znowu kombinować.

Stanisław Szydł napisał:
02 Maja 2012
IP: 83.27.137.*
Do ?Pamiętającego?
Czekałem czekałem, aż wreszcie się doczekałem. Siedem długich lat i wreszcie mogę obwieścić wszystkim (bo każdy jest zainteresowany moim zdaniem) swój żal, frustrację i zazdrość, którą odczuwam od 2004r. Od razu poczułem się lepiej gdy ?dokopałem? prawdopodobnie dobrze znanym mi kolegom lecz z powodu wybiórczej pamięci zapomniałem się podpisać.
Drogi ?Pamiętający? zadziwia mnie twoja znajomość stanu finansowego Huraganu, jestem pełen podziwu dla przenikliwości oceny sezonu zwłaszcza w stosunku do gry Pana Adriana Myszewskiego, który jako jedyny potrafi (wprawdzie słabo jak można się dowiedzieć od innych znawców komentujących ten artykuł) grać z całej drużyny. Na szczęście dla nas w barażach no i oczywiście w całym sezonie tak kombinowaliśmy, że udało się awansować.
PS.
W sezonie 2004/2005 Huragan przejął wycofującą się drużynę Skrzyszowa i w ten sposób przez trzy sezony brał udział w rozgrywkach II ligi. Stosowne porozumienia oraz dokumenty znajdują się w dokumentacji Huraganu. Obowiązujące w tym czasie przepisy umożliwiały taką sytuację. Świetnie do dnia dzisiejszego o tym pamiętam i nigdy nie twierdziłem, że jest inaczej.
W tym samy okresie drużyna żeńska Huraganu także awansowała do II ligi (wygrywając baraże). Były to duże osiągnięcia organizacyjno szkoleniowe dla sekcji, która w 90 % opiera się na swoich wychowankach. Przez 13 lat działalności Klub zasilił swą grą przez 13 miesięcy Pan Daniel Michael oraz od września 2011 roku Pan Adrian Myszewski. Szkoleniowcem jest od kilku lat Pan Paweł Madej. Za ?dużą? ilość kasy staram się szkolić młodzież i organizować zawody Grand Prix Sosnowca, WTK, MŚL lub IMP Seniorów w 2010r. oraz zgrupowania.
Dziękuję jednak ?Pamiętającemu? o troskę i życzliwe podejście do naszego awansu oraz przedstawienie sekcji i mojej osoby w ?dobrym? świetle . Proponuję opisać swoją działalność na polu tenisa stołowego i zaprosić mnie do merytorycznej rozmowy. Prawdopodobnie takie wypowiedzi bardzo negatywnie przyczyniają się do popularyzacji tenisa stołowego. Natomiast posądzanie innych o korupcję i matactwa na podstawie swoich subiektywnych przypuszczeń ośmieszają posądzającego.
Pozdrawiam wszystkich realnie oceniających naszą dyscyplinę.
Stanisław Szydło

Kibic2290 napisał:
07 Lipca 2012
IP: 89.78.83.*
Trela gra caly czas na jedym i tym samym poziomie. Ogralbym go 3-0 jak bym byl w prime

Zostaw komentarz

antispam image

Uwaga: Włączona jest moderacja komentarzy, może to
spowodować wyświetlenie Twojej wiadomości z opóźnieniem.